Gülen "Masonmuş" Haberine Hodri Meydan

ahze21

Yasaklı
Yeni Şafak, haber, Gazete, Fethullah Gülen, pasaport, tekzip, cevap ve düzeltme, haberlerYeni Şafak'ın bir haberi daha yalanlandı. Gazete, Fethullah Gülen'in pasaportu ile ilgili manşetten duyurduğu iddiaları için bugün, tekzip yayınladı.
Yeni Şafak'ın, Fethullah Gülen'in pasaportunun iptal edildiğine yönelik iddiası yalan çıktı.

'Havuz medyası' olarak da anılan iktidara yakın medyanın, 30 Mart yerel seçiminden önce yaptığı birçok haber yalanlanmış, gazeteler yayınladıkları pek çok cevap ve düzeltme ile dikkat çekmişti.

SÖZDE HABER BÜTÜNÜYLE YALAN ÇIKTI

Yeni Şafak da bugün 'Pasaportu İptal Edildi' manşeti için 'Cevap ve düzeltme' yayınladı.

Gazete haberinde, "Erzurum Valiliği, Gülen'in 1990 yılında aldığı yeşil pasaportu, 'evrakta sahtecilik yapıldığı' gerekçesiyle iptal etti. Diyanet'in, vaizlikten istifa ettiği için Gülen'in yeşil pasaport alamayacağı yönünde yazı yazdığı ancak yazının tahrif edildiği ortaya çıktı." ifadelerine yer vermişti. Yeni Şafak'ın bu iddialarının tamamının yalan ve iftira olduğu yine Yeni Şafak'ın yayınladığı tekzip ile öğrenildi.

GÜLEN'İN AVUKATI: İDDİALAR YALAN VE İFTİRA

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak imzalı tekzip metninde, haberde yer alan bütün ifadelerin iftira olduğu vurgulandı. Yeşil pasaportun usulsüz alındığı yönündeki iddianın yalan olduğunu belirtilirken, pasaportun Diyanet tarafından hazırlanan yazıya istinaden alındığı açıklaması yapıldı. Ayrıca süre uzatımı için herhangi bir belge sunulmadığı için usulsüzlük yapılmasının fiilen de mümkün olmadığına dikkat çekildi.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Fethullah Gülen, Yeni Şafak, mason, yalan haber, haberlerFethullah Gülen'in avukatlarından, Yeni Şafak Gazetesi'nin bugünkü manşetinde yer alan iddiaları yalanlayan bir açıklama geldi.
Avukatları, Gülen'i gizli bir yapılanma içerisinde göstermenin 'ahlaksızlık' olduğunun altını çizerek haber için 'Tüm sorumluların utanç vesikası olacak' dedi.

Hizmet Hareketi ile Fethullah Gülen'e 17 Aralık büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonun ardından başlayan ve her gün hız kesmeden devam eden yalan ve iftiralar, pes dedirten noktaya ulaştı. Hükümete yakın Y. Şafak, bugünkü manşetinde, Fethullah Gülen hakkında 'mason' iftirası atmak istedi.

Sahte belgeler yapılan iftiralara, Gülen'in avukatlarından sert tepki geldi. "Karanlık bir mekzede üretilip Yeni Şafak gazetesinde servis edilen yalan haber, bazı gazete ve gazetecilerin ahlak, hukuk ve etik gibi en temel ilkelere sahip olmadıklarını açıkça bir kez daha göstermiştir" denilen açıklamada, Gülen'in, hayatının hiçbir anında karanlık, sırlarla dolu, gizli bir dönemi ve ilişkisi olmadığı vurgulandı, uydurma belgelerle Gülen'in gizli bir yapılanma içerisinde göstermenin ahlaksızlık olduğunun altı çizildi.

