GRUP NASİHAT / KAHROLSUN İSRAİL - İzle

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam

[video=dailymotion;x7zqcm]http://www.dailymotion.com/video/x7zqcm_grup-nasihat-israil-diss-wwwmyspace_music[/video]​

mahmud enes

Doçent
israili rep müziği ile mi kınıyor bunlar. Böyle müzikle olacak şeyler değil bunlar güzel bir abdest alıp iki rekat namaz kılsın ve dua etsinler cok daha Hikmetli bir iş yapmış olurlar inşaAllah cc

Mavera_a

Üye
Değişik bir video olmuş. Grup Nasihat'ı daha önce hiç duymamıştım. Verdiği mesajlar güzel ve mühim. Müziğin de "rap" olması bence ironik olmuş. Teşekkür ederim gerçekleri bir kere daha hatırlattığınız için.

Mavera_a

Üye
Katılıyorum Mahmud Enes kardeşim. Rap'in doğduğu yer New York ki ABD'nin en büyük kenti...

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Grup Nasihat Belçika da yaşayan bir gruptur...Her tarzın sevenide vardır,sevmeyeni de...

Kendilerine göre bir tarz belirlemişler ve güzel de icra ediyorlar...

Diğer ilahilerde de çeşitli müzik aletleri kullanılmakda ve bazıları neredeyse ... havasını anımsatmakta...

Tanıtım amaçlı paylaşılmıştır...İyi dinlemeler...

Mavera_a

Üye
Çelişkili bir durum değil mi sizce Müge? "İlahi" ve "... havası" bu ikisinin aynı cümlede kullanılması trajik bir durum gerçekten. Bazı değerler ve olgular da yavaş yavaş erezyona uğramaya başladı (mış) maalesef. Teşekkür ederim gene de.

mahmud enes

Doçent
kim demiş ki ilahi dinlemek dogrudur diye. Burda asıl gaye ilahinin içeriğidir eğer sen darbuka dümbelek bişey yapıyorsan adına ne kadar ilahi dersen de bu islama aykırı olur. sadece def olan ilahilere bir derece izin veriliyor diğerleri Bid'attır ve kaçmak gerekir. bu konuda Mahmud Efendi hazretlerimizin sözünü unutmayınız inşaAllah...

--Talebelere sorun ilahi dinliyorlar mı, bu ilahi medreselerimizi yıkar..--
--Mahmud Efendi Hazretleri..--

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Gerçekten bazı parçalar var ve başladığı an o havayı anımsatıyor ama onunda seveni ve ondan ilham alan kesim mutlaka vardır...

Mavera_a

Üye
Zaten dinlenmese ortaya bu türde ne olduğu belli olmayan sözde ilahiler, müzikler, şarkılar, türküler çıkmaz. Önemli olan doğru içeriğidir. Fakat şu da bir gerçek ki, toplumcak tabağımıza ne konursa onu yiyoruz. Araştırmak bizlerden çok ötelerde...

ibrahimi

Has Uşak
Güzel gidiyorlar,başarılarının devamını diliyorum.
Umarım seslerini bu şekilde daha çok yerlere duyururlar.

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam

Osmanlı Devletinin marşları tempolu muydu? Evet...
Mahmut Efendi hz. buna karşı mı? Orasına siz cevap verin.

Ki Osmanlı üzerine sünnete ve islama saygı gösteren bir devlet daha gelmemiştir cihana...

Mahmut Efendi Hz. izin vermiyor diye şehit Bayram hocaefendiyede verip veriştirirlerdi kaside okuduğu için...Ne oldu şimdi peki?

Mahmud Efendi Hz. ne saygımız sonsuz...Büyüklerimiz bizim baştacımız...

Ama herşeyde olduğu gibi bunda da seven de var sevmeyende,onaylayanda var onaylamayan da...Çağrışım yapıp bize neyi hatırlattığı önemlidir...

Sevgi ve Saygıyla...

Gök-Han

Ordinaryus
Web sitesi
gokhanyavuz.blogcu.com
Namaz kılıp , bu konuda dua edip etmediklerini bilmiyoruz . Bu konuda hüküm vermek yanlış gibi duruyor .
Ayrıca varlığı yadsınamaz bir çoğunluğun 'özenti' girdabında olduğu kesin . Aktarmak istenilen düşünce , böyle bir yolla insanların kafasına daha rahat bir yoldan yerleşebilir kanaatindeyim ...

mahmud enes

Doçent
Bayram hoca (rahmetullahi aleyh) durumunu Efendi hazretlerimize sormus ve cevab olarak buyurmuşlardır ki ; O bunları kendinde olmadan söylemektedir siz de onun makamına geldiğiniz zaman siz de onun gibi söylersiniz. Dikkat buyrula ki; bayram hocamız burda hikmetli sözleri kendisi aşkından ve şevkinden dolayı (kaidesiz) söylemektedir. menzil cemaati gibi vesair cemaatler ve buyuklerinden def ile olana sadece izin verilmektedir. Ama Mahmud efendi hazretleri ilahi için ayrıca şunu söylemektedir; İlahi dinleyecegınıze tesbihininizi (zikrullah) çekin..

