Hadis-Mantık Çelişkileri

_SALİM ERDEM_

Asistan
391734_562654860451708_1917434540_n.jpg

:) :) :) :) :)

Ayetleri yorumlamışsın. Orijinal takılmıyorsun. Sen de Kur'an'cısın değil mi..????

Hiç güleceğim yoktu.. :) :) :)

Kur'an'cılar ne zamandan beridir "Y O R U M L A R I N I " KUR'AN diye pazarlıyorlar öğrenebilir miyim..? :) :) :) :)

NOT

Peygamber'e hayat hakkı tanımayanlar yorumlarını Kur'an ediniyorlar... Düştükleri sapıklığa bakar mısınız?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
:) :) :) :) :)

Ayetleri yorumlamışsın. Orijinal takılmıyorsun. Sen de Kur'an'cısın değil mi..????

Hiç güleceğim yoktu.. :) :) :)

Kur'an'cılar ne zamandan beridir "Y O R U M L A R I N I " KUR'AN diye pazarlıyorlar öğrenebilir miyim..? :) :) :) :)

NOT

Peygamber'e hayat hakkı tanımayanlar yorumlarını Kur'an ediniyorlar... Düştükleri sapıklığa bakar mısınız?

bunlara Kur an cı demeyelim, ne diyelim, çorbacı diyelim.....

_SALİM ERDEM_

Asistan
Rasulullah'ın istikbalde olacak olayları söylediğini iddia eden rivayetlerin hepsi uydurmadır. Zira Allah Kur'an'da Rasulullah'ın gaybı bilmediğini söylüyor. Kur'an Rasulullah'ın kendisine ve insanlara ne yapılacağını da bilmediğini söylüyor. Rasulullah'ın gelecekten haberler verdiğini iddia eden rivayetlerin sahih olduğuna inananlar Kur'an ayetlerine muhalefet etmiş oluyorlar. Uydurma hadisleri savunarak Kur'an'la inatlaşmaktan vazgeçsinler, tevbe etsinler, Allah'ın ayetlerine iman etsinler. Bakalım Allah ne demiş?

"De ki: Ben size 'Allah'ın hazineleri bana aittir' demiyorum. Ben gaybı da bilmiyorum. Size 'Ben bir meleğim' demiyorum. Ben sadece bana vahy edilene (Kur'an'a) uyarım. De ki: "Hiç görmeyenle gören bir olur mu? Siz hiç düşünmez misiniz?" (Enam 50)

De ki: "Allah'ın dilediği dışında benim kendime bile zarar ya da fayda vermeye gücüm yetmez. Her ümmetin belirli bir eceli vardır. Onların ecelleri gelince, artık ne bir saat ertelenebilirler, ne öne alınabilirler." (Yunus 49)

"De ki: 'Ben peygamberlerin ilki değilim. Bana ve size ne yapılacağını da bilmiyorum. Sadece bana vahy olunana uyuyorum ve ben apaçık bir uyarıcıdan başkası değilim." (Ahkaf 9)

"De ki: “Ben sadece sizin gibi bir insanım. Fakat bana ilâhınızın yalnızca bir tek ilâh olduğu vahyediliyor. Artık O’na yönelin ve O’ndan bağışlanma dileyin. Allah'a şirk koşanlara yazıklar olsun. (Fussilet 6)

"Sana kıyametin ne zaman geleceğini soruyorlar. De ki: Bu bilgi Rabbimin katındadır; onun vaktini Ondan başkası açıklayamaz. Gökler ve yer için o çok büyük birşeydir. Size ansızın geliverir. Sanki sen onu biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. De ki: Bu bilgi Allah katındadır; lâkin insanların çoğu bunu bilmiyor." (Araf 187)

"Uydurmadır" sözü senin tasavvurundur... :) :) :) :) :)

Nasıl da tasavvurunu "D E L İ L" olarak pazarlıyorsun hani bunlar haramdı..? :) :) :)

Hadislere uydurmayı çak; yorumlarını Kur'an diye pazarla...

Böyle bir sapıklık görüldü mü?

ummuhan

Kıdemli Üye
Kur'an cı olmaz bunlardan (Kur'an'a da Kur'ancılara -ki en büyüğü Rasulallah s.a dır- kurban olsunlar...)

Bunlardan olsa olsa -kendi kuramları peşine düştüklerinden - kuramcı olur
:laugh:

ihvanistanbul

AkhenAton
Rasulullah'ın istikbalde olacak olayları söylediğini iddia eden rivayetlerin hepsi uydurmadır. Zira Allah Kur'an'da Rasulullah'ın gaybı bilmediğini söylüyor. Kur'an Rasulullah'ın kendisine ve insanlara ne yapılacağını da bilmediğini söylüyor. Rasulullah'ın gelecekten haberler verdiğini iddia eden rivayetlerin sahih olduğuna inananlar Kur'an ayetlerine muhalefet etmiş oluyorlar. Uydurma hadisleri savunarak Kur'an'la inatlaşmaktan vazgeçsinler, tevbe etsinler, Allah'ın ayetlerine iman etsinler. Bakalım Allah ne demiş?

