GÜzel Namaz Kilabİlİyormuyuz

dilhuba

Profesör
Web sitesi
mustafababuroglu.sitemynet.com
HATEMİ ZAHİD (K.S)HZ LERI ASIM İBN İ HAZRETLERININ YANINA GELDIGINDE ASIM K.S ONA SORDU EY HATEM NAMAZ KILMAYI GÜZEL BECEREBILIYORMUSUN ? EVET DEYINCE ASIM K.S PEKI NAsıl KILIYORSUN DIYE SORDU. HATEM I ZAHID HAZRETLERI ANLATTI

namaz vaktı yaklasınca abdestım sünnet üzere tazelıyorum ve namaz kılacagım yere gecıyorum sonra kabeyı ıkı kasımın arasında makamı ibrahimi gögsümün hizasında allah tealayı mekandan münezzeh (pak ve uzak)oldugu halde basımda hazır ve kalbımdekı herseyı bılır halde görüyorum sankı ayagım sırat köprüsünün üzerınde cennet sagımda cehennem solumda ölüm melegı arkamda hıssedıyorum ve kılacagım namazım oldugunu düşünüyorum sonra ihsan ıle(mevlayı görür gıbı )iftitah tekbirini alıyorum tefekkürle okuyorum tevazu ıle egılıyorum tazarrü ıle secdeye kapanıyorum sonra tamamıyla oturuyor ümitle teşehhütte bulunuyor ve sünnet üzere selam verıyorum sonrada o namazı ihlasa teslım edıyor korkuyla ümıt arasında kalkıyorum ve bu hal üzere sabra devam edıyorum ASAM HZ LERI AGLAYARAK ben bu zamana kadar hıc böyle bır namaz kılmadım dedı

(SEMERKAND 2007 TAKVİMİNDEN 22 KASIM EGER YANLIŞIM OLDUYSA HAKKINIZI HELAL EDIN )

mavigece

Asistan
gerçekten ders alınması gereken bir yazı!...Ya mümkün değil o şekilde namaz kılmak...Şahsen ben başaramam:( ...Ama elimden geleni yapmaya çalışıyorun inşallah

Asr-i SaadeT

Asistan
Insaallah bu yüce ufku benim gibilerde yakalar..
Namazla alakalı o kadar cok eksigimiz var ki..

Allah Husû ile namaz kılanlar cümlesine ilhâk etsin. Âmîn.