Gülen Cemaati İle Pkk Arasında İlginç Bir Diyalog

ummuhan

Kıdemli Üye
Değildir diyorum muhterem kardeşim mehdi desem biat ederdim zaten :)

(hadi değildir diyen ilk ben olayım :) )

ORHANCAN

Ordinaryus
Değildir diyorum muhterem kardeşim mehdi desem biat ederdim zaten :)

(hadi değildir diyen ilk ben olayım :) )

Allah (CC) razı olsun kardeşim.. acizane ben de demiştim..

mesajınızın yerini veya konusunu karıştırdığınız için diğer konuda mevcut.. lütfen bakınız..

göremeyenlerin görmesi için alıntı yapayım..

Ki vatandaş daha belki 3-5 sene bizi bilmesiyle Hocaefendiyi MEHDİ demesi bence saçmalıktır..

ÇÜNKÜ Hocaefendi kendisini mehdilik makamında görmediği gibi basit bir kul olarak görmektedir..

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=92308&page=6

ORHANCAN

Ordinaryus
Allah (CC) razı olsun kardeşim.. acizane ben de demiştim..

mesajınızın yerini veya konusunu karıştırdığınız için diğer konuda mevcut.. lütfen bakınız..

göremeyenlerin görmesi için alıntı yapayım..

o zaman bir alt mesajıma bakınız..

quote_icon.png
Dincsoy Nickli Üyeden Alıntı
Ne alaka ???

ben sadece kurban ve yardim toplamada aktiv olan birisinden bi sok sözleri isittigimi belirtmek istedim anlayacagin sadece kenardan izleyen biri degil

Bak halen cevap bekliyorum adam gibi ,, olur mu böyle sey gülen in mehdiligine inanmak sasmaliktir,, diyebilecek varmi

var bakın muhterem kardeşim...

ORHANCAN

Ordinaryus
Sen bu masalları cemaatinize yeni düşmüş tıfıllara anlat, onlar yerler Orhancan. Usul bilmediğinizden ilmiz izzetinin vakarıyla yerinde durup ilme müşteri olmak isteyenin alime müracaat etmesini emrettiğinden de haberiniz yok ki ayyaşlara ******lere de tebliğe gitmişler seninkiler.. Bari geneleve felan gidelerdi de tam yerinde müdahale olaydı .. Hay Yarabbim Ya Rasulullah!! Peygamber ahlakıyla ahlaklanın diyene de bakın hele, sakın -kalkıpta Hz Peygamber ebu cehil-i lainin 70 kere ayağına gitti diye başlamayın, zaten ne çıkarıyorsanız mekke-medine devrini birbirine karıştırıp çorba ettiğinizden oluyor... O ebu cehil ilk harbte gebertildi, neden? Çünkü allah islamın ilk yıllarında sadece sözle tebliğ emrettiği için. O devir de geçeli 1420 yıl felan oldu herhalde, aramıza dönün, kafir herşeyinizi elinizden altınızdan almış haberiniz yok, gaflet derelerinde yuvarlanıyorsunuz...

Sorarım sana, en yakın örnek, sözüm ona piyasanın sizi nurcu bildiğinden peşinden gittiğinizi sandığı Ustad Bediüzzaman hangi devlet reisinin ayağına gitmiş? Hemde ecevit gibi dinsizliği ayan beyan olan, dinden tecerrüd etmiş sistemi tüm ruhuyla isteyen birinin ayağına? Veya hangi kadın idarecinin ayağına gidip elini sıkmış? Hemde Rasulullah kadınlar başınıza idareci olduğunda helakinizi bekleyin, kadınlar idareci olduğunda yerin altı üstünden hayırlıdır buyurmuşken... Demekki boş beleş bir davadır. Mazerete bakın hele, demokrat kimlik, askeri konularda örtülü ödeneğe karşı çıktığı içinmiş... Erbakan islami bir kimlikti, oda karşı çıkıyordu, destekleyeydiniz ya.. Ama gayeniz bu değil birader, gizli ajandanızı yazanlar böyle istiyor, ajandayı elinde tutanda tebasını böyle oyuncak ediyor...