"De ki: Ben size 'Allah'ın hazineleri bana aittir' demiyorum. Ben gaybı da bilmiyorum. Size 'Ben bir meleğim' demiyorum. Ben sadece bana vahy edilene (Kur'an'a) uyarım. De ki: "Hiç görmeyenle gören bir olur mu? Siz hiç düşünmez misiniz?" (Enam 50)

De ki: "Allah'ın dilediği dışında benim kendime bile zarar ya da fayda vermeye gücüm yetmez. Her ümmetin belirli bir eceli vardır. Onların ecelleri gelince, artık ne bir saat ertelenebilirler, ne öne alınabilirler." (Yunus 49)

"De ki: 'Ben peygamberlerin ilki değilim. Bana ve size ne yapılacağını da bilmiyorum. Sadece bana vahy olunana uyuyorum ve ben apaçık bir uyarıcıdan başkası değilim." (Ahkaf 9)

"De ki: “Ben sadece sizin gibi bir insanım. Fakat bana ilâhınızın yalnızca bir tek ilâh olduğu vahyediliyor. Artık O’na yönelin ve O’ndan bağışlanma dileyin. Allah'a şirk koşanlara yazıklar olsun. (Fussilet 6)

"Sana kıyametin ne zaman geleceğini soruyorlar. De ki: Bu bilgi Rabbimin katındadır; onun vaktini Ondan başkası açıklayamaz. Gökler ve yer için o çok büyük birşeydir. Size ansızın geliverir. Sanki sen onu biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. De ki: Bu bilgi Allah katındadır; lâkin insanların çoğu bunu bilmiyor." (Araf 187)

Yani diyorsun ki: Cennetle müjdelenen sahabelerle alakalı rivayetler uydurmadır, kıyamet alametleriyle alakalı rivayetler uydurmadır...vs

Arkadaş sen şüphesiz ki sapkın bir inanç üzeresin.

çelebiler

Kıdemli Üye
Yani diyorsun ki: Cennetle müjdelenen sahabelerle alakalı rivayetler uydurmadır, kıyamet alametleriyle alakalı rivayetler uydurmadır...vs

Arkadaş sen şüphesiz ki sapkın bir inanç üzeresin.

Ben hadislere göre cennetliğim.Sence Cennete gidermiyim?

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

_SALİM ERDEM_

Asistan
Ben hadislere göre cennetliğim.Sence Cennete gidermiyim?

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hz Muhammed (SAV) sağlığında sizin cennete gireceğinizi beyan etmişse, o beyanın önüne geçmek mümkün müdür, değildir değil mi?

Lakin sizce mümkündür, çünkü Hz Muhammed'in sözleri sizleri kırmızı görmüş boğalar kılıyor, deliriyorsunuz. Hz Muhammed'in sözlerine meydan okuyan O'nun hayatına da yaşamına da fiil ve davranışlarına da meydan okur, dolayısıyla bütün bunlar dolaylı yoldan Kur'an'a meydan okumaktır.

Zaten sizlerin oldum olası Kur'an'la problemli olduğunuz aleni, ki bunu sizler de teyid ediyorsunuz,

Demokrasi Kur'an'a asla hiçbir yerde yer vermez, demokrasinin varlığının olmazsa olmazı budur, bu hali Kur'an şeklinde tanımlayanlar başta sizler olmak üzere burada 3, 4 kankanız idi.

Dolayısıyla sizin probleminizin temeli Kur'an'a havidir.

Allah Rasülü bir şey hususunda onu açıklayıcı kelamda bulunursa bize itaatten başka bir şey düşmez. İtaati de emreden Kur'an iyi mi..?

Kur'an'ın emrine meydan oku, ondan sonra gel burada "mushaf" sat...

Adama orasıyla gülerler...

Yahayy

Kıdemli Üye
Elhamdülillah Kur'an müslümanıyım, peygamberi Kur'andan riayet bataklığına, keşmekeşine burnumu sokmadan da elçi olarak çok da güzel tanıyorum, örnekliğini alıyorum,
kabul ediyorum ve o'na tabiyim. Allah'ı seviyorum, itaat ediyorum ve gönderdiği Resulune, Resulu ile gönderdiğine tabiyim.

Rivayet ve nakil kültürüne bir bilgi kaynağı olarak bakıyorum doğrusu yanlışı elbette vardır, elbette öğrenilecek şeyler, hikmetler vardır,
ancak kıyamete kadar doğruluğu değişmez Kur'ana muhalefet eden bir bilgi kimden gelirle gelsin zerre kadar itibar etmem.

Ancak Allah'a ibadet eden, elçilerin arasını ayırmayan, başına gelen hayırda da, şerde de Rabbini tenzih edip hamdeden,
adı,sanı, sıfatı, tanımı, tariki, türü, tipi yalnızca Mü'min/Müslüman olan, Allah'ı birleyen bir "Lâ-ilahe İllallah" serüveni yolcusuyum.

El-Hamdülillahirabbilalemin.