Gülen'den seçim sonuçları yorumu

Hakperest

Kıdemli Üye
Gülen'den seçim sonuçları yorumu2015 genel seçim sonuçlarının beli olmasının ardından Fethullah Gülen'den tartışılacak bir açıklama geldi.Gülen, son sohbetinde ''Firavun da kendini çok güçlü görüyordu; Hazreti Musa (aleyhisselam) ve bir avuç Musevî karşısında gark olup giderken, döndü sığındı ama artık iş işten geçmişti'' diyor.
Fethullah Gülen'in Herkul.org sitesinde yayınlanan "Tarih Şuuru ve Sulh Ruhu" başlıklı sohbetinde şu dikkat çekici ifadeler yer aldı:

Bugün milleti kurban edenler, yarın olurlar millete kurban

* “Bir adaletgâh-ı vâsidir bu dâr-ı imtihan / Bugün milleti kurban edenler yarın olurlar millete kurban!” Geniş bir dâr-ı imtihan bu dünya. Bugün kötülük yapanlar, yarın öyle kötülüklere maruz kalacaklardır ki, hiç şüpheniz olmasın, ettiklerinin on katıyla Cenâb-ı Hak onlara azap edecek. Kıvranacak, gözlerini dikip sizin yüzünüze bakacaklar; medet dilenecekler kendilerini çok güçlü görenler.

Firavun da kendini çok güçlü görüyordu

* Firavun da kendini çok güçlü görüyordu; Hazreti Musa (aleyhisselam) ve bir avuç Musevî karşısında gark olup giderken, döndü sığındı ama artık iş işten geçmişti. Kur'an diyor ki: “Şimdi mi?” Sen ondan evvel hep başkaldırdın, serkeşlik yaptın durdun. Ama madem o kadar dedin, senin bedenine necat vereceğim. O da sana yaramayacak da, arkadan gelenler için; senin gibi Nemrutların, Şeddâdların, Firavunların akıbetine şahit olmaları için; lâşelerini koruyacağım onların. “Lâ şey” olduklarının farkına varmadıklarından ve kendilerini bir şey zannettiklerinden dolayı “lâ şey” ve “lâşe” oldular; lâşe korundu, arkadan gelenlere bir ibret tablosu sunuldu. “Bugün milleti kurban edenler yarın olurlar millete kurban!” Hiç tereddüdünüz olmasın!..

Geçmişteki kavgaları günümüze taşımak suretiyle yeni husumetlere sebebiyet vermemeli

* Geçmişte olan hadiseleri, yeniden deşelemek suretiyle, günümüzde yeni kavga vesileleri yapmanın hiçbir faydası yoktur. Bugün onların dedikodusunu etmek, onları dillendirmek ve bâtılı tasvir etmek suretiyle safi zihinleri idlal etmek, yeni kavga vesileleri oluşturmak demektir. Kin duygusuna, nefret duygusuna, gayz feveranına sebebiyet verebilecek hususları tarihin bağrına gömmek ve üzerine de kocaman kocaman kayalar koymak lazım; onları unutmak ve onların yeni kavga vesileleri haline gelmesine fırsat vermemek lazım. Bu biraz hazım sisteminin sağlam işlemesine bağlı. Sindireceksiniz bunları, yoksa hepimizde vardır: Niye bu kötülüğü yaptılar, neden İslam dünyasını işgal ettiler, neden onun genel ahengini bozdular?. Bunları bugün söylemenin bir âlemi yok.

Yürüyeceğiniz yollarda borazanla canavarları uyarmak akıllı insan işi değildir

* Derlenirsiniz, toparlanırsınız, yine ruh ve mana kökleri üzerinde kendi ruh abidenizi ikame etmeye çalışırsınız. Bunu yaparken de etrafı tahrik etmemeye ve yeni yeni düşman cepheleri oluşturmamaya dikkat edersiniz; tabir-i diğerle, güzergâh emniyetini tehlikeye atmazsınız. Yürüyeceğiniz yollarda borazanla canavarları uyarmak, üzerinize saldırtmak akıllı insan işi değildir.

Yeni kavga unsurları oluşturmamak lazım

* Evet, geçmişte kavgaya, gürültüye, patırtıya sebebiyet vermiş hadiseleri deşelemek suretiyle günümüzde yeni kavga unsurları oluşturmamak, aksine güzergâh emniyeti adına herkese açık durmak lazım. Kardeş, dost, taraftar, muhip, sempatizan, ilişmeyen ve arafta (bir o tarafa bakan, bir de bu tarafa bakan, bazen dökülen bazen de siz kalkıp yürüdüğünüz zaman çıkarları o istikamette olduğundan dolayı sizin yanınızda) bulunanlara kadar alaka dairesini geniş tutmak lazım.

