Habertürk'te Gerginlik (Arseven yayından alındı)

ibrahimi

Has Uşak
Habertürk Televizyonu'nun “Akşam Raporu” adlı tartışma programına Ankara Stüdyosu'ndan Prof.Dr. Yasin Aktay'la birlikte Akit Gazetesi yazarı Serdar Arseven, İstanbul Stüdyosu'ndan Cumhuriyet gazetesi yazarı Ali Sirmen ve İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal katıldı.

“İçki kısıtlaması”nın tartışıldığı programda, Yasin Aktay, birilerinin alkolizm ideolojisine sarıldığını söyledi. Ali Sirmen de, Aktay'a “içki içmiyor olmak aklı başında olmayı gerektirmiyormuş” göndermesinde bulundu.

Arseven ise Cumhuriyet yazarı Sirmen'e şöyle bir soru yöneltti: “Sayın Sirmen'e sormak isterim. Cumhuriyet gazetesinde içki içmek serbest mi? O binada, isteyen istediği saatte içebiliyor mu?”

Arseven'in sözleri üzerine hem Sirmen, hem Kocasakal, Arseven'i konuyu saptırmakla suçladı. Arseven'in “Bu konunun saptırılacak nesi var, açıkça soruyorum” sözleri üzerine Kocasakal “Akit'te içki serbest mi?” sorusunu yöneltti.

Arseven'in “Akit'te Elhamdülillah yasak ve zaten biz içkiye asla yanaşmayız, aldın sorunun cevabını şimdi sen söyle Baro çalışanları için içki her saat serbest mi yasak mı?” dedi. Kocasakal'ın “Susturacak mısınız bunu ben mi susturayım” tehdidi üzerine Arseven “Bu da Ergenekoncu usulü, cevap veremediğin yerde sustur!” karşılığını verdi.

Tarafgir tutumuyla dikkat çeken program yapımcısı Ece Üner tartışmanın büyümesi üzerine 10 dakika ara verdi. Arada Arseven'e “Ankara Stüdyosu'nda yayın Yasin Bey'le devam edecek” mesajı iletildi.

'SKANDAL' OLARAK DEĞERLENDİRDİ

Konu hakkında açıklamada bulunan Arseven şunları söyledi: “Ben kendilerine bir soru yönelttim. Sorum da gayet yerindeydi. Cumhuriyet gazetesinde içki sınırlaması var mı yok mu?..Biliyorum ki orada da var. Baro'da da var. Kendileri içkiye kısıtlama uyguluyorsa içki kısıtlamasına nasıl karşı çıkıyorlar. Burada benim üzüldüğüm bir kanalın ideolojik saplantılarını mesleki hassasiyetinin önünde tutması oldu. Benim ifadelerimde hakaret yoktu. Sadece soru vardı. Ve sorularım karşısında acziyet vardı. Bunu hazmedemediler ve bu büyük ayıbı yaptılar. Ayıp onların, soru benim. Gazetecilik benim mesleğe saygısızlık onların.”

http://www.habervaktim.com/haberoku.php?id=167891

hacifersat

Doçent
selam arseven okkalı bi soru sorup lafı gediğine koymuş.

lakin habertürk gibi zındıkaya hizmet eden müfteri bir kanaldan bundan fazlası beklenemezdi. malesef bu kanalın iftira ve kasıtlı yayınlarına bazı safdiller menfaatleri icabı kanıp müslümanları zan altında bırakması ve karalamaya çalışması hiçte hoş değil. haberin kaynağına ve mahiyetine dikkat etmek lazım. bu lafımın yukarıdaki mevzu ile ilgisi yoktur. genel bir ifadedir.

selam...

keskinbey06

Asistan
Arseven'in “Akit'te Elhamdülillah yasak ve zaten biz içkiye asla yanaşmayız
EVET MÜSLÜMANA HARAMDIR ALLAHIM BİZLERİ BU PİSLİKTEN MUHAFAZA BUYURSUN İNS.