Gezi provokasyonu tutmadı sıra Kobani'de | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Gezi provokasyonu tutmadı sıra Kobani'de

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,920
Puanları
63
Gezi’nin aktörleri bu kez de Kobani'de yaşananları bahane edip halka sosyal medya üzerinden ‘sokağa çıkın’çağrısı yaptı. Ünlü gazeteciler Gezi’de yanlarına çekemedikleri Kürtleri Kobani olaylarına bahane edip yanlarına çekmeye çalıştı. Bu kapsamda Türkiye'nin bir çok yerinde vandalizme varan olaylar yaşandı.


PROVOKASYONA BİR DESTEK DE PARALEL YAZARDAN

Önder *****, resmi Twitter hesabında bir skandal imza attı. *****, sosyal medya hesabında "Bursa terminal mescidi burası ve IŞİD bayragının arması :(" notuyla bir fotoğraf paylaştı. *****'ın IŞİD armasına benzettiği şeklin Hz. Peygamber'in mührü olduğunu bilmesine rağmen, bunu IŞİD bayrağıyla ilişkilendirmesi tam bir provokasyon olarak algılandı.

Geziciler'in halkı ayaklandırmaya yönelik çabalarına paralel medyanın temsilcilerinden Önder *****'ın attığı tweet ile, provokasyona paralel yapının da destek verdiğini ortaya koydu.


İŞTE TWITTER'DAN YAPILAN O SKANDAL ÇAĞRILAR


 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,920
Puanları
63
Akil İnsanlardan flaş Kobani tepkisi haberi
Can Paker: - "Olayların toplumsal karşılığı olmadığına inanıyorum, geçici olarak görüyorum. Toplum artık barışı benimsemiş vaziyette" - Avni Özgürel: - "Kobani ile ilgili hassasiyet elbette olmalı ama protesto edilmesi gereken Ankara değil, Fransa ve Amerika'dır" - Etyen Mahçupyan: - "Yaşanan bu olaylar toplumsal bir akılsızlık ifade ediyor" - Muhsin Kızılkaya: - "Biz Kahramanmaraş, Çorum, Başbağlar olaylarını yaşadık. Bu hadiselerden ders çıkarmamış olmak, çok üzücü. Yapılması gereken şey; ateşin üstüne benzinle gitmektense elimize su bidonunu alıp gitmek"

