Gurabadan Cübbeli Hocaefendiye

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Ne yapabilirsiniz ki?!..

Besmele, hamd ve salatü selâmdan sonra…

Öz be öz kardeşiniz… Beraber dertlendiğiniz… Beraber ağladığınız ve gözyaşı döktüğünüz… Hedefler ve hayalleri beraber paylaştığınız… Zerresine -değil bir takım basit dünyalıkların- nice dünyaların bile feda edilebileceği ideallerin ve mefkûrelerin sevdasıyla ciğerinizi kendisiyle beraber kavurup kebap ettiğiniz… En azından böyle olduğuna inandığınız canciğer kardeşiniz… Artık -nedense ve nasılsa- sizin onun basit bir menfaatine göz diktiğinizi vehmediyor... Her nasılsa içine gark olduğu ve edildiği dünyalık varlık ve imkânlara göre deveye nispetle kıl bile olamayacak maddî çıkar ve menfaati ondan kapmaya çalıştığınız, belki de sizin de kemikçi olduğunuz vehmi ve vesvesesiyle silahı size çeviriyor…

Siz ona Allah’ın { لَئِن بَسَطتَ إِلَيَّ يَدَكَ لِتَقْتُلَنِي مَآ أَنَاْ بِبَاسِطٍ يَدِيَ إِلَيْكَ لأَقْتُلَكَ إِنِّي أَخَافُ اللَّهَ رَبَّ الْعَالَمِينَ } “Yemin olsun ki şayet, beni öldürmek maksadıyla bana elini uzatırsan, ben seni öldürmem için elimi sana uzatacak değilim; çünkü ben kesinlikle Allah’tan, âlemlerin Rabbinden korkarım”[1] ayetini hatırlayarak el kaldıramıyorsunuz.

Ancak buna rağmen o, iyice ilerilere vardırıyor… Sizi yok etmeye azmediyor… Size silâh çekiyor… Sırtını dayadığı resmi-gayri resmi güçlere sizi ispiyon edebiliyor… Mesnetsiz iftiralarının o güçlerin hukuku ile de mahkûmiyet sebebi olabileceğini de hesaba katamıyor… Katsa bile sizin böyle bir müracaatı yapmaktan uzak bir inanç ve karakter sahibi olduğunuzu çok iyi biliyor… Kimlerin derin ve terörist güçlerle bağlantılı olduğu ortadayken, size bu çamuru bile atabiliyor… Oysa sizin “kim böyle bir bağlantı içinde yer almışsa, kim onlarla işbirliğine girmişse ve kim yalan söylüyorsa Allahın laneti üzerlerine olsun” duasını rahatlıkla yapabileceğinizi çok iyi biliyor… Sizi bayrağa laf etmek gibi suçlamalarla birilerine ihbar etmeyi dahi şahsiyetine yakıştırabiliyor… Onun başkalarına rezil olup olmamak gibi bir derdi ve sıkıntısı yok ise de siz bu endişelerle kıvranıyorsunuz… Direniyor, yine ses çıkaramıyorsunuz…

Ama nafile… Karar verilmiştir; silahını ateşleyecek, kendince sizi yok edecektir… Bu arada dostlarınızdan sesler yükseliyor: “Ne duruyorsun, karşılık versene, hakkın olan nefsi müdafaayı yapsana?!..” diyorlar… Ama ihtimal ki bir şeyi göremiyorlar: Babasının, dolayısıyla da sizin de babanızın arkasına geçmiş; O’nu kendine kalkan yapmış, atışlarını O’nun arkasından yapıyor… Öte yanda da sizin babanıza ve değerlerine asla kıyamayacağınızı ve onlara doğru kat'iyyen ateş edemeyeceğinizi, hele bunu İslâm düşmanları ile işbirliği yaparak ve onların medyasını âlet ederek yapacak kadar adileşemeyeceğinizi çok iyi biliyor… Ya bu bilginin rahatlığı ile veya başka sebeplerle yaptığını yapmaya devam ediyor… Artık siz, yine de onun bu halinden kurtulması, değilse hiç olmazsa kendi kurtuluşunuz için { حَسْبُنَا اللهُ وَ نِعْمَ الْوَكِيلْ } demekten başka ne yapabilirsiniz ki?!..

