Haber Yorum | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Haber Yorum

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
İhvan Üyesi
Katılım
26 Haz 2010
Mesajlar
2,329
Puanları
0
HABER - YORUM
Haber: Bursa'ya 5 yıldızlı genelev yapılıyor. Önümüzdeki yıl açılacak genelevin ilk gününün de bedava olacağı açıklandı.
Konuyla ilgili açıklama yapan yatırımcı temsilcileri, Bursa’da fuhuş sektörünün kontrolsüz olduğunu belirterek, “Bursa merkezinde fuhuş apartmanlarda ve sokaklarda yapılıyor. Bu da vatandaşları rahatsız ediyor. Özellikle apartman dairelerinde yapılan fuhuştan hem devlet vergi almıyor, hem de toplum ahlakını olumsuz etkiliyor. Bursa’da bir genelev olması durumunda tüm bunların önüne de geçilmiş olacak” dedi.

Yorum: SubhanAllah! Birkaç gün önce ajanslara düşen bu habere ilişkin kamuoyuna duyururuz ki:
Bizler Müslüman gençler olarak bu haberi büyük bir nefretle karşılıyoruz. Zira aklıselim sahibi olan herkes bilir ki Allah Subhanehu ve Teâla zinayı haram kılmış ve hadlerinden saymıştır:
Zinaya yaklaşmayın. Zira o, bir hayâsızlıktır ve çok kötü bir yoldur. [İsra 32]
Bizler Allah Subhanehu ve Teâla’nın kati surette haram saydığı zina fiilinin bu şekilde devlet eliyle yasal hale gelmesinin asıl sebebinin de demokratik-laik rejim olduğuna inanıyoruz.
Çünkü her türlü günahı işlemeyi “özgürlük” mefhumuna sığdıran ve meşru sayan bu sistem, Allah’ın hadlerini yok saymaktadır. Üstelik bu haramlar üzerinden “VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANÇ KUTSALDIR” sloganıyla vergi alıp, bu tür işletmeleri baş tacı yapmaktadır.
Daha öncesinde kurban keserek genelev açanlar da, bugün güya dindar bir nesil istediğini söyleyip bu haramlara göz yumanlar da bu demokratik-sistemin ürünleridir. O halde sorunun asıl kaynağı bellidir.
O halde vakit, Allah’ın arzında ifsat çıkaran bu sistemi tarihin çöplüğüne gönderip Raşid-i Hilafet’i ikame etmek için çalışmaktır. O Raşid-i Hilafet ki Allah Subhanehu ve Teâla’nın hadlerini uygulayacak, her türlü fuhşiyat ve ahlaksızlığı ortadan kaldıracak, hidayet ve nur kaynağı İslam’ı hayatın her alanında tatbik edecektir.
Bu da Allah'a güç bir şey değildir. [Fatır 17]
Çalışanlar, böylesi bir kurtuluş için çalışsın. [Saffat 61]

http://www.bursa.com/bursaya-genelev-yapilacak-ozel-haber-bursa-n187807.html
 
Üst