Gönülden gelen sadakat

Meryem

Komplike
O mübareği sen provakasyon için kullanıyorsun Ercan Tekin, bunu illa açık açık yazdıracaksın yani... İyi peki bak yazdım. :)

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Mizah okuyup gülmek isteyenlere güzel bir mesaj olmuş :)

Hele de bu resmin neresinde siyaset var sorusuna epey güldüm :)

İki dost ha? Başbakan davetli bir toplantıda....hani şu müslümanları alt üst eden toplantı.... 28 şubat tokadını yeme sebeplerinden biri.... benim içimi acıtan... kimlere maşa olarak kullanılarak müslümanları eziyete sokan hareket.....
off of bakın gülerken ağlamaya döndük işte .... yüreğim acıyor hala....

Suallerimizi cevaplamaya gücünüz yetmeyip gülmeye devam edin nefis güldürür adamı böyle. ALLAH yardımcınız olsun biz dua ederiz, siz gülünüz inşaALLAH hepbirden cennette beraber gülelim...

Soru 1: Cihad emiriniz kimdir? Cihad emirini kimler seçer? Cihad emiri olmaksızın ümmetin durması caizmidir?

Soru 2: Zulmedenlere meyil/eğilim göstermeyin, yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka veliniz yoktur, sonra yardım da göremezsiniz.” (11/Hûd, 113) ayeti celilesine göre AKP Irak savaşında ZULMEDEN TARAFI DESTEKLEMİŞ VE YANINDA YER ALARAK ZULMEDENE MEYLETMİŞTİR, ABYE MEYLETMİŞTİR. Buna göre bu AKP hareketi Kur'an'ın bu ayetine itibar göstermeyerek yaptığı bu fiiliyata rağmen destekleyen müslümanlar ve bir kısım alimler yanılmışmışmıdır yoksa yanılmamışmıdır?

Soru 3: Zinayı suç olmaktan çıkartan, domuz üretimi için kredi desteği veren bir hükümet Kur'ana göre yasaklanmış bu hareketlere göre doğrumu yapmıştır yanlışmı yapmıştır?

Daha nice sorular varda uzamasın için yazmıyoruz bunlar şimdilik yeterlidir.

EL-CEVAP?

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Bir "savunma içgüdüsü"...
Bize ne!..
Hastalığın en bariz belirtisi.. Allah şifa vere..

Geçen gün Tayyip Bey'in memleketi Rize'nin Güneysu İlçesinde idim. CHP ilçe binasının önünden geçerken hayret ve gülmekten kırıldım doğrusu...

Kılıçdaroğlu'nun aynen yukarıdaki mübarek gibi bir insanla basılmış afişleriyle doluydu camlar..
Güneysu dindardır. Hedef kitlen dindarlar olunca böyle pozlar vermelisin..

Merak ediyorum soru soruyoruz cevap alacağımıza abuk subuk cümlelerle geçiştiriyorsunuz nefis yok diyoruz kur'an ve sünnete göre yazın diyoruz elde var -0-!!!
İnsana dayanma ölür, ağaca dayanma çürür, duvara dayanma yıkılır, Allah'a dayan olursun ARSLAN. diyor Erbakan hocamızın sevgili dostu Mahmud efendi hz'leri...

3 sual söyledik cevabınızı alabilirmiyim muhterem kardeşim.

Soru 1: Cihad emiriniz kimdir? Cihad emirini kimler seçer? Cihad emiri olmaksızın ümmetin durması caizmidir?

Soru 2:
Zulmedenlere meyil/eğilim göstermeyin, yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka veliniz yoktur, sonra yardım da göremezsiniz.” (11/Hûd, 113) ayeti celilesine göre AKP Irak savaşında ZULMEDEN TARAFI DESTEKLEMİŞ VE YANINDA YER ALARAK ZULMEDENE MEYLETMİŞTİR, ABYE MEYLETMİŞTİR. Buna göre bu AKP hareketi Kur'an'ın bu ayetine itibar göstermeyerek yaptığı bu fiiliyata rağmen destekleyen müslümanlar ve bir kısım alimler yanılmışmışmıdır yoksa yanılmamışmıdır?

Soru 3: Zinayı suç olmaktan çıkartan, domuz üretimi için kredi desteği veren bir hükümet Kur'ana göre yasaklanmış bu hareketlere göre doğrumu yapmıştır yanlışmı yapmıştır?

