Gülen Örgütü Elde Avuçta Ne Varsa Satmaya Başladı ( Himmetler Kesildi Ocaklarına Ateş Düştü )

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,437
Puanları
63
Gülen Örgütü Elde Avuçta Ne Varsa Satmaya Başladı ( Himmetler Kesildi Ocaklarına Ateş Düştü )

Bank Asya, AK Parti’nin uzun yıllar toplantılarını yaptığı Kızılcahamam Asya Termal Oteli’ni satılığa çıkardı.
Bank Asya, iki bağlı ortaklığındaki tüm hisselerini 132 milyon TL karşılığında satma kararı aldı. Bu şirketlerden Tuna Gayrimenkul’ün bünyesinde, AK Parti’nin uzun yıllar toplantılarını yaptığı Kızılcahamam Asya Termal Otel de bulunuyor.

HİSSE PAYININ TAMAMINI 62,8 MİLYON LİRA KARŞILIĞINDA SATACAK

Bank Asya’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre; banka Tuna Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ndaki hisse payının tamamını 62.8 milyon TL karşılığında satacak. Bankanın Tuna Gayrimenkul’de yüzde 24.18 hissesi bulunuyor.

YASAL SÜREÇ BAŞLATILDI

Banka aynı şekilde yüzde 99.93′üne sahip olduğu Nil Yönetim Hizmetleri’ndeki hisselerinin tamamını da 69.25 milyon liraya satacak. Her iki satışla ilgili olarak satış protokolleri imzalanırken, işlemlere ilişkin yasal izin ve diğer süreçler de başlatıldı. Bank Asya iştirak ve bağlı ortaklıkları ile ilgili potansiyel satış fırsatlarının belirlenmesi, alıcı gruplarla görüşmelerin yapılması için genel müdürlüğe yetki verdiğini Haziran başında açıklamıştı.

AK PARTİ’YE EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞTI

Tuna Gayrimenkul şirketi bünyesinde, Kızılcahamam Asya Termal Otel bulunuyor. Söz konusu tesis, AK Parti’nin istişare toplantılarına uzun yıllar ev sahipliği yapmıştı. Ancak 17-25 Aralık sonrası, AK Parti, son istişare toplantısını Afyon’a almış ve Güral Otel’de yapmıştı. Diğer yandan, Tuna Gayrimenkul’ün bünyesinde, yapımı devam eden üç gayrimenkul projesi daha bulunuyor. Nil Yönetim Hizmetleri şirketi ise, Asya Termal’de işletmecilik hizmeti veriyordu.

http://www.analizmerkezi.com/gulen-orgutu-elde-avucta-ne-varsa-satmaya-basladi-49407h.htm

ABD ye her gidişinde Gülen ile görüşmeden dönmeyen bir akrabam anlatıyor : Yanlış yaptılar, himmetler kesildi, itibarları sıfırlandı. Değermiydi dershaneler için tüm bu olumsuzlukları yaşamaya? Gördüğüm kadarıyla bunların boynuna bir yular geçirilmiş, birilerinin emrine girmişler, geri dönemiyorlar. Tüm bu olanlar tek başına cemaatin yapacağı şeyLer değil, başka bir güç yönlendiriyor onları. Ama taban Ak Parti'den vazgeçmiyor. DİYOR.
 
Üst