'Bu siyasi zihniyetin ülkemizi götüreceği yerin, Avrupa Birliği değil, BAAS tipi Ortadoğu rejimi olacağı' belirtilen açıklamada, "Unutulmamalıdır ki; 28 Şubat Sürecinde atılan manşetler nasıl utanç vesikası olarak hafızalara kazındıysa, bugün atılan manşetler de, yaşanılan alacakaranlık kuşağı son bulduğunda gazetenin sahibi Albayrak grubu başta olmak üzere tüm sorumluları için utanç vesikası olacaktır." ifadeleri kullanıldı. Üretilmiş belgelerle iftira atanlar hakkında tüm yasal müracaatların yapılacağı belirtildi.

Yeni Şafak taki grafikerler CS6 yerine galiba paint ile çalışıyorlar :D Şimdi yeni şafak ın tüm üçkaat işlerini biliyoz ama el insaf be kardeşim sahte bir belge üretiyorsun hiç olmazsa imza yerlerini boş bırakma değil mi :D Hadi imzayıda boş bıraktın tamam, illa ki bu haliyle bile bu iftiraya inanan sazanlara ne demeli :D

evet biz de merak ediyoruz. velev ki, gülenin mason olduğu ispatlanırsa, ne yapacaksınız?

şimdiden deklare edermisiniz.

ahze21

Yasaklı
Olmayan bir şey üzerinde israf-ı kelamla işim olmaz. Ayrıyetten ben 15 yaşında bir çocuk da değilim ki "mason çıksa ne yaparsınız" sorusuna, gurur yapıp cevap için sazan gibi atlayayım. Siz ilk önce konuşma ve yazma dersleri alın. Beyninizin ürettiği iki tane "mitokondri var, onu da bana cevap vermek için uğraşmayın... YAZIKTIR!

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Olmayan bir şey üzerinde israf-ı kelamla işim olmaz. Ayrıyetten ben 15 yaşında bir çocuk da değilim ki "mason çıksa ne yaparsınız" sorusuna, gurur yapıp cevap için sazan gibi atlayayım. Siz ilk önce konuşma ve yazma dersleri alın. Beyninizin ürettiği iki tane "mitokondri var, onu da bana cevap vermek için uğraşmayın... YAZIKTIR!

sorumuza cevap verme nezaketini göstermediniz.

ve fakat bizi muhatap alıp vaktinizi zayi ettiniz. napcaz şimdi... :)

levent48

Kıdemli Üye
Velev ki oldu ya...

Gülen veya Masonlar mahkemeye gitti...

Mahkeme belgeyi bilirkişiye gönderdi...

Belgeler orjinal çıktı...

Mahkemeyi kaybettiler...

Gülen'in mahkeme kararıyla mason olduğu tescillendi...

Kime anlatacağız bunu...Adamlar dümdüz körü körüne bağlanmış...Hemde cehenneme girecek kadar....

Şimdi sorsan "yahu şu böcekçi polisler neden Romanya'ya siyasi iltica istediler?..." bir tanesi şöyle dişe dokunacak bir neden söyleyemez...Mit tırları ve bakanlık dinlemeleri meselesinde olduğu gibi...Veya "sizin imamlar niye firarda?..." yine bir cevap veremezler...Hainlik kanlarına işlemiş...Virdi zikri ihanet olmuş bir güruh....

Madem sözüm ona eninde sonunda devlete yapacağınız darbeyi başaracaksınız neden fare gibi o delikten bu deliğe kaçışıyorsunuz?..Girin içeriye nasıl olsa hesabınıza göre en fazla bir yıla kadar memleketin anahtarını teslim alacaksınız biraz dinlenip kahraman olarak çıkarsınız...Değil mi ya?...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
bu arada konunun başlığı "Gülen "Masonmuş" Haberine Hodri Meydan" imiş.

ama "...
velev ki, gülenin mason olduğu ispatlanırsa, ne yapacaksınız? şimdiden deklare edermisiniz."

sorumuza bile cevap veremiyorlar.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

bize cevap vermiyorsunuz. buyrun latif erdoğana cevap verin.

