Gidiyorum

Hanne

Doçent
green.jpg

Gidiyorum!...Yaptıklarımın , yapmak isteyip de yapamadıklarımın yükünü omuzlayarak; gördüklerimin, görmek isteyip de göremediklerimin hasretiyle yanarak; söylediklerimin ve söylemek isteyip de söyleyemediklerimin pişmanlığı ile dolu olarak gidiyorum...

Arkama bakmaya korkuyorum giderken...Korkum hem geride bıraktığım enkazı görmekten, hem de dayanamayıp geri dönmekten...Ama hayır!... Dönmem artık, dönemem...Hani hep derler ya "Hayatına yeni bir sayfa aç." diye! İşte ben de hayat defterimde kalan son temiz sayfayı açmaya kararlıyım! Belki de bu ötelere hazırlık için son şansım...

Gidiyorum!... Aslı'nın Kerem'e sevdası gönlümde, bülbülün bitmeyen nağmesi dilimde, Kaf Dağının ardında ya da bir adım ötede, bir mechule doğru gidiyorum...

Gidiyorum!...Boşa geçen vaktimin diyetini ödemek, yaşadığım her saniyenin hakkını verebilmek, yaşatmak için yaşayabilmek ve hayatımdaki kısır döngüyü kırabilmek için gidiyorum...

Gidiyorum!...Vatanımın birliği ve bütünlüğü için feda olan canların karşısında utanmamak; gözü yaşlı anaların, çiçeği burnunda gelinlerin, "Baba" demeye yeni başlamış ama babasını bulamayan yavrucukların gözyaşlarını silebilmek; şehit olan eşinin tabutuna sarılıp ağlarken "Gururluyum, yıkılmadım, siz de onur duyun." diye bağıran taze gelinin yaralarını sarabilmek için gidiyorum...

Ben, beni unutmak; beni yok edip başkalarında varolmak için gidiyorum...Kimseye kırgın değilim, herşeyi unuttum, herkese hakkımı helal ediyorum....

Alıntı

EL-ALA

Asistan
tşkler. güzel bir yazı...

BADUH

Asistan
SA,

Belki hiçbir şey kolay kolay gözlerimi yaşartmıyor ama şehit denilince, filanca asker şehit oldu denilince gözlerim doluyor, ciğerim başlıyor yanmaya, orada çözülüveriyorum.

Cenab-ı Allah sabır versin onların analarına-babalarına-eşlerine-çocuklarına.

Cenab-ı Allah evlat acısı kimseye göstermesin.

Neyse, madem gidiyorsun yolun açık olsun. Hak yolunda yürüyen herkese selam olsun. Az demeyip bir an olsun beynini Hak yolda yoranlara selam olsun.

Ama eğer gitme sebebin Hak değilse yine de canın sağolsun.

Gerçi gidiyor musun yoksa sadece alıntı mı yaptın tam anlayamadık ama...

İyi çalışmalar.

Hanne

Doçent
SA,

Belki hiçbir şey kolay kolay gözlerimi yaşartmıyor ama şehit denilince, filanca asker şehit oldu denilince gözlerim doluyor, ciğerim başlıyor yanmaya, orada çözülüveriyorum.

Cenab-ı Allah sabır versin onların analarına-babalarına-eşlerine-çocuklarına.

Cenab-ı Allah evlat acısı kimseye göstermesin.

Neyse, madem gidiyorsun yolun açık olsun. Hak yolunda yürüyen herkese selam olsun. Az demeyip bir an olsun beynini Hak yolda yoranlara selam olsun.

Ama eğer gitme sebebin Hak değilse yine de canın sağolsun.

Gerçi gidiyor musun yoksa sadece alıntı mı yaptın tam anlayamadık ama...

İyi çalışmalar.

A.s
hayır Allah'ın izniyle burdayım .Alıntı ve de güzel bir alıntı ...diye düşünüyorum ben bu yazıyı çok beğendim ve sizlerle de paylaşmak istedim...

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
Gidiyorum!...Yaptıklarımın , yapmak isteyip de yapamadıklarımın yükünü omuzlayarak; gördüklerimin, görmek isteyip de göremediklerimin hasretiyle yanarak; söylediklerimin ve söylemek isteyip de söyleyemediklerimin pişmanlığı ile dolu olarak gidiyorum...

Ben, beni unutmak; beni yok edip başkalarında varolmak için gidiyorum...Kimseye kırgın değilim, herşeyi unuttum, herkese hakkımı helal ediyorum....

Alıntı

teşekkürler zeynep ;)
:clap2: :clap2: :clap2: