gavs rabbani konyevi hz.(ks)

sevgılı kardeşlerşm abilerim biz kendımıze gore şeyhımın ve sultanımın arkasından gıtmeye çaba harcıoz hepinizi bu gıbı mubarek zatlarla buluşturmayı ALLAH C.C. hepinize nasip etsin inşallah.AMİN

ergenekon

Üye
Seyda Muhammed Konyevi (k.s), miladi 1942 yılında Mardin ilinin merkezine bağlı Konaklı köyünde doğdu. Seyyid Muhammed Raşid (k.s)’in Halifelerinden olan Seyda Muhammed Konyevi (k.s) şu an hayatta olup Konya sivil havaalanı civarında bulunan Reyhani köyünde insanlara Allah-u Zülcelal’ın emir ve nehylerini anlatmak suretiyle insanların dünya da ve Ahirette kurtuluşlarına vesile olmaktadır. Sevenleri arasında Seyda namıyla tanınmıştır.

DJ MESNEVI

Doçent
bende muhammed el konyevi hz.lerinin kahramanmarastaki müridlerinden birisiyim:p

ertasi

Paylaşımcı
bende muhammed el konyevi hz.lerinin kahramanmarastaki müridlerinden birisiyim:p

Bende bir zamanlar kabağın sahibinin tokatını yiyenlerden biriyim :uzgunum[1]:
kabak hikayesini bilenler bilir

Ziyaret etmeyi düşünenler için
2.Organize Sanayi Karşısı.Kayacık Köyü-Reyhani Camii KONYA
Mevlana'nın önnden otobüsler kalkıyor.Sanırım 92C miydi neydi.Kayacık Köyü.
Tabi Bu arada Gülistan Dergisi'de hem maddi kalitesiyle hem manevi kalitesiyle hoş bir dergi. İmkanı olanlar abone olsun derim
Selam ve Dua ile

Hay maşaallah Sadatların evlatları her yerde, Rabbim O k.s'na hakiki evlat olabilmeyi nasip eylesin dileyenlere..

mustafaceylan

Asistan
EsselamÜ AleykÜm kurban,Seydamizin (k.s) forumdakİ bÜtÜn sofİlerİnİ toplayalim İnŞallah ...

mustafaceylan

Asistan
Bir gün Muhammed Raşid Hz.leri ve zamanın Mollası şimdiki Seyda Muhammed Konyevi Hz.leri ile otururken bir köyden vatandaşın biri gelir.

Mübareğe köyünde sohbet etmesi için

"Bize bir mürşit gönderinde sohbet etsin" diye mürşit ister. Muhammed Raşid Hz.leri;

"şu gördüklerinden istediğini al onların hepsi mürşittir" der.

Köylü içlerinden bir zatı aldıktan sonra Muhammed Raşit Hz.leri Molla Muhammed(Seyda Muhammed Konyevi Hz.)'e döner ve

"İyi ki mürşit istedi eğer sofi isteseydi ya sen gidecektin yada ben gidecektim" der.

Görüyorsunuz ya asıl sofiler kimlermiş. Bizler ise sadece sofi olmaya çalışıyoruz.

Yine bir gün Muhammed Raşid Hz.leri der ki; "Bizim altı tane sofimiz vardı ve hepsine hilafet verdik" der. Bunların içinde Seyda Muhammed Konyevi Hz.leri ve seyyid Abdulbaki Hz.leri de vardır...

Tumart

Asistan
Ne anlatıyor bu adamlar?Gavs ne makam gibi bi şey mi.Öyleyse kim veriyor bu makamı?

Ne anlatıyor bu adamlar?Gavs ne makam gibi bi şey mi.Öyleyse kim veriyor bu makamı?

Bu ümmet içerisinde kırk kişi İbrahim(aleyhisselam) meşrebi üzerinde, yedi kişi Musa(aleyhisselam) meşrebi üzerinde, bir kişi de Muhammed (sav) meşrebi üzerinde bulunur. Bunlar mertebelerine göre insanların efendisidir.” (Bu hadis, İmam Ahmed Hambel’in Kitabu’z Zühd’ünde sahih, hatta mütevatir olarak belirtilmektedir.) bu hadisi şerifi inkar mı ediyorsun sen arkadaş? mütevatir hadisleri inkar eden dinden çıkar duyrulur.

Tumart

Asistan

Bu ümmet içerisinde kırk kişi İbrahim(aleyhisselam) meşrebi üzerinde, yedi kişi Musa(aleyhisselam) meşrebi üzerinde, bir kişi de Muhammed (sav) meşrebi üzerinde bulunur. Bunlar mertebelerine göre insanların efendisidir.” (Bu hadis, İmam Ahmed Hambel’in Kitabu’z Zühd’ünde sahih, hatta mütevatir olarak belirtilmektedir.) bu hadisi şerifi inkar mı ediyorsun sen arkadaş? mütevatir hadisleri inkar eden dinden çıkar duyrulur.
Yavaş gel,haşa hadis inkar edilir mi?Ben sordum sadece biliyorsan beni suçlamadan anlatmalısın.

Yavaş gel,haşa hadis inkar edilir mi?Ben sordum sadece biliyorsan beni suçlamadan anlatmalısın.
herşeyin bir usulü vardır kardeş neyin kafasındalar bunlar gibisinden sorarsan başka yerde ceddine rahmet okurlar ;) bunu belirttikten sonra hadisi şerifte efendimiz aleyhisselamın belirttiği üzere dünyada gelmiş bütün peygamberler adedince evliyaullahın eksik olmadığı rivayeti vardır ve efendimiz de bu evliyaullah.ın mertebece en yükseklerini belirtmiştir..

SahraNur

Ordinaryus

Allahu zülcelal hadisi kutsi de buyurur ki "benim dostuma düşmanlık edene ben harp ilan ederim."

Rabbim bizleri haddini bilenlerden eylesin.Allah dostlarının himmetlerini üzerimizden eksik etmesin.Saygıda kusur ettirmesin,İfrat ve tefritten de muhafaza eylesin inşaAllah...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Gavs Allah vergisi mi,
Yoksa,
İlimle mi elde ediliyor..?

Ahmet

Çöl Aslanı
Hakaret etmeden de eleştiri yapılabilir. Konudaki hakaret içeren mesajlarla, onlara bağlı mesajlar temizlendi.. Devam..