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Bayram hoca (rahmetullahi aleyh) durumunu Efendi hazretlerimize sormus ve cevab olarak buyurmuşlardır ki ; O bunları kendinde olmadan söylemektedir siz de onun makamına geldiğiniz zaman siz de onun gibi söylersiniz. Dikkat buyrula ki; bayram hocamız burda hikmetli sözleri kendisi aşkından ve şevkinden dolayı (kaidesiz) söylemektedir. menzil cemaati gibi vesair cemaatler ve buyuklerinden def ile olana sadece izin verilmektedir. Ama Mahmud efendi hazretleri ilahi için ayrıca şunu söylemektedir; İlahi dinleyecegınıze tesbihininizi (zikrullah) çekin..

Efendim muhakkak Efendi Hz leri en doğrusunu söylemekte fakat Büyüğümüz böyle söylüyor diye kaç kişi bugün kendi sevdiği ,dinlemekten hoşlandığı şeylerden vazgeçiyor..?

Bu tarz da olup da ALLAH MUHAFAZA isyan dolu kelimeler içeren parçalar da var...

Onların yerine bu şekilde en azından sözleri bize ait olan şeyleri anımsattığı müddetçe günümüz gençliği için daha iyi olur kanaatindeyim...

mahmud enes

Doçent
Namaz kılıp , bu konuda dua edip etmediklerini bilmiyoruz . Bu konuda hüküm vermek yanlış gibi duruyor .
Ayrıca varlığı yadsınamaz bir çoğunluğun 'özenti' girdabında olduğu kesin . Aktarmak istenilen düşünce , böyle bir yolla insanların kafasına daha rahat bir yoldan yerleşebilir kanaatindeyim ...

estagfirullah kardesım biz kimse namaz kılmıyor demedik elbette ama burda su gercek var sen frenk (gavur) toplumunun müziği ile islamı savunmaya calışıyorsun bu ne kadar tezat duruyor böyle... Ayrıca namaz kılıyorsa ne mutlu bizim söylemimiz eger namaz kılıyorsa filistin için dualarında kardeşlerini ansınlar inşaAllah

ibrahimi

Has Uşak
mahmud enes kullandığın işletim sistemi ne? %99 microsoft
kullandığın bilgisayar?
internet?
televizyon?
araba?

bu gibi şeylere bakmadan sadece müzik tipine bakarak eleştirmek bana pek doğru gelmiyor.

Gök-Han

Ordinaryus
Web sitesi
gokhanyavuz.blogcu.com
estagfirullah kardesım biz kimse namaz kılmıyor demedik elbette ama burda su gercek var sen frenk (gavur) toplumunun müziği ile islamı savunmaya calışıyorsun bu ne kadar tezat duruyor böyle... Ayrıca namaz kılıyorsa ne mutlu bizim söylemimiz eger namaz kılıyorsa filistin için dualarında kardeşlerini ansınlar inşaAllah

Elbette haklısın .
Ama şöyle bakmalı diye düşünüyorum ,
Benim değerlerimle hitab ederse , bana sana ulaşır .
Ama bu yolla (kabul etsekte,etmesekte dünyada büyük bir çoğunluğun sevdiği bir türdür) ötekine berikine ulaşabilir diyorum . Umarım anlatabilmişimdir .

mahmud enes

Doçent
mahmud enes kullandığın işletim sistemi ne? %99 microsoft
kullandığın bilgisayar?
internet?
televizyon?
araba?

bu gibi şeylere bakmadan sadece müzik tipine bakarak eleştirmek bana pek doğru gelmiyor.

Düşmaın silahi ile silahlanmalı hadisi şerifi geregince Biz bunları Allah cc verdiği nimet olarak düşünür ve bunu islam için kullanırız Ama calgılı dumbelekli ilahiler de bunlar söz konusu değildir. Bizim burda anlatmaya calıştıgımız cok basit. İlahi de dümbelek vs kaidler olmaması gerek. olursa bid'attır. Bu islam ile bagdasmaz.

ibrahimi

Has Uşak
Seninle şimdi bid'at konusunda tartışmaya girmeyeceğim ki bu benim işim değil alimlerin işi.Bu konuda çeşitli ihtilaflar var.O yüzden senin fikrini kabullenmemi bekleme.Repi de insanlar silah olarak kullanıyor,o zaman grup nasihat de düşmanının silahıyla silahlanıyor.

Olayın bir de bu tarafı var.
Olayları tek kendi düşüncelerimize sığdırmamamız dileğiyle.

mahmud enes

Doçent
Günah oldugu sabit ve kesin bir amel ile karşı silahlanmaya geçilmez. Rap muziği (frenklerin) gavurların icadıdır. Muzik ile internet bilgisayar arasında farklılıklar vardır. interneti hayırda kullanabılırsın burda şer içinde kullananlar vardır ama günahı sabit olan bir müzik ile islamı savunmak bu cok tezattır. Cünki Müzik sadece günahtır ve günah bir amel ile bu işleri yapmak günahı daha da alevlendirir.