Evet, { حَسْبُنَا اللهُ وَ نِعْمَ الْوَكِيلْ } Hasbunellahu ve ni’mel vekîl…

Ğurabâ Mecmuası

[1] [المائدة:28]

felsefeyi bırak. 20 satır yazmışsın 1 kelime anlatmıyor yazdıkların. Ne diyorsun açıkça yaz.

Madem sen yazmadığın için yorum yapamıyorsun. Sen git o zaman bu yazıyı yazan buraya gelsin konuşalım. Ne diyorsun, kimi neyle suçluyorsun belli değil.

Önce onu açıkla işte. Anlamadım ben bişey bu yazdığından. Guraba kimdir, cübbeliyi neyle itham ediyor, neden ediyor ve hatta ediyor mu? Kendin pişir kendin ye olmuş biraz bu yazın.

Hoca anlatmış işte. Sorun ne anlamadım. Vehabbilere şiilere destek vermesinler eğer ehl-i sünnettin uyarıları zorlarına gidiyorsa. Benim anladığım budur.

hirahos

Kıdemli Üye
Bu meselenin aslı, bir dil sürçmesidir. Başka bir dergi ismi yerine, Hüseyin Avni Hocanın dergisinin ismi anılıyor. Cübbeli hatasını anlayınca dönecektir. Hatasını anlayınca dönebilecek biridir. Yalnız, çevresinde Cübbeliyi yanlış bilgilendiren ve yönlendirenler varmış. Cübbelinin bu konuda uyarılmasını bekliyoruz. Ahbablarım kendisine geçen hafta ulaşmaya çalıştılar, ulaşamadılar.

Bendenize göre, bu meseleleri konuşmadan önce Cübbelinin açıklaması beklenmeli, fitneye yardımcı olunmamalıdır.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Bu meselenin aslı, bir dil sürçmesidir. Başka bir dergi ismi yerine, Hüseyin Avni Hocanın dergisinin ismi anılıyor. Cübbeli hatasını anlayınca dönecektir. Hatasını anlayınca dönebilecek biridir. Yalnız, çevresinde Cübbeliyi yanlış bilgilendiren ve yönlendirenler varmış. Cübbelinin bu konuda uyarılmasını bekliyoruz. Ahbablarım kendisine geçen hafta ulaşmaya çalıştılar, ulaşamadılar.

Bendenize göre, bu meseleleri konuşmadan önce Cübbelinin açıklaması beklenmeli, fitneye yardımcı olunmamalıdır.

Büyük ihtimalle Cübbeli, Furkan Dergisi ile Guraba'yı birbirine karıştırdı. Ben de dil sürçmesi olduğunu tahmin ediyorum...

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Guraba ve beyan dergisi hakkında konuşma yapmıştı cübbelihoca...

Arifan dergisinin bütçesinde çıkarılmış dergiyiz deyip, tüketiciye yanlış beyan verdiklerini ve abone kaydı yaptırdıklarını söyledi.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Guraba ve beyan dergisi hakkında konuşma yapmıştı cübbelihoca...

Arifan dergisinin bütçesinde çıkarılmış dergiyiz deyip, tüketiciye yanlış beyan verdiklerini ve abone kaydı yaptırdıklarını söyledi.

Yanlış görüşleri olduğunu da söylemişti. Oy kullanma meselesinde mesela...

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Yanlış görüşleri olduğunu da söylemişti. Oy kullanma meselesinde mesela...

evet başka şeylerde nakletmişti ama aklımda fazla kalmadı. gerçi sitesinde sırf sohbetin o kısmını yayınlamışlardı , onu da geri kaldırdılar.sohbetin ses kaydından hocanın o sözlerini yazıya aktarabilirsem, burada paylaşayım

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
evet başka şeylerde nakletmişti ama aklımda fazla kalmadı. gerçi sitesinde sırf sohbetin o kısmını yayınlamışlardı , onu da geri kaldırdılar.sohbetin ses kaydından hocanın o sözlerini yazıya aktarabilirsem, burada paylaşayım

Onlar da Cübbeli Hoca'nın yanıldığını anladılar sanırım. Çünkü Guraba Dergisi bildiğimiz kadarıyla ehl-î sünnetin kalelerindendir. Hoca büyük ihtimal Furkan Dergisi ile Guraba'yı birbirine karıştırdı. Kasıt olduğuna inanmıyorum ki siteden kaldırılması da doğru bir hareket...

