Gene Demokrasi

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Demokrasi ile yönetilen ülkeler şu an dünyada epey bir var. Hiçbir demokrasi kendi yönetimi altında hiçbir müslüman topluma:

"Kendi içinizden bir emir seçin, dininizi toplum bazında yaşayınız, mahkemelerinizi, hukukunuzu, yaptırımlarınızı, haram ve helallerinizi İslam'a göre belirleyiniz" demez. Ben bilmiyorum bilen varsa söylesin.

Lakin İslam bir düzen ve sistem olarak bunu İslam olmayan topluma açık açık deklare eder. Lakin onlardan, verebiliyorlarsa, dinlerini ve düşüncelerini yaşama bağlamında can, mal, nesil, akıl ve dinlerinin korunması için bir cizye ister, başka da bir şey yoktur.

Hiçbir demokrasi, bu güzelliği müslümanlara sunmaz. Sunmadığı gibi bütün demokrasiler, Kur'an'ın ve Hz Peygamber'in ortaya koyduğu hukuki değerlerle, cezai değerlerle dalgasını geçer, onları çağdışı bulur ve bunların ikame edilmesi bağlamında da gayret gösteren müslümanları acımasızca, çoluk çocuk demeden katleder. Öldürür, yakar ve yıkar ve asla affedici olmaz. Şu an demokrasi dünyasının 24 saat savaş içerisinde olmasının tek sebebi budur, Müslümanlar beraberliklerini, birliklerini tek bir lider altınada toplamasın. Ve o toplum bazında İslam yaşanmasın.

Gerçek bu olmasına rağmen bizim şeriatçi olan ama demokrasiye de iman etmiş(!!!) bir sürü müslümanlar da yok değil, ki bu sitede bile niceleri var. Sanıyorlar ki, demokrasi bunlara yüz verecek, onlar da İslam'ı nefer bazında değil toplum bazında da yaşayacaklar. Bu mümkün müdür? Asla mümkün değildir, çünkü demokrasinin asıl düşmanlığı da burayadır, bu bağlamda bir kıpırdanma olduğunda demokrasi bu sefer müslümanların nefer planda gayretlerine de müdahele eder ne olur ne olmaz diye!!! --)))

Bırakınız Kur'an'ı hayat kitabı yapmayı, Kur'an'ı harekeli Arapça'sından öğrenmesini dahi yasaklar. Yasaklaması da müslümanların gayretinin demokraside korkuyu yaşatmasıdır. Bu sefer toptan silme anlamında demokrasi neferlerin özellerine de dokunur. Bunlar olmuş hadiseler yani demokrasi:

"Bana ne derler, biraz utanayıp" falan komleksine girmemiş önüne çıkan müslümanı urganlarda sallandırmıştır.

Şimdi bizler tam da burada, demokrasinin var olan (başka yüzü yoktur) yüzünü gösterdiğimizde ve iğrençliklerini de bir bir sıraladığımızda burada birilerine bir şeyler oluyor. Olması da normal. Çünkü bu kişiler de demokrasiye iman etmeleri sebebiyle o iğrençliklere, pislik ve rezaletlere kendilerini ortak olmuş sanıyorlar. Böyle olunca da iğrenç ahlaksızlıklarını bizlere gösteriyorlar. Halbuki bu iğrençlik kendi imanlarından gelen bir şeydi bizimle ilgi ve alakası yoktu.

İşte demokrasinin bir çirkin yüzü de böyledir, bulaşmaya dursun, hem bu iğrençliğe iman ettirir sana ve hem de bu iğrençlikle masum insanlara da iftira ettirmeye de başlar seni.

Netice:

İslam, kendi değerleriyle bir toplum tanımı yapmıştır. Ve o toplumun nasıl teşekkül ettirileceğini de en ince ayrıntısına kadar açıklamıştır.

Kendisini müslüman olarak takdim edenler bu güzelliğin ikamesi için gece gündüz gayret sarfederler, Allah onların yardımcısı olsun. Kadınlarımız da öyledir erkeklerimiz de öyledir...