Furkan vakfı öğrencileri neden kapı dışarı edildi

ihvanistanbul

AkhenAton
güzel kardeşim sen tayyibin yapması gerekenleri yazmışsın ve altına imzamı atarım.

Benim sorum biz napalım?

Gezi parkına mı çıkalım?

Tayyip Erdoğanun yapması gerekenleri benim gibi alelade sıradan bir vatandaş biliyor da Tayyip Erdoğan bilmiyorsa o koltukta durmayacak. Biliyor da yapmıyorsa bu ihanettir. Biliyor da yapamıyorsa bu acziyettir. Her seçimde ne dediyse eyvallah dedik meydanlara dedi gittik, sandıklara dedi gittik. Kayıtsız şartsız destekledik. Artık mazeret Yok!

Biz cezalandıracağız abi. Yok öyle her seferinde kandırıldım deyip sıyrılmak. Bu seçimde de başka parti kandırsın bizi bakalım ne oluyor? benim siyasi tercihimde beşiktaş yazan adam gibi gerekiyorsa : "KANDIRILMA ARTIK REİS" yazacağız. Merak etme chp başa gelmez. Seçimler yenilenir trafoya kedi girer, ysk bir şeyleri değiştirir ohal uzar ama chp gelmez.

Gezi parkına çıkıldı dolar 30 kuruş arttı manşetler ülkeyi batırdılar şu kadar zarardayız oldu. Dolar 4,10 oldu kimsede tık yok! Daha karanlık günler yaklaşıyor dediğin gibi ya devlet başa ya kuzgun leşe!

lafons7275

Kıdemli Üye
Tayyip Erdoğanun yapması gerekenleri benim gibi alelade sıradan bir vatandaş biliyor da Tayyip Erdoğan bilmiyorsa o koltukta durmayacak. Biliyor da yapmıyorsa bu ihanettir. Biliyor da yapamıyorsa bu acziyettir. Her seçimde ne dediyse eyvallah dedik meydanlara dedi gittik, sandıklara dedi gittik. Kayıtsız şartsız destekledik. Artık mazeret Yok!

Biz cezalandıracağız abi. Yok öyle her seferinde kandırıldım deyip sıyrılmak. Bu seçimde de başka parti kandırsın bizi bakalım ne oluyor? benim siyasi tercihimde beşiktaş yazan adam gibi gerekiyorsa : "KANDIRILMA ARTIK REİS" yazacağız. Merak etme chp başa gelmez. Seçimler yenilenir trafoya kedi girer, ysk bir şeyleri değiştirir ohal uzar ama chp gelmez.

Gezi parkına çıkıldı dolar 30 kuruş arttı manşetler ülkeyi batırdılar şu kadar zarardayız oldu. Dolar 4,10 oldu kimsede tık yok! Daha karanlık günler yaklaşıyor dediğin gibi ya devlet başa ya kuzgun leşe!

Ben kendi açımdan şu karara vardım, eskiden oy atarken bir bahanem vardı, Tayyip ile islam güçlenecek. Şimdi bu bahanem kalmadı ve oy atmayı artık caiz görmüyorum ve oy atmayacağım. Bir de Tayyibin düzelmesi için her namazda dua etmeye çalışıyorum.

lafons7275

Kıdemli Üye
fıkhi bir meseledir ve ben dahil çoğu insan bilmez, soru şu:

Küfre giren veya zalimliği had safhaya ulaşan bir idareciye isyan edip kılıç sallamak hangi şartlarda vaciptir?

cahid

Kıdemli Üye
Hiçbir devirde olmadığı kadar domuz eti , at eti , eşek eti yemek korkusuyla yaşıyorsak yanlış giden bir şeyler var demektir. Başörtülü tesettürsüzler çoğalıyorsa yanlış giden bir şeyler var demektir. En basiti bu gibi meseleler bunun gibi daha nice problemler var.

cahid

Kıdemli Üye
Alparslan Kuytul'u bilmem ama Nureddin Yıldız ve İhsan Şenocak'ın doğrularıyla yanlışlarıyla samimi olduklarını düşünüyorum ve bu kadar üstlerine gidilmesinin siyonistlerin ve kâfirlerin ekmeğine yağ sürdüğünü düşünüyorum. Diyanet'in de ne geçmişte ne şimdi doğruları söyleme gibi bir niyeti olduğunu düşünmüyorum. Ne zaman diyanetin başındaki adamlar çıkıp reisin ve hükümetin hatalarını söyleyebilir o zaman bir kıymeti olabilir..

