Grip aşısının tam zamanı

Dergaz

Profesör
Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, grip aşısı için en uygun zamanın başladığını bildirdi.

Dr. Tepe, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıla oranla yüzde 30 civarında ucuzlayan grip aşısı için uygun döneme girildiğini belirtti.

Tepe, "Grip aşıları eczacılara Ramazan ayı içinde ulaştı. Ramazan dolayısıyla aşılara ilgi önceki yıllara göre daha az oldu, havaların serinlediği bugünlerde aşı için uygun döneme girildi." dedi.

Aşının yapılmasından belirli bir süre sonra korumanın başladığını dile getiren Tepe, açıklamasında şunları kaydetti: ''Aşı olunduktan sonra aşının koruyucu etkisi bir hafta sonra başlıyor. Bu dönemde yaptırılırsa eylül ayı sonlarına doğru etkisi olacak. Geçen yıllarda ortaya çıkan bilinen tüm virüslere karşı etkili bir aşıdır. Kışın ortaya çıkabilecek hastalıklara karşı tedavi maliyetlerini düşürecek grip aşısı, vücudun direncini artırıyor. Özellikle çocuklar, yaşlılar ile kronik rahatsızlığı bulunanlara mutlaka grip aşısı yaptırılmalıdır. Bazı durumlarda Sosyal Güvenlik Kurumu aşıyı karşılıyor. Zaten fiyatında geçen yıla göre yaklaşık yüzde 30'luk bir düşüş oldu. Bu yıl aşı, önceki yıllara oranla daha uygun bir fiyatta tüm eczanelerde yapılabiliyor.''

cihan

leyla

ne olursunuz din kardeslerim sakin ha asilar almayin à gerek yok hepsi bir yalan ,butun asilar tehlikelidir, ALLAH icin yalvariyorum cocuklariniza asi yaptirmayin

eylül

Veled-i kalbî
Leyla kim? Bu konu da bilir kişi mi :)

Yine de sözünde haklılık payı var diye düşünüyorum.

Aşı olmaktan hep kaçmışımdır.

ummuhan

Kıdemli Üye
SAKIN HA AMAN HA BU TİP SAÇMA AŞILARI OLMAYIN!
Hele de çocuklara aman ha.....

Dergaz

Profesör
Leyla kim? Bu konu da bilir kişi mi :)

Yine de sözünde haklılık payı var diye düşünüyorum.

Aşı olmaktan hep kaçmışımdır.

Leyla bir yorumcu ; $

Bende haberi verip vermemekte kararsiz kaldim sonucta verdim ama Leyla'ninda soylediklerinde hakli olabilir diye o gorusude ekledim.

_Berceste_

bir tutam delilik...
ben asi olmuyorum,cok sükür ALLAHa grip de olmuyorum.(nazar degmesin):)

daha yeni duydum biri grip asisindan felc olmus. eskiden asi mi vardi sanki ?....

İstihya

Doçent
Bünyeye göre farklılık gösteriyor kimi vucut olsada aşıyı gribi ağır bir şekilde atlatabiliyor...