Geziciler Durdu Diye Sevindi : Marmarayın YOĞUNLUK NEDENİYLE Kapısı Arızalanmış

Dua Nur

Kıdemli Üye
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Tepkime puanı
247
Puanları
0
Geziciler Durdu Diye Sevindi : Marmarayın YOĞUNLUK NEDENİYLE Kapısı Arızalanmış

Marmaray'da teknik arıza nedeniyle dün akşam saatlerinde seferler gecikmeli olarak yapıldı. Marmaray istasyonlarında yapılan anonslarla teknik bir arıza yaşandığı duyurusu yapılıp bir süre turnikelerden geçişlere izin verilmedi. Mesai bitiş saatlerine denk gelen arıza nedeniyle istasyonlarda izdiham yaşanırken, yolcular aralıklarla gerçekleşen seferleri beklemek zorunda kaldı. Arıza nedeniyle yürüyen merdivenler de bir süre çalıştırılmadı.

Yaklaşık 10 dakika duran seferler nedeniyle duraklarda yoğunluk yaşandı. Yaşanan arızanın giderilmesinin ardından seferler normale dönerken, bazı vatandaşlar sosyal medya üzerinden yoğunluk fotoğrafları paylaştı.
Marmaray geçtiğimiz bir yılda 1.4 milyon kilometre yol kat edip, gerçekleşen 100 bin sefer ile 50 milyon yolcu taşıdı.

DEMİRYOLLARI İSTANBUL BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Demiryolları İstanbul Bölge Müdürlüğü'nden AA muhabirine yapılan açıklamaya göre, arızalandığı için yolcuların mağdur edildiği iddia edilen Marmaray'da, yolcu alımının arıza süresince kademeli olarak gerçekleştirilmesinin ardından seferler normale döndü.

İZDİHAMDAN DOLAYI KAPI ARIZALANDI

Alınan bilgiye göre, bugün İstanbul trafiğinde yaşanan olağandışı yoğunluktan dolayı Marmaray'a her zamankinden aşırı talep olunca Sirkeci durağından Ayrılıkçeşme istikametine giden trenin 18.30'da yolcu izdihamından dolayı kapısında arıza meydana geldi.

Arızadan dolayı yolcusunu boşaltan tren 18.49'da boş olarak Ayrılıkçeşme istikametine devam etti. Bu arada kademeli olarak yapılan yolcu alımları sonrası 19.01'den itibaren tren 5 dakikada bir hareket ettirildi.
Saat 20.00'ye kadar 5 dakikalık aralıklarla yapılan seferler 20.00'den itibaren normal seyri olan 10 dakikalık periyoda geri döndü.
Açıklamada, Marmaray'da işleyişin normal şekliyle devam ettiği kaydedildi.

GEZİ MEDYASININ YÜZÜ GÜLDÜ

Marmaray'daki arızayı fırsat bilen "Gezi medyası", arızanın nedenini öğrenmeden ve önemsemeden, müjde verir gibi son dakika olarak haberleştirdi.

http://www.ensonhaber.com/marmaray-yogunluk-nedeniyle-arizalandi-2015-01-30.html
 
Üst