Gönüllük!

Ahter

Kıdemli Üye
asla gönül veda etmedi...hiç bir zaman
her daim maşuğun yanındaydı...gönlündeydi
ne söylediyse hep kemiksiz dil söyledi
ve asla yüreğe inmedi bu sözler
gönlüne bu gönülüde buyur et
dinmez öbür türlü bu acı,gam,dert ve gözyaşı

hiçim

Profesör
selam gönüllük,
bugün dersim yok ama öğleden sonra okula gitmek zorundayım çünkü sivil savunma kulübü olarak deprem tatbikatı yapacağız..neyse başa dönelim evet dersim yok bir sat önce kalktım saçıma sarımsak,kekik,badem yağı,çam terebenti ve yumurta sarısından oluşan karışımı sürüdüm.. normalde haftada bir oluyo da benim ancak aklıma geliyor neyse karışım şuan saçımda,o saçımda duradursun bir taraftran da kil ve de gül suyu karışımını yüzüme maske yaptım -Allahım bi maske bi insana bu kadar mı yakışır :D-
he he şimdi maskeli ve de yağlı bir şekilde oturuyorum... bana pek faydası olmuyo bu sürdüğüm şeylerim :D olsun.. içim rahat etsin en azından ..bu arada bi kitap okuyorum fatih sultan mehmet 1453 adı çok güzel.. anlaşılır bi anlatımı var ve hakikaten de aşkın nasıl güzel boyutllarda yaşanabileceğine değinmiş.
bu arada dünyadan bi haberim.. dün en son şili de deprem olmuş albaylar yargıolanmıştı... gündemi takip etmek isterdim ama sevmiyorum işt..
evimizin gündemi dahah hareketli :D ruki banyop klozet takımını bitirmek üzere çok şirin olacak ama bi taraftan da onun aşkla o örgüyü işlemesi -pardon örmesi :D- sinirlerimi bozuyor. bana öğretemeiyor çünkü solğım ve terstenalgılıyorum ve zaten sevmiyorum..
dün telefonumu kontöre çevirdiğimden bahsetmiştim evet artık klasik bir kız gibi çeyiz yapacağım.. hayırlı kısmetimi bekleyeceğim.. zaten rukide son günlerde ev kızı modunda olduğumu söylüyor :D :( trajikomik halim.. bu arada yüzümdeki kil de kjurumaya başladı işte bu robotumsu hali seviyorum. konuşamıyorsun da Allahtan evde kimse yok. :D
çenem düştü daha doğrusu klavyem..
bahar mı geldi ne gönüllük.. cıvıl cıvıl olmasa da -gak gak- kargalar -burda çok karga var ya.. yine de kuşlar ve ötüşüyorlar işte güneşte bi ışıltı ,kalplerde bi kıpırlık noluyo ya...
hoşgeldin bahar :);)

yosika

Doçent
pazartesi günü işte,ya banka arar ya da alacaklının biri.pazartesi para toplama günü için çok ideal.
arkadaşımdan borç istedim,haber bekliyorum ,para işte biz dünyada isteriz,verende ahirette alır karşılığını inş.
dün ika'mı kursa yolladım 1 ay ulaşamayacağım,depresyon günlerim başladı,deli aşık takılıyorum.
aramızda kalsın çok metanetli gözüküp çaktırmıyorum"aşka bir saniye bile yeter" miş hiç te yetmiyor :)
hiçim ,ilk çeyizin benden olsun o paraları sen bana yolla :)