İSTANBUL (AA)
Çözüm süreci kapsamında rol oynayan Akil İnsanlar Heyeti üyeleri, terör örgütü IŞİD'i bahane ederek düzenlenen izinsiz gösterilerle ilgili sağduyu çağrısında bulundu.
Akil İnsanlar Heyeti'nde Doğu Anadolu Bölgesi Başkanlığı yapan Can Paker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayların perde arkasını bilmediğini ifade ederek, uzaktan bakıldığında olayların çok ciddi bir toplumsal karşılığı olmadığını dile getirdi.
Çözüm sürecinin, hem doğudaki insanlar hem Türkiye'nin geneli tarafından benimsendiğini ve sonuçlandırılmasının beklendiğini anlatan Paker, şöyle devam etti:
"Yaşanan olayların sonucu değiştireceğine inanmıyorum. Ancak geciktirmeler, iniş ve çıkışlar olabilir. Olayların toplumsal karşılığı olmadığına inanıyorum, geçici olarak görüyorum. Toplum artık barışı benimsemiş vaziyette. Bunu hem Türkiye'nin doğusu hem batısı için söylüyorum. Dolayısıyla doğunun beklediği değişiklikleri artık batı yadırgamayacak duruma da geldi. Olayların süreçte çok önemli bir etki yapacağına inanmıyorum. Çözüm sürecini de çok büyük oranda etkilemeyecektir. Geciktirebilir bir miktar bazı şeyleri ama sonucu etkilemez."
- Avni Özgürel
Akil İnsanlar Heyeti'nde Ege Bölgesi Başkanvekili olarak bulunan Avni Özgürel, başını ABD ve Fransa'nın çektiği uluslararası koalisyonun, IŞİD'ın bulunduğu noktalara müdahale ettiğini anımsattı.
Koalisyon güçlerinin genelde petrol açısından önemli noktaları vurduğunu belirten Özgürel, "Yani vurulan yerler boru hatları, Kobani'nin de (Ayn el Arab) bulunduğu insan unsurunun hakim olduğu yerler. Kobani etrafında IŞİD'in 8 tankı var. Yani 'başka yerde cipleri bile vurabilen Amerika bu tankları vuramıyor' demek çok doğru değil" diye konuştu.
Özgürel, bölgede ciddi kargaşa yaşandığını dile getirerek, şunları kaydetti:
"ABD ve Fransa'nın, imkanlarına rağmen IŞİD'i koruma tavrı içinde olmasına tepki göstermeyip, Türkiye'yi protesto etmek, provokasyondan başka kelime ile açıklanamaz. Komşumuz da olsa 'kargaşa var' diye yabancı bir ülkeye savaş mı açalım? Musul düşerken, orada onca insan hayatını kaybederken, Türkmen bölgelerinde kan akarken kimse bir şey demiyordu. Kobani ile ilgili hassasiyet elbette olmalı ama protesto edilmesi gereken Ankara değil, Fransa ve Amerika'dır. Türkiye kapılarını açmamış olsa bu tepkileri belki hak edebilir ama tüm sığınmacılara kapılar açılmasına rağmen bu tepkiler oluyorsa, bu uluslararası güçlerin, Türkiye'yi Suriye'ye müdahaleye zorlayan ya da kara gücü olarak yararlanma isteyen güçlerin tavrı daha ciddi sorgulanmalıdır."
- Ayhan Oğan
Akil İnsanlar Heyeti'nde Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Sekreteri olarak yer alan Ayhan Oğan, Batılı ülkelerin Kürtleri, bölgede kendi adına savaşacak grup olarak gördüğünü ve IŞİD'i yenmelerine karşılık da kendilerine Kürdistan'ın kurulmasını vadettiğini savundu.
Bunun bazı Kürt siyasetçileri heyecanlandırdığını dile getiren Oğan, "Bunu destekleyen bölge ülkeleri de var. Türkiye'nin Kürtleri tehdit gören siyaseti değiştirip müttefik gören anlayışı, bölgedeki bütün planları bozacağı ve bu kendileri için olumsuz olacağından böyle bir kargaşa çıkarıyorlar" diye konuştu.
Oğan, Kürt siyasetinin "akıl tutulması" yaşadığını söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:
