Güzel bir hazine (başörtüsü)

NehiR

mütebessim :)

Güzel bir hazine, güzide bir insana emanet edilmiş.

Güzide insandan güzel hazinenin saklanması istenmiş.

Güzel hazine güzide insanın en değerli varlığı olan başında taşıdığı her bir saçın tekbir tanesinin uçlarıymış...

Bu paha biçilmez, eşsiz hazinenin sahibi olan güzide insan ise ;
Şu an kendisine çocuk gözüyle bakılan, geleceğin anası,
Ama : İstanbul’u fetheden kumandanları bu dünyaya getiren ana !

Kendisinden ufak gördüğü bütün kardeşlerin ablası,
Ama : Nice sultan, nice padişahları yetiştiren abla !

Belki de yaşlı bir ninemiz ?
Ama sırtındaki hırkasını başörtüsüne el uzanmasın diye çektiği kağnıdaki mermilere saran Fatma ninemiz !

Ey güzide insan !
Sendeki kutlu emaneti , o güzel hazineyi ben sana bir iki kelime ile nasıl ifade ederim ?

O kutlu emanetin sahibi güzide insan sensin !

Sen gül peygamberimizi karnında taşıyan hz. Amine’sin !

Sen hz. İsa’yı dünyaya getiren hz. Meryem’sin !

Sen dünün ufağı, bugünün ablası, yarının anası,
Ama daha önemlisi gönül hazinelerinde saklı olan incilerin sahibi güzide insan sensin !

Bırak bez diye nitelendirdikleri başörtünle istihza etsinler,
Ama gönül hazinenle asla !

Bırak sendeki o güzel hazineyi açmak için zor kullansınlar,
Ama gönlünü onlara açma asla !

Bırak başörtüsü bahanesi ile diplomana mani olsunlar,
Ama unutma sana diplomanı Allah cc. verecektir !

Bırak sendeki hazinenin değerini bilmeyen insanlar bu dünyada saltanatını sürsünler,
Ama unutma senin saltanatın öbür dünyadadır !

Süreceğin saltanatın için savaş vermelisin ve asla mağlup olmamalısın ...!

Berke

Kıdemli Üye
Hazine

''Gizli bir hazineydim.Bilinmek istedim''i değil,
''İlmimde gizli bir hazineydiniz.Size bildirmek istedim.''
manasını taşıyor.Yani
Bizler Yaradan'ın ilminde bir hazineydik.
Yaradan bizi yaratmakla ilmindeki bir hazineyi meydana çıkardı.
Bizim hazine olduğumuzu bize bildirdi.
Bizlerde Rabbin hazinesi olduğumuzu anladık.
Yani Biz bizi bildik.
Sonra da hazinenin sahibini bildik.
alıntı

NuRuDiLara

Asistan
Yani Biz bizi bildik.
Sonra da hazinenin sahibini bildik.

elinize sağlık...

