Gülerce: İlk Çatlak Mavi Marmara'da Çıktı!

Kaçak

Yeni
Herzmaan söylemişimdir Mavimarmara herşeyiyle ümmetin ürettiği , ümmetin derdine gene ümmetin ses verdiği kısaca yapabilirliğimizi ortaya koyduğumuz ümmet adına yapılmış bir eylemdi
Tek başına ne mevcut hükümet ne IHH ne şu ne bu sahiplenemez sahiplenmemeli sahipletmemeliyiz
orada olan herşeyiyle ümmetindir
Gazze'nin ümmete öğrettiği direnişi ümmet GAZZE için orada uyguladı
Hasılı bu ruhun karşısında duranlar bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerdir
Nasıl ki Mavimarmara ümmet için bir kırılma olduysa ki nesiller boyu eminim anlatılacak tarihciler bir km taşı olarak anacak
Otorite beyanatı da aynı nesillerce izzetsizliğin örneği olarak aktarılacaktır.
Bunun kabülü sayılan açıklama
buyrun ilgili haber

ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times'a konuşan Gülerce Hükümet-Cemaat gerilimini değerlendirdi.
Türkiye'de gündem damgasını vuran yolsuzluk soruşturması dünya medyasında da tartışılıyor. Amerika'nın en saygın gazetelerinden New York Times konuyla ilgili haberinde, "Uzmanlar, tırmanan siyasi krizin, Fethullah Gülen'in Türk devleti içinde biriktirdiği gücü gösterdiğini söylüyor" yorumunu yaptı.

"GEZİCİLERLE AYNI ŞİKAYETLERİ PAYLAŞIYORUZ"

New York Times'a konuşan Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce de, Gülen'in takipçilerinin Gezi Parkı protestocularının Erdoğan hakkındaki şikayetlerinin birçoğunu paylaştığını ifade etti. İki grubun da, çok güçlenen Erdoğan'ın otoriter tarzından ve AB üyelik süreci ile demokratik reformları terk etmesinden şikâyet ettiğini belirtti.

"İLK ÇATLAK MAVİ MARMARA'DA ÇIKTI"

Gülerce şöyle devam etti: "Sayın Erdoğan'ın aşina olmadığı bir gruptan bahsetmiyoruz. İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemden beri hepimizi şahsen tanıyor. Sayın Gülen'i 20 yıldır tanıyor. (Hükümetle Gülen Hareketi arasında) İlk çatlaklar Mavi Marmara krizi ile çıktı. Sayın Gülen'in tutumu çok netti. Türkiye'nin dış politikasında maceraya atılmaması, Batı'ya yönelimini sürdürmesi ve dış politika meselelerini diyalogla çözmesi gerektiğini hep söyledi."

DADAS

Yeni
Bu densiz halen daha mavi marmarada hocalarının söylediğini doğru olarak görüyor. yazık yazık. hakketten ne yahudi sevdasıymış bu beee, dillere destan...

Okyanus

Profesör
Ecnebilere şirin görünmek için her şeyi yapıyorlar.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Hüseyin Gülercenin eğer bu söyleşisi doğru ise, bu rezil beyanlarını ayaklarımın altına alıyorum, dikkat çekmek istediğim şu var, malum şahıs açıklamayı kime yapıyor abd gazetesine, sizlerde haklı olarak bu aşağılık rezil beyanı eleştiriyorsunuz, eleştiriyoruz, peki Irak harbinde, "amerikan askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için dua ediyorum" açıklamasını niye eleştirmiyorsunuz....

sözüm, gözü kapalı taraflara...