Hazreti Mevlana'nın ifadesiyle “Bir ayağım İslam'ın merkezinde, öbür ayağım yetmiş iki millet içinde!..” Hazret öyle diyor, öyle bir daire çiziyor. Böyle engin bir vicdanla insanlığa bakmak lazım. Zira kinlerin, nefretlerin, gayzların, öfkelerin şimdiye kadar insana bir şey kazandırdığı hiç görülmemiştir.

timeturk

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Cemaat, PKK'ya oy toplamıştır.

Biz bunu unutmayacağız, tarih unutmayacak, torunlarımız dahi hatırlayacak.

Hasan Sabbah'ın 1000 yıl sonraki çırağı olarak anılacaksın...

Bu saatten sonra seccadane binip, Türkiye semalarında gezinsen ne çıkar ?

Dua Nur

Kıdemli Üye
AK PARTİ'DEN İSTİFA EDEN TUZLUKLAR İLE, HAPİSTEKİ TUZLUKLAR NEDEN MECLİSE GİREMEMİŞ ? Bu konuda bilgi veren bir melaike gelmiş mi acep:)))))))

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
AK PARTİ'DEN İSTİFA EDEN TUZLUKLAR İLE, HAPİSTEKİ TUZLUKLAR NEDEN MECLİSE GİREMEMİŞ ? Bu konuda bilgi veren bir melaike gelmiş mi acep:)))))))

Yok, daha ortam bulamıyorlar, bulsalar şunu söyleyecekler.

Efendimiz (sav) HDP'ye oy verin dedi........

can feda

Profesör
Yok, daha ortam bulamıyorlar, bulsalar şunu söyleyecekler.

Efendimiz (sav) HDP'ye oy verin dedi........

valla muhterem onu derler mi bilmiyorum...uygun ortam olunca görürüz...ama davutoğlu efendimiz tarafından seçildi görevlendirildi diyenleri duydu gördü bu millet...

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
valla muhterem onu derler mi bilmiyorum...uygun ortam olunca görürüz...ama davutoğlu efendimiz tarafından seçildi görevlendirildi diyenleri duydu gördü bu millet...

Nasıl yaşıyorsan öyle idare ediliyoruz diye boşa demedik muhterem.

Olimpiyatlara, cezaevlerine, nezarethanelere, kamyon kasalarına, dizi setlerine geliyorsa Peygamber Aleyhisselam

Buraya götüren ümmetin de Başbakanını seçiverir, değil mi ? :)

Dua Nur

Kıdemli Üye

Olimpiyatlara, cezaevlerine, nezarethanelere, kamyon kasalarına, dizi setlerine geliyorsa Peygamber Aleyhisselam

:yahoo::yahoo::yahoo:

can feda

Profesör

işte mesele de bu bence...sıkıntı millet olarak bizde olduğu için böyle yönetiliyoruz...valla cemaatin o yaptıkları ne kadar yanlış ise buda yanlış...hiç birbirinden birbirlerinden zerre farkları yok bu konuda...ama işte siz yanlış diyebiliyor musunuz ikisine de???

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
işte mesele de bu bence...sıkıntı millet olarak bizde olduğu için böyle yönetiliyoruz...valla cemaatin o yaptıkları ne kadar yanlış ise buda yanlış...hiç birbirinden birbirlerinden zerre farkları yok bu konuda...ama işte siz yanlış diyebiliyor musunuz ikisine de???

cemaate yaptığın yanlış diyoruz, akp.lisin diyor

hükümete yaptığın yanlış diyoruz, çapulcu diyor

seni yöneten adamdan hesabını soramadıktan sonra nasıl temsil edildiğini iddia edebiliyorsun ? sorun burada

tüm bunlara rağmen "önce vatan" gelir bizim için.

vatanın selameti için ne chp.ye ne hdp.ye oy verecek, oy toplayacak, algı oluşturacak kadar beynimizi çürütmedik elhamdülillah

bugün olanlara bakıyoruz da, Allah'tan milli mücadele yıllarında değiliz

eğer olaydık, kesin bizi Yunan ve İtalyan ordularına teslim ederdi malum yapı

can feda

Profesör
cemaate yaptığın yanlış diyoruz, akp.lisin diyor

hükümete yaptığın yanlış diyoruz, çapulcu diyor

seni yöneten adamdan hesabını soramadıktan sonra nasıl temsil edildiğini iddia edebiliyorsun ? sorun burada

tüm bunlara rağmen "önce vatan" gelir bizim için.

vatanın selameti için ne chp.ye ne hdp.ye oy verecek, oy toplayacak, algı oluşturacak kadar beynimizi çürütmedik elhamdülillah

bugün olanlara bakıyoruz da, Allah'tan milli mücadele yıllarında değiliz

eğer olaydık, kesin bizi Yunan ve İtalyan ordularına teslim ederdi malum yapı

durumun bu noktaya gelmesinin baş tutumu akp dir ama...hani ezilenler iktidara gelince değişecekti ülke...chp varken ülkede bir kısım insanlar dışlandı...akp geldi diğer kısım insanlar dışlandı...akp çevreleyici bir politika izleyebildi mi net olarak...yoska özellikle seçim öncesinde kendine düşmanlar edinip toplumu kutuplaştırdı mı...
akp iktidar yada para ile olan imtihanı kazandı mı sizce...

