Gülen Mehdi mi Deccal mi??

Fetullah Mehdi mi? Deccal mi?

• Deccal

Oy: 2 40.0%
  • Deccal değil

Oy: 3 60.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Fetullah Gülen Mehdi mi Deccal mi? İnternette dolaşırken tesadüfen Deccal'in özelliklerini anlatan bir sayfayla karşılaştım.

Abarttığımı düşünmeyin ama okudukça inanın dehşete kapıldım. Sanki Deccal yerine Fetullah Gülen'i tarif etmişler.

Birazdan aşağıda o özellikleri madde madde aktaracağım. Bakalım ortak özellikleri olduğu noktasında benimle aynı fikri paylaşacak mısınız.

Başlayalım...

- Deccal yahudi olarak dünyaya gelecektir

Üstad Kadir Mısıroğlu bir belge yayınladı hatırlarsanız. O belgeye göre Fetullah Gülen anasının adını pasaport alırken "Rabin" diye yazmış. "Ankara Emniyeti'nin raporunda var. Anasının da Yahudi olduğuna dair kendisi pasaport alırken el yazısını ortaya koydum buraya" diyor Mısıroğlu.
Ayrıca...

Türkiye'den bu kadar nefret eden, İsrail'i ise "Güneyde sevdiğimiz otoriter ülke" diye kutsayan, Gazze'de bombalanan masumları "Terörist" diye isimlendiren bir adamın yahudi olma ihtimali bir hayli yüksektir değil mi?

- Deccal uzun boylu olduğu ile bilinmektedir. Cüsseli ve heybetlidir.

Rivayetlerden, ahir zamanda çıkacak şahısların fevkalade iktidarlara sahip olduğunun anlaşıldığını belirten Bediüzzaman, bunu tevil ederken, o şahısların temsil ettikleri manevi şahsiyetin büyüklüğünden kinaye olduğunu söyler. Yorum sahibinin Bediüzzaman olması ne kadar ilginç değil mi? Sanki Gülen'in dünyayı saran okullarından ve terörist müritlerinin gözündeki iktidarından bahsetmiş...

-Alnının geniş olmasının sebebi ise, alnında "kafir" yazdığı içindir.

Kendi halkını katlettiren, kendi ülkesini bombalatan, kendisi ve örgütü dışındaki tüm kurum ve kuruluşları yerle bir eden, ömrü hayatında en büyük zulmü müslamanlara yapan bir Fethullah Gülen var karşımızda. Evet alnında "Kafir" yazmıyor ama zalimlikte tepeden tırnağa kafirlerle yarışıyor.

Devam edelim...

- Deccal tek yaşayacak ve çocuğu dünyaya gelmeyecek.

Enes Kanter isimli gayrımeşru çocuğunu hesaba katmazsak yapılan tarif birebir uyuyor.

- Çok kısa bir süre içerisinde dünyayı dolaşacaktır. 40 günde dünyanın her yerine gidecek.

Şu anda dünyanın 170 ülkesinde okul kılıfına büründürülmüş terörist yuvaları mevcut. Cismen gidemese bile bir telefonla veya bir talimatla her yere anında ulaşabiliyor!

- Büyük bir eşeği olacaktır. Dünyayı bununla dolaşacaktır.

Burada galiba emrindeki insan görünümlü eşeklerden bahsediliyor! Nasılsa istediğine biniyor ve dünyayı mesajlarıyla ve eylemleriyle dolaşıyor.

- Mekke ve Medine dışında ki, her yere ayak basacaktır.

Ne ilginç! Mekke ve Medine'ye bizimki de gitmemiş. Aksine Hazreti Peygamber bizzat onun ayağına gelmiş (haşa bunu kendisi söylüyor) ve kendisiyle devamlı istişare etmiş. Hatta sadece kendisi değil, emrindeki teröristleri bile peygamber efendimiz ile cismen sohbet etmiş, bu şerefe nail olamayanlar ise rüyalarda twitleri ikiye katlama talimatı almış!!

- Deccal insanları etkilemekte ustadır.

Bir şey söylemeye gerek var mı bilmiyorum. Cemaatindeki herkesin bir süre sonra birer haşhaşiye dönüştüğünü gördüğümüze göre bu madde de birebir Deccal'e uyuyor.

- Sihir ve büyü ile insanları kendisine hayran bırakacaktır.

