Gülen’in arkasında kılınan namazlar kaza edilmeli

ummuhan

Kıdemli Üye
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Tepkime puanı
1,042
Puanları
0
Konum
Arz
Gülen’in arkasında kıldığım namazları kaza etmek zorundayım"Latif Erdoğan, Fethullah Gülen'in Masonluk yemini ettiği iddiasıyla ilgili olarak ‘Teyit ettim masonluk belgelerinin hepsi gerçek’ dedi.
1427775639243.jpg

Yeni Şafak Gazetesi'nin "Fethullah Gülen'in Karanlık Dünyası" manşetini, uzun yıllar Fethullah Gülen'e en yakın isimlerden biri olan Latif Erdoğan, Elif Çakır'ın sunduğu "Söz Bitmeden" programında değerlendirdi. Latif Erdoğan, 'Masonluk belgesi gerçek' derken, 'Gülen'in arkasında kıldığım namazlarımı kaza etmek zorundayım' ifadelerini kullandı.

'GÜLEN'E MASONLUĞU YAKIŞTIRAMADIM'
Gülen'in masonluk belgesinin gerçek olduğunu söyleyen Latif Erdoğan, Zaman Gazetesi'nin şu ana kadar belgeleri yalanlayamadığını ifade etti. Erdoğan şunları kaydetti; "Amerika'ya gidişini kırılma noktası olarak değerlendiriyordum. Bugünkü belgeleri görünce nutkum tutuldu. Şaşırdım. 45-50 yıldır onu tanıyan birisi olarak mason olmasını ona yakıştıramadım. Belgeleri bende teyit ettirdim. Yüzde 90 bu belgeler gerçektir. Yüzde 10'luk opsiyonu tekzip edip delillendirmesine bağlıyorum. Ancak Zaman Gazetesi'nin şu ana kadar yaptığı açıklamalar tekzip niteliği taşımıyor. Yalanlayamıyor. Saçma sapan kurulan cümleler var açıklamalarda. Burada Yeni Şafak'ın yayınladığı belgelerin çürütülmesi lazım… Bunu şu ana kadar çürütemediler."

'GÜLEN'İ İDARE EDEN ÜST AKIL VARMIŞ'
Ortaya çıkan belgeler ile Fethullah Gülen'i idare eden bir üst akıl olduğunu ifade eden Latif Erdoğan, Gülen'in dine ihanet ettiğini iddia etti. Latif Erdoğan; "Bundan sonra Gülen ile alakalı değerlendirmemizde artık yeni bir boyut kazandı. Dine ihanet noktasından bakmamız gerekecek. Çünkü masonluk teşkilatı doğrudan doğruya İslam'a hizmet etmek isteyen insanı sahiplenmesi üzerine çalışır. Gülen ile birlikte nur hareketi bölünmüştür. İkincisi üst başlık İslam'ı gelişmeler son yıllarda yavaş yavaş başlamıştı. Bunu kontrol altında tutma gibi bir mesele ortaya çıktı ve bunda da başarılı olundu. Baştan beri Gülen'i idare eden bir üst akıl varmış. Bunu anladık." dedi.

'GÜLEN'İN ARKASINDA KILDIĞIM NAMAZLARI KAZA ETMEK ZORUNDAYIM'
Programda Latif Erdoğan, Fethullah Gülen'in arkasında kıldığı namazları kaza etmek zorunda olduğunu da açıkladı. Latif Erdoğan şöyle konuştu; "Bir Müslüman olarak keşke bunlar yalan olsa diyorum. Çünkü bu ülkenin 50 yılı söz konusu. Benim açımdan baktığım zaman, Gülen'in arkasında kıldığım namazlarımı kaza etmek zorunda kalacağım. Çünkü, dini bir cemaati yöneten bir insanın mason olması başka bir olaydır. Belgelerde Kasım Gülek ile Fethullah Gülen'in çok eskiden beri tanıştığını da öğrenmiş oluyoruz. Hukukları çok eski olmalı ki, Gülek'in cenazesini kıldırdı. Kasım Gülek ile yüzlerce insan tanışmıştır bunun bir önemi yok. Gülen'in tanışması son derece önemli. Demek ki, çok eski köklü bir ilişkileri var."

'FETHULLAH GÜLEN YANINDAKİLERİN BİLE YÜZÜNE BAKAMAYACAK HALE GELDİ'
Yeni Şafak Gazetesi'nin yayınladığı belgelerin bir milat olduğunu belirten Latif Erdoğan, Gülen'in artık yanındakilerin bile yüzüne bakamayacak hale geldiğini belirtti. Latif Erdoğan; "Yeni Şafak Gazetesi'nin bu haberciliği yeni bir milattır. Gülen'in ne olduğunu herkes görmüştür. 67'den beri insanların saf ve dini duyguları istismar edildiği anlaşılıyor. Yakınındakilerin bile yüzüne bakamayacak hale gelmiştir. Bu belgeler artık Fethullah Gülen'in dini açıdan da bitişi demektir. Fethullah Gülen'in hayatını yazmış bir isim olarak adeta şok oldum. Saf temiz duygularla 50 yıldır insanların yaptığı tüm emekleri mahvolmuştur. İslami dava adına Gülen diye birisi artık yoktur." ifadelerini kullandı.

 

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
7,219
Tepkime puanı
330
Puanları
0
Web sitesi
www.Menzil.Net
Orta okul çocuğu mantığıyla soruyorum.

İsrail yada Masonlar, 40 yıllık hareket olan CAMİA aleyhinde bir cümle kurdu mu ?

CAMİA, İsrail yada Masonlar aleyhinde bir cümle kurdu mu ?

Var mı bilen ?
 

hirahos

Kıdemli Üye
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Tepkime puanı
483
Puanları
0
Yaş
54
Orta okul çocuğu mantığıyla soruyorum.

İsrail yada Masonlar, 40 yıllık hareket olan CAMİA aleyhinde bir cümle kurdu mu ?

CAMİA, İsrail yada Masonlar aleyhinde bir cümle kurdu mu ?

Var mı bilen ?

Gülen, 1990'dan önce o tarz cümleler kuruyordu ama Müslümanlar arasında güçlenmek için öyle konuşması gerekmişti... Kamal gibi... Müslümanları avlamak için hutbe bile verdi. Yahudi Kohen İngilizden heber getirinceye kadar hilafeti göklere çıkarıyordu. :)
 
Üst