latif_erdogan_gulenin_masonluk_belgeleri_gercek_h11744.jpg

Yeni Şafak Gazetesi’nin “Fethullah Gülen’in Karanlık Dünyası” manşetini Yeni Akit Gazetesi Latif Erdoğan “Söz Bitmeden” programında değerlendirdi. Latif Erdoğan, ‘Masonluk belgesi %90 gerçek’derken, ‘Gülen’in arkasında kıldığım namazlarımı kaza etmek zorundayım’ifadelerini kullandı. Elif Çakır’ın sunduğu ÜLKE TV’de yayınlanan “Söz Bitmeden” programına Yeni Akit Gazetesi Yazarı Latif Erdoğan konuk oldu. Uzun yıllar Fethullah Gülen’in yanında yer alıp, daha sonra yollarını ayıran Erdoğan, bugün Gülen’in mason olduğuna ilişkin yayınlanan belgeler hakkında açıklamalarda bulundu. Latif Erdoğan hayal kırıklığı yaşadığını belirtirken, mason olmasını kendisine yakıştıramadığını belirtti.
‘GÜLEN’E MASONLUĞU YAKIŞTIRAMADIM’
Gülen’in masonluk belgesinin gerçek olduğunu söyleyen Latif Erdoğan, Zaman Gazetesi’nin şu ana kadar belgeleri yalanlayamadığını ifade etti. Erdoğan şunları kaydetti; “Amerika’ya gidişini kırılma noktası olarak değerlendiriyordum. Bugünkü belgeleri görünce nutkum tutuldu. Şaşırdım. 45-50 yıldır onu tanıyan birisi olarak mason olmasını ona yakıştıramadım. Belgeleri bende teyit ettirdim. Yüzde 90 bu belgeler gerçektir. Yüzde 10’luk opsiyonu tekzip edip delillendirmesine bağlıyorum. Ancak Zaman Gazetesi’nin şu ana kadar yaptığı açıklamalar tekzip niteliği taşımıyor. Yalanlayamıyor. Saçma sapan kurulan cümleler var açıklamalarda. Burada Yeni Şafak’ın yayınladığı belgelerin çürütülmesi lazım… Bunu şu ana kadar çürütemediler.”
‘GÜLEN’İ İDARE EDEN ÜST AKIL VARMIŞ’
Ortaya çıkan belgeler ile Fethullah Gülen’i idare eden bir üst akıl olduğunu ifade eden Latif Erdoğan, Gülen’in dine ihanet ettiğini iddia etti. Latif Erdoğan; “Bundan sonra Gülen ile alakalı değerlendirmemizde artık yeni bir boyut kazandı. Dine ihanet noktasından bakmamız gerekecek. Çünkü masonluk teşkilatı doğrudan doğruya İslam’a hizmet etmek isteyen insanı sahiplenmesi üzerine çalışır. Gülen ile birlikte nur hareketi bölünmüştür. İkincisi üst başlık İslam’ı gelişmeler son yıllarda yavaş yavaş başlamıştı. Bunu kontrol altında tutma gibi bir mesele ortaya çıktı ve bunda da başarılı olundu. Baştan beri Gülen’i idare eden bir üst akıl varmış. Bunu anladık.” dedi.
‘GÜLEN’İN ARKASINDA KILDIĞIM NAMAZLARI KAZA ETMEK ZORUNDAYIM’
Programda Latif Erdoğan, Fethullah Gülen’in arkasında kıldığı namazları kaza etmek zorunda olduğunu da açıkladı. Latif Erdoğan şöyle konuştu; “Bir Müslüman olarak keşke bunlar yalan olsa diyorum. Çünkü bu ülkenin 50 yılı söz konusu. Benim açımdan baktığım zaman, Gülen’in arkasında kıldığım namazlarımı kaza etmek zorunda kalacağım. Çünkü, dini bir cemaati yöneten bir insanın mason olması başka bir olaydır. Belgelerde Kasım Gülek ile Fethullah Gülen’in çok eskiden beri tanıştığını da öğrenmiş oluyoruz. Hukukları çok eski olmalı ki, Gülek’in cenazesini kıldırdı. Kasım Gülek ile yüzlerce insan tanışmıştır bunun bir önemi yok. Gülen’in tanışması son derece önemli. Demek ki, çok eski köklü bir ilişkileri var.”
’FETHULLAH GÜLEN YANINDAKİLERİN BİLE YÜZÜNE BAKAMAYACAK HALE GELDİ’
Yeni Şafak Gazetesi’nin yayınladığı belgelerin bir milat olduğunu belirten Latif Erdoğan, Gülen’in artık yanındakilerin bile yüzüne bakamayacak hale geldiğini belirtti. Latif Erdoğan; “Yeni Şafak Gazetesi’nin bu haberciliği yeni bir milattır. Gülen’in ne olduğunu herkes görmüştür. 67’den beri insanların saf ve dini duyguları istismar edildiği anlaşılıyor. Yakınındakilerin bile yüzüne bakamayacak hale gelmiştir. Bu belgeler artık Fethullah Gülen’in dini açıdan da bitişi demektir. Fethullah Gülen’in hayatını yazmış bir isim olarak adeta şok oldum. Saf temiz duygularla 50 yıldır insanların yaptığı tüm emekleri mahvolmuştur. İslami dava adına Gülen diye birisi artık yoktur.” ifadelerini kullandı.