Sihir ve büyü konularında uzman olduğu herkesin malumu. Beddua seansları yapması, Erdoğan'a ve bazı önemli kişilere ömür biçmesi gibi büyülerini geçtiğimiz dönemlerde epey duymuştuk.

Gizlice dinlettiği adamlara, "Senin böyle sıkıntıların var, ben biliyorum" diyerek sanki gaybı biliyormuş gibi davranıp epey keriz hayran kazandığını da düşünürsek bu tarif de birebir uyuyor.

- Deccal bir bağırdığı zaman tüm dünya onu duyacaktır.

Yayınladığı ihanet videoları, dünyanın türlü televizyonlarına verdiği ihanet beyanatları ve Türkiye'ye yönelik alçakça eylemleri sayesinde tüm dünya sesini duyuyor zaten.

-Deccal çok ikna edici özelliği bulunmaktadır.

Burada ikna edici özellik derken, yaptığı ve yaptırdığı gizli dinlemelerle, biriktirdiği seks kaseti koleksiyonundan bahsedildiğine adım gibi eminim! Özellik derken herbiri kanguru karnını andıran göz torbalarından ve sönmeye yüz tutan közü andıran korkunç gözlerinden bahsedilmiyor herhalde.

- Kendisine inanmayanlar, uzaklara kaçmak isteyecek, fakat inananlara her yerde ulaşacaktır.

Kendisine inanlara her şart ve şekilde ulaşıp bizlerin gönlünden ve gözünden düşmesine bakılacak olursa Türk halkından behsediliyor bu maddede...

-İnsanları çok kolay bir şekilde aldatacak ve kendisini yaratıcı olarak adlandırdıktan sonra, insanları kandıracaktır.

Hazreti Peygamber ile konuştuğunu söyleyip, "Henüz Cebrail isimli melekle tanışmadım" demesine bakılırsa kendisini henüz yaratıcı olarak ilan etmedi ama yakında bunu da yapacaktır. Neticede Ecevit'e öteki alemde şefaat edeceğini söyleyen bir sapık, yarın merhamet dağıtacağını da söyleyebilir.

- İnsanlara yanında getirmiş olduğu cennet ve cehennemi sunacağı bilinmektedir. Fakat onun cennet dediği cehennemdir. İnsanlar ondan ilk başta korksa bile, zamanla inacak ve kandırılacaklar. Ona inanmayanlar ise, cennet ile ödüllendirilecekler.

"Bizim cemaattekiler sorgusuz sualsiz cennete gidecek" diyor mu?

Diyor.

"Öteki alemde herkes sizin karşınızda perişan ve zelil olarak duracak ve siz onlara acıyacaksınız" diyor mu?

Onu da diyor.

Vadettiği cennet hayatı etrafındakiler için cehenneme döndü mü?

Döndü.

Ondan kasetler nedeniyle korkanlar daha sonra tamamen emri altına girdi ve kandırıldı mı?

Kandırıldı.

Son olarak...

Kendisine inanmayan bizlere ise cehennemi vaadetti. Yangın yerine çevirmeye çalıştığı ülkenin tüm fertleri bir gecede tek yürek olup Türkiye'yi yeryüzü cennetine çevirdi mi?

Çevirdi...

E daha ne?

