Gülen’in Mezardakilerde Oy Kullansın Sözünü Ölüleri Kütüğe Yazdırın Anladılar

TakVa

Ordinaryus
Gülen’in Mezardakilerde Oy Kullansın Sözünü Ölüleri Kütüğe Yazdırın Anladılar

Engin Ardıç'ın yazısından konuyla ilgili bölüm:

Hile yapılmasa CHP kazanacağına göre halkın cahil ve aptal olmaması gerekir, onların mantığına göre...

Bunun içinden bir türlü çıkamazlar. Halkı mı suçlamalı, hilecileri mi?

Hani cumhuriyet mitinglerine katılan beş milyon kişinin seçimde "nereye gittiğini" çözememek gibi bir şey...

Şimdi bakıyorum, referandumda evet çıkacağını anladıkları günlerde gene bir telaş....

Hile yapılacakmış, önlem almak gerekirmiş!
Hile yapılacağını nereden biliyorlar?

Ruhat Mengi'ye MAHALLE KARISI YAKLAŞIMI

"Ayol bu Tayyip her şeyi yapar kardeş" şeklinde mahalle karısı yaklaşımıyla yazı yazanlar var.

Ayol 1994 yılında da hile yaptılar da o körolmayasıca Tayyip İstanbul'a belediye reisi seçildi, hile yapılmasaydı ne güzel bizim beyin kankası Zülfikar kazanacaktı kardeş...

Koskoca Yüksek Seçim Kurulu bu hileleri niçin tesbit edemez, sonuçları niçin iptal edemez acaba?

Şimdi tutturdular: Fethullah Gülen "mezardakiler bile oy kullanmalıdır" şeklinde bir espri yapmış ya, AKP ölüleri de kütüğe yazıp onlara da anayasa değişikliğine evet oyu kullandırmaya çalışacakmış...:O

Gülen'den temmuz sonunda "tüyoyu" alıp eylül başına yetiştirecekler ölüleri... Yıldırım servis...:O:O:O

Kütükler ne zaman saptanır, listeler ne zaman nereye asılır, ne zaman kesinleşir, ortamektepte yurttaşlık bilgisi dersinde öğretiyorlar cancağızım.

Şimdi tutturdular: Sınır kapılarında kullanılmakta olan oyları kim denetliyormuş?

Yüksek Seçim Kurulu niçin denetlemiyor muhterem ablacığım?

"Sizin partinin" adamları niçin sandığın başında durmuyorlar?

Pasaportları mı yok? "O tarafa" geçemiyorlar mı?

Ayol Nesrin girdi, Güldal girdi, Nevin girdi, Jale girdi, Fatma Nur girdi, Birgen girdi, Canan girdi, Özlem girdi, Bihlun girdi, Necla girdi meclise...

Senin neyin eksik? Güzellik desen güzellik, olgunluk desen olgunluk, hava desen hava... Amigoluk desen amigoluk.:O

Yoksa Baykal kadından anlıyor da Sav anlamıyor mu?

Kılıçdaroğlu'nu boşver, ondan kaset bile olmaz :O:O:O

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
demokrai tarihinde çeşitili seçim hileleri olmuştur az çok malumdur. ben de f.g. hocayı dinlerken aklıma gelmedi değil mezardakilere sahte şekilde oy kullandırmak.nitekim meardakilere üzerinden kimlik çıkarılıyor alım satım yapılıyorsa ki bu ülke öykle bir ülke. neden oy kullandırılmasın. son birkaç seçimdir kamuoyunda seçimlere hile karıştırldığı da söyleniyor. ya hepsini bir arada düşünürseniz akla gelmiyor değil mezardakilere oy kullandırmak. sandık başkanını hakimi savcıyı vs baskı ile ayartın sonrada evet oyu çıkartın daha iyi. ülkede baskı ile yıldırma ile savcılar askerleer bile hizyaa sokuluyorsa ki okuluyor bunlar neden olmasın. hadafa ulaşmak için neler yapılmaz ki?? ciddi bir şüphe bu. olmayabilir olmaz demek de bir ihtimal.

İşin ciddiyetini kavrayanlar bu anayasa teklifine evet demelidir.
Şimdi okumadan bu anayasa teklifi neleri değiştiriyor,neler getiriyor neler götürüyor bunları bilmeden parti taraftarlığı yaparak benim partim evet diyecek benim partim hayır diyecek şeklinde,yaklaşımlar ve değerlendirmeler yanlış olur.
Hocaefendinin yaklaşımı parti veya bir siyasi görüş değil işin ciddiyetini kavramayla çok alakadardır.
Mezardan adam kaldırılıyorsa karşı olanlarda kendi taraftarlarını çıkartsınlar bakalım onlar bu anayasa değişikliğine ne diyecekler,Hoca efendi bunu ifade etmiş ve oranın havasını oranın atmosferini almış gerçekleri görmüş bir kişinin bu olaylara yaklaşımı nasıl olur.
Mezardan kalkma gibi bir ihtimal yok ama olsa düşünün neler söylerler neler anlatırlar bu dünyanın ve saltanat kurmak koltuk kavgası yapanlara tepkileri nasıl olurdu.
Kardeşim hile yapıldı ise sene 1935-1950 yıllarına inmek lazım neler yapılmış neler bunları görmeden veya görmezlikten gelerek şimdi konuşmak günü değerlendirmek yanlıştır.
Türkiyemizde bir başbakan asılmış,sana göre şöyle bana göre böyle ama asılmış,darbe üstüne darbe yapılmış, sayamadığım daha neler neler olanlardır.
Eğer bu olanlar ne güzel derseniz,size söylenecek söz yoktur.

Olması ciddi demişsin olmaması bir ihtimal demişsin,bu sözün senin nekadar tutarsız olduğunu göstergesidir.
Bu sözüne başta ben herhalde çok kardeşimiz gülerler.
Ciddi bir şüphe ne demek bu kanunla sabit birşeymide olur kati sözü kullanıyorsun.
Şimdiye kadar olanları unutarak tarihin üzerine bir set çekerek bunu değerlendirmek tek taraftan bakmamalı bu parti taraftarlığından kurtulumak elzemdir.
Allah cc. emanet olunuz selam ve dua ile.