Günün Anlam Ve Önemine Dair.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ne yalan söyleyeyim son dolar operasyonu bende eski Türkiyeye dönüş mü olacak üzüntüsü doğurdu. Koalisyon hükümetlerini ve 20 kuruş zam yapılan maaşlarımızı hatırladım. Kimse parasının tadını çıkaramaz yarın öbürgün devaluasyon olursa az zarar görelim diye paralar dövize çevrilirdi. Faizlerin yüksek olması sebebiyle de enflasyon yüksek olurdu. İş kurup para kazanmak hayalperestlik sayılırdı. İş kurup riske girmektense parayı garantilifaize yatırmak teşvik edilirdi. Memur taksitlerini ödedikten sonra kalan son kuruşunu bile dövizde tutar ve birikim yapmaya çalışırdı. Bayan memurlar çeyrek altın günü erkek memurlar dolar ya da mark günü yaparlardı. :) Harbiden sıkıntılı günlerdi. İnşallah o günlere dönmeyiz ve kriz ile mıriz beraber sınırlarımızdan çıkış yaparak bir daha dönmez.

42332483_2094769050547141_3716562967915921408_n.jpg

Hakperest

Kıdemli Üye
İster doğal bir kriz olsun ister yapay bir kriz olsun ister ekonomik bir saldırı olsun ister ekonomik bir yetersizlik olsun ki inandığım bunların hepsinin bir etkisi vardır.
Bu realiteyi kullanarak sn Erdoğan dan intikam almak isteyenler var. Ancak atladıkları bir nokta var, mevcut iktidarı yıkarak yerine iktidarsız bir yönetimler silsilesi getirmek domino etkisi yaparak ülkeyi kaosa sürükleyebilir.
Bu aşamada oyuna gelip isyan etmek çözüme değil çözümsüzlüğe götürecektir.
Darbede susmayan millet gerektiği kadar, ekonomi krizinde milletin kanaatkar olması önemlidir. Sürekli memnuniyetsizlik aşılayan @ihvanistanbul gibi tipler aslında benzine ateşle gitmektedirler. Suriye, libya vb ufak memnuniyetsizlikleri kullanıp devletin ocağına incir ağacı diktiler. Suriyeliler şimdi çok mu mutlu, libya çok mu ferah.
Oyuna gelme muallim08 hocam, isyankarlık değil kanaat bize yakışır. Çok israf ettik hem devletçe hem milletçe, bir iki sene de kanaat edelim çok mu. Bak milletin cebinde ki ayfon sayısına Avrupa ile karşılaştır dediğimi anlarsın. Har vurup harman savurduk, birazda kanaat edelim

kebîkec

İhvan Forum Üye
İster doğal bir kriz olsun ister yapay bir kriz olsun ister ekonomik bir saldırı olsun ister ekonomik bir yetersizlik olsun ki inandığım bunların hepsinin bir etkisi vardır.
Bu realiteyi kullanarak sn Erdoğan dan intikam almak isteyenler var. Ancak atladıkları bir nokta var, mevcut iktidarı yıkarak yerine iktidarsız bir yönetimler silsilesi getirmek domino etkisi yaparak ülkeyi kaosa sürükleyebilir.
Bu aşamada oyuna gelip isyan etmek çözüme değil çözümsüzlüğe götürecektir.
Darbede susmayan millet gerektiği kadar, ekonomi krizinde milletin kanaatkar olması önemlidir. Sürekli memnuniyetsizlik aşılayan @ihvanistanbul gibi tipler aslında benzine ateşle gitmektedirler. Suriye, libya vb ufak memnuniyetsizlikleri kullanıp devletin ocağına incir ağacı diktiler. Suriyeliler şimdi çok mu mutlu, libya çok mu ferah.
Oyuna gelme muallim08 hocam, isyankarlık değil kanaat bize yakışır. Çok israf ettik hem devletçe hem milletçe, bir iki sene de kanaat edelim çok mu. Bak milletin cebinde ki ayfon sayısına Avrupa ile karşılaştır dediğimi anlarsın. Har vurup harman savurduk, birazda kanaat edelim

Sevinsin garipler azıcık bre me. :) Alanyalıya bir şey dememişsin alınır şimdi :)

ihvanistanbul

AkhenAton
Ekonomik krizde kanaatkar olmak önemliymiş... Bak hele. 2 yıldır kriz geliyor tedbir alalım dediğimizde alay et, yalancılıkla suçla, aklına gelen her yaftayı yapıştır şimdi ben kanaatkar olayım! git onu sarayında ejder meyveli smothy içene söyle sen! o kadar kanaatkar olacaksanız yandaş kadrosundan devlete yerleştirilen asalak memurlara kessinler krizin faturasını da o asalaklar güruhuyla birlikte siz kanaatkar olun. almayın enflasyon farkını, maaş zammını da kanaatinizi görelim çakma akperest özde menfaatperestler sizi.