kaynak:
http://www.suskunmedya.com/gundem/latif-erdogan-gulenin-masonluk-belgeleri-gercek-h11744.html

Latif Erdoğan: Gülen'in masonluk belgeleri %90 gerçek

bi husben

Kıdemli Üye
aze21 2006 kayıtlı kullanıcı mesaj sayısı 146
hanedan19 2008 kayıtlı kullanıcı mesaj sayısı 19

ilginnç neden şimdi hortladınız

hirahos

Kıdemli Üye
Latif Erdoğan; “Yeni Şafak Gazetesi’nin bu haberciliği yeni bir milattır. Gülen’in ne olduğunu herkes görmüştür. 67’den beri insanların saf ve dini duyguları istismar edildiği anlaşılıyor. Yakınındakilerin bile yüzüne bakamayacak hale gelmiştir. Bu belgeler artık Fethullah Gülen’in dini açıdan da bitişi demektir. Fethullah Gülen’in hayatını yazmış bir isim olarak adeta şok oldum. Saf temiz duygularla 50 yıldır insanların yaptığı tüm emekleri mahvolmuştur. İslami dava adına Gülen diye birisi artık yoktur.”

Günaydın Latif. 1990'dan beridir Gülen ve taifesi tarafından diyalog zırvası hesabına işlenen cinayetleri (hatta iman katliamını) normal görmüşsün demek ki... Bilmiyor olamazsın. Yeni keşfetmiş gibi yaptığın bu açıklaman tuhaf.

hirahos

Kıdemli Üye
Gülen, itikadi sakatlığını (Müslümanlara yaramaz olduğunu), diyalog faaliyetleriyle ortaya koymuştu.

Para perestlik ve yatak odası severliğini, kumpasçılığını, casusluk ve darbeciliğini de Şubat Fidan'ı vakasıyla, Geziyle ve 17/25 Aralık girişiminde kesin olarak ispat etmiştir.

Şakirtçiklerin temizleme ameliyesi hiç bir işe yaramayacak. Şakirtçikler, hocalarını hapiste bile ziyaret edemeyecekler. Az kaldı.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
masonudu değilidi masonudu değilidi masonudu değilidi

bu böcek soruşturmasını, çalınan soruları, sönen ocakları, siparişle oluşturulan delilleri, tepesine binilen generallari geri getirir mi ?

