Gülen Çok Kızdı

DESIFRE

Yasaklı
556156.jpg

Gülen Çok Kızdı
Kadir Mısıroğlu'nun 'Tarihten günümüze tahrif hareketleri'isimli kitabı nedeniyle Fethullah Gülen'in avukatları tarafından toplatılması isteği ile dava açıldı

İŞTE KADİR MISIROĞLU’NUN AÇIKLAMASI

“TARİHTEN GÜNÜMÜZE TAHRİF HAREKETLERİ” isimli eserimizin üçüncü cildine karşı cumhuriyet tarihi boyunca bir benzerine rastlanmayacak şekilde bir ceza ve beş hukuk davası olmak üzere tam altı dava açılmış bulunmaktadır. Aşağıya dökümünü çıkardığımız bu davaların beş tanesinin Fethullah Gülen ve kardeşleriyle amcası tarafından açılmış bulunduğu görülmektedir. Şayan-ı hayrettir ki İmralı görüşmeleri dolayısıyla beyanat üstüne beyanat veren ve ihtilafları sulh yoluyla halletmenin ehemmiyetinden dem vuran Fethullah Gülen bizim ilmî ve islamî tenkitlerimize karşı bu derecede tahammülsüzlük göstermiş bulunmaktadır. Gencecik vatan evlâtlarının on binlercesinin ölümüne sebep olan bir anarşist grup olarak PKK ile sulh yapılmasını terviç eden O’nun bu konuşmalarıyla bize karşı vâki olan şu tutumundaki tezadı umûmî efkârın dikkatlerine arz ediyoruz.

DAVALAR:

1- Üsküdar 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde Fethullah Gülen vekili avukat Orhan Erdemli’nin şikâyeti üzerine açılmış olan 2012-879 esas sayılı dava

Müşteki : Fethullah Gülen

Davalı : Kadir Mısıroğlu

Dava Mevzu : Basın yoluyla hakaret ve iftirâ

2- Üsküdar 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılmış olan 2012-297 sayılı hukuk davası

Davalılar : a-Kadir Mısıroğlu

b-Mehmed Selman Mısıroğlu (yayıncı)

Davacı : Fethullah Gülen

Davanın Mevzu : Basın yoluyla hakaret

Talep : Eserin toplatılması talebiyle birlikte gerek yazar olarak benden ve gerekse de nâşir sıfatıyla oğlum Mehmet Selman’dan On’ar bin lira tazminata hükmedilmesi.

3- Erzurum 3.Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılmış olan 2012-749 esas sayılı dava

Müşteki : Seyfeddin Gülen

Davalılar : a- Kadir Mısıroğlu

b- Mehmed Selman Mısıroğlu

Talep : Her iki davalıdan On’ar bin lira olmak üzere Yirmi bin TL manevi tazminat ayrıca bir ihtiyati tedbir olarak saldırının durdurulması yâni eserin toplatılmasıyla birlikte verilecek kararın Türkiye’de tirajı en yüksek üç gazetede birden yayınlanması.

4- Erzurum 2.Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan 2012-680 esas sayılı dava

Davacı : Salih Gülen

b-Mehmed Selman Mısıroğlu

Talep : Davalılardan On’ar bin lira yekünen Yirmi bin lira manevi tazminat talebine ilâveten eserin aynı şekilde toplatılmasıyla verilecek kararın Türkiye’de tirajı en yüksek üç gazetede birden yayınlanması.

5- Erzurum 2. Asliye Mahkemesi’nde açılan 2012-507 esas sayılı dava

Davacı : Seyfullah Gülen (Fethullah Gülen’in amcası)

b- Mehmed Selman Mısıroğlu

Talep : Davalılardan On’ar bin lira yekünen Yirmi bin lira mânevî tazminata ilâveten bu meblağın eserin yayın târihinden itibaren tahakkuk ettirilecek kanûnî fâizi ile birlikte eserin toplatılması.

Fethullah Gülen kardeşleri ve amcasının açmış olduğu bu davalara ilâveten eserimize karşı açılmış bir altıncı dava daha vardır. O da sâbık Diyânet İşleri Reisi Tayyar Altıkulaç tarafından Üsküdar 1.Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılmış olan 2012-339 esas sayılı mânevî tazminat davasıdır. Tayyar Altıkulaç bu davada Fethullah Gülen’den daha munsıf davranarak sadece yazardan On bin lira taleb etmiş ayrıca tecavüzün önlenmesi yâni eserin toplatılmasını taleb etmiştir.