Sofimeşreb nur talebeliğinin piyasada rağbet görmesine kimsenin ihtiyacı yok, böyle bir çabası da yok. Halka begendirmek bizim işimiz değil, tarihte çok vakidir, az sayıda olanlar nice çoklukları bertaraf etmiştir,. Çamur mu atıyoruz yoksa hakikati söyleyince içinize düştüğünüz çamuru gösterince mi aklınıza geliyor ? Bak tekrar söylüyorum, elin her türlü kafiriyle her türlü hoşgörü-diyalogu yapıyorsunuz ki o kafirler yakın zamanda milyonlarca müslümanı katletti, sizin zemin yoklayıp hemen geri kaçtığınız Apo o kafirlerin yanında az bile kalır, ne diye diyaloga girmiyorsunuz? ******lerle ayyaşlarla diyaloga giriyorsunuz, tebliğ yapıyorsunuz, amerikayı içten fethetmek için utahtan kumanda kullanıyorusnuz, ne var kendi memleketinizde de yapın? Niye zorunuza gidiyorki?

Ha pardon siz müslimlere karşı şiddetli, kafirlere karşı yumuşaktınız, dooğru, unutmuşum... Hoşgörü müslimlere değil, darul islamdaki munafıkalra değil, anca darul harpteki kafirlere var sizde, tamda dinimizin yasakladığı gibi...

diyaloga Ustadın hangi talebesinin(!) onayı varmış? Ben sadece hizmetkarlarının taraftar olduklarını biliyorum, Allah affetsin onları. İlimleri olaydı taraftarda olmazlardı ya neyse...

Kendinizce oluştutup dediğin kitapların %98 i şeriat kitaplarından nakildir, itirazın varsa, ilmin varsa, gücün yetiyorsa otur reddiyeni yazda görelim kazın ayağı nasılmış? herhangi bir cemaatede saldırı yok, isim yok, seninki gibi hedef göstermek yok... Cemaati elkadieci gösteren bizzat senin hocandır ve onun emniyetteki hanefi avcıyı bile zıvanadan çıkaran uzantılarıdır. Zaten savcı diyecek bişey bulamamış en sonunda elkadie yanlısı radikal dinci mehmet doğan grubu diyebilmiş, operasyon hocanın dediği gibi tahşiyeciler diye başlamış, elkadie diye devam etmiş, bakmışlar bişey yok, uygula kafes planını, vur yaftayı, çıkarabilene aşkolsun...

Zaten hocan yazıya yazıyla karşılık verebileydi yani mukabele-i bil huruf yapabilseydi zaten yapardı, yapamadı ki bukabele-i bizzulumle karşılık verdi..

Lafa bak risalelerde tecdit.. Yaw sizin bu işten hakikaten zerre nasibiniz yok, yazıklar olsun...

Cemaata düşürülen kimse yoktur.. herkez kendi gönül rızasıyla gelmektedir...

Ayyaş ve kötü kadınlar misalimiz kendimiz için değil zamanında başkalarını yaptıkları hizmete misaldi.. dikket ederseniz Padişahlık zamanı diye misal verdim..yanlış anlama hastalığınız devam ediyor..

Ebu cehil misalini veren ben değilim.. sözünüz söylene olsun...

Üstadın devlet başkanlarıyla mektuplaşma ve görüşmesini bildiğiniz yok.. malum şahısla Isparta - Eğirdir ada mahallesinde iki kez görüşdüğünü talebeleri anlatmıştır.. yani görüşüldüğü zaman veya bir şeyler dediği zaman onun gibi mi olması gerekir.. Onun fikir ve düşüncesine ilhak mı etti diye düşünüyorsunuz..hayla daha müslüman zaviyesinden bakamıyorsunuz muhterem..

bana ne - bize ne kadının idareci olmasından.. onları iktidara biz mi taşıdık ki hesabını hadisle bize soruyorsunuz..?? kadın yönetici ile görüşülemez diye bir hadis varsa söyle de dediğiniz doğru olsun..