-Başakİstan-

''İSTANBULUTLU''
selam gönüllük,
bugün dersim yok ama öğleden sonra okula gitmek zorundayım çünkü sivil savunma kulübü olarak deprem tatbikatı yapacağız..neyse başa dönelim evet dersim yok bir sat önce kalktım saçıma sarımsak,kekik,badem yağı,çam terebenti ve yumurta sarısından oluşan karışımı sürüdüm.. normalde haftada bir oluyo da benim ancak aklıma geliyor neyse karışım şuan saçımda,o saçımda duradursun bir taraftran da kil ve de gül suyu karışımını yüzüme maske yaptım -Allahım bi maske bi insana bu kadar mı yakışır :D-
he he şimdi maskeli ve de yağlı bir şekilde oturuyorum... bana pek faydası olmuyo bu sürdüğüm şeylerim :D olsun.. içim rahat etsin en azından ..bu arada bi kitap okuyorum fatih sultan mehmet 1453 adı çok güzel.. anlaşılır bi anlatımı var ve hakikaten de aşkın nasıl güzel boyutllarda yaşanabileceğine değinmiş.
bu arada dünyadan bi haberim.. dün en son şili de deprem olmuş albaylar yargıolanmıştı... gündemi takip etmek isterdim ama sevmiyorum işt..
evimizin gündemi dahah hareketli :D ruki banyop klozet takımını bitirmek üzere çok şirin olacak ama bi taraftan da onun aşkla o örgüyü işlemesi -pardon örmesi :D- sinirlerimi bozuyor. bana öğretemeiyor çünkü solğım ve terstenalgılıyorum ve zaten sevmiyorum..
dün telefonumu kontöre çevirdiğimden bahsetmiştim evet artık klasik bir kız gibi çeyiz yapacağım.. hayırlı kısmetimi bekleyeceğim.. zaten rukide son günlerde ev kızı modunda olduğumu söylüyor :D :( trajikomik halim.. bu arada yüzümdeki kil de kjurumaya başladı işte bu robotumsu hali seviyorum. konuşamıyorsun da Allahtan evde kimse yok. :D
çenem düştü daha doğrusu klavyem..
bahar mı geldi ne gönüllük.. cıvıl cıvıl olmasa da -gak gak- kargalar -burda çok karga var ya.. yine de kuşlar ve ötüşüyorlar işte güneşte bi ışıltı ,kalplerde bi kıpırlık noluyo ya...
hoşgeldin bahar :);)

Hocam bu nasıl bitiriştir nasıl bir tanımlamdır yaaa kahkalarımı duymuşsundur sanırım:O o kargaların sesini bende duyuyorum burda martı sesini özledim ben :(

hiçim

Profesör
selam gönüllüküm,,
mevcut bulunduğun güzergahta bir değişklik olmasa da site baya mavileşmiş. gelenksel ve yenilikçisiz(!) olduğum için tabiki yeni hali sevmedim ama becerebildiğim birşey varki hemen alışırım.. bukelemunlara bir selam ;)
bugün boş günümdü. uyandım kitap okudum. kitap çok güzel bitti. birt de öldürülenler diye bi kitap almış ruki ona başladım tabiki hiklaye habille başlıyor kısa kısa ve sürkleyici..
dün eve peçetelik aldım şimdi masamızı renklerdirdi öyle şirin ki yemyeşil üstünde bir çiçek arıcık ve de uğur böcüğü var. dolaptan akan suyla ıslanıpta banyoda zorluklarla yıkadığımız halımızda peteğin üzerinde kurumak üzreç..
başakom bebeğim bana göndermeler falan noluyo :D
bebeğim karga sesinden bile içine aşk dolan bir milletin çocuklarıyız ruhumuzda var neyleyelim. he bu arada okuduğum kitap tammm senlik ama ben alıp yollayacağım sakın alma. içinde sürprüz hedayelerim de olabiler..
burda tam bahar geldi derken dün sulusepken? kar yağdı akşam şimdi hava yine güneşli ama keskin bir de soğuk var. mart kapıdan baktırdı mı ne..
dün ev sahibemizde akşamladık. çay ve yanında birçok şey yedik..pis işleri sevdiğim için çaydanlığın kirecini kireççözle sökmeye çalıştım.. :p
bu arada çok sevgili anne ve babacığımın dün evlilik yıldönümü idi. 26 yıl dile bile zor bence :D anneme 26 yıl bi erkeğe nasıl dayandın dedim :D babam bile olsa zor yani.. neyse daha çok uzun süre dyanırlar umarım pardon mutlu kalırlar :D
ya evkadınları adına gerçekten üzülüyorum çünkü ben de onlardanım nerdeytse ve ne pişireceğim derdi çok sinir bozucu. -malzeme vardıda biz mi yapmadık :D-
akşama pizza mı yapsam acaba ?
dolapta birsürü yemek var. neyse hele bi ruki gelsin.
hımm dün bi öğrencim şiir yazmış bir kublesini yazmak istiyorum teşekkürler sehercim epey havaya girdim :D
ışık gidince karanlık olur ya
o zaman sen hiç gitme
kalbimde büyük yerin,söküp atma
benim biricik öğretmenim