http://www.internethaber.com/fetullah-gulen-mehdi-mi-deccal-mi-1705723y.htm

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
1- Deccal kendini ilk önce peygamber ilan edecek
Kaynak: İbn Mace, Sünen, hadis no: 4077; İbn Kesir, el-Fiten ve’l-Melahim, 1/32.
2- Deccal bir süre sonra kendini Rab ilan edecek
Kaynak: İbn Ebi Şeybe, Musannef, hadis no: 38635; Abdürrezzak, Musannef, hadis no: 20828 İbn Mace, Sünen, hadis no: 4077
3- Deccal ağlayıp inleyen, üzüntülü, kederli bir görüntüye sahiptir.
Kaynak: İbn Ebi Şeybe, Musannef, hadis no: 38791; İbn Mace, Sünen, hadis no: 4074.
4- Deccalin karargahı köşk şeklinde bir Hristiyanların manastırıdır.
Kaynak: Suyuti, Dibac ale’l-Müslim, 6/261; Müslim, hadis no: 2942; Avnu’l-Mabud, 11/317; Es-Sünen el-Varide Fi’l-Fiten, 6/1149.
5- Deccalin karargahı güneşin batım tarafında bir adada bulunacak.
Kaynak: Suyuti, Dibac ale’l-Müslim, 6/261; Müslim, hadis no: 2942; Avnu’l-Mabud, 11/317; Es-Sünen el-Varide Fi’l-Fiten, 6/1149.
6- Deccal bütün ruhu canı ile, her şeyi ile yalancıdır, hakikati farklı suretlere sokup işin içinden çıkılamayacak duruma getirendir.
Hadis-i şerif
7- Deccalin her şeyden çok şikayet eden bir görüntüsü vardır.
Kaynak: İbn Mace, Sünen, hadis no: 4074; İbn Ebi Şeybe, Musannef, hadis no: 38791.
8- Deccal ayaklarının arası ayrık şekilde yürüyecek.
Kaynak: Ebu Davud, hadis no: 4320; Mervezi, el-Fiten, 2/519.
9- Deccalin askerleri kendilerini birşeylerin arkasında gizleyen tipler olacak(takiyye, gizleme)
(Hadis meali)
Ebu Davud hadis no:4328, Müslim hadis no: 2942
10- Deccal ve askerleri aşırı iftiracı ve hakikatları çarpıtan kimseler olacak
(Hadis meali)
Kaynak:ithafu'l-cemaa bima var fi'l-fiten ve'l melahim 3/85
11- Deccalin askerleri bütün ruhları ile deccale casusluk yapan casus kişiler olacak.
(cessase hadis)
Kaynaklar : Ebu Davut hadis no:4328
Müslim no:294
islamlarda çıkar aldatmakla iş görür..!
12- "Kim deccalı duysa ondan yüz çevirsin.Vallahi, kişi onu mü'min zannederek ona tabi olur. Sevk ettiği şüpheli şeylerin ardına düşer."
(Ebu Davud, Melahim, Hadis No: 4319)
17- Deccale inanan, onu tasdik edip ona tabi olanlar ne kadar salih amel işlerlerse işlesin hiçbir fayda vermeyecek,deccali yalanlayanlar ise geçmişte işledikleri günahları affedilecek.
Kaynak: el-Müstedrek, 1/330; Taberani, Mucemu’l-Kebir, hadis no: 6815
18- Tahkiki imana ermiş olanlar “Bu herif her şeyi ile yalancıdır ve Allah Rasulü (SAV) bize sizden haber vermişti ve bizi ve evlatlarımızı uyarmıştı. Sizin bizim yanımızda yeriniz yok. Sizler sadece şeytan ruhlu kimselersiniz;bu deccal de Allah’ın cc. düşmanıdır.â€￾ diyecekler.
Kaynak: Mervezi, el-Fiten, 2/538.
"imanî şiddet-i zeka"
i.i'caz
20- Deccali bu kadar büyülten ve yücelten askerlerinin ona olan sevgisi olacak.
Kaynak: el-Müstedrek, 4/507
21- Müminler deccalden büyük zarar görecekler.
Kaynak: İshak b. Raveheyh, Müsned, hadis no: 262
22- Deccal kendine uyanları zengin edecek, uymayanları batıracak.
Kaynak: İbn Mace, Sünen, hadis no: 4077.
23- Deccale en çok tabi olanlar Yahudiler ve kadınlar olacak
Kaynak: İbn Ebi Şeybe, Musannef, hadis no: 38633; Taberani, Mucemu’l-Kebir, hadis no: 8409.
24- Deccalin askerleri arasında Mecusiler, Hristiyanlar ve acemler de olacak.
Kaynak: İbn Kesir, el-Fiten ve’l-Melahim, 1/60.
25- Deccalin ordusuna müşrikler, kafirler, münafıklar ve fasıklar katılacak.
Kaynak: el-Müstedrek, 4/542; Müslim, hadis no: 2943;
26- Deccale tabi olacak olan müslümanlar günde üç vakit namaz kılanlar yani namazları vaktinde kılmayıp cem ederek kılanlar olacaklar.
Kaynak: el-Müstedrek, 4/468
27- İslam ümmetinden deccale tabi olanlar Kur’an’ı okuyan ama ondan bir şey anlamayan kimseler olacak.
Kaynak: Abdürrezzak, Musannef, hadis no: 20790; Müstedrek, 4/486
28- Deccalin askerlerinin bir bölümü İslam ümmetinden olacak.
Kaynak: Abdürrezzak, Musannef, hadis no: 20825
29- Yeryüzündeki etkisi, fitnesi ya da hakimiyeti, 40 yıl, ay ya da gün sürecek.
Kaynak: İbn Ebi Şeybe, Musannef, hadis no: 38661; Müslim, hadis no: 2940.

http://www.yeniakit.com.tr/haber/gulen-deccal-mi-sok-benzerlik-201035.html

CENGİZHAN

Yasaklı

Mehdi diye birşey yoktur uydurmadır masaldır hikayedir,
deccal diye birşey yoktur uydurma bir kavramdır masaldır.