Mahpeyker

Kıdemli Üye
FİRAVUN’UN BÜYÜK SIRRI
METİN ÖZER/ HABERVİTRİNİ

Bir okuyucum sitem etmiş.
Rüşvet pisliğine bizi bulaştırmayın” diyor.
Kusura bakmayın ama siz bu pisliğe boğazınıza kadar batmış durumdasınız.
Batmak bir yana, bu pisliği memlekete taşıyan sizsiniz.
Ana konuya gelmeden önce hemen şuna da bir açıklık getireyim.
Rüşvet ve yolsuzluğu kim yaparsa yapsın Allah belasını versin.
CHP’liler yolsuzluk yapınca sövecek, AK Parti'liler yapınca övecek değilim.
Yolsuzluk ve rüşvet en büyük kul hakkıdır.
Bu işleri yapanlar 75 milyonun kul hakkını alır.
Bunun da cezasını; hem bu dünyada, hem ahirette fazlasıyla görür.
Günlerdir rüşvet olayı ile yatıp kalkıyoruz.
Bu olay sıradan, bildiğimiz türden bir yolsuzluk olayı değil.
Pek çok farklı yönü var.
Operasyonun yapılma şekli, zamanlaması ve geçmişi dikkat çekici.
Bu üç olgu birbiriyle bağlantılı.
Önce geçmişine gidelim.
Böylece bana sitem eden okuyucuma da cevabımı vermiş olurum.
Tarih : 12 Ağustos 2013
Yani bundan tam 5 ay önce.
Cemaatin tetikçisi durumundaki bir gazeteci kendine ait olan Twitter sayfasından şunu yazmış :
-Bakan çocuklarının adları yolsuzluklara karışmışsa Kim Güler kim ağlar.
Hepiniz bilirsiniz gazeteciler imla kurallarına tam uyar.
O yüzden buradaki, “Kim Güler, kim ağlar” cümlesine özellikle dikkatinizi çekerim.
Bu cümledeki Güler kelimesinin baş harfi büyük yazılmış.
Yani bir özel isim kastediliyor.
Daha doğrusu İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler kastedilmiş.
Gelelim başka bir tarihe.
Yine cemaatin taşeronu durumundaki başka bir gazeteci.
Tarih : 16 Nisan 2013
Yani bundan tam 9 ay önce.
Kendine ait Twitter sayfasından şunları yazmış :
- İran'dan para nasıl çıkar? Bir sanatçının eşi Rize'ye altınları gönderir. Kapalıçarşı'ya girer. Para, Dubai, İsveç'e dağıtılır. Sonra...

İşte “pisliğe batmışsınız” derken bunu kastettim.
Cemaat bu olayın dışında değil, bizzat göbeğinde.
Bugün bizleri şoka sokan rezaletleri sizler bundan en az 9 ay önce biliyordunuz.
Hal böyle olunca da bu operasyonun altında bir bit yeniği aramamız kaçınılmaz oluyor.
Öncelikle şunu sormak gerekiyor.
1- Bu belgeleri savcılığa siz mi verdiniz?
2- Adı açıklanmayan ihbarcı, cemaat mi ?
3- Madem olaydan haberdardınız, elinizdeki bilgileri savcılığa neden o tarihte vermek yerine seçimlere 3 ay kala verdiniz?
4- Hollwood’un James Bond filmlerini andıran bu takip ve görüntülemeleri bizzat siz mi yaptınız?
5- Siz din için çalışan bir cemaat misiniz? Yoksa bir istihbarat örgütü müsünüz?
6- Elinizdeki görüntüleri 9 ay boyunca tutarak bu süre içerisinde hükümete şantaj yaptınız mı ?
Bu sorulara elbette cevap veremezler.
Ben buradan yolsuzluk operasyonunu soruşturan savcılara çağrıda bulunuyorum.
Adı geçen gazetecileri derhal sorgulayın.
Yukarıdaki soruları kendilerine bizzat yöneltin.
Benim bildiğim kadarıyla bir suçla ilgili delilleri bilip saklamak da suç.
Şimdi hepinizin kafasında oluşan soruya ve sorunun cevabına geleyim!..
Cemaat, Tayyip Erdoğan’ı niçin devirmek istiyor?
Bu sorunun cevabı için biraz geriye gitmem gerekiyor.
Her şey 31 Mayıs 2010'da başladı.
İsrail askerlerinin Mavi Marmara gemisinde 9 vatandaşımızı şehit ettiği o baskın bir milat oldu.
Fethullah Gülen’in hafızalara kazınan, “İsrail’den izin alsalardı”sözünü kastediyorum.
Mavi Marmara olayı, Türkiye’nin İsrail ile ilişkilerini koparttığı gibi, cemaatin AK Parti ile ilişkilerini de koparttı.
Cemaat, İsrail’e savaş açan Başbakan Erdoğan’a adeta savaş açtı.