şems

Yeni
Kenzi Mahfi Gizli Bir Hazine Idim

GİZLİ BİR HAZİNE İDİM
BİLİNMEKLİK İSTEDİM
KENDİ RUHİ PAKİMDEN
RESULÜMÜ HALK ETTİM

HABİBİ KİBRİYAMDA
KENDİ CEMALİM GÖRDÜM
AŞIK OLDUM NEBİME
ONA HABİBİM DEDİM

HATEMÜL EMBİYAMI
ALEME RAHMET KILDIM
KENDİMDEN BAŞKA BİRŞEY
CİHANDA HALK ETMEDİM

EVVELDE HALK EYLEDİM
AHİRDE MÜJDELEDİM
ZAHİREN GÖRÜNEREK
BATINDA BİRLEŞİLDİM

IKRA İLE BAŞLATTIM
KİTABI MUBİYNİMİ
ALİM BENİM ADIMLA
ARİF BENİM ADIMA

SURETİMDEN İLMİMLE
AHSENİ TAKVİM ÜZRE
YARATTIĞIM ADEMDEN
ZAHİREN GÖRÜNDÜM BEN

ONSEKİZBİN ALEMDEN
MURADIM TEK BİR ALEM
BENİM ALEM DEDİĞİM
ASLI ADEMDİR ADEM

ZITTIYLA DENGELEDİM
KAİNAT YAŞAMINI
İKİ ZITTIN İÇİNE
BAĞLADIM SIRLARIMI

MARİFETLİ KULLARIM
İKİ ZITTI CEM ETTİ
CELALİMİN İÇİNDE
CEMALİMİ SEYRETTİ

ŞEMS-İM HERŞEY GEÇİCİ
BU ALEMİ CİHANDA
HERŞEY HELAK OLUCU
BENİM VECHİMDEN BAŞKA
ŞEMS AHMED AKYÜREK 09-11-2006

şems

Yeni
Iki Zitti Cem Edenler Buldular Necat

şems

Yeni
hadi dostlar iki zıttı cem edelim hayır iki zıt bir arada cem olmaz diyenlere izhar edelim vüçudu

şems

Yeni
Sen Ne Dersen De Allahın Adetullahı Değişmiyor Değilmiki Fahri Kainat Efendimizde Dahi Adetullahta En Ufak Bir Değişiklik Olmamış Biz Ne Dilersek Dileyelim Allah Dilemediği Sürece Hiçbirşey Olmaz Rabbim Bizi Bize Bir An Dahi Bırakma Hidayet Nasib Eyle Bu Kıtmirine

rıdvanuyan

Doçent
Yaratıldı MUSTAFA, yüzü gül gönlü safa
Ol kıldı bize vefa, ondandır ihsan bana
Şeriat ehli ırak eremez bu menzile
Ben kuş dilin bilirim, söyler SÜLEYMAN bana

Mani evine daldık, vücuda seyran kıldık
İki cihan seyrini, cümle vücudda bulduk
Yedi gök yedi yeri, dağları denizleri
Cenneti cehennemi, cümle vücudda bulduk

Tevrat ile incili, Furkan ile Zeburu
Bunlardan beyanı cümle vücudda bulduk
Yunusun sözleri hak, cümlemiz dedik saddak
Kanda istersen anda HAK, cümle vücudda bulduk

"Bir vücuttur cümle eşya, ayni eşyadır Huda,
Hep hüviyettir görünen, yok Huda’dan maada...

ALINTI

şems

Yeni
tekrar Buluşmak Ne Güzel Dostlar Hu

grozny

Doçent
KENDİ RUHİ PAKİMDEN
RESULÜMÜ HALK ETTİM

Allah bütün insanları ve aralarından seçtiği Resullerini de topraktan yaratmıştır.
Hiç bir şey Allahın parçası değildir.Ve Allah hiç biri şeyin de parçası değildir.
Bakınız:İhlas suresi.

AŞIK OLDUM NEBİME
ONA HABİBİM DEDİM

Allah hiç kimseye aşık değildir.Kimseye de habibim dememişitr.
Hz.İbrahime "halilim" demiştir.

KENDİMDEN BAŞKA BİRŞEY
CİHANDA HALK ETMEDİM

Allah bütün mevcudatı hak yani gerçek olarak yoktan var etmiştir.Bütün varlıklar gerçek olarak vardır,hayal ,yansıma vehim değildir.

.....
Allah adına şiir yazmak ...ne diyeceğimi bilemiyorum.
Yüce Rabbimizi biz anlıyamayız çünkü o sonsuz üstündür,aşkındır,yücedir,mütealdir.....
Kendisi Kuranda kendisini nasıl anlatıyorsa O öyledir.
Bilmediğimiz anlamdığımız şeyleri Allaha atfetmeyelim.Allah iftira en büyük zulümdür.
Ali İmran Suresi 94Artık bundan sonra kim yalan düzüp Allah’a iftira ederse böyleleri zalimlerin ta kendileridir.