Yukarıya derç ettiğimiz bu tablo kanaatimizce Cumhuriyet Tarihi’nde bir ilk teşkil etmesine ilâveten Fethullah Gülen’in fiiliyle kavli arasındaki tezadı açıkça ortaya koyduğu cihetle şayan-ı ibrettir. O ki; başka bir konuşmasında şahsına veya ecdadına hakaret edenleri zerre kadar imanı olduklarından emin bulunduğu taktirde hoş göreceğini beyan etmiş bulunmaktadır. Bu demektir ki, bizi zerre kadar iman sâhibi kabul etmiyor. Zirâ bir kısım taraftarlarınca yapılan sulh teklifi öğrendiğimize nazaran O’nun muhâlefeti neticesinde akim kalmış bulunmaktadır.

Umumî efkâra saygılarımla arz ederim. – Üstad Kadir Mısıroğlu

Bîdâr

Aktifleşmemiş
1.si Hocaefendi beyanat üstüne beyanat vermedi.Bu konu ile alakalı tek açıklaması var.
2. biri birine hakaret etti mi herkes dava açabilir. Mısırlıoğlu iddiaları çürütsün aklansın ondan sonra gelsin.
3. sü geçiniz artık bu karalama hareketlerini..

DESIFRE

Yasaklı
1 Kara ya kara nasil calinsin ki ???

2 haberi sunan ben degilim

talib

Kıdemli Üye
Hep başkalarına kızmak bizde moda oldu. Kimse kendisinin ya da cemaatinin yediği naneleri görmek istemiyor.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
fethullah Gülen ile misirlioglu arasindaki farki misirlioglunun sert uslublu yalan ve iftiralarina ragmen fethullah gülen hocanin bir sohbetinde Misirlioglu hakkindaki düsüncelerini dinledikten sonra anladim.
Bunca saldirilara ragmen sabredebilen,tas atana gül ile karsilik veren ancak büyük bir insan,üstün bir alim olabilir...

Sohbetini ekliyorum,Misirlioglu bölümüne bakiniz:

Bir kısım önemli, hayatî fasl-ı müştereklerde mutabakat sağlanıyorsa, detaylarda ihtilafa düşmemek gerekir. Bediüzzaman Hazretleri'nin dediği gibi "hasen"i bulduktan sonra, "ahsen"de ihtilafa düşmemek lazımdır." Yani iyiyi bulduğunuz zaman, ille de "en iyi" diyerek ihtilaf çıkarmaktansa bence bu iyiye kanaat etmek en iyiden daha iyidir. Sizi ittifaka götürebilecek şeyler hasendir.

Mesela Necip Fazıl hayatta olsaydı, Elmalılı Hamdi Yazır hayatta olsaydı ve kendisine çıraklık yapamayacak insanların Allah nazarında önemli bir alanda hizmet ettiğini görseydi hissiyatını koruyabilir miydi? Ömer Nasuhi Bilmen hoca, fıkıhta yed-i tûlâ sahibiydi...

Daha beriye gelelim. Mesela Sebil mecmuasını çıkaran Kadir Mısıroğlu Bey. Şimdi farklı mülahazası var mı bilemem. Ama ben gördüğümde hep iyi gördüm, dinlediğimde iyi dinledim. Almanya'da ziyaret ettiğimde iyi olarak dinledim. Kendisinden bizzat duymadığım söze de itibar etmem. Bu insanlar bu işin mebdeindeki insanlar. Daha arkadakiler bir Nasuhi Hoca, Hamdi Yazır, Mehmet Akif, Nurettin Topçu, Sezai Bey... Bu insanlar mebdede toprağa tohum atan insanlar. Yaptıkları zahiren küçük görülebilir. Fakat onları o dönem itibarıyla değerlendirmemek lazım. Günümüzde neye tekabül ediyorsa ve muhit hattında ifade ettiği mana ne ise, işte ona göre değerlendirmek, bir yere koymak ve saygıyla yâd etmek lazım.
Bu işi başlatmış bu insanlar, bu hale getirmişler. Mehmet Şevket Eygi Bey, belli bir dönemde ses soluk olmuştur bu mevzuda. Şimdi aynı düşünür mü bilemiyorum ama onun için de aynı şeyi söyleyeyim ben. Olumsuz bir şeyi kendinden duymadıktan sonra şöyle dedi, böyle etti demek doğru değildir.

