Gazze konvoyuna coşkulu karşılama töreni

muhabbet

Asistan
Korakademik kardeşim;sorunuzu tam anlayamadım...

Kaç kişi ölecek derken?

Siz eğer Furkan kardeşimizden,Cevdet abimizden ve dahası diğer güzel insanları kastediyorsanız,onlara ölü demiyoruz ayet-i kerime gereğince...

Biz onlara Şehid diyoruz..
Ve ekliyoruz...
Rabb'im sen bizlerede şehadeti lutfeyle..
Bu güzel kervanın yolunu açık eyle...

ismail

Yeni
Gazze Konvoyu Türkiye’de

17 Eylül’de Londra’dan yola çıkan 43 araçlık Gazze konvoyu İpsala sınır kapısından Türkiye’ye giriş yaptı. İstanbul ve çevre illerinden İpsala’ya gelen vatandaşlar konvoyu çiçeklerle karşıladı.

Konvoyda ABD, İngiltere, Malezya, İtalya, Yunanistan, İrlanda, Fas, Cezayir ve Fransa’dan yaklaşık 90 aktivist bulunuyor. İçerisinde ambulansların da olduğu 43 araçtan oluşan konvoy Türkiye’de 5 gün kalacak.
Konvoy Gazze’ye 10 milyon dolar değerinde insani yardım malzemesi, ilaç ve tıbbi malzeme taşıyor.
1 Ekim 2010 tarihinde Türkiye’den ayrılması beklenen konvoy; Ankara, Kayseri, Adana, Gaziantep ve Kilis üzerinden Suriye’ye geçecek.
Cezayir, Ürdün ve Kuveyt’ten gelen araçlarla Suriye’nin Lazkiye limanında buluşulacak. Buradan gemilerle Mısır’ın Ariş limanına geçilecek. Ekim ayının ortalarında Refah Sınır Kapısı’ndan Gazze’ye girilecek. Konvoyun son katılımlarla birlikte toplam 150-200 araçtan oluşması bekleniyor.

6_500x360cutout.jpg

Konvoy araçları İpsala sınır kapısından geçtikten sonra bir basın açıklaması yapıldı. Konvoya Türkiye’de ev sahipliği yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortadoğu Sorumlusu Ahmet Emin Dağ, “İsrail’in 31 Mayıs 2010 tarihinde Mavi Marmara gemisine uluslararası sularda düzenlediği kanlı saldırıdan sonra Türkiye'deki Filistin duyarlılığı iki katına çıktı. Biz bu duyarlılığın bir parçası olarak Avrupa'dan gelen bu konvoyu karşılamak üzere buradayız. En iyi şekilde ev sahipliği yapmaya çalışacağız. Mısır tarafından bir engellemenin olmayacağını düşünüyoruz ama sürprizler de yaşanabilir. Daha 4 tane ülke geçilecek. Bu ülkelerde nelerle karşılaşılacağını bilemiyoruz” dedi.
Konvoyun Malezya grubunun başkanı Azra Kübra ise, Malezyalıların Filistin halkının yanında olduğunu belirterek, “Bu görevin başarıyla sonuçlanması için dua ediyoruz. Sadece insani yardım götürmek amacıyla yola çıkan bu konvoyun huzurlu bir şekilde Gazze’ye ulaşmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

16_500x360cutout.jpg

Geçen yıl yola çıkan Viva Palestina konvoyunun Mısır polisince saldırıya uğramasını hatırlatan yardım gönüllüleri, bu yıl Mısır’dan daha dostane tavır sergilemesini istedi. Diğer yabancı aktvisitler ise, “Gazze’ye uygulanan bu insanlık dışı ambargo derhal kaldırılmalıdır” diye konuştular.
Konvoyla birlikte yarın saat 12.00’de Feshane’de bir basın toplantısı düzenlenecek. Konvoy ekibi, daha sonra Edirnekapı şehitliğinde bulunan Mavi Marmara şehitleri Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım’ı mezarları başında ziyaret edecek.
Daha sonra şehir turuna çıkılacak. Güzergâh şu şekilde: Vatan Caddesi, Taksim Meydanı, Beşiktaş sahili, Fatih köprüsü güzergahında şehirden ayrılacak.

korakademik

Ordinaryus
komiklik mi yapıyorsun?

ne alaka israil+ihh ????

dam üstünde saksağan misail yazma.

altta senn mesajın
işbirliği yaptığı ülkeyi sen yazmışsın?

afedersiniz siz kafayı felan mı yediniz?

ne yasallaşması?