Nisa Suresi 50Bir bak, nasıl yalan düzüp iftira ediyorlar Allah'a! Açık günah olarak bu yeter.

elmnightmare

Profesör
Kimseye de habibim dememişitr.
Hz. Peygamber(a.s.m) şöyle burmuştur: “İbrahim halilulah-Allah’ın dostu, Musa, Safiyullah-Allah’ın seçkin kulu, ben ise -fahr olmasın- habibullahım-Allahın sevgili kuluyum.” (bk. Darimî, Mukaddime, 8; Tirmizî, Menakıb, 1)

grozny

Doçent
وَمَنْ اَحْسَنُ دٖينًا مِمَّنْ اَسْلَمَ وَجْهَهُ ِللّٰهِ وَهُوَ مُحْسِنٌ وَاتَّبَعَ مِلَّةَ اِبْرٰهٖيمَ حَنٖيفًا وَاتَّخَذَ اللّٰهُ اِبْرٰهٖيمَ خَلٖيلًا
Nisa 125:
M. Esed
Bütün benliğini Allaha teslim eden, daima iyilik yapan ve her türlü batıldan yüz çeviren İbrahimin inanç sistemine Allahın onu sevgisiyle yücelttiğini görerek uyan kişiden daha iyi iman sahibi kim vardır?

H.B. Çantay
İyilik yapan (bir insan) olarak, (tam bir hulus ile) kendisini Allaha teslim eden, İbrahim'in Allâhı bir tanıyıcı dînine tâbi' olan kimseden daha güzel dinli kimdir? Allah İbrahim'i bir dost edinmişdir.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Hz.Musa için Safiyullah ve Peygamberimiz için Habibullah tabirlerinin Kuranda geçtiğine dair bir bilgim yok.
Ayetleri yazarsan öğrenmiş olurum.

fakiri

Kıdemli Üye
alıntı : grozny
Allah bütün insanları ve aralarından seçtiği Resullerini de topraktan yaratmıştır.
Hiç bir şey Allahın parçası değildir.Ve Allah hiç biri şeyin de parçası değildir.

Allah bütün mevcudatı hak yani gerçek olarak yoktan var etmiştir.Bütün varlıklar gerçek olarak vardır,hayal ,yansıma vehim değildir.
.....
Allah adına şiir yazmak ...ne diyeceğimi bilemiyorum.
Yüce Rabbimizi biz anlıyamayız çünkü o sonsuz üstündür,aşkındır,yücedir,mütealdir.....
Kendisi Kuranda kendisini nasıl anlatıyorsa O öyledir.
Bilmediğimiz anlamadığımız şeyleri Allaha atfetmeyelim.Allah iftira en büyük zulümdür.

Gördüğünüz gibi, grozny bizlere öğretmek istediği bu sapık din kültürü dolayısıyla forumda kalabilmeyi başarmış ender kişilerden birisidir. Bu sözleriyle ne kadara bie cehalet içinde ve peygamber (s.a.v.) Efendimizi tanımaktan ve O'nun asliyetini bilmekten ne kadara bir uzaklıkta olduğunu görebilmek ve anlamak için biz evvelki yazdıkalrından çok şey çıkarmıştık ama, bu yazmış olduğu cümleler bu hükmün tescili niteliğindedir.
Peki ya, bu konuda hakikat nedir ? Ve işin aslı nasıldır ? İşte bu sorualra cevap veriyoruz.