Bir İslami grubun, İsrail ile birlikte aynı kişiyi hedef alması tarihte görülmüş bir şey değil.
Olmaz denilen şey oldu.
Gülen grubu, alnı secdeli bir başbakanı hedef almaya başladı.
Arkasından Fethullah Gülen’den Başbakan Erdoğan’a yönelik imalar ve eleştiriler geldi:
-Firavun size saldırıyorsa, doğru yoldasınız demektir.
-Firavun da böyle yapmıştı.
-Bazı müminlerde kafir sıfatı olabilir. Onlar Firavunlaşmıştır. Her kafirde kafir sıfatı olmayabilir.
Ben Fethullah Gülen’in sürekli olarak “Firavun” örneği vermesine kafayı taktım.
Peki şimdi soruyorum!..
Firavun kim?
Firavun; Musa Aleyhisselam’ın en büyük düşmanı.
Musa Aleyhisselam kim?
İsrailoğulları kavminin yani bugünkü Yahudilerin peygamberi.
Yahudiler birine kızdığında, “Firavun”der.
Peki İslami bir şahsiyet, Yahudilerin kullandığı bu sözü niçin tekrarlayıp duruyor?
Hepimiz Müslümanız Elhamdülillah.
Bizim peygamberimiz Allahü Teâlânın yarattığı varlıkların en şereflisi Muhammed Aleyhisselâm'dır.
Her şey O’nun hürmetine yaratıldı. O, Allahü Teâlâ'nın resûlü, son peygamberidir. Allahü Teâlâ bütün peygamberlerine ismiyle hitâb ettiği hâlde, O’na “Habîbim” (sevgilim) diyerek hitâb etmiştir. Nitekim Allahü Teâlâ bir hadîs-i kudsîde: “Sen olmasaydın, hiçbir şeyi yaratmazdım!” buyurdu.
Böylesine büyük bir peygamberimiz varken, niçin başka bir peygamberden misal veriyor?
Bizim Mübarek Peygamberimizin de düşmanları vardı.
Bunların başı da Ebu Cehil’di.
Bir Müslümanın bir kişiyi kötülerken “Ebu Cehil” gibi demesi lazım değil mi?
Bu kısa ayrıntıdan sonra tekrar konumuza dönelim.
2010 yılında İsrail ile bozulan ilişkiler bir daha nasıl düzelmedi ise o günden bu güne cemaatin baronlarıyla (Cemaatin pırıl pırıl mümin kesimini tenzih ederim. Onlara söyleyeceğim tek bir kötü sözüm bile olamaz) Tayyip Erdoğan arasındaki ilişkiler de bir daha düzelmedi.
Bugün “İsrail destekli Cemaat ölçekli” bir saldırıyla karşı karşıyayız.
Açık olan bir şey var.
Rüşvetin görüntülerini ya cemaatin baronları çekti veya taşeronluğunu yaptığı MOSSAD’dan aldı.
Dostumun düşmanı benim de düşmanımdır”denilip seçim öncesi servis edildi.
Hedefleri ne bu bakanlar ne AK Parti.
Bütün hedefleri Tayyip Erdoğan.

Cemaatin baronlarının elinde başka kaset ve belgeler var.
Seçimler yaklaştıkça bunları servis edecek.
Böylece Türkiye’yi Tayyip Erdoğan’dan kurtarmış olacaklar!..
O baronlara bir teklifim var.
Türkiye’yi Erdoğan’dan kurtarmayı bırakın da..
Gidin hocanızı Siyonistlerin elinden kurtarın.

METİN ÖZER / HABERVİTRİNİ

yeni baslik acip kalabalik yapmamak ve - basliga uygun oldugu icin buraya ekliyorum haberi.

