Geçmişten intikam almak ! 

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
GEÇMİŞTEN İNTİKAM ALMAK ! 

Bismillah.Elhamdulillah.Hamd Alemlerin Rabbı Olan Hazreti Allah’a Celle celaluhu ve Salatu Selam ise Hazreti Muhammed Mustafa Sallallahu aleyhi vessellem efendimize olsun.

Çocukken hayallerimden biriydi geçmişe gitmek , geçmişte yolculuk yapmak.Eski günlerin mutluluk saçtığı safsafatasına inandığım anlarda geçmişe gitmeyi isterdim.Zira yaşadığım zamanın çirkefliğinden o kadar usanmıştımki, o kadar bıkmıştımki zamanın acımasızlığına, çocukluk hayallerimin arasına sıkıştırı vermiştim zaman makinasını.

Tabi bu fikrin aklımda yer etmesinin sebeplerinden biri de "Back to the Future" ,"Geleceğe Dönüş" Filmiydi.Bu filmi seyredenlerin hatırlayacağı üzere; başrol oyuncusu genç "Michael J. Fox (Marty)" , Profösör "Christopher Lloyd (Dr. Emmett Brown)"ün icat ettiği zaman makinesine binmek ve icattaki zaman paneline istediği tarihi ve saati yazmak suretiyle, günümüz karayollarından daha hızlı ve isabetli bir şekilde, zamanda gidip geliyordu.

Teknoloji bu filmde bahsedilen safhaya varabilir mi? Orasını bilmiyorum.Hadi diyelim teknoloji o noktaya kadar geldi, peki ben onu, hayalimi süsleyen zaman makinesini görebilir miyim?İşte onu da hiç bilmiyorum.Hadi diyelim o icadı gördüm, hatta satın aldım.Kapımın önünede park ettim.Peki sonra ne işime yarayacak?

Büyük ihtimal, yine çocukluk hayallerimin aralarında bulunan peygamber aleyhisselamın devrine gitmek ve müslümanları eziyet gördükleri zalimlerin ellerinden kurtarmak olacaktı.Yani bu makinayı bunun için kullanmayı çok arzu ederdim.Sonra Osmanlı devrine gidip, padişahlara yardım etmekte diğer hayallerimden biridir.Belki bu devir itibariyle böyle bir imkanımız yok.Ama aklımızda hep "hani o devirde olsaydık,biz de yardım ederdik" düşünceleri yer almaktadır.Tabi bu yaşadığımız zamandan ötürü isyan ediyoruz anlamına gelmiyor.Aksine hangi devir olursa olsun,müslümanın düsturu bu olmalıdır mülahazalarıdır bunlar.

Günümüzde imkanlarımız kıt,geçmişten intikam almak çok zor.Belki yasalar değişir, kanunlar değişir ama zaman geriye dönmez.İşkence gören masumların acıları dinmez.Hem geçmişten intikam alınmak istensede , geçmişte zulmedenler ya ölmüşlerdir hesap soramazsınız yada yaşıyorlardır ama koltukları dikenli tellerle sarılıdır yine hesap soramazsınız...

İşte çıkmaz sokaklara girdiğinde insan şunu der kendine; " Keşke zaman makinası icad edilse." Hayal olsa da amaç zalimin hesabını kesmektir.Bilmiyorum Allahu Teala insana bu imkanı verecek mi? Yada tam o noktaya gelindiğinde kıyamet mi kopacak.Asıl mahkeme olan, mahkeme-i kübra mı kurulacak ve dünyada hesabı kesilmeyenlerin defterleri dürülecek...

Malumunuz bu zamanlarda bir referandum sürecinden geçiyoruz.Kısa bir süre sonra Anayasa değişikliği için oy kullanılacak."Bir zamanların hesabı sorulacak" deniliyor.Düşünüyorum, madem elimde bir zaman makinası yok,geçmişe gidip engel olamıyorum.O hal oyumu siyaseti iyi tahlil ettikten sonra,gönül rahatlığıyla kullanmalıyım.

"Evet" yada "Hayır" iki şıktan birini kullandıktan sonra, "Tüh keşke öteki şıkkı oylasaydım" dememeli, isabetli seçimi yapmalı.Zira bu yapılan seçim geçmişi sorgulayacağı gibi, geleceğide sorgulayacaktır...Ben bu satırları yazarken ,hiç bir şekilde bir partizanlık yapmadığımı açık bir ifadeyle belirtmek istiyorum.REferandumda kullanacağım oyumu da ifşa etmiyorum.Zaten siyasi görüşümü makale malzemesi yapmayı da çok kerih bir iş olarak görüyorum.Amma işin içinde bir yenilenme,bir düzenleme,bir silkeliniş varsa,bunun da enine boyuna iyice irdelenmesi gerektiğini savunuyorum.Bu irdelemenin akabinde vereceğiniz oyunuzdan da pişmanlık duymayın ve lütfen pişmanlık duyacağınız bir oy da kullanmayınız.

Eğer zaman makinem olsaydı,nice önemli dönemlere giderdim.Ama malesef şimdilik yine çocukluk hayalim olarak hem hafızamda hem de bu vesileyle bu satırlara gömülü kalacak.Allahu Teala yollarımızı nurlandırsın.İslama ve müslümanlara zarar verecek her türlü kanun ve uygulamadan muhafaza eylesin.Amin

6 Eylül 2010
28 Ramazan 1431
Pazartesi
Alper...