Tam tersi oldu, israil tüm dünyaya rezil oldu, israilin nasıl bir terörist, nasıl bir zorba olduğunu tüm dünya gördü ve kabul etti.

Daha dün birleşmiş miletler israilin saldırısı gaddarca diye rapor hazırlamadı mı?

Akp ile ne alakası var?

nedir bu israil hayranlığınız?

Konvoy ingiltereden yola çıkıyor, güzergah olarak da türkiyeden geçiyorlar.

İhh da destek veriyor, ihhyı canı gönülden kutluyorum.

partizanlık gözünü karartmış senin.

israil i kim kurdurdu.
İngiltere
masonluğun merkezi neresi
ingiltere
düz mantıkla
israil+ihh= ...........
noktalı yere ne yazarsanız yazın işbiriği, ihanet aklınıza ne gelirse

bakın biz yurtdışında her türlü faaliyetlerimizi dışişlerini bilgilndirir ve izinlerini alarak organizasyonlarımızı yaparız.
yurtiçindede aynı şekilde tamamen ülkemizin ilgili bakanlığından izin isteriz

ihh kimden izin alarak ingiliz masonlarıyla işbirliği yapıyor.

belge mi istiyorsunuz:D
dün konu açtım (ağbi'nin gönderdiğibelgelerle)
ilgili yönetime duyrulur.

korakademik

Ordinaryus
Korakademik kardeşim;sorunuzu tam anlayamadım...

Kaç kişi ölecek derken?

Siz eğer Furkan kardeşimizden,Cevdet abimizden ve dahası diğer güzel insanları kastediyorsanız,onlara ölü demiyoruz ayet-i kerime gereğince...

Biz onlara Şehid diyoruz..
Ve ekliyoruz...
Rabb'im sen bizlerede şehadeti lutfeyle..
Bu güzel kervanın yolunu açık eyle...

ölenler diyorum.
sizin şehit demenizle şehit olucaksak biz de gidip ölelim.
ölenler hep müslümanlar olmak zorunda mı?
müslümanlar ölmeden sonuç alınamıyor mu?
biz alıyoruz
bizim takip ettiğimiz yoldan ihh niye gitmiyor
ihh nın amacı nedir?
ülkemizi ve ak partiyi dünya gözünde teröristlerle işbirliği yapıyor intibağını vererek neyi amaçlıyor.

korakademik

Ordinaryus
Neden sordunuz?

"Pisi pisine ölenler"listesine mi ekleyeceksiniz?

Merak etmeyin kara yoluyla Gazze'ye daha önce de bir konyov gitmişti,herkes sağ sâlim evine döndü.

Gazze'ye karşı bu hıncı aklım almıyor.
Madem Filistin diye bir derdiniz yok neden her Filistin konusunda anti propagandaya girişiyorsunuz?

Sonra da vatan kurtaran Hasan edası ile çıkıp "önce Kudüs'ü alacağız,İsrail söz verdi" gibi insanda gülecek hâl bile bırakmayacak söylemlerde bulunuyorsunuz.

Ya tutarlı ifadeler kullanalım ya da ortamları germeyelim lütfen.

Not; İHH hiçbir oyuna dâhil olmadığı için figüran olması diye bir şey söz konusu olamaz.
Oyunlar üstü davranışlarından dolayı biz onlara figüran değil " kahraman" diyoruz zaten."Zor,oyunu bozarmış."Zoru da herkes başaramaz vesselam.

ihh aynı kahramanlığı niye ruslara sırplara yapmadı.
kahraman kriterleriniz farklı demek.

K

Kaçak

Guest
Eh sormazlarmı adama ...
İngiltere masonlugun merkezi ve bir konvoy ingiltereden yola çıkıyorsa şöyle böyle olursa ...
İşgalin ve zulumun merkezi ABD ve ABD de gönüllü yaşayan biri , korumasına giren biri nasıl olur ?

