Gül'ün twitter'dan ambulans mesajı

mdumlupınar

Profesör
Madur olan gencin Cumhurbaşkanına mektubu:"Sayın Cumhurbaşkanım

Babamı kaybedeli on yılı aşkın bir süre oluyor. Anneciğimle birlikte göğüs geriyorduk hayatın zorluklarına...

Annem, 08.10.2010 Cuma günü saat 18:00'de fenalaştı. Cuma günü olduğu için haftalığımı yeni almıştım, param vardı yani; taksiye atladığımız gibi hastanenin yolunu tuttuk.

Levent'ten Zincirlikuyu Mezarlığı istikametinde trafik adeta kilitlenmişti. Ne gidecek bir yol, ne de yardım isteyecek bir polis vardı...

Sizin aracınızın geçeceği güzergaha çıkan bütün yollar, bütün şeritler trafiğe kapatılmıştı. On binlerce, belki yüz binlerce insan, sizin geçmenizi bekliyorduk...

Anneciğim kollarımda yarım saat Kelime-i Şahadet getirdikten sonra can verdi.

Benim için, saat 19:00'da hayat durdu...

Son nefesimi verene kadar sizi hiç unutmayacağım."

CUMHURBAŞKANININ MAĞDUR OLAN GENCE CEVABI:

Cumhurbaşkanı Gül, Vatan Yazarı Mustafa Mutlu'nun köşesinde yer alan 'Cumhurbaşkanı için kapatılan yolda annesini kaybeden adam!' başlıklı yazı ile ilgili olarak Twitter hesabında şunları yazdı.

"Bugün gazeteleri okurken, Vatan Gazetesi'nde Mustafa Mutlu Bey'in köşesininde yer alan bir habere çok üzüldüm.

Habere göre İstanbul'da bir vatandaşımızın hasta annesi, yolların kapatılması nedeniyle hastaneye yetiştirilememiş ve yolda vefat etmiş.

Her şeyden önce annesini kaybeden vatandaşımıza başsağlığı diliyorum. Merhumenin mekanı cennet olsun, geride kalanlara Allah sabırlar versin.

Haberde yolların benim geçişimden dolayı kapatıldığı belirtilmiş ancak bu doğru değil.

Vatandaşımıza göre olay 8 Ekim günü 18-19 saatleri arasında Levent-Zincirlikuyu civarında olmuş ki ben o saatlerde Tarabya'da ofisimdeydim.

8 Ekim Cuma günü en son saat 14:30 civarı cuma namazını Dolmabahçe Camii'nde kıldıktan sonra, sahil yolunu kullanarak Tarabya'ya döndüm.

Bu vesile ile bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum

Hangi şehirde olursa olsun geçişlerim sırasında trafığin aksatılması konusunda çok hassasım ve bu konuda çok açık talimat verdim.

Talimatım; trafik akışının mümkün olduğunca yollar kapatılmadan, ama asgari güvenlik tedbirleri de alınarak devam ettirilmesi şeklindedir."

ibrahimi

Has Uşak
çocugun duygusallaşması normal.
takside yol tıkalı ve anneniz kollarınızda can veriyor.Allah rahmet eylesin,başı sağolsun vatandaşımızın.Cumhurbaşkanımıza da özverisinden dolayı teşekkür ediyoruz.

real.ist

Doçent
Chp zihniyetinin bulduğu her fırsatta dindar insanları zan altında bırakma hezeyanı.

K

Kaçak

Guest
İyide ambulans nerede ?
Başlıkta ambulans var da ..
Hani birde o kadar kanıksamışız ki , devlet ricali dedigin makambusle gezer , yol yordam kitlenir ..
Az kitlerse iyi , çok kitlerse kötü ...
İngilteredemiydi bisiklet ile giden başbakan ...
Nerde degilmi sırtında un cuvalı taşıyan lider ...
Kitlenmişiz yahu acın şu yolları ...

TakVa

Ordinaryus
Vatandaşımıza göre olay 8 Ekim günü 18-19 saatleri arasında Levent-Zincirlikuyu civarında olmuş ki ben o saatlerde Tarabya'da ofisimdeydim.

O facianın arasında neden Gül gelmiş aklına?

real.ist

Doçent
Vatan Gazetesi fena işletildi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İstanbul'daki güzergah geçişi sırasında, yol kapatıldığı için hastaneye yetiştiremediği annesinin öldüğünü iddia eden kişinin gerçek olmadığı ortaya çıktı.

Olaya ilişkin Cumhurbaşkanlığı makamlarınca inceleme yapıldı.

Yapılan inceleme sonucunda, 8 Ekim 2010 tarihinde mektupta anlatılan şekilde bir ölüm olayının meydana gelmediği, mektubu yazdığı belirtilen Ahmet Ertaç'ın da gerçek kişi olmadığı belirlendi. Mektubun, Ahmet Ertaç adına düzenlenmiş sahte birelektronikposta adresinden Vatan Gazetesi'ne gönderildiği saptandı.

Mektubun gazetede yayınlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Gül, anlatılan olaya ilişkin olarak, sosyal paylaşım sitesi ''twitter'' üzerinden açıklamada bulunmuş, olayın meydana geldiği gün ve saatte Cumhurbaşkanlığının Tarabya Köşkü'ndeki ofisinde bulunduğunu belirtmişti.

samanyoluhaber

K

Kaçak

Guest
Ambulansın konuya nereden girdiginide birileri araştırıverse ...