Google'ın Rakibi Kim? | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Google'ın Rakibi Kim?

Meryem

Komplike
İhvan Üyesi
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Puanları
113
Yaş
34
Geçtiğimiz yıllar içerisinde birçok insan hızla yükselen sosyal ağ sitelerinin Google'ın rakibi olacağına inanıyordu. Bakın Google'ın gerçek rakibi kim?

Google'ın CEO'su Eric Schmidt sosyal ağ siteleriyle ilgili bu görüşe katılmıyor. Schmidt Google'ın en büyük rakibi olarak Microsoft'u görüyor. İsviçre'deki dünya ekonomi formunda konuşan Schmidt, Google'ın tek rakibinin Microsoft olduğunu söyledi. Microsoft'un çok paraya, çok fazla mühendise, çok fazla personele ve dünya çapında çok büyük bir paya sahip olduğunu belirten Schmidt, bu yüzden en büyük rakiplerinin Microsoft olduğunu yineledi.Bu günlerde herkes Facebook'dan arama motoru hamlesi beklerken Schmidt Facebook'un arama motoru işine girmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Tabii ki Schmidt'in toplantı sürecinde Apple ile ilgili de açıklamaları oldu. Malum Apple iOS işletim sistemiyle Google Android'e büyük bir rakip.

Schmidt bu konuda Android işletim sisteminin geçen yılı baz aldıklarında Apple'ın iOS işletim sisteminden daha fazla piyasa payına sahip olduğunu belirtti. Apple'ın seçkin ve kapalı bir tarz yaratmayı hedeflediğini belirten Schmidt, Google is farklı bir rota hedeflediğini dile getirdi.


Kaynak
 

SeNoL

MUEYABYA
İhvan Üyesi
Katılım
16 Kas 2006
Mesajlar
4,867
Puanları
0
Yaş
40
Arama konusunda google'a tek rakip olabilecek microsoft'un bing'i. Gerisi hikaye. Facebook arama işine girer mi bilmem ama mail işine girdi bile :)
 

ibrahimi

Has Uşak
İhvan Üyesi
Katılım
19 Haz 2006
Mesajlar
23,463
Puanları
0
Yaş
35
google'ın aramada rakibi yahoo idi,hatta geçme mücadelesi veriyordu bir ara şimdi son durum ne bakmak lazım alexa'ya :D bing mi? hiç girmedim bilmiyorum,çok kişinin bildiğini de sanmıyorum.bence microsoftu teknoloji şirketi olarak rakip alabilirler.
 

cicek demeti

Sükut
İhvan Üyesi
Katılım
7 Ocak 2011
Mesajlar
11,683
Puanları
0
bing ben pek begenmedim bilmiyorum cunku tam arama olmuyor bazen..
 

HaZiRuN

Revizyonda
İhvan Üyesi
Katılım
15 Ara 2010
Mesajlar
2,591
Puanları
0
Google çöp yığınına benzetip İMESH yüklemişlerdi ve şuan ünv otomasyonuna dahi giremiyorum...

googleden başkasını tanımam...
 
Üst