Çok israf etmişiz. Hadi be! Ben israf etmedim. 2 yıldır dişimi sıkıyorum. Bugünler gelecek diye hesap yapıyor önümü görmeye çalışıyorum. Tasarruf dediğinize göre yandaş pastasından payınız azaldı yoksa yandaşa kriz yok!

Suriyeliler çok mu rahat diye şimdi mi sormak aklınıza geldi? Esadın suçu ne? Bu ateşi niye körüklüyoruz artık sönsün dediğimde muallim hoca da dahil olmak üzere laf çakma yarışına giriyordunuz? Sizin basiretiniz bağlı diye ben gözümü mü kapatayım?
Köyleri boşaltan kim? 4 milyondan fazla kimliksiz, ne idiüğü belirsiz kişiyi ülkeye sokan ben miyim? Sanayi ve tarıma yatırım yapmak yerine kendine saray yaptırıp doların 6-7 tl olduğu günlerde katarın satılık uçağıyla ilgilenen ben miyim? dolar 3 tl iken 5'i geçer dediğimizde "yuaah artık egonomi çok iyi siz yalancısınız" diyen ben miyim? Rus uçağı düşürüldüğünde "şak şak şak alkışlayan" ben miyim? Rus uçağı için özür dilendiğinde yine şakşakçılık yapan ben miyim?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ekonomik krizde kanaatkar olmak önemliymiş... Bak hele. 2 yıldır kriz geliyor tedbir alalım dediğimizde alay et, yalancılıkla suçla, aklına gelen her yaftayı yapıştır şimdi ben kanaatkar olayım! git onu sarayında ejder meyveli smothy içene söyle sen! o kadar kanaatkar olacaksanız yandaş kadrosundan devlete yerleştirilen asalak memurlara kessinler krizin faturasını da o asalaklar güruhuyla birlikte siz kanaatkar olun. almayın enflasyon farkını, maaş zammını da kanaatinizi görelim çakma akperest özde menfaatperestler sizi.

Çok israf etmişiz. Hadi be! Ben israf etmedim. 2 yıldır dişimi sıkıyorum. Bugünler gelecek diye hesap yapıyor önümü görmeye çalışıyorum. Tasarruf dediğinize göre yandaş pastasından payınız azaldı yoksa yandaşa kriz yok!

Suriyeliler çok mu rahat diye şimdi mi sormak aklınıza geldi? Esadın suçu ne? Bu ateşi niye körüklüyoruz artık sönsün dediğimde muallim hoca da dahil olmak üzere laf çakma yarışına giriyordunuz? Sizin basiretiniz bağlı diye ben gözümü mü kapatayım?
Köyleri boşaltan kim? 4 milyondan fazla kimliksiz, ne idiüğü belirsiz kişiyi ülkeye sokan ben miyim? Sanayi ve tarıma yatırım yapmak yerine kendine saray yaptırıp doların 6-7 tl olduğu günlerde katarın satılık uçağıyla ilgilenen ben miyim? dolar 3 tl iken 5'i geçer dediğimizde "yuaah artık egonomi çok iyi siz yalancısınız" diyen ben miyim? Rus uçağı düşürüldüğünde "şak şak şak alkışlayan" ben miyim? Rus uçağı için özür dilendiğinde yine şakşakçılık yapan ben miyim?

Ben sevinin diye uğraşıyorum sen daha da üzgün ve agresif yazıyorsun. :)

Sence sarayı satıp muhaliflere dağıtsa,
Suriyelileri Esede teslim etse,
Tüm yatırımları durdursa
Tüm otobanları stabilize yol yapsa
ekonomi düzelir mi ?

Bence hayır. Diz çöktürülen bir halkı palyaço gibi soytarıya çevirirler. :)

talib

Kıdemli Üye
troller suçluyu buldu. Suçlu millet :)

Bu millete ne gibi işkence ve eziyet planlarınız var daha? Zaten yüzde yetmiş fakirleştirdiniz. Elin arabına, hansına, gavuruna köle de yaptınız. Sıra neye geldi? Ukrayna gibi yapalım diye bir hedefiniz yok inşaallah. Mersedesle özel şoförlerle gezenler, adını bilmediğimiz meyvelerle beslenenler, daha doymadı mı?