Ahter

Kıdemli Üye
Hüseyin Gülercenin eğer bu söyleşisi doğru ise, bu rezil beyanlarını ayaklarımın altına alıyorum, dikkat çekmek istediğim şu var, malum şahıs açıklamayı kime yapıyor abd gazetesine, sizlerde haklı olarak bu aşağılık rezil beyanı eleştiriyorsunuz, eleştiriyoruz, peki Irak harbinde, "amerikan askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için dua ediyorum" açıklamasını niye eleştirmiyorsunuz....

sözüm, gözü kapalı taraflara...

siz eleştiriniz doğru olsada, şuan için doğru sayılmaz.k.öprünün altından çok sular aktı.Şu an AKP nin bölgesel politkları ABD ve Ab ile çakışmıyor tersine çatışıyor..Mısır ve süriy e , k.ırakta gaz anlaşmaları.. örneğinde olduğu gibi...Türkie şu anda küresel güçlerin ,The Cemaat üzerinden saldırısıyla karşı karşıya..Yolsuzluk , hırsızık varsa gereği yapılmalı ama asla bu gerçğin üstü örtülmemeli,

abdullah birisi

Kıdemli Üye
siz eleştiriniz doğru olsada, şuan için doğru sayılmaz.k.öprünün altından çok sular aktı.Şu an AKP nin bölgesel politkları ABD ve Ab ile çakışmıyor tersine çatışıyor..Mısır ve süriy e , k.ırakta gaz anlaşmaları.. örneğinde olduğu gibi...Türkie şu anda küresel güçlerin ,The Cemaat üzerinden saldırısıyla karşı karşıya..Yolsuzluk , hırsızık varsa gereği yapılmalı ama asla bu gerçğin üstü örtülmemeli,

o zaman bırakında 5 sene sonra gülerceninde beyanı eskisin ve değerini yitirsin... artı, şu anda Başbakana yöneltilmiş bir suç veya isnad yok...artı, kimse 2 sene evvel hükümet tarafından ve bizzat başbakan tarafından vatansever ilan edilen savcı özü, vatan haini ilan etmeye çalışmasın..... eğer soruşturma tarafsız yaptırılırsa gerçekler ortaya çıkar... siz bile içinizde kuşkulusunuz bunlar yapmıştır diye...

Okyanus

Profesör
o zaman bırakında 5 sene sonra gülerceninde beyanı eskisin ve değerini yitirsin... artı, şu anda Başbakana yöneltilmiş bir suç veya isnad yok...artı, kimse 2 sene evvel hükümet tarafından ve bizzat başbakan tarafından vatansever ilan edilen savcı özü, vatan haini ilan etmeye çalışmasın..... eğer soruşturma tarafsız yaptırılırsa gerçekler ortaya çıkar... siz bile içinizde kuşkulusunuz bunlar yapmıştır diye...
Ah Abdullah kardeşim ah.Meselenin Erdoğan meselesi değil ülke meselesi olduğunu bir anlasan.Mesele Türkiyenin güçlenmesi,Türkiyede İslamın rahat yaşanır hale gelmesi.Türkiyede ki bu dönüşümü gerçekleştiren ve devam ettirmek için çaba sarfeden Erdoğan olduğu için ilk hedef Erdoğan.
Saflar netleşmeli diyorum.Karşı saflar net olduğunu gezide net gösterdi.Yabancılarla kolkola biz buyuz dediler sizi istemiyoruz mesajı verdiler.Şimdi yolsuzluk bahanesi ile yeni bir kalkışma var ve karşı saflar hemen netleşti.
Ülkede bazı kazanımlar elde edildi,Biz neden bu kazanımlara sahip çıkmayalım.Mesele bu kazanımların sağlanmış olması,kazanımları sağlayan isime takılmak yerine bu kazanımlara sahip çıkma zamanı.

Selametle kardeşim.

Kaçak

Yeni
Hayret olayın tazeliğinde daha çoşkundu duygularım ama demek nefretim hala katmerlenmemiş ...
Çok şükür zamanla artmış nefretim ...