Gün bitiyor, umutlar melüllesiyordu!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Demek ki henüz vakti gelmemişti beklentilerimin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir ah ile yaddettiğim hasret firkatinin, yüreğimi dağlayan hicrani sevginin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dillenen sezgilerin, nazar eden ve hüzünle bütünleşen gözlerimin ve sessizliğimin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne mümkündür bilmek an ve vuku bulacak olan nasip telakkisinin sabrı cemiliyim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Son birkez daha bakıyorum, yavaş yavaş ayrılıyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Suyun sazendeliğinde, yaprakların suhulet içinde ki vecdine ibretle kanıyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ve ardı arkasına zihnimden kopan sualleri, kalbimin ahına hüzünle anlatıyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]O an başımı umutla kaldırıyorum ve ufukların pervazlarında vecdimi buluyorum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Her saniye ölmemek için yaşamak, esareti kırmak varya[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hakkıyla terennüm edilemeyen vicdan sanıksa, ruhum ve kalbim sessiz mahkumsa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasıl kahkaha atayım,sızlanmasan uyuyayım ve ruhumu lekelerinden arındayım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Seherin asudeliğinde beklenen o saat için huşuyu yaşayayım, ağlamadan durayım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden hüzün içinde bir kalbin zikzaklarında nefe nefeseyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neyin ve angi hesabın peşindeyim, nefsin kepazeliğinde hala neden zelil içindeyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neyi beklemekteyim veya aklı evvel biri miyim bahaneler içinde nefeslenmekteyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi mahcubiyeti bir sır gibi gizleyeyim, avuntuları kime teslim edip bekleyeyim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bin hüzün içindeyim, esaretimi nasıl terk edip gülmeliyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Derdi gamımı, anlama muhtaç bizarlığımı,ilim ve irfandan yoksun ahımı sileyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Vecd içinde ruhumu teslim ederek, kalbin inşirahına ereyim ve vicdanla bedleşeyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ve fecrin afakında muştular için bahtın derüniliğinde aşkı bir sürurla nefesleneyim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]