"Demokratik, eşit vatandaşlık temelinde sonuçlanmak üzere olan çözümü sabote edecek bir akıl tutulması ve söylem içindeler. Bu çatışma dilinin toplumda tutacağını zannetmiyorum. Herkes pozisyonunu yeniden gözden geçirip, olumlu bir dil kullanmak zorunda. Kürtler şunu unutmasın; burada halkın çözüm sürecine verdiği destek, demokratik, eşit vatandaşlık çerçevesinde verilmiştir. Bir özerklik, farklı yönetim, kendi projelerini hayata geçirecek, 'Biz yaparız olur. Bu bölge bizim ve kimse karışamaz' düşüncesi ve diğer muhalif düşüncelere yasaklama getirmesinin sonuçları ortadadır. Bu çözüm olmaz. 'Biz burada özerklik ilan ettik. Kimseye dokundurmayız' anlayışını kabul etmek mümkün değil. Dindar Kürtleri diğer gruplarla çatıştırma amacı var. Bu kabak kendi başlarına patlar."
- Kadir İnanır
Akil İnsanlar Heyeti'nde Akdeniz Bölgesi Grubu Üyesi olan sinema sanatçısı Kadir İnanır, süreci yakından takip ettiğini belirterek, önümüzdeki günlerde gidişata göre detaylı değerlendirmede bulunacağını söyledi.
"Olayları bu hale getirenlerin kendilerine bakmalarını" isteyen İnanır, "Sağduyu çağrısında bulunuyorum. Biz barış elçisiyiz, kavganın içinde yokuz. Barışla bitmeyen hiçbir savaş yoktur" dedi.
- Etyen Mahçupyan
Akil İnsanlar Heyeti'nde Güneydoğu Anadolu Bölgesi Üyesi olarak bulunan gazeteci-yazar Etyen Mahçupyan, farklı açılardan bakıldığında şu anda gelinen noktada, bir boşluk yaşandığını, bunu da "Kürt hareketinin içinde kontrol edilmeyen enerji noktaları"nın kullandığını savundu.
Yaşananların Kobani'ye yararlı olmayacağını kaydeden Mahçupyan, "Türkiye hükümetinin de daha deneyimli olması lazım artık bu konularda. Başından müzakere ile karşılıklı anlayışla çözülebilmesi iyi olurdu. Adım adım buraya gelindi. Bundan sonra yapılacak şey; siyasetin kanallarını açmaktan geçiyor. Bu konu, özellikle Kürt hareketinin sağduyusuyla bağlantılı" diye konuştu.
Bu tür sokak hareketlerinin bir alternatif yaratmadığını ifade eden Mahçupyan, "Sonuçta sadece bir potansiyelin kaybı olur. Yaşanan bu olaylar toplumsal bir akılsızlık ifade ediyor" değerlendirmesinde bulundu.
- Muhsin Kızılkaya
Akil İnsanlar Heyeti'nde Akdeniz Bölgesi Üyesi olarak yer alan Muhsin Kızılkaya, çözüm sürecinde ortaya çıkan provokasyonların en ciddisinin dün yaşandığını söyledi.
Ülkede daha önce de buna benzer hadiseler yaşandığını anlatan Kızılkaya, şunları kaydetti:
"Biz Kahramanmaraş, Çorum, Başbağlar olaylarını yaşadık. Bu hadiselerden ders çıkarmamış olmak, çok üzücü. Yapılması gereken şey; ateşin üstüne benzinle gitmektense elimize su bidonunu alıp gitmek. Herkesin elden geldiğince, sağduyuyu elden bırakmadan kardeş olduğumuzu, kardeşlik hukukumuzun bin yıllara dayandığını, bir arada yaşamaktan başka şansımızın olmadığını, hiçbir zaman barışa bu kadar yaklaşmadığımızı, barışa yaklaştığımız bu süreci kendi elimizle heba etmemiz gerektiğini bilmesi gerekir. Bu ülkede birilerimizden birileri eksildiğinde öbürleri kazanmayacak.
Türklerle Kürtlerin kaderi ortaktır. En dar zamanlarda birbirlerine sığındılar. Hakikaten de birbirimize karşı kıyıcı davrandığımız oldu ama başımız sıkıştığında ilk koştuğumuz Kürt kardeşimiz ya da Türk kardeşimiz oldu. Kürtlerin köyleri boşaltıldığı zaman Irak'a, Suriye'ye kaçmadılar, İzmir'e, Antalya'ya, İstanbul'a geldiler. Anadolu toprakları bizim ortak coğrafyamızdır. Bunun üstüne binlerce şey söylenebilir ama insanları sokağa çağırdığınız zaman niçin çağırdığınızı, nasıl davranmaları gerektiğini de söylemeniz gerekiyor. Başıboş insan toplulukları ateşe benzer, kontrol etmezseniz önüne geçemezsiniz. Siyasi parti liderliği bu zamanda belli olur, akıl bu zamanda lazımdır. Herkesin yapması gereken şey; şapkasını önüne koyup 'Ben niye bunu yaptım, bunu nasıl önleyebilirim' diye düşünmektir."