Kaçak

Yeni
Otorite taniyanin belgeye mi ihtiyacı olur ki çürütülmektedir ...
Otoriteyi nerenize saklayacaksiniz ?

Ahter

Kıdemli Üye
Bendeniz yenişafağın ilgili haberini ciddiye alıyorum...devamı gelecek haberlerin...Latif erdoğan , '' F. G. in sonradan değiştiği'' fikrinden döndüğünü, Bir TV de açıklamıştı...Zannediyorum, F. G. le ilgili bilinmeyen bir çok gerçek ifşa edilecek...Pandoranın kutusu bir kez açılmıştır...Artık geriye dönüş yoktur..

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Eğri oturalım doğru konuşalım; Yenişafakın haberi tam bir komedi:) Bu kadar acemice hazırlanmış şeyleri imzasız vs. şeyleri nasıl İŞTE BELGEEEEE diye sunuyorlar anlamıyorum.

can feda

Profesör
Eğri oturalım doğru konuşalım; Yenişafakın haberi tam bir komedi:) Bu kadar acemice hazırlanmış şeyleri imzasız vs. şeyleri nasıl İŞTE BELGEEEEE diye sunuyorlar anlamıyorum.

Valla sadece Yeni Şafak değil...birçok havuz gazetesinin haberleri...realist olursak şirazeyi çoktan aşmış durumda...yaknılarda fuatavin Emre Uslu dediler...sonra Erdoğan bizzat yalanlamış oldu...iş iyice elma dersem çık armut dersem çıkma olayına dönüştü...

kebîkec

İhvan Forum Üye

Neden Yeni şafak Gazetesini Mahkemeye vermiyorlar.

Eğri oturun ve konuşun :)

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Neden Yeni şafak Gazetesini Mahkemeye vermiyorlar.

Eğri oturun ve konuşun :)
:):D Güzel soru lakin bir o kadar da yaralayıcı..

Kameramızın kadrajı kurgağa perspektifinden: Nakavt olmuş bir boksörün başında sayı sayan hakem; ve kenarda kalk kalk diye bağıran antrenör..

kebîkec

İhvan Forum Üye

:):D Güzel soru lakin bir o kadar da yaralayıcı..

Kameramızın kadrajı kurgağa perspektifinden: Nakavt olmuş bir boksörün başında sayı sayan hakem; ve kenarda kalk kalk diye bağıran antrönör..

O kadar mı diyorsun.... :) Birde onlara sor.... hala aslan parçasıyız demezlerse hiç bir şey bilmiyorum. :)

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Bu adam mason olmasa bile şu söylemlerin masonlardan bir farkı yoktur.Sözde semavi dinlerden bahsediyor.Hangi semavi diniymiş bu?Şirkten başka bir şey olmayan yahudilik ve hırıstiyanlık mı semavi dini oluyor?.Birde uyduruk budizm dinini ahlak dininden sayıyor.Budizm, uydurulmuş beşeri dindir.Ahlak diniymiş.Külahıma anlatsın bunları!.Hadi oradan!.

Arakan ve Mynamar'da ki müslümanları diri diri yakan ve onlara korkunç zulüm edenler mi ahlak dininden oluyormuş?.Bu adam, İslam'ı İslam'la deforme etmeye çalışan gafilllerdendir.Bu adamı örnek alan Allah'ın hak ve hakikat yolunu şaşırır.

"3 hak din, ibrahimi dinler" yaftasıyla bu adam bütün dinleri çorba edip satmak isteyen zavallının biridir.

Takiyüddin

Yasaklı
Çok boş işlerle ilgilenen bir toplumumuz var. FG yi savunmasan nolur. Onu ağzına alıp dursan nolur. Propaganda modaları...

Halbuki:

"İnsanların HEPSI muhakkak ki zarardadır; yükselen değerleri iyi işler yapmak, söylemek olup da onlarda sebatı tavsiye edenler istisna".