Gülen "Masonmuş" Haberine Hodri Meydan

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Otorite sevgisi ona paye olarak yeter ...

Siz hiç : "Buna rağmen onların Allah'tan başka taptıklarına sövmeyin ki, onlar da cahillikle Allah'a sövmesinler." ayetini duydunuz mu?

Kafire bile küfretmeyi yasaklayan bir dinin mensupları olarak soruyorum; MÜSLÜMAN OLDUĞUNU HER PLATFORMDA AÇIKLAYAN VE 5 VAKİT NAMAZINI KILAN BİR DİN ADAMINA VE CEMAATİNE LAF EDİP KÜFREDENLER, SİZ HANGİ DİNE MENSUPSUNUZ?

Sayın kaçak'ın yazısında bir KÜFÜR yok, çarpıtmayın.

Gülenin otoriteden izin alınmalıydı vs. lafları YANLIŞTIR.

Bunu söyleyen birine hemen akpnin yanlışlarını göstererek gülenin yanlışının üzerini örtemezsiniz.

GÜLEN O KONUDA YANLIŞ YAPMIŞTIR deyin.

Akpnin yanlışı gülenin yanlışının üzerini örtmez çünkü.

ahze21

Yasaklı
Lafım her hakareti kendisine hak olarak gören Cemaat ve Gülen düşmanlarına.

Kendinizi hangi dinin mensubu olarak ilan ediyorsunuz?

Acaba tek doğru siz misiniz?

Diğer doğrular az biraz eğriyse bu sizin onlara rahat rahat sövmenize ruhsat olabilir mi?

Yazıktır, ayıptır. Hem kim bilir belki eğri olan sizsinizdir de milleti eğri görüyorsundur..

Söyleyin hangi kitapta sizden olmayana küfredin diye yazıyor?

ahze21

Yasaklı
Size hakaret ettiğimizde bunu sorarsınız.. Başkalarına hakaret yağdırdığınızda değil..

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Size hakaret ettiğimizde bunu sorarsınız.. Başkalarına hakaret yağdırdığınızda değil..

risaleleri sadeleştirmekten daha büyük hakaret/hainlik mi var?

biz de rahmetli mustafa sungur abimizin "...risale-i nuru çekemiyorlar yani. kendi ifadelerini risale-i nurun yerine, kendi ifadelerini, beyanlarını sokmak istiyorlar. bu bir asırlık bir davranıştır. bunun şiddetle önlenmesi lazımdır. biz elimizden gelse her tarafa çıkarak, bu ihaneti, bu tecavüzü, lanetleyeceğiz. lanet olsun yani. bunu kim yaptıysa, elleri bacakları kırılsın bunların. ..." duasına amin diyoruz. siz de amin deyin lütfen.

fetulahçılar risaleleri sadeleştirmek istiyorlar. hocaları da buna taraftar...

(risalei nurların sadeleştirmesi hakkında...)

işte bu noktada rahmetli mustafa sungur abimin bu açıklaması çok önemli hale geliyor...

abimizin açıklamasının metin hali aşağıdadir.