Daha nice sorular varda uzamasın için yazmıyoruz bunlar şimdilik yeterlidir.

EL-CEVAP?

efruz

Kıdemli Üye
Resmi yayınlayıp bunun neresinde siyaset var dedin.yetmedi ayetler sunup hükümeti kötüleyip siyasi propaganda yaptın.

ve hala bunun neresinde siyaset var diyorsun.

Allah aşkına O mübareğin resmini kullanma.yazık acıyorum sizlere.Kalpten sevilen ve hürmet edilen bir mübareğin sayesinde birilerini bizlere sevdirmeyiniz.

Numan kurtulmuş hadisesinde erbakan sıfır almış ve kaybetmiştir.

ibrahimi

Has Uşak
Ercan Tekin dün uyarımızı yaptık.Bundan sonraki icraatlerimiz de o yönde olacaktır.
Bunu burada tartışmayalım.

Bizim için de söylediklerine cevap vermeyi düşünmüyorum.Ancak bizden milli görüşçü siteler gibi Erbakan konusunda hassas olmamızı,üyelerimize Erbakan ve milli görüşü dayatmamız beklenemez.Kimseye ayrımcılık edemeyiz.

Çünkü biz tüm müslüman camianın forumu olmak için uğraş veriyoruz.Kendimizi bir takım taraflara adapte edemeyiz.Selamlarımla.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Resmi yayınlayıp bunun neresinde siyaset var dedin.yetmedi ayetler sunup hükümeti kötüleyip siyasi propaganda yaptın.

ve hala bunun neresinde siyaset var diyorsun.

Allah aşkına O mübareğin resmini kullanma.yazık acıyorum sizlere.Kalpten sevilen ve hürmet edilen bir mübareğin sayesinde birilerini bizlere sevdirmeyiniz.

Numan kurtulmuş hadisesinde erbakan sıfır almış ve kaybetmiştir.

Biz ayetleri ne için tutuyoruz evimizdeki kur'anda? Biz o ayetleri konuşmayacağız mı?
Ülke idaresinde eğer zulüm varsa biz bunu eleştirmeyecekmiyiz?
Biz kur'an ve sünnete bakıp yanılıp yanılmadığımıza bakmayacakmıyız.
Soruyorum eğer kendinizi bu tutumlarınızda haklı tutuyorsanız 3 soruma cevap verin ama cevap veremeyecekseniz de bir daha karşıma hüccetsiz çıkmayın.Biz hüccetle bu meseleleri ele alırsak kim haklı kim haksız öğreniriz. Yoksa mahalle kavgası gib münakaşalara içi boş cümlelere nefsi çıkışlara karnımız tok belgeli görüşelim diyoruz kimsede belge yok ne var bana göre şuna göre yahu müslümanın elinde kur'an ve sünnet ne için var namaz abdest için mi?

Biz çok açık yazıyoruz belgeli görüşelim diye!
Eğer bilmiyorsanız ki bilemeyebilirsiniz açıkça söyleyin ona göre izah edelim.
Ama biz apaaçık ayetler ile yönetimi kıyasladığımızda çıkan sonucu size gösterdiğimizde o ayetleri nasıl görmezden gelebilirsiniz mes'ulsünüz bu ayetler ile amel etmemeye haberiniz yok!

Şeriat nizamına göre kimse düşünmüyor herkes günümüzün çağının gerekçelerine göre düşünüyor ama hesap var efendi ALLAH demiyecek mi 'ben kur'anı haftada bir kere okuman için mi size indirttirdim? onunla neden amel etmedin? '' demiyecek mi sanıyorsunuz yahu bu size yaptığım en büyük iyilik birbirimizi hatalarmızdan uyarıyoruz ne güzel birşey ayıplamıyoruz bu kötü şu iyi diyoruz çünkü ALLAH BUYURUYOR Kİ :
Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler bunlardır. Al-i imran suresi 104

Biz ne için anlatıyoruz bunları bu yüzden emir var emir!

