Gönül Verenleri Bilebilseydik

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ömrümün dönüm noktalarından bir dönemi Mardin'in Kiziltepe ilçesinde geçirdim. Hayata ve ülkeme bakışımın dönüm noktası bu dönemdir. Mardin ve ilçeleri kadar komşu iller Batman , Urfa ve Diyarbakır'ı da tanıma fırsatı bulmuştum. Tarihi ve turistik yerleri gezdiğimi söyleyebilirim ama tanımak derken kast ettiğim başka birşey.

Genelkurmayin buyuksehirlerde görünmeyecek yüzüyle orda tanıştım. Fetonun kolluk kuvvetleri üzerindeki etkisini orda gördüm. Terörle anılan yapılarla aynı zamanda da örneğin özel harekatla muhabbetini orda müşahade ettim. İlçedeki fetöcü dershanenin müdürü aynı zamanda bu bağlantıların organizatoruydu. Derken Hizbullah diye bir yapıyı fark ettim. Hizbullah ile PKK arasına sıkışmış ama ikisinden de olmayan samimi imanlı Kürt kardeşlerimi fark ettim. Avrupali ajanların gezip dolaştığı ve örgün eğitim verdiğini fark ettim. Normal sıradan bir çiftin düğününe katılan bildiğin Fransız Alman İngiliz misafirler gördüm.

Bir gün misafirhane de oturuyorduk diğer illerden de misafirler vardı ve mevzu döndü dolaştı PKK ya geldi. Malum partiye mensup ( o zamanki adını hatırlayamadığım için öyle dedim ?) birisi konuşurken propaganda yaptı. Başka bir ilde yaşayan misafir hemen söz aldı ve sen kendi adına konuş. Ben de kürdüm ama müslüman bir kürdüm senin benim adıma konuşmaya hakkın yoktur dedi ve adamı susturdu.

Sur ve Nusaybin gibi ilçeler başta olmak üzere hendek girişimlerine maruz kalan ilçelerde örgüte ciddi tepkiler gelmişti. Merak ettiğim nokta mecliste iyi partiye ayar veren kadının sözü ne kadar doğru. PKK seven Kürtler toplam kürtlerin kaçta kaçına denk geliyor. Müslüman Kürtler azaldı mi çoğaldı mı?

cemaliii

Kıdemli Üye
Hocam hdpnin oyu artmadı, oyu kürtlerde azaldı aslında. son 2 genel seçimde barajı aşsın diye hdpye bizim bazı aklıevvel chpliler oy veriyor.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hocam hdpnin oyu artmadı, oyu kürtlerde azaldı aslında. son 2 genel seçimde barajı aşsın diye hdpye bizim bazı aklıevvel chpliler oy veriyor.

Saadetten aday olan Hdp liler de var. Onlar da kendi partilerinin oyunu düşük gösterirken sp nin oylarını yükselttiler. Durum eşit gibi :)