MECZUP

Profesör
Dil sürşmesi olsaydı uyarılırdı zannedersem ve bidahaki sohbetindede yanlışını açıklardı iyice araştırma oldu mu ? Lütfen dikkat edelim !!!

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Hocaefendinin o sözlerini aynen yazıya aktardım.

"Beyan dergisi diye bir dergi var.Biz bundan çok seneler önce ayrıldık.Ayrıldığımızı da herkese ilan ettik.Bu elden ele,elden ele geldi.O ona devretti,o ona devretti fakat derin yerler,bunun kapanmasına rıza göstermeyerek bunu devamlı bizim aleyhimize kullandılar.Hala da devam ediyorlar.Şimdi bunlar herkesi telefonla arıyorlar.Biz arifan dergisiyle kardeşiz,beraberiz diyorlar.Hatta makbuz bastırmışlar,tahsilat yapıyorlar.Arayıp abone yapıyorlar,Arifan diye.Bu kadar büyük bir yalan dolanla karşı karşıyayız.Şimdi telefonlar, sadece bir numara veriyorum.Bu numaranın dışında arifanda sipariş numarası yok.Şu anda Beyan dergisi malesef derin insanların elindedir.Bunlar bizim aleyhimize gazetelerde baya bir haber yaptılar.Hala daha arkada böyle duruyorlar.Bunlarda çok tehlikeli görüşler var.Guraba dergisi de aynı ,Bu ikisi bir.Şimdi onlar aynı ele geçtiler.Bunlar rey atılmayacak diyorlar.Efendi hazretleri o yaşta ,kalktı geldi rey verdi.Bu seçimde geldi rey verdi.Bu adamlar diyorlarki rey verilmeyecek.Bayrakla bile sorunları var.O bayrak osmanlıdan bize intikal eden bayrağımızdır.Daha bir çok sıkıntılı işler var.Bunları şu anda detaylandıramıyorum.İsmailağa cemaatini karıştırmak ,bir yere bağlamak,uluslar arası arena da tehlikeli noktalara sürüklemek istiyorlar.Biz çok büyük bir tehlikeyle karşı karşıyayız tekrar.Şimdi ehli sünnet itikadında sorun yok.o noktada itikat da sahihtirler.doğruya doğru konuşurum.Bundan önceki el değişiminde tarikata ,tasavvufa karşı şirk diyen adamların eline geçmişti.Ordan bunların eline geçti ,biz sevindik.Dedik en azından ki vahhabilerin reklamını yapmaz.O zaman bir de vahhabilerin reklamını yapıyordu.Mustafa İslamoğlunun reklamını yapıyordu.Acayip bir şey bitmek bilmiyor bela.Ondan kurtuluyoruz,ondan ona ,ondan ona...Ben duruyorum duruyorum.Bak kaç senedir sabrediyorum.Ama şimdi burda ; rey verilmeyecek ,yok şöyle olacak yok böyle olacak...Bazı terör örgütleriyle irtibat olunca ,ben bunu daha da açıklarım kafamı bozarlarsa.Lütfen hadlerini bilsinler.Yok ismailağadır,yok efendidir,yok cübbeli hocadır.. biz beraberiz diye bize iftira atmasınlar.Bizim böyle bir görüşlerimiz yok.Rey atmayan en kötüye atmış olur.Ali haydar babamızın fetvası.Boşa rey atan ,en kötü kimse ona atmış kadar günahkardır.Böyle şey olur mu? Fetva fıkıh bilmiyor musunuz? Burda başka meseleler var.Bundan dolayıdır ki ben sizi uyarıyorum.Herkeste Allah rızası için bir birini uyarsın.Telefon numarasını söylüyorum. 0212 521 93 92. Bundan başka arifan yayınlarının ,tek sipariş numarası bu.Bir şey oldu mu sağlamasını yapın.çünkü böyle bir durumla karşılaşırsınız ,sahte makbuz da veriyorlar.Yazık günah millete.Adam geldi bize,arıyorlar.Biz de bunları halkımız arayınca duyduk, biz ne bilelim.Yani herkese telefon açıyorlarmış."

23 Eylül 2010
Perşembe Sohbetinden
Cübbeli Ahmet Hoca