Yukarıdaki yazı baştan sona uydurma ve palavradır..

Fethullah Gülen ilkokul mezunu müslüman bir imamdır yıllarca Türkiyenin çeşitli illerinde imamlık ve vaizlik yapmıştır.
Ancak taraftarlarını,müridlerini devletin yüdek kademelerine çıkararak ve TSK İÇİNE BİLE GİREREK darbe yaptırmaya çalışmış bir vatan hainidir...!!!!

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com

Size göre öyle

Bize göre değil
Fethullah Gülen ilkokul mezunu müslüman bir imamdır yıllarca Türkiyenin çeşitli illerinde imamlık ve vaizlik yapmıştır.
Ancak taraftarlarını,müridlerini devletin yüdek kademelerine çıkararak ve TSK İÇİNE BİLE GİREREK darbe yaptırmaya çalışmış bir vatan hainidir...!!!!

Deccal ve süyan da zaten bunları yapmayacak mı ?

Fethullah Gülen Deccal veya Süfyan mıdır?

Allah CC bilir

Ama benzerlikler yok değil

Sofuoglu

Ordinaryus

Yukarıdaki yazı baştan sona uydurma ve palavradır..
Yukardaki yazıyı bilmem lakin sen yok demekle işkembeyi kübradan sallıyorsun...!!
sallarkende Hafife alıp imanını tehlikeye atıyorsun..!!
Bir şey söylerken dilini! değil delilini!göster...!!!

Enes

İhvan Forum Üye
konu sahibinin hoş görüsüne sığınarak konuya anket ekledim.

CENGİZHAN

Yasaklı
Yukardaki yazıyı bilmem lakin sen yok demekle işkembeyi kübradan sallıyorsun...!!
sallarkende Hafife alıp imanını tehlikeye atıyorsun..!!
Bir şey söylerken dilini! değil delilini!göster...!!!

Terbiye dışı ifadelerini aile terbiyesi noksanlığına veriyorum...

MEHDİ kelimesi veya ifadesi KUR'AN-I KERİM DE YOKTUR...

var ise sen getir o ayeti görelim.
o terbiyesiz ifaden kimi gösteriyormuş görelim...!!!!

CENGİZHAN

Yasaklı

kuran hz. isa dan mesih diye bahseder, ancak kutsal kitabımızda ne kıyametten önce dünyaya döneceği nede bir başka mehdiden bahsedilmez. şiilerde mehdi inancı sünnilerden fazladır. özellikle eski ahit ve yeni ahitte mehdi beklentisi çok kuvvetlidir. islamiyet'te mehdiye inananların kaynağı da önceki kutsal kitaplardır. aynı recim cezası gibi kuranda geçmez ama tevrat'taki şekliyle bu kitaba inananların aksine müslümanlarca uygulanması gibi ilginç bir durum vardır.

https://www.uludagsozluk.com/k/islamda-mehdi-inancı-yoktur/

Enes

İhvan Forum Üye

kuran hz. isa dan mesih diye bahseder, ancak kutsal kitabımızda ne kıyametten önce dünyaya döneceği nede bir başka mehdiden bahsedilmez. şiilerde mehdi inancı sünnilerden fazladır. özellikle eski ahit ve yeni ahitte mehdi beklentisi çok kuvvetlidir. islamiyet'te mehdiye inananların kaynağı da önceki kutsal kitaplardır. aynı recim cezası gibi kuranda geçmez ama tevrat'taki şekliyle bu kitaba inananların aksine müslümanlarca uygulanması gibi ilginç bir durum vardır.

https://www.uludagsozluk.com/k/islamda-mehdi-inancı-yoktur/

Muhteşem müçtehit cengizhan recim cezası hakkında hüküm verdi. dağılabiliriz.

Sofuoglu

Ordinaryus

Terbiye dışı ifadelerini aile terbiyesi noksanlığına veriyorum...

MEHDİ kelimesi veya ifadesi KUR'AN-I KERİM YOKTUR...

var ise sen getir o ayeti görelim.
o terbiyesiz ifaden kimi gösteriyormuş görelim...!!!!