Son düzenleme:

talib

Kıdemli Üye

Tüm yatırımları durdursa
ekonomi düzelir mi ?

aktrollerin dolar yükseliyor demesine benziyor bu, tüm dünyada değer kaybeden tl değilmiş gibi. evet, hiç düşünmeden sadece ahaber izleyen bir insan için söylediklerin tamamen doğru. hatta dolar 1 tl ama bize 6 gösteriliyor.

mesele dış güçler, ya da diz çöktürmek değil. bu meselenin sadece yüzde yirmisi bu. yani dolar 1.5 tl olsa, bunun etkisi ile olsun en fazla 2 tl. dolar 7 yi gördü ve zirve diye bir şey bırakmadı ortada. yarın 11 olsa yine acaba 22 mi olacak diye konuşacağız. mesele bizim ekonomimiz ve devletin israfı, yanlış ekonomi ve siyasi operasyonları, birilerinin hırsla daha zengin olmaya çalışması.

ihvanistanbul

AkhenAton

Tüm yatırımları durdursa
ekonomi düzelir mi ?

hocam cidden olayı bu kadar görüyorsanız istifa edip köyünüzde sebze meyve yetiştirin ülkenize faydanız daha büyük olur. Beni üzüyor ve sinirlendiriyorsunuz. Aziz nesine hak vermek istemiyorum lütfen.

alanyali07

Kıdemli Üye
hükümet israf etti dememek için bile millet israf etti deniyor ya bilmemki ne desem :D
klavyenizde otomatik yumruk mu var acaba, hükümete yönelik ufak eleştirinizde yumruk mu sallıyor nedir :D

kebîkec

İhvan Forum Üye
troller suçluyu buldu. Suçlu millet :)

Bu millete ne gibi işkence ve eziyet planlarınız var daha? Zaten yüzde yetmiş fakirleştirdiniz. Elin arabına, hansına, gavuruna köle de yaptınız. Sıra neye geldi? Ukrayna gibi yapalım diye bir hedefiniz yok inşaallah. Mersedesle özel şoförlerle gezenler, adını bilmediğimiz meyvelerle beslenenler, daha doymadı mı?

Güzel güzel yazınca işi saptırıyorsunuz. Sanırım bende önce bir toptan hastir çekip hepinizi batı uşağı yada vatan haini kalıbına sokup temizce tozunuzu aldıktan sonra konuşacağım ki sizde etki yapsın.

Millet suçlu diyen kim bre bakar kör.
Eziyetle ne işimiz olur. Tarihin her döneminde münafıklar ve menfaat perestler olmuştur oluyor. Medinede az mı münafık vardı. Burda da var. Kafayı Tayyip düşmanlığıyla yemiş olanlar çözümü yazamıyor. Neymiş yatırımları durdurun demişler. Soran olursa söyleyin. Sorulmayan soruya verilen cevabın kıymeti olmaz. Anlamıyorsan sus. Göremiyorsan yorum yapma. Benim kast etmediğim manayı bana yükleme....

kebîkec

İhvan Forum Üye
hocam cidden olayı bu kadar görüyorsanız istifa edip köyünüzde sebze meyve yetiştirin ülkenize faydanız daha büyük olur. Beni üzüyor ve sinirlendiriyorsunuz. Aziz nesine hak vermek istemiyorum lütfen.

Ne kadar kızarsan kız bir ekmeği pişiremezsin. Aziz nesin doğru söylüyorsa niye hak vermeyelim. Mesele hangimizin yüzde kırkta olduğu. :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
hükümet israf etti dememek için bile millet israf etti deniyor ya bilmemki ne desem :D
klavyenizde otomatik yumruk mu var acaba, hükümete yönelik ufak eleştirinizde yumruk mu sallıyor nedir :D

Kim diyor sayın karpuz kafa nerde okudunuz.

cemaliii

Kıdemli Üye
Yandaş gazetelerin pastadan pay alamayınca adalet yazıları yazan yazarları okudukça erdoğancı oluyorum, lakin foruma gelip hakperesti muallim hocayı okudukçada muhalif moduna gelip, ak parti değilde kime oy verirsen ver moduna geliyorum. Bu garip napsın yarabbim bir yol göster.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yandaş gazetelerin pastadan pay alamayınca adalet yazıları yazan yazarları okudukça erdoğancı oluyorum, lakin foruma gelip hakperesti muallim hocayı okudukçada ak parti değilde kime oy verirsen ver moduna geliyorum. Bu garip napsın yarabbim bir yol göster.