Hazret-i Muhammed Aleyhisselam öyle bir varlıktır ki, her türlü tasavvurumun ve kuvve-i be-şeriyemin fevkindedir.
Ancak acizliğimi itiraf eder affına sığınarak neşre başlarım.
"Hâlik-ı arz-u semâya eyleriz hamd-ü sena
Ahmed-i Muhtarı kıldı âleme nûr-i Hüdâ"
Hazret-i Allah bilinen ve görünen bir varlıktır. Eseri ile görünüyor ve biliniyor. Her şey O'nun, her-şey O'ndan...
Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz ise bilinmeyen ve görünmeyen bir varlıktır. Herkes anlayamaz. Ancak duyan kulak ve öz akıl sahipleri anlar.
Cenâb-ı Hakk'ın kudret eli ile yokluk karanlığından açığa çıkardığı ilk şey Muhammed Aleyhis-selâm'ın nuru idi. Cemal nurundan en evvela onun nurunu yarattı. Daha sonra onun nurundan âlemleri halketti, bütün mükevvenatı da onun nuru ile donattı. Nereye bakarsan hep o nur.
Âyet-i kerime'de:
"Allah'tan size bir nur gelmiştir." buyuruluyor. (Maide: 15)
Mübarek vücudları sırf nurdur.
Ashab-ı Kiram'ın ileri gelenlerinden Câbir radiyallahu anh- Hazretleri "Ya Resulellah! Allah-u Teâlâ en evvela neyi halketti?" diye sorduğunda Cenâb-ı Fahr-i Kâinat-sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz buyurdular ki:
"Allah-u Teâlâ her şeyden evvel senin peygamberinin nurunu kendi nurundan yarattı. O nûr, Allah'ın izniyle dilediği yerde dolaşırdı. O zaman Levh, Kalem, Cennet, Cehennem, Melekler, yerler, gökler, insanlar ve cinler daha yaratılmamıştı.
Allah-u Teâlâ âlemleri yaratmayı murad edince, o nuru dört parçaya ayırdı.
Birinci parçadan Kalem'i, ikincisinden Levh-i mahfuz'u, üçüncüsünden Arşı-rahman'ı halketti.
Dördüncü parçayı tekrar dörde böldü. Birinci parçasından Arşı taşıyan melekleri, ikincisinden Kürsi'yi üçüncüsünden diğer melekleri yarattı.
Diğer parçayı da yine dörde böldü. Birincisinden gökleri, ikincisinden yerleri, üçüncüsünden cennet ve cehennemi yarattı, ıj Kalan parçayı da dörde böldü. Birinci parça-
sından müminlerin gözlerinin nurunu, ikinci parçasından ilâhi marifet yuvası olan kalplerinin nurunu, üçüncüsünden de dillerindeki nuru yarattı. Bu da 'Lâ İlahe İllallah Muhammed'ür-resulullah' Tevhid nurudur." (El-Mevâhib'ül-Ledüniyye)
Hakk Celle ve Alâ Hazretleri Âyet-i kerime'sinde:
"Biz seni âlemlere rahmet olarak gönderdik." buyuruyor. (Enbiyâ: 107)
Hangi yağmur tanesinin içine nasıl bir hayat yerleştirildiğini bilebiliyor musunuz?
Ebu Hüreyre -radiyallahu anh- Hazretleri: "Ey gök suyunun çocukları! İsmail sülâlesindensiniz. Hacer sizin ananızdır." buyurmuşlardır. (Buharî)
Bir çekirdeğin içerisinde neler halkettiğini görebiliyor musunuz? Küçücük çekirdeğin içinde ağaç var. Ağacın dalları, kaç yaprağı olacağı, ne kadar meyve sunacağı, kimlere nasip olacağı, ağacın ömrü... hep o çekirdeğin içine yerleştirilmiştir. Ve o çekirdek de toprakta eriyip gidiyor. Bu saydıklarımız onun özündedir. Öz ne demek? Yani Cenâb-ı Hakk'-ın emrindedir.
Seyyid-i Kâinat Sebeb-i Mevcudat -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz de bütün âlemlere hayat veren bir cahmettir, kâinatın çekirdeği ve maya-sıdır, hakikatin özüdür, her şey ondan yaratılmıştır.
Âyet-i kerimemde:
"Ey Peygamber! Biz seni bir şahid, bir müjdeci, bir uyarıcı, Allah'ın izniyle Allah'a çağıran ve nûr saçan bir kandil olarak gönderdik." buyuruluyor.
(Ahzab: 45-46)

Nur-i Muhammedi

Sen o nuru nasıl bilebilirsin ve o nurdan nasıl haber verebilirsin?
Hakk Celle ve Alâ Hazretleri Hadis-i Kudsi'de buyuruyor ki:
"Kubbelerimin altındaki velilerimi benden başka kimse bilemez."
Bunu Allah ve Resul'ü buyuruyor.
İsmi, cismi bilinir. Bilinmeyen ruhâniyeti ve nû-râniyetidir.
O ki bir velîyi kimse bilemez buyururken, Kâi
natın Efendisi'ni sen nasıl bilebilirsin?
Bir insanın resmini görür, ismini bilirsin. Yaptığı işlere de vâkıf olabilirsin. O kimsenin iç âlemini , said mi, şâkî mi olduğunu bilebilir misin? Hâl böyle iken bir kimsenin çıkıp da Resul-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimizi bildiğini iddia etmesi ne derece doğru olur? Çekirdeğin içini bilmeyen, kâinatın çekirdeğini nasıl bilebilir?
Kendi mukadderatını bilmeyen, Sebeb-i Mevcudat -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimizin iç sırrını nasıl bilebilir?
Âyet-i kerime'de:
"Onların sana baktıklarını görürsün. Oysa onlar görmezler." buyuruluyor. (Araf: 198)
Zahirini görenler onun hakikatini göremediler.