“bazı dergilerde (fethullah gülene ait, aksiyon dergisi) , “bu işin üzerine fazla gitmeyin” vs. söylenmiş gibi ifade ediliyor. Ben katiyen böyle bir şey söylemedim. Çünkü üstadımızın beyanı harici, .. bir şey söylemedim, söylemem de. Çünkü cevaz vermek gibidir yani. Bizim şeyimizin fevkinde bir şeydir. Üstadımızdan nasıl duyduksa, nasıl telif edilmişse, şimdiye kadar nasıl gelmişse, öyle… şimdi bu meseleyi şey edenler büyük hata ediyorlar yani. Risale-i nura büyük bir iptida ediyorlar. Sadakatsizlik gösteriyorlar. Bu risale-i nura tecavüzdür. Şimdiye kadar bir aklı yakın bir şey yazmamışta, şimdi böyle şeye uğraması, sadeleştirmeye uğraması, doğrudan doğruya risale-i nura tecavüzdür yani. Bütün onların ruhlarına, ağabeylerin yaptıklarına, tecavüzdür. …... risale-i nurun sadeleştirilmesi, baştan başa ihanettir, risale-i nura. üstadın hukukuna tecavüzdür. hiçbir şekilde cevaz verilemez. üstadı beğenmemek gibidir. üstadın sözleri yerine başkalarının sözlerini şey etmektir. buna karşıyız. rsale-i nurdan başka, risale-i nurun esasından başka, şimdiye kadar telif olunduğu üzere, şimdiye kadar geldiği gibi, onun hilafında, sadeleştirmek şeyi altında yapılanlar tecavüzdür. biz böyle itikad ediyoruz. ve böyledir de. şimdiye kadar hiç değiştirilmedi de, neden bu iş böyle oldu. demek ki bazı maruzlar var. risale-i nuru çekemiyorlar yani. kendi ifadelerini risale-i nurun yerine, kendi ifadelerini, beyanlarını sokmak istiyorlar. bu bir asırlık bir davranıştır. bunun şiddetle önlenmesi lazımdır. biz elimizden gelse her tarafa çıkarak, bu ihaneti, bu tecavüzü, lanetleyeceğiz. lanet olsun yani. bunu kim yaptıysa, elleri bacakları kırılsın bunların. bu ne tecavüz yahu. utanmadan, şey etmeden. "

haberin linki

http://www.risalehaber.com/news_detail.php?id=141000

haberin videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=tmclDYvp-iE

ey nur talebeleri, ayağa kalkma vaktidir!!!

yoksa "manyeyizma" ve/veya "ispirtizma" altında mısınız?

dikkat buyurun,

"abiler mahkemelerde falaka atanlara tuzlu zeminde ıslak ayakla zorla yürütenlere , dilinde sigara söndüren zalimlere bile beddua" etmiyorlar, ama, bakın burada mustafa sungur ( http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=115236&p=1071538#post1071538 ) ve abdullah yeğin ( http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=114702&page=5 ) abilerimizin açıklamalarını iyi okuyun.

olayın vahametini anlayın.

ahze21

Yasaklı
Var! Risalelerin basımına konulan yasağı savunmak. Kına yakıyor birileri.

can feda

Profesör
Sayın kaçak'ın yazısında bir KÜFÜR yok, çarpıtmayın.

Gülenin otoriteden izin alınmalıydı vs. lafları YANLIŞTIR.

Bunu söyleyen birine hemen akpnin yanlışlarını göstererek gülenin yanlışının üzerini örtemezsiniz.

GÜLEN O KONUDA YANLIŞ YAPMIŞTIR deyin.

Akpnin yanlışı gülenin yanlışının üzerini örtmez çünkü.

Mesele Gülen'in o sözünü örtmek değil...bir sonraki cevaba bakarsanız onuda konuşalım söz diyorum...Burada söylemedim diye onayladığım anlamına gelmez...üstünü örtmeye çalıştığım anlamına hiç gelmez...velhasılı kelam devamını okumadan böyle yorum yapmak yerine bana sorarsanız görüşümü bildiririm...
Ayrıca Gülen in o sözü...israil é ne ekonomik ne maddi ne manevi hiç bir şey kazandırmadı...Gülen toplumsal tepki gördü...
Ama AKP nin icraatlarında her türlü İsrail fayda sağlıyor...her anlamda...ama toplum tarafından zerre kadar tepki görmüyor...velhasılı Gülen in o sözü akp nin icraatlarının yanında devede kulak kalır...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Bütün masonlar kötüyse, hodri meydan... Hocaefendi masonsa, hodri meydan.... Neden birileri cemaati bitirmeye çalıştıkları gibi mason localarını da kapatmıyor... Yemiyor mu, yoksa at çamuru itler pireler oyalansın mı?

Bugün,Hocaefendinin mason olduğu bilinse ona dokunmayı bırakın hakkında bile konuşturmazlardı.

Hangi mason hapse atılmış veya politikacıların ağzında ciklet olmuş?

Ah zavallı milletim. Uyumaya devam..

