Gül bahçesine giren gül alamazsada kokusundan alır

Aykenza

Üye
Seyda Hz. leri sohbet edince bizde bulunuyorduk sohbetinde. Bir seferinde sohbet devam etti, Dedi ki;
- Behlül Dânâ zamanında, Behlül Dânâ yedi böbrek kendi arkasına bir tanede önüne koydu.
- Çarşıya çıkınca millet dediki,
- Ya Behlül, bu nedir? Dediki;
- Bu benim önümdeki tek böbrek arkadaşımın özürüdür, yedi tanede benimdir, ben kendiminkileri görmüyorum.Ama arkadaşımın bir tane görüyorum….Unutmuşum kendi günahımı, ama arkadaşımın hatası bir tane vardır onu görüyorum…….

- Dedi insan, arkadaşının özrünü araştırmayacak, O nu hakir görmeyecek, öyle olursa Allah’ın Rahmeti insanın üzerine gelir…

- Nakşibendi tarikatında; Yusuf (a.s) Mısır çarşısında satılmaya çıkartıldığı zaman…

- Dedi ; herkes onu almaya gitti… İhtiyar bir kadın,……onun bir top ipliği vardı.Yola çıkınca bir iki arkadaş dedi,

- Sen nereye gidiyorsun ana?……
- Dedi; Ben Yusuf (a.s) u almaya gidiyorum……..
- Dedi; Yusuf (a.s) milyarlara, trilyonlara çıktı, bir kilo iplikle onu alamazsın..
- Ben de biliyorum O’nu alamam, ama bilsin ki ben onun müşterisiyim ! dedi.

Seyda Hz. leri ; Biz O kadın kadar Nakşibendi tarikatına eğer ki talip olursak yeter, dedi.

Biz onun müşterisiyiz.Biz biliyoruz, biz O nun amelini tam yapamayız.Ameli ağırdır.Ama biz buna talibiz…..

Dr. Abiden alıntı

cicek demeti

Sükut
-
Dedi insan, arkadaşının özrünü araştırmayacak, O nu hakir görmeyecek, öyle olursa Allah’ın Rahmeti insanın üzerine gelir…

Evet boyle olunmasi gerekirken bizler ise hala ayip aramaya yada ortaya cikarma telasindayiz...Rabbim bizleri hakkiyla iman eden kullarindan eylesin inseAllah...Rabbim razi olsun..