 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,920
Puanları
63
Bu ********e ******** dedikçe zevkten dört köşe oluyor.. ********Provokatör EmreUsluKına yak kodunun topsakallısı:


 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,920
Puanları
63
Mahir Zeynalov @MahirZeynalov_ · 18 sa.18 saat önce

Eylemleri yayınlayan haber kanalları: NTV, CNNTürk, STV, BugünPenguen belgeseli yayınlayanlar: Kanal24, HT, Fox, TrtHaber, Kanal7.Köpeksiz köy bulup değneksiz dolaşan bir ermeni müsveddesi ,ermenilere uçkuru yetmiyor ,ilham aliyev abeyine diş geçiremiyor ,paralel kankalarıyla gerdeğe giriyor
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,920
Puanları
63
Mahir Zeynalov @MahirZeynalov_ · 20 sa.20 saat önce

Erdoğan ve Davutoğlu'nun Türkiye'yi nasıl adım adım Suriye bataklığına çektiğini yazdım http://www.


karabağları gesi bağlarıyla karıştıran ,gözü parelel ütopyalardan ibaret ,ülkesi azerbaycan dan bir haber ......

 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,920
Puanları
63
Faruk Arslan @ofarukarslan · 9 sa.9 saat önce

Zulüm bir ülke idaresinde halk desteğini salt manada alarak (%43) hakim olunca, bela kaçınılmaz olur! O ülke umumi musibete müstehak olur

paralel kadrolar iş başında
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,920
Puanları
63
Faruk Arslan @ofarukarslan · 10 sa.10 saat önce

Enver/Talat/Cemal paşa fantezilerini kaldıramayız. Şu an devlet aklı ve sorumluluğunu sadece Ordu/AYM/Yargıtay/Danıştay oluşturmaktadır!nerelere sızdıklarını ispat eder nitelikte bir bakış açısı olmuş paralelciklerin!
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,920
Puanları
63
Faruk Arslan @ofarukarslan · 10 sa.10 saat önce

TR'deki terörle mücadele uzmanı kadronun tasfiyesi ülkedeki PKK provakasyonlarının büyümesine sebebiyet verecek.Çaresiz TR OHAL ilan etti
ohal ile sokağa çıkma yasağının farkını ayırt edemiyor ne yaparsın ,abd nin işgal ettiği ülkedeki hava uçuşuna kapalı alanlara sesleri çıkmaz ne de olsa ağa babaları abd nin ekmeğini yiyorlar
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,920
Puanları
63
gezi de geviş getirerek çanakçılık yapan paraleller ,kobanide kaybedecek birşeylerinin olmadığını görerek kazan kaldırdılar
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,920
Puanları
63
CHP-HDP organizasyonundaki eylemlerde terör estirdiler
30 Mart Yerel Seçimleri ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aleni olarak MHP ile ittifak kuran CHP, son günlerde söz konusu ilişkiyi bitirdi. CHP'nin son yakınlaştığı parti ise HDP oldu...

 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,920
Puanları
63

Hakan Şükür'den kışkırtıcı twitler
İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, ülkede adı konulmamış olağanüstü hal (OHAL) olduğunu iddia etti.

Hakan Şükür, Twitter hesabından, son gelişmeleri değerlendirdi. Ülkenin, algı ile ambalajlanmış, yeni Türkiye etiketli eski Türkiye'ye uyandığını belirten Şükür, "Hem güvenlik hem özgürlükler adına yıllar öncesine dönüldü" dedi.

'ADI KONULMAMIŞ OHAL '
Şükür şu tweeti attı:

"15 ölü; 6 sokağa çıkma yasağı olan il, kimi illere uçak seferleri iptal, kimi illerde eğitime ara. Adı konulmamış OHAL var ülkede malesef. Algı ile ambalajlanmış yeni Türkiye etiketli eski Türkiye'ye uyandı bu sabah ülke. Hem güvenlik hem özgürlükler adına yıllar öncesine dönüldü."

 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,920
Puanları
63
. İstanbul Bahçelievler İlçe Örgütü Şirinevler Meydanı'nda toplanarak “Diren Berxwedana Kobani” yazılı pankart açtı. Eylemde CHP flamaları da taşındı. Öte yandan CHP İstanbul İL Örgütü'nün dün akşam Taksim'de düzenleyeceği “Kobani” eylemi ise yoğun eleştiriler nedeniyle iptal edildi.
 

Havas

Kısıtlı Erişim
İhvan Üyesi
Katılım
19 Ocak 2012
Mesajlar
4,432
Puanları
0

evet yaa ! israil amekanın kayıtsız şartısız uşağı olmak lazım ....tüh !:D

gülenyan bunu yıllar öncede demişti....

Bu nasıl islam anlayışı ..musluman muslumanı yiyor ..amerika bir islam guruba desdek oluyor .diğerleri alkış tutuyor..
 

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
PKK+PARALELCİLER+CHP+GEZİCİLER sandığın acısını yaşıyorlar. Genel seçimde acıdan kahrolacaklar yüzde 55 ile geliyoruz. Boşuna tepiniyorlar MİLLETİN MALINA ZARAR VERİYORLAR.
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,920
Puanları
63
ruh halleri isyanlarda gezi dayanışmasının tvetini retwetlemek doğalarının gereği!!!!!!!!!!!!!!
 

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Önder A y t aç bırakın gidin yönetemiyorsunuz diyor :)))))))))

Paralelciler git diyince değil, halk sandıkta git deyince gidiliyor:)))
 
Üst