grozny

Doçent
Cenâb-ı Hakk'ın kudret eli ile yokluk karanlığından açığa çıkardığı ilk şey Muhammed Aleyhis-selâm'ın nuru idi. Cemal nurundan en evvela onun nurunu yarattı. Daha sonra onun nurundan âlemleri halketti, bütün mükevvenatı da onun nuru ile donattı. Nereye bakarsan hep o nur.

Sen müslüman mısın?
Bu soruyu sormak zorundayım.Hangi dinin kitabında yazıyor bu iddia?

Allah bütün kainatı yoktan yaratmıştır.İnsanları da topraktan yarattığı için İblis büyüklenmiş Ademe secde etmekten kaçınmıştır.....

Peygamberimizin nurunu ,Allah cemal nurundan yarattıysa , onun nurundan da alemleri yaratmış ise bütün mahlukat Allahın parçasıdır.
O takdirde sadece Hallacı Mansura değil hepimize "Enel Hakk" deme hakkı doğar.(Haşa)
Bütün görünen görünmeyen alemin bütünü zatıyla yansımalarıyla hepsine birden Allah dediğinizi neden açıkça söylemiyorsunuz.
Bunu açıkça söyleyenlerin sözlerini de neden tevil ediyorsunuz?
Sizin dinizin adı Vahdet-i vucud amentünüz de "La mevcude illa hu."
"Hu" ile kimi kasdettiğiniz de mechul ama...

Bizim dinimizin adı İslam kitabı Kurandır.
Amentümüz :"La İLAHE İllaALLAH" dır.
Allah bütün mahlukatı kendisinden bir parçadan değil yoktan var etmiştir.
Bütün insanlığı ve Resullerini de topraktan yaratmıştır.

Ne kendiniz kandırın nede başkalarını yanıltmayın.

sır

Üye
sayın grozny biz ehli sunnet olarak hadislere de iman ederiz ...
Ve ilk yaratılan şeyin Muhammedi Nur olduğu hadisleri ''mütevatir''dir..
Bu konuda muteber hadis kaynakları vardır ancak bunlara itikat etmeyenlere beyhude olacağı için yazmaya gerek duymuyorum..

fakiri

Kıdemli Üye
alıntı :
Sen müslüman mısın?
Bu soruyu sormak zorundayım.Hangi dinin kitabında yazıyor bu iddia?

Müslümanlığımı bu sanal âlemde kimseye onaylatmak zorunda olmadığımı düşünüyorum. Yoksa, seni bu net âleminde NOTER mi tayin ettiler ?
Onca küfür içeren sapık yazılarına karşılık bizim sana sormamaız gereken soruyu senin bize sormanda bir terslik görmediğimi hemen belirttmeliyim ! Yahûdiler de aynı taktiği uygularlar. Sürekli vurduğu ve darbe yaptığı şahsa "Ne vuruyorsun ?" derler.

suayb

Paylaşımcı
KENDİ RUHİ PAKİMDEN
RESULÜMÜ HALK ETTİM

Sevgili kardeşim ALLAH resulünü yarattığında kendi ruh temizliğinden yaratmıştır-ki ruhun safiliği ve güzelliğinden kulları örnek alsın diye çünki her yaratılmış bizzatALLAH'ın birer parçasıdır.

AŞIK OLDUM NEBİME
ONA HABİBİM DEDİM

Sevgili kardeşim burada anlatılanda ALLAH'ın mirac gecesi resulü ile kav-ı kavsende kendisiyle bizzat perdelerin kalkmasıyla o görüşmede kendine aşık olmasıydı.

KENDİMDEN BAŞKA BİRŞEY
CİHANDA HALK ETMEDİM

Sevgili kardeşim buda çok doğrudur çünki kainatta ALLAH'ın esmasından başka yaratılan hiçbir canlı ve cansız yoktur.