Biz insan olan herkezle hoşgörü ve diyalog yaparız.. zamanında alem-i islamda yapıldığı gibi.. Erbakan Hocamla da yaparız sizlerle de, elin gevuruyla da.. yer ve zaman olsa uzaylılarla da yaparız... kimseye ayırt etmeyiz.. vakti zamanı gelince göreceksiniz..

memleketimizdeki 5000 e yakın müesseseleri görmemek kadar kör olunmaz kardeşim.. bunca yapılanların onda biri ülke dışındadır.. önceki mesajlarımda kurban hizmeti ve doğuya yapılan eğitim hizmetlerini sıralamıştım.. görmemek için zorlamayın kendinizi.. okuyun lütfen.. Hoşgörümüz herkeze dir.. kimseye şiddet uygulamadığımızı dünya alem bilir..

Üstadın hizmetkarları da talebesidir ki hizmetlerini götürmektedir.. sizin bildiğiniz gibi bir talebesi yoktur.. saplantı içinde olmayın kardeşim.. diğer talebelerinin tayinatı devam etmekte ve madden ve manen de görüşmektedirler...

Hocaefendi sizleri hedef göstermedi.. ki cihat sözleriniz ve perde arkasındaki yapılanlar dikkate değer miş ki baskına maruz kaldınız.. hocaefendinin ne suçu var.. saçmalamışsınız..

risalelerde tecdit sözü sizden yakalanan ve görüştüğüm bir kişiye ait.. yaptıklarınızı kılıf arıyorsanız ve tenkid edecekseniz kendi içinizdeki boş boğaz taraftarlarınızı eleştiriniz...

zerre nasip sizde olsaydı Üstad (RA) Hazretlerini bırakıp, Hulusi (RA) Ağabeyin sohbetleriyle ihya olan ve kendilerine yeni cemaat kuran müslüm gündüz ve molla Mehmet Muşinin ardından gitmez ve savunmasına geçmezdiniz...

ORHANCAN

Ordinaryus
Üstadım müsterih olunuz, bu Nurlar ayak altında kalamazlar. Onları dellâl-ı Kur'ân'dan enzâr-ı cihana vaz'eden Hâlık (Celle Celâluhu) bizim gibi kimsenin ümid ve tahayyül etmeyeceği âciz insanlarla bile neşr ve muhafaza ettirir. Bu işi ben sa'yim ile, kudretim ile kazandım diyen huddâm o gün görecekler ki, o mukaddes hizmet, zâhiren ehliyetsiz görünen, hakikaten çok değerli diğerlerine devredilmiş olur kanaatındayım. Bu sebeble oradaki kardeşlerimizden Risale-i Nur ile çok alâkadar olmalarını rica etmekteyim.
Hulûsi

misal olarak hizmetcisi dediğiniz talebesi M.SUNGUR Ağabey için Üstad (RA), talebe olmanın yanında ne demiş okuyalım..

"SUNGUR benim evlad-ı maneviyemdir."

"Birkaç ay önce Şubat'ta, Emirdağ'da hizmetlerinde ilk defa yalnız başıma kalmıştım ki hizmette acemiliğimin, liyakatsizliğimin tezahürlerini açıkça görüyordum:

Fakat Üstadımız çok şefkatli idi. Onun şefkat dolu bakışları arasında yaşıyor olduğumu hissediyordum.

Bu yirmi gün içersinde Albay Hulûsi Ağabey ziyarete gelmişti. Barla'dan ayrılışından sonra ilk defa ziyarete geliyordu.

Demek yirmi sene sonra gelmişti. Üstadımız ona çok iltifatta bulundular.

Bir ara Hulûsi Ağabeye, 'Sungur benim evlad-ı maneviyemdir' demişlerdi.