Marta bişey kalmadı, kime istersen ver cemali. Oy kabinine hepimiz yalnız giriyoruz. Diğer zevatta bilsin A HABER ve halk tv yi özellikle izlemiyorum. Objektif olmak için meselelrin biraz üzerinden bakmak lazım. Bu ülkenin düşmanlarının hepsi oklarını nereye çevirmişse orası iyidir...

AK PARTİ de nemalanan bütün asalaklara rağmen kurucusu ve çekirdek kadrosu halen haktan yanadır ve bedelini ödüyorlar.

Bütün olumsuzlukları kabul ediyorum. Lakin can tende durdukça REİS ne derse BAŞIM ÜSTÜNE.... Mızıldanmayı değil çalışmayı seviyorum. Yapabildiğim kadar ...

talib

Kıdemli Üye
Güzel güzel yazınca işi saptırıyorsunuz. Sanırım bende önce bir toptan hastir çekip hepinizi batı uşağı yada vatan haini kalıbına sokup temizce tozunuzu aldıktan sonra konuşacağım ki sizde etki yapsın.

Millet suçlu diyen kim bre bakar kör.
Eziyetle ne işimiz olur. Tarihin her döneminde münafıklar ve menfaat perestler olmuştur oluyor. Medinede az mı münafık vardı. Burda da var. Kafayı Tayyip düşmanlığıyla yemiş olanlar çözümü yazamıyor. Neymiş yatırımları durdurun demişler. Soran olursa söyleyin. Sorulmayan soruya verilen cevabın kıymeti olmaz. Anlamıyorsan sus. Göremiyorsan yorum yapma. Benim kast etmediğim manayı bana yükleme....

Sana cevabımı alıntı yaparak vermiştim. Millete hastır çekenleri savunarak zaten daha farklı bir şey Yapıyor değilsiniz. Senden önce yazılmış idi, suçlu millet diye. O cevap ona aitti ama demek ki yok birbirimizden farkımız diyorsun. Ama bu millet ne pkk ya yenildi ne feto ya. Elbet Yeni bir Türkiye kurulur. Belki çok zulüm göstereceksiniz daha ama...

Bekliyoruz. Allah mühlet verir bazen...

talib

Kıdemli Üye
Hiç komik değil ama insanın gülesi geliyor. Çekirdek kadro haktan yana ve bedel ödüyormuş. Allah aşkına tüm trolleri topla ve sadece bir şey yaz. Ne bedel ödüyorlar. Saray 2+1 de biz mi yanlış biliyoruz? Ejder meyvesi değil de akşam pazardan toplanan artıkları mı yiyorlar? Asgari ücret ile geçinmeye mi Çalışıyorlar? Her yere yayan mı gidiyorlar?

Oğulları kumar masasında gezenler, paralarının Haddi hesabı olmayanlar, dünyanın en varlıklı insanları ile ortam yapanlar, nasıl bir bedel ödüyorlar? Üç ayda milletini yüzde 70 Fakir kılanlar bedel ödüyor imiş fakirleşen halk değil! Milletine küfür eder gibi bir de dalga geçiyorlar. Bedel ödeyenler zengin kesim imiş. Biri de suçlu millet dedi. Valla o adamın dediği gibi bilmem ne yapın milleti. Biz hak ediyoruz anlaşılan.

ihvanistanbul

AkhenAton
Yandaş gazetelerin pastadan pay alamayınca adalet yazıları yazan yazarları okudukça erdoğancı oluyorum, lakin foruma gelip hakperesti muallim hocayı okudukçada muhalif moduna gelip, ak parti değilde kime oy verirsen ver moduna geliyorum. Bu garip napsın yarabbim bir yol göster.
hocam yandaşa niye kızıyorsun? Onları yanına çekmek için ne vaadettiler? Yandaş dediğin şey satılıktır. Bugün ak parti, yarın chp tertesi gün mhp ne farkeder yandaş için? Kim arpasını fazla verirse onu sırtında taşır,kim bi tas fazla yal verse onun köpekliğini yapar. Yandaş budur.
Erdoğan bunları etrafından temizlemediği için kabahatlidir.