Hayır gerçekten Gülen taraftarı olduguna inanabilsem sorun yok ...
Gülen taraftarlıgından ziyade , Gülen düşmanı gibi yazıyorsun ...
Sayende nefret etmedigim şeylerden nefret etmeye başladım ...
Allah sonumuzu hayr eylesin ...

korakademik

Ordinaryus
kaçak sonuca gel
yukarıda pek çok şey yazdım
sen yine kıvırıp kıvırıp müslümanlara saldırıyorsun.

ihh nın ingiliz masonlarıyla işbiriliği yapması hoşunuza mı gidiyor

bizim diyalog kurduğumuz yahudiler kötü de
ihh'nın kiler iyi mi?
ne biçim kriter böyle

ummuhan

Kıdemli Üye
Eh sormazlarmı adama ...
İngiltere masonlugun merkezi ve bir konvoy ingiltereden yola çıkıyorsa şöyle böyle olursa ...
İşgalin ve zulumun merkezi ABD ve ABD de gönüllü yaşayan biri , korumasına giren biri nasıl olur ?

Hayır gerçekten Gülen taraftarı olduguna inanabilsem sorun yok ...
Gülen taraftarlıgından ziyade , Gülen düşmanı gibi yazıyorsun ...
Sayende nefret etmedigim şeylerden nefret etmeye başladım ...
Allah sonumuzu hayr eylesin ...

Bu mantığı ben daha önce bir kaç kişiye söyledim di ceza bile aldım dı hatta...:p

Sonuçta kararım değişmedi :Forumlara sanırım antipati toplasınlar amacı ile bu tür Gülenci ve akpli, ya da sp liler (!) yerleştiriliyor... :)

Allah için çok başarılılar (!) ama değil mi ?

Gel biz tavuk muhabbeti yapalım ...
Hiç olmadı tek derdi gıdaklaması ..
Hem tavuk bu gıdaklar ..
Gıdakladıkca yumurtlar ...

Bu arada bu kaliteli mesajın hakkını da yemeyelim zırvalara çok net cevap olmuş :)))

K

Kaçak

Guest
IHH nın ingiliz masonlarıyla işbirliği yaptıgına dair elinde belgemi var ?
Bu hükmü nasıl verebiliyorsun ...

Senin diyalog kurdugun , izin aldıgın makam İsrail devleti ...
Sen bunamı iyi diyorsun ...
Oldu o zaman tek kötü var oda İsraile karşı direnenler ...

Sorun burada İsraile karşı direnenler kötü ise ..
İzin alan ve tanıyanlarda iyi ise ..
Dogru bu ne biçim kriter ...

Senden önce Gülen hareketine bu derece sövülmüyordu bu sitede ...
Eleştiriler oluyordu ama daha mutedil çercevede idi ..
Sayende artık doz oldukca fazla arttı ...
O yuzden Gülen hareketini savundugunu degil , yerin dibine gecirmek istedigini düşünüyorum ...
Dön ve sitede kurdugun ilişkinin dostlukmu , düşmanlıkmı olduguna bir bak istersen ...
Hoş gerci sitedeki çogunluk IHH sevdalısı ve dolayısıyla ingiliz mason işbirlikcisi ..
Hadi yolun bahtın açık olsun...

korakademik

Ordinaryus
haftalar önce ihh'nın sorgulanması gerektiğini ve çeşitli soruların cevapsız kaldığına dair birkaç konu açtım

bugünlerde medyayı takip etmiyorsun sanırım.

bas bas bağırıyorlar yahudilerle işbirliğini

bende ihh yı severim sonuçta müslümanlar.
yardımseverler.
ama gazze olayı farklı işin içine dış ülkelerdeki insanlar karıştı
aralarında gizil istihbaratta çalışan da vardı.
terör yüzünden ceza almış insanlar mı?
son derece itinasız hazırlanmış bir proje ve sonucu başarısızlık.

sonuç olarak ihh dokulmaz statüsü mü var?
eleştirilemez mi?
ya da basında onlar hakkında çıkan haberlere tekzip veya cevap verilemez mi?

ismail

Yeni
ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz

herkes kimin ne konuştuğunu,ne yaptığını görmeli değilmi ama...

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Bazılarımız eleştirmekle ithâm etmek arasındaki farktan habersiz gibi...

İHH üzerinde herhangi bir şüphe yok ki gidersinler.Bizim kalbimiz mutmain.

Aleni yapılagelen ve yâhut söylenegelen bazı karanlık şeylere açıklama istenince insanlara kapasitesiz gözüyle bakan insanların,net konularda bir takım şüpheler gütmesi bana komik geliyor.