Bütün masonların bu ülkede milletvekili kadar dokunulmazlığı olduğunu unuttun galiba.Çünkü onların kökü İsrailş'e dayanıyor.İsrail, kendi adamını pek iyi korur.Çünkü o korkak müslümanlar sayesinde dünyayı avuçlarının içine almıştır.Fethullah Gülen'i ABD'nin neden Türkiye'ye postalamadığını sorguladınız mı?

Fethullah Gülen, hiç "müsümanlararası diyalog yapılsın,bütünİslam alimleriyle beraber bir araya gelip birleşelim de şu İslam alemini kafirlerin ve zalimlerin zulmünden kurtaralım." diye bir kerecik olsun İslam coğrafyasına hitap etmiş midir?.

Kusuruma bakma "dinlerarası diyalog" safsatalarıyla bu iş olmaz.Sen şimdi şu merhum Erbakan hoca'nın söylemlerine bir kulak ver bakalım ki, nasıl müslüman olduğunuzu sen daha iyi anlarsın...Erbakan Hoca sizin notunuzu çoktaan vermiş...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Mesele Gülen'in o sözünü örtmek değil...bir sonraki cevaba bakarsanız onuda konuşalım söz diyorum...Burada söylemedim diye onayladığım anlamına gelmez...üstünü örtmeye çalıştığım anlamına hiç gelmez...velhasılı kelam devamını okumadan böyle yorum yapmak yerine bana sorarsanız görüşümü bildiririm...
Ayrıca Gülen in o sözü...israil é ne ekonomik ne maddi ne manevi hiç bir şey kazandırmadı...Gülen toplumsal tepki gördü...
Ama AKP nin icraatlarında her türlü İsrail fayda sağlıyor...her anlamda...ama toplum tarafından zerre kadar tepki görmüyor...velhasılı Gülen in o sözü akp nin icraatlarının yanında devede kulak kalır...

O zaman soruyorum:

F.Gülenin otoriteden izin alınmalıydı lafı hakkındaki net görüşünüz nedir?

ahze21

Yasaklı
Olayi dogru bulmayip susmak kimin isidir? Tepki koyanin yaninda olmak gerekir. Susan seytanin degil.

can feda

Profesör
Muhterem ben bu şekilde tepkiyi doğru bulmuyorum...tepki vermemek diye adlandırmamak gerek bunu eğer bu yorumunuz bana ise...Mavi Marmara ya bakan yönü ile ise israil terörist bir devlet...ülkede ben yaptım oldu işlesede israil é işlemeyeceği belli idi...dünyanın şımarık çocuğu...ki zaten Dilipak ve vekillerin de indiğini biliyoruz...farklı boyutları var vesselam...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Bütün masonların bu ülkede milletvekili kadar dokunulmazlığı olduğunu unuttun galiba.Çünkü onların kökü İsrailş'e dayanıyor.İsrail, kendi adamını pek iyi korur.Çünkü o korkak müslümanlar sayesinde dünyayı avuçlarının içine almıştır.Fethullah Gülen'i ABD'nin neden Türkiye'ye postalamadığını sorguladınız mı?

Fethullah Gülen, hiç "müsümanlararası diyalog yapılsın,bütünİslam alimleriyle beraber bir araya gelip birleşelim de şu İslam alemini kafirlerin ve zalimlerin zulmünden kurtaralım." diye bir kerecik olsun İslam coğrafyasına hitap etmiş midir?.

Kusuruma bakma "dinlerarası diyalog" safsatalarıyla bu iş olmaz.Sen şimdi şu merhum Erbakan hoca'nın söylemlerine bir kulak ver bakalım ki, nasıl müslüman olduğunuzu sen daha iyi anlarsın...Erbakan Hoca sizin notunuzu çoktaan vermiş...

Burada ki videoyu niye sildiniz?.Sebebi ne peki?Hak ve hakikatleri ortaya dökmeyecek miyiz?

Hanedan19

Üye
Eski tarihli üyeler hortlak gibi çıkıp çıkıp yazıyorlar. Tövbe bismillah :( Çarpılacağız arkadaş. :blink:

Ölüleri mezardan kaldırıp oy kullandıranlar bu gün partinin dinini tartışıyor.
Zuahah :D Sen zaten Peygamber e (s.a.v.) kibirli diyenlere yağcılık yaparak " çarpılmışsın " :D