Gönül dil-i hal, sükut etmiş melaldir!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Belki hiç şahit olmadın [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Karanlığın loş edasında nefeslenir ve sessizce adımlardım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kaçardım, firar etmiş bir mashkum misali nazarlardan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Korkardım, yüreğimin yara almasından ve kararmasından[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Oysa bir çift sözüm vardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Zindanlarda geçirdiğim günlerin acısına ve vurgun yemiş bakir duygularımla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Zanlıydım, sadece nefsi müdafa eden bir soluktum, hiç anlaşılmadım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Zemherinin ortasında, yıkılmış duvarlar arasında, ayaz içimi sızlatınca bakardım uzaklara[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yıllara sari bekleyen umutlarım vardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Henüz gençlik yıllarımdı, mefkurem için azimet en muteberli azıktı, sabır illaki yanımdaydı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kanaat nereye kadardı, hangi umdeler ve ilkeler için yapılacaktı, akıldaneler ne kadar alıktı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Siyasiler, vesayet için nesilleri katledenler, olağanüstühalller, sıkıyönetimler elan salgındı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]En masum kitaplarım dahi saklanırdı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Polis dinlemeden kelepçe takardı, onlar içinde dernekler ayrıştıran bir odaktı, kan akardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne söyledimse dinlemediler, nezarethaneye attılar, ne yemek ve ne de su verdiler, attılar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Leş gibi kokan bir odada, nasıl aldırmadan duruyorlarsa, mahkum olmadık ya aldırmadılar[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ah hapisane yıllarım, içimi sızlatan acılarım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir suçum olsa hayıflanırım, hak ettim demek ki diye yüreğimi ayıklarım,kime anlatırım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]En garibime giden, hakimi temaşa ederken, hiç sual etmeden el işaretiyle yol vermiş sanırım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Görevli Polisler evinize gideceğiz, yatak ve yorgan alacağız dediler, artık hiç aldırmadım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hak ve hukun adına neler katlediliyor anlamıştım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İmtiyazlı nefesleri gördükçe, her naneyi işledikleri halde alenen perdelenen sahneleri andım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şöyle bir içimi çekerek hayıflandım, ya sabır diyerek kalbimin sahibine umutdumu bağladım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yeter artık, vesayet telakkiniz ve temayül maslahatınız dedim ve yüreğin sesini dinleyerek[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Elbette ki “evet” diyeceğimi kimseden gizlemedim ve alenen niyetimi sizlere belli ettim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]