Hacc'a Gittiniz mi? (Hacı ihvanlar,hac sevdalıları burada)

Hacc'a Gittiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    43
Niyet işi değil, nasip işi..
Üç senedir yazılıyoruz.. Bir ümitle bekliyoruz ama üç senedir çıkmıyor, Allah (c.c) nasip etmeyince olmuyor..
Bu sene bakalım nasibimize ne çıkacak. Önemli olan gitmek değil, önemli olan gittikten sonra hacılığa layık olabilmek..
Ves'selam..

Hümeyr@

Üye
hoşgörünüze dayanarak bu konu uygun olmamıs bence,giden var gidemeyen var gidipte hacı olamamış insanlar var,bu konunun ankette oylanması garibime gitti.

bu benim fikrim,saygıyla...

saf deha

Profesör
2002 senesinde hacca gittim, sonrasında 3 umre yaptım. ilk fırsatta inş. yeni bir umre düşünüyorum. geçen senede de suriye ürdün ve mescid-i aksaya gittim. Allah'ıma şükürler olsun. gitmeyenlere tavsiye geciktirmesinler. Oralar genç işi, yaşlı değil. meşakkati bol. hayırla kalınız.

Saffet Kuramaz

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
2002 senesinde hacca gittim, sonrasında 3 umre yaptım. ilk fırsatta inş. yeni bir umre düşünüyorum. geçen senede de suriye ürdün ve mescid-i aksaya gittim. Allah'ıma şükürler olsun. gitmeyenlere tavsiye geciktirmesinler. Oralar genç işi, yaşlı değil. meşakkati bol. hayırla kalınız.

Saffet Kuramaz

Bu konuda bize biraz bilgi verebilir misiniz? nasıl gittiniz, karayolu, uçak vs. maliyet ne kadar, vize sorunları vs. vs. gibi.

Hamra_

Profesör
Hamdolsun geçen sene umreye gittim...
Bu sene de 19 şubatta başlıyor umreler...Yeniden gidebilme ihtimalini zorluyorum...
Rabbim kabulolunmuş haccı yapabilmeyi, tekrar tekrar oraları görebilmeyi nasip etsin inş...

saf deha

Profesör
suriye ürdün ve mescid-i aksaya sefir turizmle kara yoluyla gittik. mescid-i aksa için ayrıca geçişlerde mühür vurulmasın diye para verdik. iki gece kaldık. cuma namaz nasip oldu. yolculuk 8 gün sürdü. akşam 8 de otele gelip yemek yedikten sonra uyuyup, sabah namazı ve kahvaltıdan sonra yola düşüyorduk. yorucu idi ama güzeldi. gezide ilahiyat profesörü olması hoştu. oda bizim gibi yolcu idi. daha fazla bilgi edinmek isterseniz, forumda "esir mescid-i aksaya seyahat anıları" isimli geniş bir sunum yazımı okuyabilirsiniz. geciktiğim için hakkınızı helal ediniz. saygıyla.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
alper dostum: karizmadan not yazmışsın. Sanırım bir ince noktayı kaçırdın, karayoluyla HACCA GİTMEMİŞLER... karayoluyla gittikleri yerler hac değil başka yerler.

Güvenli olurmu demişsin.

Güvenlik açısından ziyade hac için karayoluyla vize sorunu var, vize alabilirseniz suriye üzerinden (suriye-ürdün-suudi arabistan) gidilmesinde güvenlik açısından hiç bir mahzur yoktur.

Ben karayolu serbest iken suriye üzerinden otobüsle gitmiştim hiç bir sıkıntı güvenlik anlamında yoktu.

Fakat dediğim gibi asıl sıkıntı suudun vize verip vermeyeceği.

Azimli

Ordinaryus
Rabbime sonsuz şükürler olsun
bir hac iki umre nasib etti
özenen, arzu eden bütün ihvanlarla birlikte
en kısa zamanda tekrarını nasib eder inşaAllah