ışıktanda kitap olurmuş ki
sen benim hem ışığım hem kitabımsın
benim canım öğretmenim

akrostişte var ama yazmiyim :D:p

hiçim

Profesör
selamün aleyke gönüllük
hayat güzel,yağmur altında yürüdüm en ahmak ıslatanından..
hımm rukinin yeğeni oldu yağız eymen akşam yola çıkacak 3-4 gün yalnızım :( sevmiyorum yalnızlığııııııııı
hayat güzeldir...

eylül

Veled-i kalbî

Çoktan vakit ikindi olmuş. Rüzgâr, fırtına yine pencereden seyrettiriyor kendini. Akşama doğru yol alırken ayrı bir renk katıyor, sesler.

İçimdeki korku ne kadar acımasız bir hal alırsa, fırtınanın sesi de o denli şiddet kazanıyor.

Bakın, duyuyor musunuz? Rüzgâr her şeyi alıp götürmekte, silmekte, süpürmekte!. Şu uğultuları olmasa, Medyen’i hatırlatan o korkunç sesi olmasa… İyi anlaşıyoruz rüzgarla..

Madenî bir renk almış yine gök. Yağmur birden boşalıp birden susuyor gibi. Sonra yağmurun çisil çisil yağdığını görüyorum. Bu kadar sessiz mi yağacak, ıslattığını hissettirmeyecek mi?

Gözlerimi kapatıp bu havayı içime çekmek ve yeniden yeniden bu havayı solumak için sabırsızlanıyorum.

İçim üşümeye başlayıncaya kadar dışarıdayım. Titreyerek bir kez daha rüzgârı ve yağmuru selamlıyorum.

Vakte susamışım, iliklerime kadar üşümek ya da yanmak istemiyorum. Vakte susamışım, anı yaşamak istiyorum...

hiçim

Profesör
gönüllüküm ya ne zor imiş yalnızlık ruki gitti evde sıkılıyorum.. :( biraz kitap okusam iyi olacak

-Başakİstan-

''İSTANBULUTLU''
selam gönüllüküm,,
mevcut bulunduğun güzergahta bir değişklik olmasa da site baya mavileşmiş. gelenksel ve yenilikçisiz(!) olduğum için tabiki yeni hali sevmedim ama becerebildiğim birşey varki hemen alışırım.. bukelemunlara bir selam ;)
bugün boş günümdü. uyandım kitap okudum. kitap çok güzel bitti. birt de öldürülenler diye bi kitap almış ruki ona başladım tabiki hiklaye habille başlıyor kısa kısa ve sürkleyici..
dün eve peçetelik aldım şimdi masamızı renklerdirdi öyle şirin ki yemyeşil üstünde bir çiçek arıcık ve de uğur böcüğü var. dolaptan akan suyla ıslanıpta banyoda zorluklarla yıkadığımız halımızda peteğin üzerinde kurumak üzreç..
başakom bebeğim bana göndermeler falan noluyo :D
bebeğim karga sesinden bile içine aşk dolan bir milletin çocuklarıyız ruhumuzda var neyleyelim. he bu arada okuduğum kitap tammm senlik ama ben alıp yollayacağım sakın alma. içinde sürprüz hedayelerim de olabiler..
burda tam bahar geldi derken dün sulusepken? kar yağdı akşam şimdi hava yine güneşli ama keskin bir de soğuk var. mart kapıdan baktırdı mı ne..
dün ev sahibemizde akşamladık. çay ve yanında birçok şey yedik..pis işleri sevdiğim için çaydanlığın kirecini kireççözle sökmeye çalıştım.. :p
bu arada çok sevgili anne ve babacığımın dün evlilik yıldönümü idi. 26 yıl dile bile zor bence :D anneme 26 yıl bi erkeğe nasıl dayandın dedim :D babam bile olsa zor yani.. neyse daha çok uzun süre dyanırlar umarım pardon mutlu kalırlar :D
ya evkadınları adına gerçekten üzülüyorum çünkü ben de onlardanım nerdeytse ve ne pişireceğim derdi çok sinir bozucu. -malzeme vardıda biz mi yapmadık :D-
akşama pizza mı yapsam acaba ?
dolapta birsürü yemek var. neyse hele bi ruki gelsin.
hımm dün bi öğrencim şiir yazmış bir kublesini yazmak istiyorum teşekkürler sehercim epey havaya girdim :D
ışık gidince karanlık olur ya
o zaman sen hiç gitme
kalbimde büyük yerin,söküp atma
benim biricik öğretmenim