önce vatan gelir peki...habur'u saadet mi yaşattı bu millete...kameralar karşısında apo'nun mektubunu yada...oslo'da paarlık yapanda masa ya oturan da akp idi...apo'ya sekreterya atayanda akp idi...önce vatan diyen vatanını milletini düşünen parti böyle yapar mı...niyetleri halis idi evet...ama yöntem yanlıştı...uyarılara kulak asmadı ben bilirim dedi...böyle olunca denize düşen yılana sarılır hesabı chp liler hdp ye oy verdi...doğu da akp den hdp ye geçişler oldu...ve aştılar barajı...

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
önce vatan gelir peki...habur'u saadet mi yaşattı bu millete...kameralar karşısında apo'nun mektubunu yada...oslo'da paarlık yapanda masa ya oturan da akp idi...apo'ya sekreterya atayanda akp idi...önce vatan diyen vatanını milletini düşünen parti böyle yapar mı...niyetleri halis idi evet...ama yöntem yanlıştı...uyarılara kulak asmadı ben bilirim dedi...böyle olunca denize düşen yılana sarılır hesabı chp liler hdp ye oy verdi...doğu da akp den hdp ye geçişler oldu...ve aştılar barajı...

ben bu saydıklarını bu forumda söylerken bana "ülkücüsün" diyorlardı

ben bu saydıklarını bu forumda söylerken, cemaatçilerin profil resimlerinde Erdoğan'ın resmi vardı

ve yine ben bunları sayarken siz kapı kapı AKP'ye oy topluyordunuz kardeşim.

bugün arkasından sövdüğün AKP, sizin oylarınızla da meclisteydi...

nezaman menfaatinize çomak sokuldu, o zaman yanlış görmüş gibi yaptınız

aslında yanlışı biliyor ancak susuyordunuz, yetmiyor millete fetva yetiştirip, ihale kovalıyordunuz

her kim seçilirse seçilsin, Allah cc kerimdir, şer bilinende hayır muhakkak vardır

seninle aynı konuları, aynı mecrada temcid pilavı gibi tekrarlamak istemiyorum

cemaat olarak sadece şunu bilin yeter, son 2 yıldır yanlış tarafta seyir ediyorsunuz...

can feda

Profesör
ben bu saydıklarını bu forumda söylerken bana "ülkücüsün" diyorlardı

ben bu saydıklarını bu forumda söylerken, cemaatçilerin profil resimlerinde Erdoğan'ın resmi vardı

ve yine ben bunları sayarken siz kapı kapı AKP'ye oy topluyordunuz kardeşim.

bugün arkasından sövdüğün AKP, sizin oylarınızla da meclisteydi...

nezaman menfaatinize çomak sokuldu, o zaman yanlış görmüş gibi yaptınız

aslında yanlışı biliyor ancak susuyordunuz, yetmiyor millete fetva yetiştirip, ihale kovalıyordunuz

her kim seçilirse seçilsin, Allah cc kerimdir, şer bilinende hayır muhakkak vardır

seninle aynı konuları, aynı mecrada temcid pilavı gibi tekrarlamak istemiyorum

cemaat olarak sadece şunu bilin yeter, son 2 yıldır yanlış tarafta seyir ediyorsunuz...

o zamanlarda ben forumda yoktum...ama isterseniz önce şunda anlaşalım...kaç kere söyledim...ben cemaatçi değilim...ister inanın siz ister inanmayın...sadece bu süreçte akp nin cemaate zulüme varan tavırlar takındığını düşünüyorum...%51 cemaat %49 akp diyeyim...onunda sebebi cemaatin böyle olmasına akp nin vesile olma durumu var...engel olabilecekken olmadı...

bu seçim gösterdi ki ben bilirim zihniyeti...herkes haddini bilsin...alayı hain zihniyetini ülke istemiyor...sağ seçmen bile bu derece otoriterleşmeyi istemedi...akp den hdp ye direk giden oylar var muhterem...iyi okumak gerek bu seçimi...artık nerede yanlış yaptık deme zamanı bence...

hirahos

Kıdemli Üye
Şu bir gerçek ki Ak parti yeniden iktidar olamazsa, Erdoğan da C.başkanlığını yeniden alamazsa, cemaatçilerle haşır neşir olmaya hazırlanmalı memleket... Soru çalıyorlar, himmet topluyorlar, maliye bindiriyorlar, haksızlık yapıyorlar, mahremi gözetliyorlar, şantaj yapıyorlar, ajanlarla kırıştırıyorlar, itikadı bozuyorlar vs. diye şikayet etmeyeceksin. Sen bunu istemiş bulunuyorsun.

Allah Teala, istediğini verecek.