Toprağa iki tane tohum atmış insana karşı saygıdan başlayarak çok büyük işler yapmış, çok heyecanlar uyarmış insanlara kadar kamet-i kıymetlerine göre herkesi tebrik etmek, Allah'ın lütuf ve keremiyle hep beraber cennetin kapısından omuz omuza içeriye gireceğimiz arkadaşlarla rekabet yaşamamak, onları haset günahına sevk etmemek yerinde olur.

O zatlardan bahsederken, Mahmud Efendi Hazretleri, Süleyman Efendi Hazretleri, Hilmi Bey Hazretleri, Sami Efendi Hazretleri, Esat Efendi Hazretleri, Seydâ Hazretleri diyeceksiniz. Benim yakın çevremde bile kaç tane Esat var baksanız. Benim yakınlarımda Esat yoktu.

Ama ben o zatlara saygımın gereği belki en çok koyduğum isimler Esat Efendi, Mahmut Efendi, Sami Efendi, Mesut Efendi, Ali Efendi, Veli Efendi... Her şeye rağmen acaba biz o mevzuda onların hissiyatlarını nazar-i itibara alarak kendimizi bir kez daha gözden geçirdik mi?

talib

Kıdemli Üye
Edebiyatı herkes güzel yapar da kimse kendilerinden olanların yaptıklarını hiç gündeme getirmez, hep diğerinin açığını görür.

E nerede kaldı samimiyet!

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Misirlioglunun ne mal oldugunu cümle alem görecek.Allah milletimizi bu fitnecinin ve bu fitnecinin fitnelerini yayan fitnecilerin serrinden korusun,Amiiin!

talib

Kıdemli Üye
Zannedersiniz dininize, peygamberinize küfrettiler. Bu ne düşmanlık. Gerçi dinimize küfredenler karşısında gayet sakinlerdi.

Başkasının yoluna ilişmek bunlardan olanlar için gayet normal olabilyor, hatta inkarı doğal karşılanıp, farklı fikirler olabilir deniliyor -ki asıl büyük vebal buradadır-, bir başkası mehdicilik oynasa şeytanın düdüğü denilip, kendi oynayanlarına ses edilmiyor, tüm bunlardan sonra farklı bir görüş belirtti diye birini helakta görüyoruz... Helakına razı oluyoruz. Cemaatçiliğin gözü kör olsun işte! Kendi ayıbını görme, başkasının daha ufak bir şeyini daha büyük gör.

Ne denilebilir ki bu durumda!

Not: Mısıroğlu'nun tekfir işinden asla razı değilim.

DESIFRE

Yasaklı
Misiroglumu, Misir Sirioglumu ne

Elbette Zamaninda Dogru söyledikleri olmustur

Ben ancak Diyorum ki

Al Birini Vur Ötekine

Amma merak ediyorum Kadir sirioglu

Fetulah i Kötüledigi icin Seytanmi ?

Bu Konusmayi Yaptigi icin

Melek mi ?

AynAlı

Kıdemli Üye
gülen hata yapmış mısıroğlunu ciddiye almış.

Ahter

Kıdemli Üye
Bazı arkadaşlar, kitabı okumadan meşreb itibariyle konuşuyorlar...Önce ne denmiş ona bakılmalı...Acaba buraya yazanların kaç tanesi kitabı veya kitabın ilgili kısmını okumuştur..Bu itibarla verilen hükümlerde şahsileşmiştir....benim adamım senin adamın...polemiği yapılmamalı....en büyük zaafımızda bu değilmi? Onbinlerce insanın katilliğine vesile olmuş bir cani için bile barış diyebilen bir hocaefendinin, kendisine dönük yazılanlara ilmi cevablar vermesi ve barış/sulh daha sağlıklı olur....Özellikle kitabın toplatılması girişimine şiddetle karşıyım..Bu ülkede marksın bile, ateistlerin bile kitabları özgürce satılabilmektedir...Kitabın toplatılması kararı verilirse bu türkiye için büyük bir ayıp olacaktır..Sayın Fethullah hocamızında buna razı olabileceğine inanamıyorum...Kitab kısa zamnada 3. basıkısı yapıldı ve 4. baskıya erişilecek....ben tüm kitabların özgürlüğünden yanayım....Kitabdaki görüşlere mahkemeyle değil kitabla karşılık verilse kim kaybeder?,,

