Hadis Inkarcilarina : )

Kaptan

Mecra Yazarı
Emeviler den başlayarak bozuk nakillerin varlığı iddiasını bırakıp, Peygamberle başlayan
doğru dinin algısını öncelemek gerekmektedir..Geçmişin dedikodusu yerine Vahyin hakikatlerinin seslendirilmesi elzemdir..H.A

Kaptan

Mecra Yazarı
İlginçtir ki; biz nakilciliğe karşıyız diyerek Resul Muhammed'den ve arkadaşlarından nakil yapmaya karşı çıkanlar, Müslüman olmayan bilim adamlarından, yazarlardan, fikir adamlarından nakil yapmayı hayatlarının dinamiği yapmışlardır.
Nakil yapmaya karşı olup nakil yapanların, nakil ettikleri bilgi ve kişiler farklı olunca, nakil etmemiş olmamak anlayışı ne gariptir.

Mehmet COBAN

selimmehmet

Kısıtlı Erişim
Peygamber'e soru sorulmasından ve Peygamber'in cevabından rahatsız olmak müslümanın ahlakı olabilir mi?

Elbet olamaz, zaten belki de bundan sebep Kur'an'cı'lar Kur'an'sız'laşmışlardır.

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
Peygamber'e soru sorulmasından ve Peygamber'in cevabından rahatsız olmak müslümanın ahlakı olabilir mi?

Elbet olamaz, zaten belki de bundan sebep Kur'an'cı'lar Kur'an'sız'laşmışlardır.

Evet..

BUNLAR ÇOK UYDURUK LAFLAR...

Kur'an'cı'lar Kur'an'sız'laşmışlardır.

Kur'ancılar KUR'ANDAN AYRILMAZLAR.
Kur'ancılar için tek kaynak KUR'ANDIR.

pEYGAMBERİN SÖZLERİ BİZLERE DOĞRUDAN GELMEMİŞ ..
RİVAYETLERLE GELMİŞTİR.
Bu nedenle bu hadisler içinden Kur'an ve akla uygun olanlarına inanırız..

Bizin dinimiz KUR'ANI KERİMDİR..
Bazılarının dini ise uyduruk veya sahih dedikleri hadislerdir.

adams77

Kanalizasyoncu
Emeviler den başlayarak bozuk nakillerin varlığı iddiasını bırakıp, Peygamberle başlayan
doğru dinin algısını öncelemek gerekmektedir..Geçmişin dedikodusu yerine Vahyin hakikatlerinin seslendirilmesi elzemdir..H.A

Zaman 'da yolculuğumu buldun? Peygamberle başlayan zamana nasıl gideceksin emevileri atlayarak mı?

Tarihsellik ile vahyi anlayamazsın çevrene bak hepsi vahiy değil mi?

uçan kuşlar, arılar , yapraklar, toz taneler vs vs okusana ne duruyorsun

Kaptan

Mecra Yazarı
adams oruc tutuyor musun?
alakayi simdi kuracagim :)

Kaptan

Mecra Yazarı
yok birsey adamas77
takiliyorum sana bosver beni
sen devam et lütfen

adams77

Kanalizasyoncu
yok birsey adamas77
takiliyorum sana bosver beni
sen devam et lütfen

Dostum yapma böyle :)

Kilo ile ilgili bir sıkıntım yok azıcık bir göbek var lakin çok oturmaya bağlı muhasebeci göbeği normaldir.

Yeme içme deyince Allah 'ın nimetleri sadece sebze ve meyvelerden ibaret değildir. Sevmek, sevilmek, sevgi, yardım, destek, huzur, saadet vs vs gibi şeylerde Allah 'ın nimetlerindendir ve yenileri içilirde.

Sen aklını çalıştıracaksın mideni değil güzel kardeşim :) uzak duracaksan eğer kötülükten, kibirden, nefretten, nefsi arzularda vs vs gibi şeylerden uzak duracaksın bunları da vahyi okuyan akıl ile yapacaksın miden ile değil.