Size göre bir çok girişim "itinasız ve başarısız" ilan edilecek zaten.Ağzı ile Hüdhüd yakalasalar yine sonuç bu.

Bilmiyorum kaçıncı defa olacak ama; Size İHH'nın web sitesini bir ziyaret edip "niye yapmadı"dediğiniz yerlerde neler yapmış ve yapıyormuş bir bakmanızı tavsiye ediyorum.

Hayır,isterseniz Burkina Faso'da neler yapmışlar ona da bakabilirsiniz.Ama maksadınız üzümlerle bağlantılı ise buna öncelik tanımalısınız.
Dokunun İHH'ya,o size dokunmasın.

korakademik

Ordinaryus
Haklısınız bazılarının hayalleri ihh nın yaptıklarına (hiç bir çalışmasına ne yazık ki katılamamış olsamda) dahi erişemiyor

Öncelikle şunu belirteyim.

İHH nin Düşüncelerini Hizmet aşkını eleştiremem eleştirmektende ALLAH cc sığınırım.

Yanlış yoruma girmesin.

Önce siz Hayallerinize öz eleştiri getirin.

Bir başka konuda KPSS imtihanları için açtığınız konuda F.Gülen ve Cemeatine atılan İFTİRAYI buraya taşıyp FİTNE nin üremesine yayılmasına NEDEN OLDUNUZ soruşturma bitti ELEŞTİRDİĞİNİZ Cemeatin ilişkisi olmadığı görüldü.

Bir Başka konudada ise H.Avcı & Ulusalcıların ağzı ile F.Gülen ve Cemeatine ÖRGÜT dediniz konu ile ilişkilendirirseniz yazdığınız mesajın ana fikrini İFTİRA attınız.

Eleştirdiğiniz Cemeat 2003 ten beri Vakıf Dernekler vasıtası ile 10 Milyon Dolara yakın yardımlarda bulundu sürekli O ZAMAN NEREDEYDİNİZ SİZ

ummuhan

Kıdemli Üye
Birileri şovmen hareketlerini icra ederken diğerleri hiç bir şey yapmıyor zannediyor her zamanki gibi :)

ismail

Yeni
"Barış ve İnsanlık Konvoyu" İstanbul’da

Türkiye’de bulunan 43 araçlık Gazze konvoyu Feshane Kültür Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya araçlarıyla gelen aktivistler, ellerinde Filistin bayrakları ve Viva Palestina tişörtleriyle renkli bir görüntü oluşturdular. 25 ülkeden 100'ü aşkın aktivist, Gazze topraklarına girmek için gün saydıklarını belirttiler.

Mısır kapılarını zorlayacaklar
Konvoyun Mısır'a girişinde İngiliz Parlamenter George Galloway ile ilgili sıkıntı yaşanması bekleniyor. Mısır 2009'daki konvoy hareketinde sınır dışı ettiği İngiliz Parlamenter George Galloway'i ülkesine almayacağını açıkladı. Konvoy ekibi ise Galloway'le birlikte Mısır'a girmekte kararlı. Mısır'da Ekim ayının ortalarında ikinci bir konvoy krizi yaşanabilir.
Türkiye'de bulunan 43 araçlık Gazze konvoyu Feshane Kültür Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenledi.
Toplantıya araçlarıyla gelen aktivistler, ellerinde Filistin bayrakları ve Viva Palestina tişörtleriyle renkli bir görüntü oluşturdular. 25 ülkeden 100'ü aşkın aktivist, Gazze topraklarına girmek için gün saydıklarını belirttiler.
Konvoyun Mısır'a girişinde İngiliz Parlamenter George Galloway ile ilgili sıkıntı yaşanması bekleniyor. Mısır 2009'daki konvoy hareketinde sınır dışı ettiği İngiliz Parlamenter George Galloway'i ülkesine almayacağını açıkladı. Konvoy ekibi ise Galloway'le birlikte Mısır'a girmekte kararlı. Mısır'da Ekim ayının ortalarında ikinci bir konvoy krizi yaşanabilir.
Konvoya Türkiye'de ev sahipliği yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Mısır'ın konvoya izin vermesini beklediklerini ifade etti. Birleşmiş Milletlerin Mavi Marmara raporunda İsrail'i yüzde yüz suçlu bulduğunu anlatan Yıldırım, "İsrail kendi suçuna ortaklar arıyor. Mısır, bu konvoyu ülkesine almalı. İsrail ile aynı pozisyona düşmemeli" dedi.