Not: Kitabın ilgili kısmlarını okumuş biri olarak bunları yazdım..:)

http://www.youtube.com/watch?v=w0du...gregation&fb_aggregation_id=10151279917354306

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Bazı arkadaşlar, kitabı okumadan meşreb itibariyle konuşuyorlar...Önce ne denmiş ona bakılmalı...Acaba buraya yazanların kaç tanesi kitabı veya kitabın ilgili kısmını okumuştur..Bu itibarla verilen hükümlerde şahsileşmiştir....benim adamım senin adamın...polemiği yapılmamalı....en büyük zaafımızda bu değilmi? Onbinlerce insanın katilliğine vesile olmuş bir cani için bile barış diyebilen bir hocaefendinin, kendisine dönük yazılanlara ilmi cevablar vermesi ve barış/sulh daha sağlıklı olur....Özellikle kitabın toplatılması girişimine şiddetle karşıyım..Bu ülkede marksın bile, ateistlerin bile kitabları özgürce satılabilmektedir...Kitabın toplatılması kararı verilirse bu türkiye için büyük bir ayıp olacaktır..Sayın Fethullah hocamızında buna razı olabileceğine inanamıyorum...Kitab kısa zamnada 3. basıkısı yapıldı ve 4. baskıya erişilecek....ben tüm kitabların özgürlüğünden yanayım....Kitabdaki görüşlere mahkemeyle değil kitabla karşılık verilse kim kaybeder?,,

Not: Kitabın ilgili kısmlarını okumuş biri olarak bunları yazdım..:)

http://www.youtube.com/watch?v=w0du...gregation&fb_aggregation_id=10151279917354306
kusura bakma ama fitneciligin ve hakaretin özgürlügü olmaz.

Tüm iftiralarina ragmen hoca onun hakkinda hep güzel konusmus,hüsnü zan ile yaklasmis:

"Daha beriye gelelim. Mesela Sebil mecmuasını çıkaran Kadir Mısıroğlu Bey. Şimdi farklı mülahazası var mı bilemem. Ama ben gördüğümde hep iyi gördüm, dinlediğimde iyi dinledim. Almanya'da ziyaret ettiğimde iyi olarak dinledim. Kendisinden bizzat duymadığım söze de itibar etmem. Bu insanlar bu işin mebdeindeki insanlar. "
Fethullah Gülen

Fethullah gülen bununlada kalmamis,adamlarini göndererek sulh teklifini iletmis:
...bir kısım taraftarlarınca yapılan sulh teklifi...
Kadir Mısıroğlu

Böyle yaparak kendi büyüklügünü göstermis...misirliogluda kiskirtmalarina devam ederek, sulh teklifinide red ederek ne derece düsük biri oldugunu isbat etmis.

Buna ragmen misirlioglu hocafendinin giybetini yapmaya devam etmis,haljki kendisine karsi kiskirtmaya devam etmis,iftiralarini kitabina alarakta bardagi tasirmistir.
Herseyin bir SINIRI var!

Ölmüs olan bir insanin arkasindan hakaret edebilirsin,mehmet akife serseri dedigi gibi mesela,o kendini savunamaz ama Fethullah Gülenin kendisi sagdir ve hakli olarak hakkini aramaktadir.

Misirlioglu Gülen hakkında "Papa'nın gizli kardinali" iftirasinda bulunmus,hakaret etmis.
Bu sebebden dolayi Gülen hoca yeni basılacak olan kitaplarda hakaret içeren ifadelerin çıkartılmasını talep etmis.

Kaldiki,kitablar apar topar toplanilmayacak,toplanacaksa eger mahkeme karariyla toplanacak.Yani mahkeme iddialari inceleyecek,misirlioglunuda dinleyecek,adalet konusacak insaAllah.

