Garip bir yolcuydum!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Evet, çok acıkmıştım ve uykusuzdum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Güneş halime nüfus ettikçe, içim yavaş yavaş geçtikçe dalıyor ve sanki kayboluyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Oturduğum duvar üstüne çarsiz halde uzanıp kalmıştım, o an herşeyden uzaklaştımıştım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Birtakım sesler duyuyordum, lakin hiç anlamıyordum,aldırmıyordum,sanki bitap kaldım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nihayet yorgun gözlerimi açmıştım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tam düşmeye ramak kala Allahtan uyanmıştım ve o an bir sevinç ile etrafıma bakmıştım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Akasta ağacına çıktım, sabırla beyaz çiçeklerine ulaştım ve toplayarak yemeye başladım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Evimiz çok uzakta kalmıştı, yürümek içim takatim olmalıydı, dinginlik ruhumdan uzaktı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir yaşlı amca ve hafifçe aksayan teyze[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki bir yakınını bulmuş gibi yüzüme baktı,işte ozaman şaşkınlık arttı merakım başladı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Anladım ki halime acıyorlardı, şefkatle temaşa ediyor ve vah vah diyorlardı,anlamadım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neydi meramları, sızlanmaya salan hıçkırıkları, manalı nazarları bilmeden utanmıştım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yaşıtlarıma hayli imrenir ve düşünürdüm[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Annelerinin yemeğe çağırmalarını, çok yakından alakadar olmalarına sessizce bakardım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Babalarının ellerinden tutarak bakkala götürmelerine,elüstünde tutan hamiyete akardım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir umut içinde yıllarca korkularımı ve hasretimi saklamıştım, o zaman çaresiz nefestim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hiç uçurtmam olmamıştı,topacım var mıydı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bayat ekmeğin üzerine sana yağını sürmek kardı, çay varlıklı hanelerin alışkanlıgıydı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne sızlanmamın zamanıydı ve ne de başkalarından medet ummanın edepsizliği bir yardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bulunanla iktifa etmek, şikayetlenmeden ömrü idame ettirmek elbette bir sabrı kanaattı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]O bahsi geçen altmış üçlü yıllar karaydı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Siyasi çalkantılar, keşme keşlik içinde çığırtkanlık yapmalar, kargaşa çıkartmalar vardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Muhabbetin şekli ve yıllara sari ihmal edilen hali pek vahim bir ıstıraptı, kimlerde kaldı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şimdiki zaman ve yol alınan sosyolojik alan, bilincin pikleştiği an, bilmem ki ne zaman[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]