Günün Gündemi ERBAKAN Oy oranını açıkladı

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
hadi sen alamayacağını ispat et.

Bu aşağıdaki yazıyı sen yazmadın mı?

Sana zorla mı yazdırıyorlar yoksa bu yazıları, kendi yazıların okumuyor musun?

Bugün Tüm Milletvekilleri ERBAKAN ın milletvekili olsa vede Bu bankaları satın alacak paranın 100 katı devlette olsa YİNE ALAMAZ hadi alacağını ispat edin.BEN ALAMAZ diye iddia ediyorum iddiamın temelleride İMKB sı tahahütleri.

ne diyorsun burada: HADİ ALACAĞINI İSPAT EDİN!

Ben de sana diyorum ki:

HADİ SEN ALAMAYACAĞINI İSPAT ET!

boşuna saflığa vurup da ???? işaretleri koyma oraya.

Tek başına iktidar olmuş bir hükümet niye bankalardaki yabancı hisseleri atamasın? korsun bir sürü vergi vs. kendiliklerinden satarlar bu kadar basittir. Başka zorla el koymaya felan gerek bile yoktur.

laf ve kabak la ilgili bir atasözü mü var dı ne

kardeş sanırımı okuma yazman yok

bırak bu banka işlerini iktisat mezunu arkadaşlar çözsün

Okuması yazması olmayan ben miyim sen misin?

Yukardaki yandaşının yazısına bak, sonra saksağanlık yap!

korakademik

Ordinaryus
yandaşı karıştırma
da doğru dürüst cevap ver ağbi ye
bilmediğin konularda saksağanlık yapma

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ben doğru ve dürüst cevap veriyorum, ama sen göremezsin, senin gözün kör olmuş içindeki kin ve nefretten dolayı.

eğer biraz olsun açılırsa bak yukarda ağbi nicli üyenin kendi yazısını aktardım, hatta kırmızı ile belirttim belki görürsün diye ama nerdeeeee....ben tamamen onun yazısına istinaden cevap yazdım. Ama sen geldin anlamadan etmeden atladın.

bi kere de anlamaya çalış, senin için çok zor biliyorum ama olsun dene be arkadaşım.

korakademik

Ordinaryus
Tek başına iktidar olmuş bir hükümet niye bankalardaki yabancı hisseleri atamasın? korsun bir sürü vergi vs. kendiliklerinden satarlar bu kadar basittir. Başka zorla el koymaya felan gerek bile yoktur.

sen buna cevap mı diyorsun
vergi
kafirleri sen avanak mı sanıyorsun
ülkemizden banka alıcaklar ve el koymana izin vericekler
güvence almadan bunu niye yapsınlar
aldıkları güvenceleri bi incelesene
imf niye var bu işler için değil mi

agbi

Yasaklı
Bu aşağıdaki yazıyı sen yazmadın mı?

Sana zorla mı yazdırıyorlar yoksa bu yazıları, kendi yazıların okumuyor musun?

ne diyorsun burada: HADİ ALACAĞINI İSPAT EDİN!

Ben de sana diyorum ki:

HADİ SEN ALAMAYACAĞINI İSPAT ET!

boşuna saflığa vurup da ???? işaretleri koyma oraya.

Okuması yazması olmayan ben miyim sen misin?

Yukardaki yandaşının yazısına bak, sonra saksağanlık yap!

Sizin düşünce yapınızla bir bakkal dükkanı bile idare edilemez

KORSUN vergiyi KENDİLİKLERİNDEN SATARLAR

Sizin yaşınız kaç demicem akıl yaşta değil başta dır derler de bu söylediklerinizle BEN KARIŞTIRDIM akıl yaşınızı.

Bu kadar basit demek KOY VERGİ yi al Bankayı geri NASIL DÜŞÜNEMEMİŞLER Hazine Müsteşarlığı sizin gibi nimetlerden habersiz.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
ben doğru ve dürüst cevap veriyorum, ama sen göremezsin, senin gözün kör olmuş içindeki kin ve nefretten dolayı.

Sen kendine kör diyorsun ama farkinda bile degilsin.

Liderini SP Genelbaskani olacagini göremeyen REDYELLOW.

Hocanin bile gözü acildi Erdogan %47 alacak diyor.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bu kadar basit demek KOY VERGİ yi al Bankayı geri NASIL DÜŞÜNEMEMİŞLER Hazine Müsteşarlığı sizin gibi nimetlerden habersiz

agbi nickli üye:

NASIL DÜŞÜNMEMİŞLER diyorsun be arkadaş.

hazine müsteşarlığının, iktidarın bankalardaki yabancı hissesini almaya niyetleri var mı ki bunu düşünsünler?

tam tersi PARANIN DİNİ İMANI OLMAZ demiyor mu iktidar?

