Gandi'nin Kaçak Villası Basına Sızdı

Dergaz

Profesör
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun villası görenleri hayrete düşürüyor. Villa basına bakın nasıl sızdı... FOTO HABER

"Ben villalarda oturmayacağım" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun hisseleri, denize sıfır ve önemli bir tatil beldesi olan Ürkmez'in en güzel koyunda bulunuyor.

Seferihisar Ürkmez'deki İpekkum Yapı Kooperatifi'ndeki hisseleri, birinci derecede arkeolojik sit bölgesinde ve ruhsatsız olduğu ileri sürüldü.

Kılıçdaroğlu'na şok suçlama İzmir'in yerel sitelerinden www.yerelgundem.com adlı sitede yer aldı. Sözü fazla uzatmıyor ve sitede yer alan habere dokunmadan aynen veriyoruz:

Kılıçdaroğlu'nun hisselerinin bulunduğu İpekkum Tatil Köyü ve Yapı Kooperatifi, tarihi arkeolojik bölgede yer aldığı için, birinci derece sit alanı ilan edilmiş.

Bu da demek oluyorki, arkeolojik sit alanı ilan edilen bölgeye koca koca evler, villar, yazlıklar yapamıyorsunuz.

İlla ki yapacağım derseniz, ruhsat alamıyorsunuz. Yani kaçak yapının içinde oturmak zorunda kalıyorsunuz. Bu konunun muhatabı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğu için, aşağıdaki soruların cevaplarını vermesi gerekiyor.

Sorumlu gazetecilik etiği gereğince Sayın Kılıçdaroğlu'nun cevap vermesi durumunda açıklamalarını aynı yerde yayınlayacağımızı taahhüt ederiz.

1.Kemal Kılıçdaroğlu İpekkum Yapı Kooperatifi'ne hangi tarihte üye oldu?

2.Sayın Kılıçdaroğlu, bu kooperatifte hisse diye bahsedilen kaç tane villaya sahip?

3.Sayın Kılıçdaroğlu İpekkum Yapı Kooperatifi'nin denize nazır yaptığı villaların bulunduğu arsaların birinci derecede arkeolojik sit alanı olduğunu bilmiyor muydu?

4.Buranın arkeolojik sit alanı olduğunu biliyorsa ne zaman öğrendi? Bilmiyorsa sahip olduğu vilların oturma ruhsatlarının olmamasından da mı şüphelenmedi?

5.Eğer bu kooperatifin arsaların birinci derecede arkeolojik sit alanı olduğunu öğrenmişse, neden etik olmayan şekilde mülk edinmeye devam etti?

6.2009 yılında İpekkum Konut Yapı Kooperatifi’ne tahsis edilen 163 bin 500 TL değerindeki arsa kaç dönümdü?

7.Tahsis ettiğinizi belirttiğiniz arsayı kimden, kaç yılında, ne kadar bedelle satın aldınız? (Bu arsayı hazineden edinmiş olma ihtimaliniz var mı?)

8.İpekkum Yapı Kooperatifi'ndeki hisselerinizin bugünkü maddi değeri ne kadardır? (Açıkladığınız mal beyanındaki bütüm kalemlere eşit midir?)

9.Ürkmez'deki arkeolojik sit alanlarının tekrar düzenlenmesi için her hangi bir girişimde bulunacak mısınız?

İPEKKUM TATİL KÖYÜ VE YAPI KOOPERATİFİNİN BULUNDUĞU
SİT ALANI İLAN EDİLEN LEBEDOS BÖLGESİNİN ÖNEMİ

Eski adıyla Lebedos olarak bilinen Ürkmez Beldesi, birisi Seferihisar - Kuşadası otoyolunun 25. km'sinde 5 km'lik bir alana yerleşmiş tarihin belli bir dönemine imza atmıştır.

12 İon şehrinden biri olan Lebedos, Karakoç kaplıcalarından çıkan çamur ve 108 Co'deki sıcak su ile termal bir şehirdir. Termal bir şehir olması nedeni ile o dönemdeki elit kesimin yaşadığı ve 12 İon şehrinin tek kumarhane şehri olarak bilinmektedir.

Ege bölgesinde meydana gelen depremler sonunda yok olan şehir, Orta Asya'dan göç eden Karacaoğulları'nın yerleşim bölgesi olmuştur. Karacaoğulları uzun süre Yunanlılar ile mücadele etmişler ve İzmir'in kurtuluşu ile Yunanlılardan korkmadıklarını ürkmediklerini ispatlamışlardır.

Yunanlıları denize döktükten sonra da yaşamış oldukları bölgeye “Ürkmez” ismini vermişlerdir.
23670.jpg

23671.jpg

23672.jpg

İnternethaber

postmedya

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
başbakanda havuzlu viilada oturuyor..
kiracıyım dedi basına..
basın o villanın başbakanın oğullaarında ait olduğunu ortaya çıkardı..
yemezler yahu.
yani villa başbakanınmış, kiracı değilmiş. doğru söylememiş yani..

agbi

Yasaklı
başbakanda havuzlu viilada oturuyor..
kiracıyım dedi basına..
basın o villanın başbakanın oğullaarında ait olduğunu ortaya çıkardı..
yemezler yahu.
yani villa başbakanınmış, kiracı değilmiş. doğru söylememiş yani..

