Gelişelim

Admin

Administrator
Yönetici
Sayın kardeşler

Pilot sitemiz ihvanforum.net neden açık diye merak ediliyordu cevaplama vakti geldi;

Ihvan forum 12 yıldır kullanmış olduğu lisansını yeni bir sistemle değiştirme yolunda. Yeni sistemi teknik olarak test etmek için diğer sitemiz açık kaldı ama artık ana sitemizin yeni sisteme geçme zamanı geldi.

1- ihvan forum.net kapanacağı için oradaki konularınızı buraya taşıyabilirsiniz
2- yeni sisteme geçiş bayram ile secim arasında olacak. Bu süre zarfında kısmı yayın kesintileri olabilir.

Bilginize.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Şimdi kim nereye geçiyor tam anlamadım.

Sanırım buradaki konu ve üyeler diğer sistemin şablonuna göre dizayn edilecek. Ne demek istedim bende anlayamadım :)

Admin

Administrator
Yönetici
Şimdi kim nereye geçiyor tam anlamadım.

Sanırım buradaki konu ve üyeler diğer sistemin şablonuna göre dizayn edilecek. Ne demek istedim bende anlayamadım :)

Burada kullandığımız forum sistemi vbulletin isimli bir yazılım. Bu yazılım artık yeni ihtiyaçlara yetmiyor. Diğer forumda kullandığımız ise yeni nesil xenforo. Yeni sistem çok daha işlevsel ve kullanışlı. Şuan kullandığımız yazılımı değiştiriyoruz tabi mesaj konu ve üye kaybı olmadan bu işi hallederken biraz zaman ihtiyaci ve hatri sayılır bir maliyet oluşacak. Sitemizi tam anlamiyla sosyal paylasim sitesi haline getirmenin ilk adimi. Hersey ihvan daha uzun yillar yayin yapabilsin diye.

spesifik

آزادی قید و بند
Oradaki şifremi unuttum giremiyorum -)
Taşıyacak konum yoktu galiba
Hayırlı olsun bakalım

Erhan

Profesör
Web sitesi
www.softajans.com
Hayırlı olsun abi, Allah utandırmasın.

Teknik olarak 301 yönlendirmeler sağlıklı yapılmazsa 404 hatalar çoğalacak ve hit kaybına yol açacaktır. Bu yönlendirmeyi doğru yapılırsa hit kaybı yaşanmadan google tarafındada URL'ler sağlıklı yönlenir. Şimdiden kolay gelsin.

Enes

İhvan Forum Üye
Hayırlı olsun abi, Allah utandırmasın.

Teknik olarak 301 yönlendirmeler sağlıklı yapılmazsa 404 hatalar çoğalacak ve hit kaybına yol açacaktır. Bu yönlendirmeyi doğru yapılırsa hit kaybı yaşanmadan google tarafındada URL'ler sağlıklı yönlenir. Şimdiden kolay gelsin.

bunu ben de söyledim. 301 yönlendirmelerini yapamayacaksanız bulaşmayın dedim zira çok emek var. yeniden indeks almak sıkıntı olur. Seo konusunda yardımcı olabilirsin herhalde Erhanım :)

Erhan

Profesör
Web sitesi
www.softajans.com
bunu ben de söyledim. 301 yönlendirmelerini yapamayacaksanız bulaşmayın dedim zira çok emek var. yeniden indeks almak sıkıntı olur. Seo konusunda yardımcı olabilirsin herhalde Erhanım :)

Dediğin gibi abi 301 yönlendirmeleri htaccess. üzerinden yapmazsanız tüm emek boşa gidecektir. Kesinlikle böyle birşeye girmeyin derim. Vbulletin, wordpress ve diğer CMS sistemleri hakkında bilgiye sahibim ama yeni sistem konusuna daha önce hiç deneyim yaşamadım. Yeni URL'ler ve eski URL'ler önceden bana üretilip verilirse ben htaccess. dosyasını veri kaybı yaşanmayacak şekilde düzenler yardımcı olurum.

Diğer bir konu ise on page seo konusunda yardımcı olabilirim, webmaster tools tarafında incelemeler yapıp yapılması gereken düzenlemeler konusunda yardımcı olabilirim. :) Özetle abi SEO konusunda her konuda bir telefon veya mail kadar uzaktayım inşallah.

Enes

İhvan Forum Üye
Dediğin gibi abi 301 yönlendirmeleri htaccess. üzerinden yapmazsanız tüm emek boşa gidecektir. Kesinlikle böyle birşeye girmeyin derim. Vbulletin, wordpress ve diğer CMS sistemleri hakkında bilgiye sahibim ama yeni sistem konusuna daha önce hiç deneyim yaşamadım. Yeni URL'ler ve eski URL'ler önceden bana üretilip verilirse ben htaccess. dosyasını veri kaybı yaşanmayacak şekilde düzenler yardımcı olurum.

Diğer bir konu ise on page seo konusunda yardımcı olabilirim, webmaster tools tarafında incelemeler yapıp yapılması gereken düzenlemeler konusunda yardımcı olabilirim. :) Özetle abi SEO konusunda her konuda bir telefon veya mail kadar uzaktayım inşallah.

eyvalah Erhanım. ihtiyaç olursa başını ağrıtırım. bana özelden gmail adresini yaz webmasterde yetki vereyim bir incele sana zahmet. ihvan forumun artık günlük 3-4k tekillerden daha yukarılara çıkması lazım.yeni sistem mobil uyumluluğu için çok iyi bir sistem ve şuan trafiğin yüzde 80 i mobilden geliyor.

spesifik

آزادی قید و بند
Eğer yerel bi bilişim departmanımız olsaydı bu teknoloji kelimelerden anlardım -)

Allah kolaylık versin

Enes

İhvan Forum Üye
bu iş seçimden sonraya kaldı zannederim? @Admin

Admin

Administrator
Yönetici

Hakperest

Kıdemli Üye
Sizi duyuyoruz Houston
giphy.gif

Admin

Administrator
Yönetici
Test yayınıdır. Bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz zira kurulum henüz tam bitmedi

Verda

Gales
Hayırlı olsun çok güzel olmuş, emeklerinize sağlık (y)

spesifik

آزادی قید و بند
Yani harika olmuş
Beni de yok etmişsiniz nasıl olduysa -)
2007 girişli bir üyenin hüvviyetine yerleşmiş bulunmaktayım
Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim -)