Guardian : Kılıçdaroğlu Yenilgiyi Kabul Etti Vaadleri İnandırıcı Değil | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Guardian : Kılıçdaroğlu Yenilgiyi Kabul Etti Vaadleri İnandırıcı Değil

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Guardian : Kılıçdaroğlu Yenilgiyi Kabul Etti Vaadleri İnandırıcı Değil

CHP'nin vaatlerinin yeterli ve orjinal görünmediğini ifade eden Guardian, AK Parti'nin anayasa değişikliği için gereken 400 sandalyeye ulaşmasını engellemeyi hedefleyen Kılıçdaroğlu'nun yenilgiyi şimdiden kabullendiğini yazdı.

İngiliz Guardian Gazetesi, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'Merkez Türkiye' projesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çılgın projelerinden esinlenerek benzer bir yaklaşım denediğini yazdı.
Kılıçdaroğlu'nun projenin yeri ve detayları konusunda net bilgi vermediğini yazan gazete, proje duyurusunun istenen etkiyi yaratmadığı görüşünde.

Gazete, büyük kısmı belirsizlik içeren projenin seçim öncesi bir vaatte bulunmuş olmak için açıkladığı yorumlarına yol verirken AK Parti iktidarının 12 yıldır ülkedeki yatırımlarına ve bitirdiği dev projelerine vurgu yaptı.

Marmaray'la Avrupa ve Asya'yı birbirine bağlayan, Adıyaman'daki köprüyle Güneydoğu'da ulaşımdaki devrimi gerçekleştiren AK Parti iktidarının 3. havalimanı, hızlı tren ve 3. köprü projelerinin de hayata geçirilmekte olduğu hatırlatıldı.

Kılıçdaroğlu'nun seçim vizyonu konusunda yorumlarda bulunan ve seçimden AK Parti'nin zaferle çıkmasının garanti olduğunu yazan gazete, CHP'nin seçimi kazanmak gibi bir beklentisinin olmadığını kaydetti.

Kılıçdaroğlu'nun, AK Parti'nin anayasa değişikliği için gerekli 400 sandalyeye ulaşmasını engelleme hedefinin, CHP'nin yenilgiyi çoktan kabullenme anlamına geldiği de yazıda yer buldu.

Guardian'ın yazısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '7 Haziran seçimleri çok önemli. Ya eski Türkiye galip çıkacak ya da yeni Türkiye' sözleriyle son buldu.

http://www.haber7.com/partiler/haber/1383310-guardian-kilicdaroglu-yenilgiyi-kabul-etti
 
Üst