Gönlümün çöllerinde yanıyorum

cicek demeti

Sükut

images

Gönlümün çöllerinde yanıyorum

Ey ebed ve ezel Sultaninin Sevgilisi! Seni övemem ki, Seni her seyin Yaraticisi ve bütün varliklar övmüs. Seni anlatmaya sözlerim yetmez ki, nurunun aydinligi, ebedî ve ezelî aydinlatani hangi söz anlatabilir ki…

Zaten seni anlatmak ya da övmek istemiyorum. Kalbimin, duygularimin ne kadar ihtiyaci oldugunu söylemek istiyorum sana. Kalbimin karanlik geceleri artiyor sensiz. Issizligim, kimsesizligim ve yoksullugum çogaliyor. Benligimin ruhuma isyani artiyor. Sevgini, sefkatini, kokunu özlüyorum. Gül kokunu… Kâinata sinmis aydinligini ariyor gözlerim.

Sana ihtiyacim var ey Sevgililer Sevgilisi, Yaraticinin En sevgilisi. Kalbime dogsa günesin. Sevmeye özürlü kalbim, sevginle sevmeyi ögrense. Aska giden yollarda, seni ariyorken yüregim, benligimin isyanina tâbî olmasa kalbim…

Askini, cosan deli irmaklar gibi kalbimin en kuytularina kadar sindirebilsem. Bir serinlik dolsa askinin atesinden varligima. Biliyorum ben bu tadi aslinda. Biliyorum bu ask kokusunu… Ama bilmem seni yasamama ve yasatmama yetmiyor. Kalbime ve benligime yükledigim masiva sevgileri dolaniyor ayaklarima.

Ey sevgili, en sevgili sana ihtiyacim var!
Dagilmis benligimi, Yaratana teslim etmek için kilavuzluguna ihtiyacim var. Bin parçaya ayrilan beynimin, hakikati bulmasi için varligina ulasacak yollarimi aydinlatsin nurun.

Avuç avuç nur olup dolsan gönlüme. Seni aninca dudaklarim, kalbim dolup tasan bir irmak olsa. Göz yaslarim kalbimin topragini islatsa ve burcu burcu sen koksan…
Ey sevgili!
Sana ihtiyacim var. Gönlümün çöllerinde yaniyorum. Kurak iklimlere durdum yoklugunda. Rahmet rahmet dog gecelerime. Ay gibi, mehtap gibi, günes gibi…

Ey sevgili!
Yap-boz sevgilerin, yalandan gülücüklerin, riyakâr bakislarin içinde kayboldum. Beni gerçek sevgin, sevimli gülüsün ve dost bakislarinla isit…
Sana ihtiyacim var ey sevgili!

Ebed gününde sefaatine, dünyada sefkatine ihtiyacim var…

Senin ümmetinim demeye yüzüm yok. Benligim isyankârligiyla her daim kaçak bir yolcu… Ama senin semsiyenden baska kurtulus yerim de yok ki…
Sefkatinle sarip sarmala ruhumu ey sevgili…

Alinti.