Demogoji yapma...!
senin ne kadar iyi! bir aile çocuğu!! olduğunuda çok iyi biliriz merak etme...!!!
sen kimsinki şu uydurma bu uydurma vs. gibi itamlarda bulunup var olan bir şeyi yok sayacaksın...!!
Dini bir hususda Yoktur diyerek hüküm vermek,cüretsizliktir,kendini bilmezliktir ve boş konuşmaktır...!
''Kurandan göster'' diyerek cehaletinin sınırlarını dahi zorladın...!
peki sana senin gösteremediğin delili gösterelim inşaAllah..!
şimdi sana bir sual!!!,
demogojiyi bırak ve sualime cevap ver...!
islamın şartlarından biri ve müslüman olmak için gerekli olan kelime-i Tevhid(sözü) Nedir?

CENGİZHAN

Yasaklı
Muhteşem müçtehit cengizhan recim cezası hakkında hüküm verdi. dağılabiliriz.

Sayın ENES....

ÖZELLİKLE DE BİR ADMİN OLARAK BİRAZ DAHA ANLAYIŞLI OLABİLİR MİSİNİZ..??????????????????????????

YUKARIDAKİ YAZI BANA AİT DEĞİLDİR NEREDEN ALINTILANDIĞI DA BELİRTİLMİŞTİR..

BÖYLE İKEN BUNU GÖREMEYİP ANLAYAMAYIP YAZIYI VE HÜKMÜ BEN VERMİŞİM GİBİ YAZMANIZ HEM YANLIŞ HEM DE HAKSIZLIKTIR..

SELAM

Enes

İhvan Forum Üye

Sayın ENES....

ÖZELLİKLE DE BİR ADMİN OLARAK BİRAZ DAHA ANLAYIŞLI OLABİLİR MİSİNİZ..??????????????????????????

BÖYLE İKEN BUNU GÖREMEYİP ANLAYAMAYIP YAZIYI VE HÜKMÜ BEN VERMİŞİM GİBİ YAZMANIZ HEM YANLIŞ HEM DE HAKSIZLIKTIR..

SELAM

sayın cengizhan!

ünlem işaretini hiç sevmem kolay kolay da kullanmam ama bu konuda hassasım!

Bu mesajlarımı admin olarak değil ÜYE olarak yazıyorum. Ha ceza gerektirecek bir mesajınız olursa zaten admin olarak cevap yazmam gerekeni yaparım. Lütfen bu konuda dikkat ediniz.

Benim de bir üye gibi mesaj yazma hakkım olsun değil mi?

Sofuoglu

Ordinaryus

Sayın ENES....

SELAM

böyle saçma bir savunma olmaz...!!
burda kim resim,yazı,makale vs. yayınlıyorsa sorumludur..!!
yok ya!! herkesin küfrünü getir buraya iktibas et sonrada benim değil bana ne kızıyorsun gibi çocukça savunmaya geç...!
sen yukardaki sualime bi cevap ver bakalım! bekliyorum..!

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Cevap: İslam Deccalı olan Süfyan Şeriat-ı Muhammediye'yi tahrip ettiği için tüm dinlere düşman olan ve tahrip edilmiş Hırıstiyanlık ve Yahudiliği ortadan kaldırmaya çalışan büyük deccaldan daha tehlikelidir. Büyük Deccal "Din Afyondur" derken, Süfyan "Dindar gözükecek ve münafıkane" hareket edecektir. "Münafık kafirden eşeddir." Bu cihette Süfyana muhabbet dine zıttır. İmanın şartı "Tağuta düşmanlık yapmak ve Allah'a inanmaktır." (Bakara, 2:256) Bu nedenle Süfyan'ı vasıflarıyla tanımak çok önemlidir.

Süfyanın Vasıfları Şunlardır:

1. Aldatmakla iş görecek.

2. Münafıkâne hareket edecek.

3. Ehl-i nifakın başına geçecek.

4. Şeriat-ı İslâmiyenin tahribine çalışacak.

5. Süfyan büyük bir âlim olacak,

6. İlimle dalâlete düşecek.

7. Ve çok âlimler ona tâbi olacaklar.

8. Başka padişahlar gibi ya kuvvet ve kudret veya kabile ve aşiret veya cesaret ve servet gibi vasıta-i saltanat olmayacak.

9. Çok zekî olacak.

