Gülenden Cumhurbaşkanı Erdoğana "Densiz" İması | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Gülenden Cumhurbaşkanı Erdoğana "Densiz" İması

yorumluyorum

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
2 Şub 2015
Mesajlar
68
Puanları
0Gülen’den Erdoğan’a MOSSAD yanıtı: Densiz


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın, "paralel yapı" olarak nitelendirdiği Gülen Cemaati'ni İsrail 'in Dış İstihbarat Servisi MOSSAD'la işbirliği yaptığı suçlamasına Fethullah Gülen'den yanıt geldi.


"Kendini yerden yere vurmayan bir insan, dışta suçlu arar ve onları yerden yere vurmaya çalışır. Kendi konumunu belirleyemeyen ve enaniyet girdâbı içinde çırpınıp duran kimseler kusurlarını, kabahatlerini, fezâetlerini ve fecâetlerini setretmek için sun’î gündemler oluşturarak dışta suçlular ararlar" diyen Fethullah Gülen, Cumhurbaşkanı Erdoğan' için densiz imasında bulundu:


"Böyle yapar ve sun’î mücrimler oluşturursak, milletin dikkatini onlar üzerinde yoğunlaştırmış oluruz ve bizi mesâvîmizle, densizliğimizle göremezler” mülahazaları hâkimdir onlarda. Bütün mücrimlerde, günahkârlarda fasl-ı müşterek, ortak düşünce, ortak payda bu evsaftır.http://ohaber.com/gulen-den-erdogan-a-mossad-yaniti-densiz-h-501796.html
 

yorumluyorum

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
2 Şub 2015
Mesajlar
68
Puanları
0Erdoğan'ı 'gayya kuyusuna' yolladı

Fethullah Gülen'den, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gülen Cemaati'nin İsrail gizli servisi MOSSAD ile işbirliği yaptığını öne süren sözlerine yanıt geldi.


Gülen, herkul.org adlı resmi sitesinden yayınladığı görüntülü mesajında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı suni gündemler oluşturmakla suçladı. 'İnsanlara olmadık günahlar yükleniyor' diyen Gülen ardından hakarete varan ifadeler kullandı. İşte Gülen'in açıklamalarından satır başları:

ŞEYTANI BİLE YOLDAN ÇIKARIYOR

Kibir, şeytanı şirâzeden çıkardığı gibi günümüzde de şeytanın avenesini ve çıraklarını yoldan çıkarmaya devam ediyor. Diğer bir ifadeyle, şeytan kendisini yoldan çıkaran kibir dinamiğini bugünkü çıraklarına karşı da kullanıyor. Onlar da kendilerini olduklarından büyük görüyorlar, büyük kabul edilmek istiyorlar, herkesten alkış bekliyorlar, "sen, sen" denmesini duymak arzuluyorlar.

KÜFÜR GAYYASINA YUVARLANIR

Evet, bu bir iç maraz, bir hastalıktır. Bir insan böyle bir hastalığa tutulmuş, bünyesine böyle bir virüs girmişse -muhakkikîne göre- dinde buna büyüklenme, kibir deniyor. Kibirli bir insanın iman dairesine girmesi, bir şekilde girmişse uzun süre o daire içinde kalması çok zordur. O, yerinde başını alır nifak vadilerinde dolaşır; hafizanallah, bir gün gelir tepetaklak küfür gayyâsına yuvarlanır.
İster "hareket" deyin, ister "câmia" deyin, ister "cemaat" deyin; hususiyle bu meslekte yürüyenler için tevâzu ve mahviyet çok önemli bir faktördür. Kendini yerden yere vurmayan bir insan, dışta suçlu arar ve onları yerden yere vurmaya çalışır. Kendi konumunu belirleyemeyen ve enaniyet girdâbı içinde çırpınıp duran kimseler kusurlarını, kabahatlerini, fezâetlerini ve fecâetlerini setretmek için sun'î gündemler oluşturarak dışta suçlular ararlar.

OLMADIK SUÇLAMALAR

Hiç olmayacak insanları suçlar, efkârı onlarla meşgul etmeye çalışırlar. Hakikatte, yaptıkları mesâvîden sıyrılmaları mümkün değildir fakat halkın dikkatini başka noktaya çekmek suretiyle, bir yönüyle ca'lî bir sıyrılma ameliyesine kendilerini salarlar. "Böyle yapar ve sun'î mücrimler oluşturursak, milletin dikkatini onlar üzerinde yoğunlaştırmış oluruz ve bizi mesâvîmizle, densizliğimizle göremezler. mülahazaları hâkimdir onlarda. Bütün mücrimlerde, günahkârlarda fasl-ı müşterek, ortak düşünce, ortak payda bu evsaftır.


http://www.sondevir.com/manset/279236/erdogani-gayya-kuyusuna-yolladi.html


 

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Gelsin burada söylesin, uzaktan duyulmuyor:)))
 

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Baya ağır laf söylemiş; DENSİZ.

Banka asya olayından sonra daha da ağırlaşablir söylem.
 
Üst