ışıktanda kitap olurmuş ki
sen benim hem ışığım hem kitabımsın
benim canım öğretmenim

akrostişte var ama yazmiyim :D:p

Hocam bende 1453 isimli baya kitap var belki bende vardır yazarını söyle eğer yoksa tabiki gönderrrrrr ama varsada gönder yanındaki hedayeleriiiii merak ettim de:D

Hocam mart burda da kapıdan baktırıyorrr kar yağıyor şuan çok güzel burdaki karı İstanbulumada gönderdim :)İstanbulumu çok özlediğimide burdan söylemek istiyorum ama hocamıda özledim ben bi ara sesini duysam iyi olur :)

Hocam yalnız deiğilsin sen yaaaaa beni düşün :glm

ziruh

Kıdemli Üye
neden sorularım hep cevapsız kalıyor gönüllük

soranda mı kusur dersin yoksa yanıtlamaya mecali olmayanda mı?

niye kapalı kapılar arkasından seslenir ki insan

niye aydınlığa çıkmak bu kadar utanç verir

gün ışığının yüzüne değmesinden mi çekinir

yoksa hep birşeylerin arkasına sığınma eğilimi mi iter insanı bu sonuca

tamam sustum

çünkü yine cevaplar noktalı ...

sorular yersiz

...

hiçim

Profesör
:( hüzne davetkar sokaklarda düşler gördüren bir yalnızlığın peşine takılıp gidersen sonu olmayan boşluklarda savrulursun böyle işte..
bilinmezlik,belirsizlik,damağımda kalan sevilmişliğin o uzak tadı..
nasılda biliyor şair:sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın derken o acıtan merakı..
maşuk mu yoksa aşk mı sevdiğim.. içimdeki aşk.. sonsuzluğa ait olmalı ve karşılığını vuslat olarak bulmalı.. kaybetmek üzere değil kazanmak üzere olmalı.. bencilce belki ama zaten aşk insan olmak bencilce bir durum hep istemek üzerine kurulu.. doğar doğmaz başlayan ve son nefese kadar süren isteme hali..iyide 5 para başka götürüsü olmayan bir dünya için bu kadar ızdırap niye.. fani olanı böyle yüceltmek..
acizliğimden utanıyorum.. sabredenlerle birliktesin.. ben kendimi yalnızlığa mahkum ediyorum..yoluna baş koyan İsmail'i bilip,yoluna taş koyan bir kul oluyorum...acizliğimden utanıyorum

hiçim

Profesör
Hocam bende 1453 isimli baya kitap var belki bende vardır yazarını söyle eğer yoksa tabiki gönderrrrrr ama varsada gönder yanındaki hedayeleriiiii merak ettim de:D

Hocam mart burda da kapıdan baktırıyorrr kar yağıyor şuan çok güzel burdaki karı İstanbulumada gönderdim :)İstanbulumu çok özlediğimide burdan söylemek istiyorum ama hocamıda özledim ben bi ara sesini duysam iyi olur :)

Hocam yalnız deiğilsin sen yaaaaa beni düşün :glm

gülümsettin beni. Ebubekir Subaşı yazarı.canım.
kedilerin sesi de geliyor mu oraya malum çok seversin :DDD
arayacağım inşaAllah ben de özledim senle konuşmayı bu arada niye seni düşüneyim bee :DDD
bu arada yarın benim hediyem geliyo-muş :(

hiçim

Profesör
selam gönüllük..
beni candan usandırdı cefadan yar usanmaz mı?

hiçim

Profesör
zimbabvede aç insanlar fil leşini yemişler...:((((((( Allahım çok şükür şükür şükür şükür af af af

Sehle

Le Nasbirenne
Gönüllük?