Bankalardakı yabancı payını azaltmayı değil çoğaltmayı düşünen, hatta bankaları yabancılara satan bir iktidarın hazine müsteşarlığı niye bunu düşünmemiş demek komiklik olmuyor mu?

Keşke benim akıl yaşımı karıştıracağına kendi yazına bi baksan be dostum.

İstersen tekrar yazayım biraz daha açarak:

BİR İKTİDAR, TEK BAŞINA HÜKÜMET OLAN BİR İKTİDAR EĞER İSTERSE BAK İSTERSE DİYORUM BANKALARDAKİ YABANCI PAYINI AZALTIR, SIFIRLAYABİLİR.

Bu sizin dediğiniz gibi imkansız felan değildir, dünyada bir çok örneği vardır.

Ama İSTERSE!

ama siz gene de benim akıl yaşımla uğraşabilirsiniz:)

(karıştırdım akıl yaşınızı derken hakaret etmiyorsun değil mi sayın agbi nickli üye???? yarın hakaretvari yazıyorsun desem yok ben yapmam dersin değil mi:))

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Sen kendine kör diyorsun ama farkinda bile degilsin.

Liderini SP Genelbaskani olacagini göremeyen REDYELLOW.

Hocanin bile gözü acildi Erdogan %47 alacak diyor.

:)

1- Ben liderimin sp genel başkanı olacğına göremem, çünkü geleceği göremiyorum! ancak tahmin yaparım, tahminin de adı üstünde tahmindir, bazen tutar bazen tutmaz, bu körlük değildir.

2- Erdoğan yüzde 47 alacak diye ne zaman demiş?

Ve demişse bana ne?

Bana niye yazıyorsun? alacaksa hayırlı olsun be arkadaşım.

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
Erbakan hocamla dalga geçenlere.....

"KÜN FE YEKÜN"

elhamdülillah müslümanız...
itirazı olan varmı..

korakademik

Ordinaryus
BİR İKTİDAR, TEK BAŞINA HÜKÜMET OLAN BİR İKTİDAR EĞER İSTERSE BAK İSTERSE DİYORUM BANKALARDAKİ YABANCI PAYINI AZALTIR, SIFIRLAYABİLİR

aklı başında olmayan hükümetler bunu yapmışlardır
sonuçları peki ne olmuştur
bunu bi inceleyin
siz yabancı bankaya el koyucaksınız
onun devleti sesini çıkarmıcak mı
suudi arabistan petrol şirketlerine bunu yaptı
sonra devletleştirdi
şimdi ne halde
ingiliz hakimiyetinden abd hakimiyetine geçti.

silahlı kuvvetleriniz yoksa paranızın hükmü geçmez.

korakademik

Ordinaryus
neye olduğunu yazdım
anlayış yok galiba

agbi

Yasaklı
agbi nickli üye:

NASIL DÜŞÜNMEMİŞLER diyorsun be arkadaş.

hazine müsteşarlığının, iktidarın bankalardaki yabancı hissesini almaya niyetleri var mı ki bunu düşünsünler?

tam tersi PARANIN DİNİ İMANI OLMAZ demiyor mu iktidar?

Bankalardakı yabancı payını azaltmayı değil çoğaltmayı düşünen, hatta bankaları yabancılara satan bir iktidarın hazine müsteşarlığı niye bunu düşünmemiş demek komiklik olmuyor mu?

Keşke benim akıl yaşımı karıştıracağına kendi yazına bi baksan be dostum.

İstersen tekrar yazayım biraz daha açarak:

BİR İKTİDAR, TEK BAŞINA HÜKÜMET OLAN BİR İKTİDAR EĞER İSTERSE BAK İSTERSE DİYORUM BANKALARDAKİ YABANCI PAYINI AZALTIR, SIFIRLAYABİLİR.

Bu sizin dediğiniz gibi imkansız felan değildir, dünyada bir çok örneği vardır.

Ama İSTERSE!

ama siz gene de benim akıl yaşımla uğraşabilirsiniz:)

(karıştırdım akıl yaşınızı derken hakaret etmiyorsun değil mi sayın agbi nickli üye???? yarın hakaretvari yazıyorsun desem yok ben yapmam dersin değil mi:))

EKONOMİN temel lerini bilmeyenlerle neden karşılıklı istişare ediyorum kendimede şaşırıyorum.

Daha evvel YÜKSEK vergi diye fikriniz vardı şimdi ise farklı bir görüş önce görüşlerinizde istikrar olsun.

Bunlardan dolayı AKIL YAŞINIZI SORDUM öğrenmek için.