11. Fenniyle yani felsefe okuyarak dalalete düşecek.

12. Ve siyasî ilmi çok kuvvetli olacak.

13. Aklıyla çok âlimlerin akıllarını teshir edecek.

14. Hocaları ve âlimleri etrafında fetvacı yapacak.

15. Ve çok muallimleri kendine taraftar edecek.

16. Ve din derslerinden tecerrüt eden maarifi rehber edip tâmimine şiddetle çalışaçak.

17. Bir gözünde teshir edici manyetizma bulunacak.

18. Yalnız bir tek gözünde teshirci bir manyetizma olacak.

19. İnkâr-ı mutlaktan çıkan bir cüret ve cesaretle mukaddesata hücum edecek.

20. Avâm-ı nâs hakikat-ı hali bilmeyeceği için ona büyük bir alim ve komutan nazarı ile bakacak.

21. Harikulâde iktidar ve cesareti kendisinden zannedecekler.

22. Hem şanlı ve kahraman bir millet, mağlûbiyeti hengâmında bir kahraman ararken ona sarılacak.

23. Böyle istidraçlı ve şanlı ve talihli ve muvaffakiyetli ve kurnaz bir kumandanı bulunduğundan millet işi anlayamayacak.

24. Millet, gizli ve dehşetli olan mâhiyetine bakmayarak, kahramanlık damarıyla onu alkışlar, başına kor, seyyielerini örtmek ister.

25. Fakat kahraman ve mücahid ordunun ve dindar milletin ruhundaki nur-u iman ve Kur'ân ışığıyla hakikat-ı hali göreceği ve o kumandanın çok dehşetli tahribatını tamire çalışacağı hadislerin rivayetlerden anlaşılır.

http://ahirzamannn.blogspot.com.tr/2015/03/islam-deccali-yani-sufyan-fgulen-mi.html

garip70

Ordinaryus
- Deccal yahudi olarak dünyaya gelecektir

Üstad Kadir Mısıroğlu bir belge yayınladı hatırlarsanız. O belgeye göre Fetullah Gülen anasının adını pasaport alırken "Rabin" diye yazmış. "Ankara Emniyeti'nin raporunda var. Anasının da Yahudi olduğuna dair kendisi pasaport alırken el yazısını ortaya koydum buraya" diyor Mısıroğlu.
Ayrıca...
Bunu bilmiyordum... Artık şüphem kalmadı... Tüm taşlar yerine oturuyor...

- Büyük bir eşeği olacaktır. Dünyayı bununla dolaşacaktır.

Burada galiba emrindeki insan görünümlü eşeklerden bahsediliyor! Nasılsa istediğine biniyor ve dünyayı mesajlarıyla ve eylemleriyle dolaşıyor.
Bu günümüzdeki uçaklar da olabilir...

Hazreti Peygamber ile konuştuğunu söyleyip, "Henüz Cebrail isimli melekle tanışmadım" demesine bakılırsa kendisini henüz yaratıcı olarak ilan etmedi ama yakında bunu da yapacaktır.
Bunu da mı demiş. Tükürmek istiyorum bu deccalin yüzüne ama, tükürüğe acırım.

"Bizim cemaattekiler sorgusuz sualsiz cennete gidecek" diyor mu?

Diyor.

"Öteki alemde herkes sizin karşınızda perişan ve zelil olarak duracak ve siz onlara acıyacaksınız" diyor mu?

Sosyal medyada fetönün yandaşlarından biri de buna benzer bir şey paylaşmış. Altına yapılan yorum manidar:
''Ahiret sorularını da mı çaldınız şer.f...siz, '' diyordu...

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com

ancak kutsal kitabımızda ne kıyametten önce dünyaya döneceği nede bir başka mehdiden bahsedilmez.
Sizin veya sizler gibisinin yorumuna göre yoktur.

Size göre herşey açık açık yazılmalı ve (HAŞA) kur'an bir tarih kitabı olmalıydı ki siz inanasınız

Ahzab 36. Allah ve Resûlü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur.

Hz. Rasulallah SAV efendimiz Mehdi AS gelecek, Hz. İsa AS gökten inecek demiş midir?

Demişse (ki bir çok hadiste demiştir ve bir çok hadis kitabında bu konu ile ilgili büyük bölümler vardır [Mesela Sünen-i Ebu Davud'da Melahim diye 2-3 bölüm vardı]) o zaman eğer müslümansak seçme, eğme, bükme gibi bir hakkımız yoktur...