ORHANCAN

Ordinaryus

Öyle yazmışsınki aklıma şu söz geldi dam başında saksağan, vur beline kazmayı...

http://tr.fgulen.com/content/view/16948/11/

videoları kaldırmışlar yayından, tek türkiye denen dizide de vardı, hepsi yayından kalkmış, e tabi insaf sahipleri bu rezilliği her yerde dile getiriyor, zalimlerin foyaları ortaya çıkıyor...

siz google da fethullah gülen thşiye diye aratın, bakın bakalım hedef göstermişmi göstermemişmi?

Derdi neydi ki? bakış açınıza göre bir avuç zavallıdan başka bişey değiller, zaten tutuklananların %98 i serbest bırakılmış, iddianamaeleri dağdaki çobana okutsanız ***ıyla güler, o derece yani.. Ama gel gör ki işin rengi başka... Ehliyetsiz görünen o bir avuç müslüman bu işin sahibidir, siz huddamlar övünün...

Farklı bir konu ve başlıkta tartışmayı devam etmektense risale-i nur bölümünde devam edelim usame..

daldan dala atlamaktansa verdiğim ve yazdığım konularda yorum yaz...

tek türkiyeyi tüm ülke izliyor.. beğenseniz de beğenmeseniz de birilerinin foyaları ve aldıkları destekler meydana güneş gibi zahir olacak..

toplantım var çıkacağım müsadenle sonra ilgili konuda (r.nur kısmından) devam ederiz.. selamlarımla..

ismail

Yeni
biz çok gördük buzağının altından çıkan öküzlerden
yanlışmı söyledim yoksa
olsun ne önemi var ki
bana da haber göndermiş örgüt
görüşsem mi görüşmesem mi bilemedim
görüşmesemde görüştü derler en iyisi görüşmek
görüşmek iyidir görmek lazım,anlamak lazım,anlatmak lazım

agbi

Yasaklı
KİNİNİZ DÜŞMANLIĞINIZIN temeli nedir anlıyamıyorum.

VATAN HAİNİ BEBEK KATİLİ SİYONİZMİN KANLI MAŞASI APO ya çiçek veren ULUSAL cılar ile kolkola olup burada bir görüşme var diye ACIMASIZCA ELEŞTİRENLERE bir sorum var.

Nefsimmi Nefsim konuşuyor VATAN HAİNİ BEBEK KATİLİ ATEİST SİYONİZMİN KANLI MAŞASI nın PKK ile ilgili konuları buraya getirdiğimde nerde idiniz SİYASİ ÇIKARINIZ yokmudu.

Nefsimmi Nefsim konuşuyor VATAN HAİNİ BEBEK KATİLİ ATEİST SİYONİZMİN KANLI MAŞASI nın Siyasi Partisini MECLİS e alan CHP yi iredelediğide nerde idiniz.

Nefsimmi Nefsim konuşuyor VATAN HAİNİ BEBEK KATİLİ ATEİST SİYONİZMİN KANLI MAŞASI nın 20.000 Öğretmenini 6 Aylı eğitimle MEB kadrosuna alan konumda nerede idiniz.

Nefsimmi Nefsim konuşuyor VATAN HAİNİ BEBEK KATİLİ ATEİST SİYONİZMİN KANLI MAŞASI nın SİYASİ PARTİSİ neden F.Gülen Cemeatini GENELKURMAY başkanına şikayet etti Mahmud efendi Cemeati ile birlikte.

agbi

Yasaklı
yaw agbi sen bi sus Allah rızası için ya

Niye susucam

SİYASİ RANT için yazanlara bakın.

Bir Müslüman ın anlayışı bumu olmalı ?

VATAN HAİNİ BEBEK KATİLİ SİYONİZMİN KANLI MAŞASI APO ya çiçek veren ULUSAL cılar ile kolkola olup burada bir görüşme var diye ACIMASIZCA ELEŞTİRENLERE bir sorum var.