Siz İMKB için verilen tahütleri bilmiyorsunuz kalkıyorsunuz yabancı bankaları DEVLET satın alsın BU KADAR BASİT mi.Bu düşüncenize cevap veriyorum DEVLETİN elinde 100 kat para olsada ZORLA alamaz EK VERGİ koyamaz.Ayrıca Ayrı ayrı yabancılara bu vergi TC vatandaşlarına bu vergi diyemezsiniz

Haa BENDE İSTERİM yabancıların bankalardan çekilmesini vede FAİZ sin var olmadığı bir Finans dünyasını O ZAMAN bu nasıl olur diye DÜŞÜNMEK gerek EN KATI KISITLAMALARI da alsan 20 sene de zor biter. Yanlış hatırlamıyorsam BİR HADİS vardı kendisi bulaşmasada TOZU bulaşır.

Faizi kaldıracağız KEŞKE olsa ama malesef ÇOK ZOR ama ALLAH cc izni ile birgün mutlaka olacak.

Toprarlarsak

DÜNYEVİ OLARAK FAİZİ KALDIRACAĞIZ demek bugün için UÇUK bir vaat.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
agbi nickli üyeden alıntı.

DÜNYEVİ OLARAK FAİZİ KALDIRACAĞIZ demek bugün için UÇUK bir vaat.

Biz o uçukluğu her zaman yapacağız, yapmaya devam edeceğiz, Allahın haram kıldığı bir şeyi kaldırmak bizim her zaman amaçlarımız arasında olacaktır.

(daha önceki yüksek vergi vs.den vazgeçtiğimi kim söyledi? bak yazımda en ufak o yönde bir şey yok, iktidar isterse bunu yapar diyorum, bunu yüksek vergi koyarak yapar, başka bir şekilde yapar ama yapar, ama isterse)

Haramlığı kesin olan bir şeyi kaldıralım diyenlere muhalefet etmek, siyaset için laf sokuşturmak gereksizdir. Eğer bugün akp faizi kaldırıcağız derse (yapamayacaklarını bilsem bile) ben onları ayakta alkışlarım.

Bu konuda daha fazla yazarak sizleri vebale sokmak istemiyorum.

İyi geceler.

agbi

Yasaklı
Biz o uçukluğu her zaman yapacağız, yapmaya devam edeceğiz, Allahın haram kıldığı bir şeyi kaldırmak bizim her zaman amaçlarımız arasında olacaktır.

(daha önceki yüksek vergi vs.den vazgeçtiğimi kim söyledi? bak yazımda en ufak o yönde bir şey yok, iktidar isterse bunu yapar diyorum, bunu yüksek vergi koyarak yapar, başka bir şekilde yapar ama yapar, ama isterse)

Haramlığı kesin olan bir şeyi kaldıralım diyenlere muhalefet etmek, siyaset için laf sokuşturmak gereksizdir. Eğer bugün akp faizi kaldırıcağız derse (yapamayacaklarını bilsem bile) ben onları ayakta alkışlarım.

İyi geceler.

Önce yazdıklarımı okuyun demiyeceğim DÜŞÜNÜN diyeceğim.

FAİZ in kaldırılmasını daha sonrusu tarih e gömülmesini ben değil ruhum istiyor ÖNCE BUNU BİL DAHA DOĞRUSU YAZDIKLARIMDA anla.

Fakat Yok vergi yükseltmek vb ile olmaz bu.YAPAMAZSIN YAPTIRMAZLAR tahaüt vermişsin DÜNYA ya

BUGÜN kü sitem FAZİ üzerine önce yavaş yavaş SİSTEM de değişikler yapmanız gerek BİR ANDA YAPARSAN TÜRKİYE EKONOMİSİ BUNU KALDIRAMAZ.BU SÜRE de beş on yılda olmaz.

ŞUAN ki TÜRKİYE BÜTÇESİDE KALDIRAMAZ anlatmak istediğim bu.

Bunları göz ardı edip te FAİZ i kaldıracağız demek UÇUK VAAT olur dünyevi görüşle.

TANK için bir şey demediniz 5000 tank için.

Birde ERBAKAN ın TAKSİM de cami yapması için dünyevi bir çalışması olmuşmu Bir senede ( plan , proje veya fizibilite çalışması YER olarak neresini tespit etmiş ? )

agbi

Yasaklı

İyi geceler.

Önce sistemi bil.

Önce kuvvetler dengesini bil.

Yani öğren

Ondan sonra konuş.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ne o ya, aynı yazıma zaten daha önce cevap yazmıştın, şimdi niye gene aynı yazıyı alıntı yapıp bunu yazdın?

Yoksa bu da kendi yazını GÜNCELLEME'nin yeni versiyonu mu?

:)

Yarın da aynı yazımı al tekrar cevap ver:)