Keyfim için sizinle kaşıkmı atışayım biz de tebliğ çok önemli bir vazifedir. Biz kardeşlerimizle iyiyi kötüyü yanlışı doğruyu görüşeceğiz ki hata etmemeye çalışalım.
Akpli benim düşmanım değilki can kardeşim ya canım feda yahu canım. Heer müslüman canımdır ciğerimdir ölürüm ben müslümanlar için yeterki müslüman olsunlar. Ama ortada fitneler var ziyanlar var biz bu yüzden birbirimizi koruyacağız. Allah ayetler vermiş hadislerle Resulüllah bize nizamı bildirmiş biz işimize geleni alır işimize gelmeyeni görmezsek bu neyin nesidir arkadaşlar.

İhvan forum yönetimi başta olmak üzere herkesden ricam şudur!

1.iHVANFORUMDA bu tür meseleler belgeli ispatlı olarak görüşülsün.

2.Kardeşlik hukukuna riayet edilsin. Dine hizmet etmiş insanları küçülten, aşağılayan ve hakir görüş hakaret eden edep dışı yazılara müsade edilmesin.

3.Müslümanlar kardeştir ve ne olursunuz nefsi yorumlara müsade etmeyin münakaşa haramdır kul hakkına riayet esastır.

4.Kayda değer, dayanağı sağlam ve hüccetli görüşlere saygı duyulsun.

5. Kimse hakkında belgesiz ispatsız ithamlarda bulunmasın kul hakkına riayet edilsin.

Bu isteklerim hepimizin selameti içindir.
Herkes bu talepleri uygun bulursa ne güzel olur seviyeli olur güzel olur doğru bilgiler ne varsa herkes alır.

Ama diyorsanız ki buraya siteye insanlar stres atmak için eğlenmek için geliyorlar o zaman hiçbir kayda değer ilmi yazılar eklemeyelim geyik yapmak istediğimizde uğrayalım. Ama ilme ve irfana saygı ve sevgi var ise azıcık itibarı talep ediyorum.

Bu yazdığım yazıyı herkesin hüsn-ü zanı ile düşünmesini rica ediyorum.
Ben herzaman kardeşlikten yanayım kimseye kinim düşmanlığım yoktur. Ama dine hizmeti insanlığa hizmeti olmuş değer verilen kimselere aslı astarı olmayan yakışıksız ithamlar bizleri derinden yaralar. Kim sevdiğine haksız yere ithamlar yapılmasına razı olur ki. Ya ispatlanması lazım yada hiç o işe girilmemesi lazım. Nefisden çok sakınalım.

Allah her samimi kulundan razı olsun kardeşliklerimizi pekiştirsin.amin

reis

Kıdemli Üye
Cevap mı, Ne cevabı!..

Biz sizin "polemik maskotunuz" muyuz ki size cevap yetiştirelim.
Sizin kafa yapınız cevap kaldırmaya müsait değil.
Sizin kafa yapınızla, ayetleri Erbakan'ın (ve başkalarının) kafirliğini(!) ispatlamak için yorumlayan Öngüt'ün kafa yapısından ne farkınız var??? Sizdeki mantığın aynısı onda da vardı(r). Sizi kafir(!) yapan Öngüt'ten ne farkınız var??

Ha esasen sizin niyetiniz de cevap almak felan değil zaten... ( Hani ne kadar çok yorum yazarsanız sitenizin reklamı o kadar çok görünür, öyle mi... )
Bizim mahallenin delikanlıları sizin bu pozisyonunuzda olanlara "artistlik olsun diye sorma" derler..

Size cevap versek yeni zırvalara cevap isteyeceksiniz. Böyle sürüp gidecek..
Sizin peşinize takılıp zamanımızı harcamak için mi giriyoruz internete..

Konuyu uzatmaya gerek yok...

Not:
Öngüt'çü arkadaşlara (da) tarafımızca cevap verilmeyecektir...

MECZUP

Profesör
Konuşulana bakarım söz mü diye konuşana bakarım adam mı diye !

ayet yazıyosuuun, yorumunu kendin yapıyosun siz alim falansınız da haberimiz mi yok !

Efendi babamı azına alıyosuun konuyu nereye saptırıyosunuz ? Bence önce sizler açıklama getirin Ercan tekin ve sizin gibi düşünenler var ise !! VESSELAM

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Cevap mı, Ne cevabı!..