Buna neden karsi cikiyorsunuz?

Buradaki amac kitablari toplatmaktan ziyade misirlioglunun fitneci tutumunu firenlemek cünkü herif ölcüyü kacirdi,dengesizce kiskirtici konusmalari var,resmen tekfir ediyor,fitneye alet oluyor....buna biri DUR demeliydi.

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?

manifesto

Yasaklı
Hakkını korumak adına Hukuki yollara başvurması kadar doğal bir şey yok.
Niye rahatsız oldunuz.
Kitabından dolayı kafir dememiş tekfir etmemiş ismini anmamış.
Şahsı ile alakalı asılsiz iftira ve hedef göstermeler var ise yasal olarak hakkını koruyabilir.
Nesi rahatsız etmiş.
Ömer ÖNGÜT, Erbakancılara "REFAH DİNİ mensupları" dediği için kitaplarının toplatılması için Ömer Öngüt'e HUKUKİ yollardan İHTARNAME gönderdiğini ne çabuk unuttunuz.

manifesto

Yasaklı
Hakikat İle Delaleti Bilmemiz Lazım Sayfa 329 ; Ömer Öngüt

Ankara 10.Noterliği ;

İTHARNAME

İhtar Eden ; Necmettin Erbakan -Refah Partisi Gelen Başkanı-Ankara

Vekili ; Av.Şevket Kazan -G.M.K Bulvarı Onur İşhanı 3 Daire 39 Kızılay / Ankara

Muhatap ; Ömer Öngüt - Burhaniye Mah.Şehit Ruhsar Cad. No:51 /Düzce

Sayın muhatap ,

Birkaçyıldan beri adınıza yayınlanan kitaplarda son olarak da ekteki örneklere benzer fotokopilerde sizin isminiz kullanılarak bazı zanlardan hareketle Refah Partisi ,onun muhterem genel başkanı Necmeddin Erbakan ve Refah Partililer aleyhine yüce Kur'an ayetleri alet edilerek bir kampanya başlkatılmıştır.

....

Bugüne kadar size atfen yapılan bu neşriyat ve propagandalara isminizin bazı çevrelerce kasten karıştırılarak kullanıldığını zannederek ses çıkarmadık.

Ancak bu kabil kağıtlar Refah Partisine de gönderilmiş ve kardeşlerimiz taciz edilmeye başlanmıştır.

Bu durum karşısında bu yazıların ve bu yazılarda sözü geçen Necmeddin Erbakan'ın ve Refah Partililerin KAFİR oldukları hakkında ki sözlerin size ait olup olmadığını,bir hata yapmamak için sizden sorup öğrenmek zarureti hasıl oldu

Bu ihtarnameyi aldığınız günden itibaren 15 gün içinde bu tür yazıları yazıp yazdırmadığınız dağıttırıp dağıttrımadığınız hakkında bizi açıkça ve samimi olarak lütfen aydınlatınız.Aksi halde bu yazıların tarafınızdan yazdırıldığı ve dağıttırıldığı zannı hakim olacak ve her türlü şahsi haklarımızı sirayet için adli mercilere muracat olunacağını saygılaımla bildirmek isterim

14 Nisan 1991

Avukat Şevket Kazan

Bunlar böyledir.Kendi hocalarına HELAL olan başkalarına HARAM :)

fakiri

Kıdemli Üye
Bunlar böyledir.Kendi hocalarına HELAL olan başkalarına HARAM :)

Yaw, hangi konu ile neyi eşleştirmişdiniz hayret bi şey ! Şevket Efendi "ihtarnâme" gönderdi de ne oldu ? Kitapm orada duruyor ve halen de piyasada satılıyor. Neden dava açmadılar acaba ? Dostlar alış verişte görsün misâli millet itiraz etmediler demesin diye ihtarnâme çekmişler ! Sonuç ne oldu sonuç ? Neyi değiştirdiler ve ne elde ettiler ? Bunlar dini siyasete alet ediyorlar diye kapılarına tam 4 kez kilit vurulan istismarcılar değil mi ?

İhtarnâme göndermişlermiş ! Sevsinler sizin ihtarnâmenizi !