Gönlüm susuz, gözlerim uykusuz ve nursuz!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Alıp götürüyor zaman, sanki biçilmiş kaftan an be an[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bazen geçmiyor taraneleri, solgunlaşan nefesleri, hüzün içinde geçen fersiz halleri[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Düşünüyorum, elan içinde nefesleniyorum, suaaleri derliyor, boynun büküyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne istiyorum, nereye gidiyorum, istikamet için ruhumun bizarlığını göremiyorum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Annem neler söylemişti, yok işte göçtü gitti[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Babam yadederdi, nefes nefese hikaye ederdi, sürur içinde gözlerin ferini hasrederdi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sıkı sıkıya tembihlerdi, bazen aman ha yaklaşma derdi, nefsimi gemlememi isterdi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbin sezgisiyle nazar et derdi annenin şefkatini görmezden gelme diye söz ederdi[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Dedem kabirdeydi, ninem bilmem ki ne haldeydi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mahzun çehreleri, mağdur nefesleri, an be an bekledikleri vakit çoktan gelmişti[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şimdi ne söylerlerdi, gönül lehçeleri hayli sessizlerdi, ne bir ses, ne heves ayan idi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bu hali ve içinden çıkılmaz ahvali düşünmek pek külfetliydi,bir tefekkürü zahitti[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Temaşa ettiğim bu hal üzre dil lal oluyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Boğazım kuruyor, yutkunmalarım başlıyor ve gözlerim boşluk içinde neleri arıyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalp ki; sıla hasreti sine-i halde öyle aşikar ki, şehredilmeyen zaman hali bağlıyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]An be an kalbin sezgisinde med cezir yaşanıyor, hasret, haşyet bir birine karışıyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne söylenmeliydi, elbette ki ömür hesabiydi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hevesler renk renk, nefsim nizamsızlık içinde neye denk, haydi başlıyor düşünmek[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dirilip dirilip şafakların muştusunda, umutların kanatlarında sevdayı hissetmek[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönlü kaygısız ve tasasız bir şekilde aşkın didarına hasretmek ve öylece göçmek[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​