Biz sizin "polemik maskotunuz" muyuz ki size cevap yetiştirelim.
Sizin kafa yapınız cevap kaldırmaya müsait değil.
Sizin kafa yapınızla, ayetleri Erbakan'ın (ve başkalarının) kafirliğini(!) ispatlamak için yorumlayan Öngüt'ün kafa yapısından ne farkınız var??? Sizdeki mantığın aynısı onda da vardı(r). Sizi kafir(!) yapan Öngüt'ten ne farkınız var??

Ha esasen sizin niyetiniz de cevap almak felan değil zaten... ( Hani ne kadar çok yorum yazarsanız sitenizin reklamı o kadar çok görünür, öyle mi... )
Bizim mahallenin delikanlıları sizin bu pozisyonunuzda olanlara "artistlik olsun diye sorma" derler..

Size cevap versek yeni zırvalara cevap isteyeceksiniz. Böyle sürüp gidecek..
Sizin peşinize takılıp zamanımızı harcamak için mi giriyoruz internete..

Konuyu uzatmaya gerek yok...

Not:
Öngüt'çü arkadaşlara (da) tarafımızca cevap verilmeyecektir...

Yazdığımız bir önceki cevaba binaeyn aslında bu yaptığınız hiçde samimi bir yorum değil.
Üç soru sorduk cevap verecek durumunuz yok ama nefis yapıp bizi birde ÖNGÜTÇÜ yapmadığınız kaldı yazıklar olsun size.

Bu zamana kadar kimi kafir ilan ettik iftira ediyorsun!

Üç soru sorduk kimse cevap veremedi demek ki çoğunuz bilmeden dayanağınız olmadan hüccete riayet etmeden ve KUR'AN SÜNNETE göre görüş bildirmeyen yapıdasınız. Bu sonuç ortaya çıkıyor. Amacım Kur'an ve Sünnet yolculuğunda hareket etme şuurunu size hatırlatmaktır. Siz kimlik müslümanı ya da Kur'anı hafta bir hatırlayan veya onunla ameli işine geldiği gibi eden müslümanlardan olmayın diye bu üç soruyu sorduk.

Bundan sonra hüsn-ü zan ehli olanlara muhattap olacağım ve benimlede hüsn-ü zan ehli kimseler muhattap olsunlar. Açtığım konulara su-i zan ehli kimseler, kalplerinde hastalık bulunanlar cevap vermesin. Cevap vereceklerse MÜSLÜMANIN delillendirme yöntemi belgeleme yöntemi olan KUR'AN, SÜNNET, İCMA-İ ÜMMET VE KIYAS-I FUKAHAYA göre cevap versinler ve sakın ha atmasyon, içi boş, nefsii, çağın düzenine dayanan görüşleri öncelik alarak yapılacak hiçbir yorum yazmayın hangi yazılarımıza ilmi meselelerin geçtiği yazılarımıza.

İşi gücü münakaşa, çekişme ve fesadlık olanlar da çıkmasın karşımıza, işi gücü dostluk, bilgi alıp verme, sevgi ve kardeşliğe öncelik verenler yazsınlar.

Kul hakkına ve kardeşlik hukukuna riayet edenler yazsınlar.

Seviyeyi korumak, edebi muhafaza etmek adına bu temennileri yapmak mecburidir.

Alt tarafı üç soru sorduk çekmediğiniz yer kalmamış gibi tüm ehl-i sünnet müslümanlarını açıktan KAFİR İLAN birisiyle bizleri bir tutabildiniz bu en büyük iftiradır.

Şimdi sizi helallik istemeye davet edeceğim yoksa bu iftiranız sizi ahirette sıkıntıya sokar biz ise her müslümanın kurtulmasını arzu ederiz. Tekfircilik bizim mesleğimiz değildir çünkü ehl-i sünnet itikadında böyle bir görüş mevcutta değildir. Bir defa felanca kafir oldu diye bir ithamım olduysa ispatlayın bugün yazmayı bırakacağım. Biz ayetlerde belirtilen şu fiilleri işleyen kimselerin akibeti azap ile cehennem olacaktır arkadaşlar o yüzden o çirkin fiilerden sakınalım diye nehyi anil münker yapıyoruz da bunu reis gibi bilgisi aklı yerinde olanlar nerelere yorabiliyorlar demek kasıt hakim ve maksat hakikati savunmak veya anlamak anlatmak değil maksat münakaşa etmek ve tahrik edip çekişme oluşturmaktır. Bizim yazılarımız içimiz gibi dışımızla aynıdır nereden nerelere çekerseniz çekin asla başarılı olamayacaksınız çünkü HAK TELA ne yapıp ne ettiğimize şahittir. Ya seviyeli güzel itidalli yazılar ile muhattaplık ediniz ya da kul haklarına riayet bakımından zarar ziyanlardan kendinizi sakındırınız. Zira müslüman ALLAH'tan korkandır kibir ile hareket etmekten sakınır.

