'Git İsrail'de siyaset yap'

Dergaz

Profesör
Katılım
31 Ara 2007
Mesajlar
1,685
Tepkime puanı
28
Puanları
0
Yaş
36
Konum
Ne fark eder ki
Başbakan Erdoğan, Türkiye'yi İsrail'e şikayet eden CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert çıktı...

Başbakan Erdoğan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu İsrail'in avukatı olmakla suçladı. Geçtiğimiz günlerde İsrail devlet televizyonuna röportaj veren Kılıçdaroğlu'nun hükümetin İsrail politikasını eleştirmesi Erdoğan'ı çok kızdırdı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İsrail devlet televizyonuna verdiği demeçte "Her iki tarafta da hata vardı" sözlerine sert tepki gösterdi

Erdoğan, TV Net'te canlı yayına katılarak, soruları cevapladı. “İsrail'in avukatıysan ne işin var burada. Git orada siyaset yap” sözleriyle eleştiren Erdoğan, referanduma saatler kala ana muhalefet liderine sert sözlerle yüklendi:

İSRAİL'İN AVUKATI MISIN?"İki taraf da hatalıdır ifadesini kullanmak doğru mu? Sen İsrail'in avukatı mısın? İsrail'in avukatıysan ne işin var burada. Git orada siyaset yap. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'na soyunmuşsan bu ifadeyi kullanamazsın. Siz bu kafayla gittiğiniz sürece bu millet sizi iktidar yapmaz. Mavi Marmara'ya müsaade edilmemeliydi diyor. Hangi ülkede yaşıyosun ya. Bu ülke demokratik laik soysal hukuk devleti. İnsani yardım taşımak için çıkacak uluslararası STK'ların olduğu bir örgüte çıkış vermeyeceksin. Burası astığı astık kestiği kestik bir ülke değil. Orası da bir açık deniz değildir. Orası İsrail'in karasuları değil. Bunun dışında olan sulardır ve herkese açıktır. Her ülke istediği gibi kullanır."


habervaktim
 
Üst