Batı Şeria'ya konvoylar hazırlanacak
Filistin'i sadece Gazze olarak görmediklerini, Batı Şeria'nın da Filistin olduğunu belirten Yıldırım, yakın bir zamanda Batı Şeria'ya girmek için konvoylar hazırlayacaklarını, buraya girmek için Ürdün kapısını zorlayacaklarını söyledi.
Yıldırım, "Dünyanın farklı bölgelerinden Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Yahudiler, Kudüs'ü ziyaret edecekler. Burayı İsrail'e bırakmayacaklar" şeklinde konuştu.

Galloway, Mısır'dan izin istedi
Hareketi organize eden Viva Palestina Hareketi Başkanı İngiliz Parlamenter George Galloway ise konuşmasında daha önceki kara konvoyunda Mısır'ın kendisini sınır dışı etmesini hatırlatarak şunları söyledi: "Buradan Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'e seslenmek istiyorum: Biz barışçıl ve insancıl bir konvoyuz. Mısır ile bir kavgamız yok. Güzergâhımızı istediğiniz şekilde değiştirdik. İstediğiniz bütün formaliteleri yerine getirdik. Bizi engellememenizi temenni ediyorum."
Galloway, geçtikleri illerde Mavi Marmara şehitlerinin kabirlerini ziyaret edeceklerini, İskenderun'da da gemiyi ziyaret edeceklerini söyledi. Mavi Marmara gemisinin Akdeniz'de kanlı İsrail saldırılarına uğradığı noktada motorları durduracakların ifade eden Galloway, burada denize çiçek atacaklarını söyledi.
25 ülkenin temsilcileri olarak yola çıktıklarını ifade eden George Galloway, aralarında Hıristiyan, Yahudi ve Müslüman aktivistlerin bulunduğunu kaydetti. İHH İnsani Yardım Vakfı'na teşekkür eden Galloway, Mavi Marmara olayıyla tarihin yeniden şekillendiğini vurguladı. Ve "Biz İHH ile çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
Ambargoyu Kaldırma Komitesi Başkanı Muhammed Savalha da "Mısır'dan istediğimiz George Galloway da dâhil herkese izin vermesidir" dedi. Farklı ülkelerden uluslararası bir kampanya başlattıklarını ifade eden Savalha, ambargo kalkana kadar durmayacaklarını belirtti. Diğer ülke temsilcileri de konuşmalarında Mısır'dan herhangi bir engelle karşılaşmamayı temenni ettiklerini dile getirdiler.

Mavi Marmara şehitlerini ziyaret etiler
Basın toplantısından sonra konvoy ekibi araçlarıyla Edirnekapı şehitliğinde bulunan Mavi Marmara şehitleri Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım'ı mezarları başında ziyaret ettiler. Dualarda bulundular.
Daha sonra şehir turuna çıkan konvoy akşam saatlerinde Ankara'ya geçecek.

Konvoyla ilgili ayrıntılar
Konvoyda ABD, İngiltere, Malezya, İtalya, Yunanistan, İrlanda, Fas, Cezayir ve Fransa'dan aktivistler bulunuyor. İçerisinde ambulansların da olduğu 43 araçtan oluşan konvoy Türkiye'de 5 gün kalacak.
Konvoy, Gazze'ye 10 milyon dolar değerinde insani yardım malzemesi, ilaç ve tıbbi malzeme taşıyor.
Konvoyun Türkiye'deki ev sahipliğini İHH İnsani Yardım Vakfı yapıyor. 1 Ekim 2010 tarihinde Türkiye'den ayrılması beklenen konvoy; Ankara, Kayseri, Adana, Gaziantep ve Kilis üzerinden Suriye'ye geçecek.
Cezayir, Ürdün ve Kuveyt'ten gelen araçlarla Suriye'nin Lazkiye limanında buluşulacak. Buradan gemilerle Mısır'ın Ariş limanına geçilecek. Ekim ayının ortalarında Mısır tarafından bir engelleme olmazsa Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze'ye girilecek. Konvoyun son katılımlarla birlikte toplam 150-200 araçtan oluşması bekleniyor.

ummuhan

Kıdemli Üye
Allah Muradları üzere gidip gelmeyi nasib ve yollarını açık, kolay eylesin....