Eğer vahyi okumak istiyorsan sana tarihsellik üzerinden getirileni okuma çünkü dilin kemiği yoktur. Tarih tekerrürden ibarettir derler ya aynı şey yine tekrar eder. Araya beyinsizler girdimi herşeyi yerle bir eder sanada çer çöp bırakır sende bu çer çöpten kendine ev yapmaya çalışırsın böylece yanlış yaptığınında farkında olmazsın.

Ramadan en sıcak an demek bu dünya için değil insan için yani sıkıntılarının seni en bunalttığı andır. Vahyi materyaller üzerinden okursan olmaz içten dışa , dıştan içe döngüyü göremelisin dostum vahyi insani terimler ile oku ve anlamaya çalış çünkü vahiy insan 'a hitap ediyor.

adams77

Kanalizasyoncu
Zaten hadisler olmasa hiç bir şey anlamayacağız.

Hadislere itaat Allah 'a itaat :) Bunca ayet bunca delil ve kanıt süs olsun diye

efonaltı

Kısıtlı Erişim
hadis savunucularınında artık eski inanç ve değer yargılarıyla hadislere baktıklarına inanmıyorum.cılız tepkiler veya tepkisizlikler bunu gösteriyor.

Kaptan

Mecra Yazarı
Toptan inkarcılık müessesesi,ilmin (doğrusu ve yanlışı ile) reddedildiği tüm nakil ve rivayetlerin görmezden gelindiği bir ekolcü anlayışa soruyorum;

"Allah bu kitap benim diye kaşe VURMUŞ MU ? NOTER ONAYI VAR MI ? NEYE GÖRE İNANIYORSUNUZ ???? H.A

çelebiler

Kıdemli Üye
Toptan inkarcılık müessesesi,ilmin (doğrusu ve yanlışı ile) reddedildiği tüm nakil ve rivayetlerin görmezden gelindiği bir ekolcü anlayışa soruyorum;

"Allah bu kitap benim diye kaşe VURMUŞ MU ? NOTER ONAYI VAR MI ? NEYE GÖRE İNANIYORSUNUZ ???? H.A
Hadisleri savunmak için mi böyle bir soruyu sordun?

Veyselcan

Kısıtlı Erişim

Ben bu ekolden değilim. Sizin bu uyduruk ekolinize ait kimse olduğunu da
zannetmiyorum..

"Allah bu kitap benim diye kaşe VURMUŞ MU ? NOTER ONAYI VAR MI ? NEYE GÖRE İNANIYORSUNUZ ????

Allah Kur'ana KAŞE vurmamış, NOTER onayı da YOK.

ANCAAAAKKK..

Eğer siz o kitabı yani Kur'anı okusaydınız O nun Allah ait olduğunu anlamanız için KAŞEYE VE NOTERE gerek olmadığını ANLARDINIZ.

N yazık ki okumadığınız veya okuduğunuz halde BİRŞEY ANLAMADIĞINIZ için KAŞE veya NOTER arıyorsunuz.

Halbuki O kitabı okuyanlar ..
O KİTAPTAKİ MUCİZELERİ GÖRÜRLER VE O KİTABIN YÜCE ALLAH'TAN GELME OLDUĞUNU ANLAR VE ŞAHADET EDERLER..

SELAM VE DUA İLE

adams77

Kanalizasyoncu
Ben anlamadım bir şey yaaa

Allah 'ın kaşesi mi varmış. Birde Allah kendini tasdik etmek için notere mi gitmiş!!

çelebiler

Kıdemli Üye
Nasıl yani yaaa bu soruyu soracak kadar aciz kaldıysan vicdanını dinleyip hadisleri çöpe atmalısın.

Kaptan

Mecra Yazarı
bu mealci müsteşriklerin tağuti ve küfür sistemlerine dillerinin uzadığını görmedik varsa yoksa başörtüsü -namaz oruç vs ..
Allah için bir tane varmı bu kur'an' cıyım diyen yobazlardan tağutu ve tebasını inkar eden !