Nefsimmi Nefsim konuşuyor VATAN HAİNİ BEBEK KATİLİ ATEİST SİYONİZMİN KANLI MAŞASI nın PKK ile ilgili konuları buraya getirdiğimde nerde idiniz SİYASİ ÇIKARINIZ yokmudu.

Nefsimmi Nefsim konuşuyor VATAN HAİNİ BEBEK KATİLİ ATEİST SİYONİZMİN KANLI MAŞASI nın Siyasi Partisini MECLİS e alan CHP yi iredelediğide nerde idiniz.

Nefsimmi Nefsim konuşuyor VATAN HAİNİ BEBEK KATİLİ ATEİST SİYONİZMİN KANLI MAŞASI nın 20.000 Öğretmenini 6 Aylı eğitimle MEB kadrosuna alan konumda nerede idiniz.

Nefsimmi Nefsim konuşuyor VATAN HAİNİ BEBEK KATİLİ ATEİST SİYONİZMİN KANLI MAŞASI nın SİYASİ PARTİSİ neden F.Gülen Cemeatini GENELKURMAY başkanına şikayet etti Mahmud efendi Cemeati ile birlikte.

Her konuda F.Gülen ve Cemeatine saldırmak.

BENİM de bir sabrımın bir çizgisi var.[/SIZE]

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Hüseyin Gülerce yanlış yaptım, pişmanım, özür dilerim diye açıklama yapmış. Hatasını anlamak da bir erdemdir, fakat yaptığı gerçekten büyük bir hata. cemaate saldırmak için bahane arayanların eline büyük koz verdi.

manifesto

Yasaklı
Hüseyin Gülerce yanlış yaptım, pişmanım, özür dilerim diye açıklama yapmış. Hatasını anlamak da bir erdemdir, fakat yaptığı gerçekten büyük bir hata. cemaate saldırmak için bahane arayanların eline büyük koz verdi.

Gülerce konuşmanın yanlış yerlere çekilmesinden sonra farklı anlaşıldığı için böyle bir açıklama yaptı.İştişare etmeden bu görüşmeyi yaptığını söyledi.Hatası bu görüşmeden önce Gülen'in fikrini almamış oluşudur bence.Çünkü Gülerce ile yapılan görüşme kamuoyunda Gülen ile yapılan görüşme olarak algılanıyor.Tek hatası budur bence.Yoksa görüşmenin yapılmış olması kendi başına bir hata değildir.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Gülerce konuşmanın yanlış yerlere çekilmesinden sonra farklı anlaşıldığı için böyle bir açıklama yaptı.İştişare etmeden bu görüşmeyi yaptığını söyledi.Hatası bu görüşmeden önce Gülen'in fikrini almamış oluşudur bence.Çünkü Gülerce ile yapılan görüşme kamuoyunda Gülen ile yapılan görüşme olarak algılanıyor.Tek hatası budur bence.Yoksa görüşmenin yapılmış olması kendi başına bir hata değildir.

Hüseyin Gülerce hata etmiş hatasından dolayı da özür dilemiş olay budur.

Görüşmenin tek başına yapılmış olması hata mıdır değil midir bence hatadır.

Gülen hoca da bu hatayı gördüğünden buna sahip çıkmadı... Eğer sizin gibi düşünseydi hata olarak görmeseydi sessiz kalırdı diye düşünüyorum.

İslama hizmet ettiğini söyleyen bir cemaat tamamen ateist, dinsiz bir ideolojinin uşaklığını yapan teröristlerle görüşme yapıyorsa bu hatadır arkadaşım.

ummuhan

Kıdemli Üye

Böyle özür diletirler işte :)

ORHANCAN

Ordinaryus
Hüseyin Gülerce hata etmiş hatasından dolayı da özür dilemiş olay budur.

Görüşmenin tek başına yapılmış olması hata mıdır değil midir bence hatadır.