Biliyorum uğramadığım için kızıyosun,inan artık değiştim:)
Her yere yetişmek kolay olmuyor:)

**

Sürekli birini beklemek zor biliyorum.
Sabır..Sabır..Sabır..:laugh:

hiçim

Profesör
selam gönüllük.. bugün sabah boştum saçıma yağ sürdüm yine şu sinir karışım işte.. öğleden sonra meslek lisesindeydim... yordu kızlar beni...
yemek yaptım gönüllük..domastesli bulgur pilavı tereyağıda koydum Allahım pişse de yesek çok heyecanlandım :DDD
bugün malum maaş günü memurun en sevdiği ama aynı oranda sevmediği-çünkü borç harç vs.- gün....
ben seviyorum ama yine de..
burda deli gibi yağmur yağdı gönüllük.elede bi sis varki sorma..
neyse pilava bi bakim gönüllük :p

hiçim

Profesör
olağanüstü hal gönüllük :(
tuhaf bişey oldu. yardım etmek istiyorum ama nasıl?
gay birine nasıl yardım edilir :( nasılda hayatı ben ve ben gibilerden ibaret bilerek ve sadevce kendimi düşünerek yaşıyormuşum.. Rabbim yardım et.. çok üzüldüm içim çok tuhaf oldu.. yardım et Rabbim

hiçim

Profesör
bugün aklımdan hiç çıkmadı hep dua ettim onlar için :(
acayip soğudu hava çiçekler çok acele ettiler açmak için..
akşam tavuklu mantar sote yapmışım ki sorma gönüllük süper oldu.
bugün ip atlayamadık çocuklarla onlara kitap okudum derste dersi çocuklar yerine ben kaynatıyorum :D

Enes

İhvan Forum Üye
Sevgili Dost;

İnsan uzun bir süre hissetmediği bir duyguyu yeniden hissetmeye başladığı zaman tuhaf oluyor. Aslında sıradan ve çok doğal hatta olması gereken bir ruh haline düşünce insan nedense kendinden şüphe etmeye başlıyor. Duygularını karmaşık ve tehlikeli bir yolculuk gibi düşünüyor. Daha önce defalarca sütte ağzını yakanın yeniden süt içmesi gibi birşey bu.

İnsanları sevmek, insanlara sevgisini sunmak, insanlara onların değerli olduğunu hissettirmek sanırım bu hisler sayesinde günümüzde epey zorlaşmış. Annemizi ve babamızı dahi severken çok sıradan ve monoton bir sevginin kokularını salgılamaktan başka birşey yapmıyor gibiyiz.

Sahi insanı yaşatan yegane kuvvetin sevgi olduğunu bildiğimiz halde bu gücümüzü kullanmaktan neden son derece imtina ederiz?

Sevgili Dost;

İnsanları sevmekten başka birşey yapmadıkları halde bu sevgilerinin sonunda zarar gören ve acı çeken kişiler nefrete mi bürünmeli? Yoksa bu enerji ve kuvveti elinden geldiğince kullanmaya devam mı etmeli?

İnsan kalbi o kadar gizemli bir şeyki kapasite olarak limitsiz bir sevgi taşıyabiliyorken biz onu nedense sınırlandırıyor, kurallara bağlıyoruz. Ona varılması zor labirentler döşüyoruz.

Sevgili Dost;

Herşeye rağmen ve bütün "ham" kalmış pişmemiş yaralara rağmen, eksikliğe ve günahkarlığa rağmen insanları sevmenin tadı çok başka...