Bu yazıları genelleme olarak da alabilirsiniz mesele doğruyu hakikati en anlaşılır dille birbirimize iletip anlatmak ve paylaşmaksa eğer önce mevcut marazlıkların temizlenmesi ve suizanın yok edilmesi mecburidir. Mevcut nefsi hesaplar ortadan kalkmadıkça böyle çirkin tekfircilik benzetmelerinden tutun akla hayala gelmeyecek manasız şekilsiz ve dayanaksız yaklaşımlar ve görüşler üremeye devam edecektir. Bu ise müslümanın kalitesine zarar verdiği gibi leke sürer. Biz hepimiz temiz kalalım diyorum çok şey istiyorsam makul cevap veriniz.
Ves'selam

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Konuşulana bakarım söz mü diye konuşana bakarım adam mı diye !

ayet yazıyosuuun, yorumunu kendin yapıyosun siz alim falansınız da haberimiz mi yok !

Efendi babamı azına alıyosuun konuyu nereye saptırıyosunuz ? Bence önce sizler açıklama getirin Ercan tekin ve sizin gibi düşünenler var ise !! VESSELAM

Buyrun naklettiğimiz ayetler mütaşabih mi değil mi?
Mütaşabih ayetleri müslümanlar nasıl anlar?
Bunları biliyormusunuz?
Eğer bilmiyorsanız sormanız yeterlidir bildiklerimizi anlatırız ama böyle kasti yorumlara hiç gerek yok.
Efendi hz'leri hakkındaki malumatlarımız kulakdan dolma şu şöyle dedi de bu böyle dedi de değil birinci ağızlardandır bizim şahitliklerimiz. Efendi hz'lerini zorla bir kefeye koymaya çalışıp kendisini hasta eden güruhuda biliyoruz. Kendisine ait olmayan sözler ile seçimler de millete: ''Efendi babam AKPYE oy verin diye talimat'' yolladı diye telefonlara mesajlar çekip mahallelere hoca kılığında çarşaflı kadınlar ile fitne fesad yayanlarıda biliyoruz. Efendi hz'lerine yapılan bu iftiraları avukatı tvden kamuoyuna bildirmiş isim isim itne başlarını deşifre etmişlerdir. İşinize geldimmi Efendi hz'lerini siyasete alet etmeyin diyenlerin yaptığı bu işler neyle samimiyet ölçüsü olabilir. Biz hamd olsun Erbakan hoca ile Mahmud efendi hz'leri arasındaki münasabetlere şahidiz. Sadece o mu daha nice ALLAH DOSTLARI ile olan münasebetlerine şahidiz.

Gelin şu sorduğum üç soruya bari siz cevap veriniz. Neden kimse cevap veremiyor? Siz bizi tek mi sandınız?
Bizim gibi düşünenlerin başında Efendi hz'leri var, avukatı İsmail MÜFTÜOĞLU var, Resül hocamız var, Şehid Bayram hocamız var, Şehid Hızır hocamız var, Cübbeli Ahmed hocamız var, Mehmet TALÜ hocamız var, Abdulmetin BALKANLIOĞLU hocamız var, Nusretullah hocamız var, Ahmed Vanlıoğlu hocamız var, Mustafa ÖZŞİMŞEKLER hocamız var nice güzel alimler ve cemaatlerimiz varken siz neden bahsediyorsunuz?
Bunu hiç dinlemediniz mi?
http://facebookvideoindir.gen.tr/mahmut-ef-hz-erbakan-hocanin-desteklenmesi-farzdir-demis.html

saliha kalem

Profesör
154375_457489513870_249129273870_5687117_4274407_n.jpg

151085_457489538870_249129273870_5687118_5822949_n.jpg

149096_457489598870_249129273870_5687121_5549299_n.jpg