Gülen hoca da bu hatayı gördüğünden buna sahip çıkmadı... Eğer sizin gibi düşünseydi hata olarak görmeseydi sessiz kalırdı diye düşünüyorum.

İslama hizmet ettiğini söyleyen bir cemaat tamamen ateist, dinsiz bir ideolojinin uşaklığını yapan teröristlerle görüşme yapıyorsa bu hatadır arkadaşım.

Cemaatın bu işle bağlantısı olmadığı ortada iken

ve görüşme yapmadığı ispatlanmışken sizin yapıyorsa sözünüz de hatalıdır kardeş..

ORHANCAN

Ordinaryus

ve görüşme yapmadığı ispatlanmışken

Bu yazılanlar ve bilgiler ışığında:

muhterem ve mübarek yönetici kardeşlerimiz

konunun başlığını değiştirirlerse memnun olacağız..

TakVa

Ordinaryus
Hüseyin Gülerce'den kim özür dileyecek acaba?

Zaman gazetesi yazarı arkadaşımız Hüseyin Gülerce'nin dün köşesinde yer alan özür içerikli feryadı, Türkiye'nin sosyo-politik ruh halinin hastalığını teşhis etmemize yardımcı olabilir.

Özür dileyecekler mi?

Evet... Ne yazık ki doğru davrananların özür dilemek zorunda kaldıkları, yanlış yapanların ise yanlışlarını tırmandırarak prim yaptıkları bir ortamda yaşıyoruz.

Barışı, sevgiyi, diyalogu savunan Gülerce'yi özür dilemek noktasına getirenler, bir gün Gülerce'den, hepimizden ve şehit annelerinden özür dileyecekler mi acaba?
Şiddetin ve nefretin mühendisleri, siyaseti çözümsüzlük olarak icra edenler bölücü terördeki katkılarını kabul edip insanlıktan özür dileyecekler mi?

mehmet barlas

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

ve görüşme yapmadığı ispatlanmışken sizin yapıyorsa sözünüz de hatalıdır kardeş..

Sayın orhancan dostum: Ben cemaat görüşme yapmıştır demedim ki... Cevap verdiğim yazıyı da okuyunuz lütfen.

manifesto Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaşımız görüşme olursa bu hata olmaz anlamında yazıyor.

Bu bölüme cevaben İSLAMA HİZMET ETTİĞİNİ SÖYLEYEN BİR CEMAAT TAMAMEN ATEİST, DİNSİZ BİR İDEOLOJİNİN UŞAKLIĞINI YAPAN TERİRÖSTLERLE GÖRÜŞME YAPIYORSA BU HATADIR diyorum.

agbi

Yasaklı
Sayın orhancan dostum: Ben cemaat görüşme yapmıştır demedim ki... Cevap verdiğim yazıyı da okuyunuz lütfen.

Arkadaşımız görüşme olursa bu hata olmaz anlamında yazıyor.

Bu bölüme cevaben İSLAMA HİZMET ETTİĞİNİ SÖYLEYEN BİR CEMAAT TAMAMEN ATEİST, DİNSİZ BİR İDEOLOJİNİN UŞAKLIĞINI YAPAN TERİRÖSTLERLE GÖRÜŞME YAPIYORSA BU HATADIR diyorum.

Bu alıntı yaptığım mesaj da ana fikirde samimi iseniz.

Size bir sorum olacak.

VATAN HAİNİ & BEBEK KATİLİ & ATEİST & SİYONİZMİN KANLI MAŞASI Örgütün Liderine GÜL veren Ulusalcıların Lideri Perinçek in adamları ile kolkola girip AK Parti yi TENKİT edenler de HATA ETTİK DEMELİMİ ? & bu örgüt ÜN ADAMLARINI milletvekili YAPIP MECLİSE SOKAN ULUSLARARASI SİYASİ ARENEYA SOKAN chp ZİHNİYETİ İLE oRTAK hÜKÜMET KURAN LARDA hata ettik demelimi ?

LÜTFEN SAMİMİ CEVAP.