Gülen Cemaati Kırmızı Kitap'da PKK Gibi Ulusal Güvenliği Tehdit Eden Örgüt Olarak İlk Sırada Yer Aldı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Gülen Cemaati Kırmızı Kitap'da PKK Gibi Ulusal Güvenliği Tehdit Eden Örgüt Olarak İlk Sırada Yer Aldı

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Gülen Cemaati Kırmızı Kitap'da PKK Gibi Ulusal Güvenliği Tehdit Eden Örgüt Olarak İlk Sırada Yer Aldı

Gülen'in adı ve adresi var

İlk Bakanlar Kurulu toplantısında MGK'nın tavsiyesine uyularak, ‘Kırmızı Kitap' olarak bilinen MGSB, ‘çok gizli' ibaresiyle kabul edilecek. Daha sonra da hükümetin kabul ettiği güncellenmiş MGSB tüm ilgili bakanlık ve kurumlara yine ‘çok gizli' damgasıyla gönderilip, derhal uygulamaya sokulması istenecek. MGSB'nin gönderileceği kurumlar arasında İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğü ilk sıraları alıyor.

Edinilen bilgiye göre Gülen cemaati, ‘Kırmızı Kitap'ta PKK gibi ulusal güvenliği tehdit eden örgütler sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Cemaatin hem iç hem de dış bağlantıları nedeniyle ‘dış tehditler bölümü'nde de yer aldığı sızan bilgiler arasında. MGSB'de ‘örgüt lideri' olarak Fethullah Gülen ismine, yaşadığı yer olarak ABD-Pensilvanya'ya, Türkiye'de ve yurtdışında propagandasını hangi yollardan yaptığına, devlet içinde örgütlenme yöntemlerine ve maddi geliri hangi yollardan elde ettiğine dair ayrıntılı doküman ve bilgilere de yer verildiği öğrenildi.

http://www.timeturk.com/gulen-in-adi-ve-adresi-de-yer-alacak/haber-437
 
Üst