HANGİ GAZETEDE ÇIKTI OĞULLARININ DİYE.

Kendisinin de olabilir.

Bunda ne var ?

Dincsoy

Asistan
Bu tartismalar ibret verici

ve diyorum ki yahu

simdi gandi nin de Villasi oldugunun ortaya cikmasi

Basbakanin Havuzlu villaya sahip olmasinin Dogal oldugunumu gösterir veyahut Al birini vur ötekine demeyimi gerektirir

Bana kalirsa ikisinin kirli casasirlari var ve ikiside Tencerenin dibi kara Seninki benimkinden kara misali horoz dövüsüdür

agbi

Yasaklı

ve diyorum ki yahu

Basbakanin Havuzlu villaya sahip olmasinin Dogal oldugunumu gösterir veyahut Al birini vur ötekine demeyimi gerektirir

Bana kalirsa ikisinin kirli casasirlari var ve ikiside Tencerenin dibi kara Seninki benimkinden kara misali horoz dövüsüdür

Çok doğru haklısın

Bu devirde bu ekonomide bir anda Bir Trilyon sıcak Keş parayı ortaya çıkarıp ödemekte HER YİĞİDİN HARCI DEĞİLDİR.

ummuhan

Kıdemli Üye

ve diyorum ki yahu

reis nerelerde ya HU şu yukarıdaki mesaja onun stilinde cevap gerek :)

Ben sadece kemal kılıçdaroğlu ile R.Tayyib Erdoğanı yan yana kıyaslama cüreti göstermesinden dolayı hayretle bakıyorum.... ha bir de vebalini hatırlatayım ....

Konu başlığından Ganghi adının kaldırılmasını talep ediyorum bana göre gandhi iyi ve güzel bir insan....

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
o zaman di,kkat edin:
7 yılda dolar milyarderi oları Recep Tayyip Erdoğan, ayda 9 milyar liralık Başbakanlık maaşıyla geçinemediğini söylüyor!

Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olduğu gün açıklanan serveti: "Kasımpaşa'da bir daire, Maltepe'de bir kooperatif hissesi. Bolluca'da (Gaziosmanpaşa) 346 metrekare arsa, Burak Gıda ve Ticaret Limitet Şirketi'nde yüzde 10 hisse," (20 Şubat 1994 tarihli SABAH Gazetesi).

7 yıl sonra Rahmi Koç. "T
ayyip Bey 1 milyar dolar para biriktirmiş.
" açıklamasını yaptı.(3 Ağustos 2001-CNN Türk)

Başbakan'ın 26 yaşındaki oğlu
Ahmet Burak Erdoğan, 2,325,000 dolara bir kuru yük gemisi aldı
.
Başbakan'ın diğer oğlu
Bilal Erdoğan. ABD'de 261.000 dolara daire sahibi
oldu.

Ayrıca iki kardeş, Çamlıca Kısıklı'da "tapu kayıtlarına göre" 1 trilyon liralık villanın sahibi olular.
Başbakan aynı yerde
içi 450 metrekare olan villanın bir benzerini kendisi için satın aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,
Ben ticaret yapmasam, oradan para kazanmasam, bu maaşla (Başbakanlık maaşı) geçinemem," diyor.

Peki, halk nasıl geçinsin?

Evet'i boşver
- Eve et nerede?

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
nereden kaynaklanıyor.
memurua işçiye zam yok, çünkü kaynak yok diyenler.
kendilerine bu kadar kaynağı nereden buluyorlar??
bizde öğrenelim yahu.

ummuhan

Kıdemli Üye
o zaman di,kkat edin:
7 yılda dolar milyarderi oları Recep Tayyip Erdoğan, ayda 9 milyar liralık Başbakanlık maaşıyla geçinemediğini söylüyor!

Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olduğu gün açıklanan serveti: "Kasımpaşa'da bir daire, Maltepe'de bir kooperatif hissesi. Bolluca'da (Gaziosmanpaşa) 346 metrekare arsa, Burak Gıda ve Ticaret Limitet Şirketi'nde yüzde 10 hisse," (20 Şubat 1994 tarihli SABAH Gazetesi).

7 yıl sonra Rahmi Koç. "T
ayyip Bey 1 milyar dolar para biriktirmiş.
" açıklamasını yaptı.(3 Ağustos 2001-CNN Türk)

Başbakan'ın 26 yaşındaki oğlu
Ahmet Burak Erdoğan, 2,325,000 dolara bir kuru yük gemisi aldı
.
Başbakan'ın diğer oğlu
Bilal Erdoğan. ABD'de 261.000 dolara daire sahibi
oldu.

Ayrıca iki kardeş, Çamlıca Kısıklı'da "tapu kayıtlarına göre" 1 trilyon liralık villanın sahibi olular.
Başbakan aynı yerde
içi 450 metrekare olan villanın bir benzerini kendisi için satın aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,
Ben ticaret yapmasam, oradan para kazanmasam, bu maaşla (Başbakanlık maaşı) geçinemem," diyor.

Peki, halk nasıl geçinsin?

Evet'i boşver
- Eve et nerede?

Bu yazılanları 25 yaş üzeri biri yazmış ve bunlara inanıyor olamaz :)