Hakperest

Kıdemli Üye
Ben kendi açımdan şu karara vardım, eskiden oy atarken bir bahanem vardı, Tayyip ile islam güçlenecek. Şimdi bu bahanem kalmadı ve oy atmayı artık caiz görmüyorum ve oy atmayacağım. Bir de Tayyibin düzelmesi için her namazda dua etmeye çalışıyorum.
Ben şahsen reisi kusurlu bulmuyorum
Ve tekrar oyum ona
Ülkeye çağ atlatan fetö ve pkk belasından kurtardı
Fakat çevresinde cemaatlere diş bileyen çakallar var
Bu konuda ona destek çıkmak lazım
Gerektiğinde cemaatler de meydanlara insin tabi
Yürüyüş hakkı sadece chp zihniyetinin değil herhalde

cahid

Kıdemli Üye
@lafons7275 Timur'a isyan etmek câiz değil miydi sizce?

lafons7275

Kıdemli Üye
Esad'ın küfrüne dair açık deliller olduğu halde câiz değildir demiş ama söylediğinin hiçbir temeli yok. "Allah'a isyanda mahlûkâta itaat yoktur" İslam'ın en temel bilgilerinden biridir.

Kalbi imanla dolu olduğu hâlde
zorlanan kimse hariç,
inandıktan sonra Allah’ı inkâr eden ve böylece göğsünü küfre açanlara Allah’tan gazap iner ve onlar için büyük bir azap vardır.

cahid

Kıdemli Üye
Mekke döneminde niçin cihada izin verilmedi?

Kur'an âyetlerinin indirilmesi Medine döneminde tamamlandı. Bunun için hüküm verirken nihâyetine bakıp bütünsel olarak değerlendirme yapılabilir. O mantıkla hareket edersen tesettürü Nur Sûresi ile sınırlayıp Ahzab 59'u gözden kaçırmış olursun..

lafons7275

Kıdemli Üye
Kur'an âyetlerinin indirilmesi Medine döneminde tamamlandı. Bunun için hüküm verirken nihâyetine bakıp bütünsel olarak değerlendirme yapılabilir. O mantıkla hareket edersen tesettürü Nur Sûresi ile sınırlayıp Ahzab 59'u gözden kaçırmış olursun..

Bu videoyu ilmine güvendiğin bir alime dinlet ve onun söylediklerini kabul et.

cemaliii

Kıdemli Üye
Alparslan Kuytul'u bilmem ama Nureddin Yıldız ve İhsan Şenocak'ın doğrularıyla yanlışlarıyla samimi olduklarını düşünüyorum ve bu kadar üstlerine gidilmesinin siyonistlerin ve kâfirlerin ekmeğine yağ sürdüğünü düşünüyorum. Diyanet'in de ne geçmişte ne şimdi doğruları söyleme gibi bir niyeti olduğunu düşünmüyorum. Ne zaman diyanetin başındaki adamlar çıkıp reisin ve hükümetin hatalarını söyleyebilir o zaman bir kıymeti olabilir..

Kim siyonist kafir chpliler mi? iyi partililer mi? Saadet partililer mi? Yazıklar olsun. Erdoğan bu tayfaya göz açtırmasın. Âmin.

Hepsinden ekonomiden dolardan dış işleri politikasından hepsinden önemlisi bu tayfanın kökünün kazınması gerek. Milli birlik ve beraberliğimize zarar veriyor. Yarın allah korusun bir savaş çıksa bunlara göre kafir olan muhalefet partililer gelmesin derler. Bölücü bir zihniyet bu yazıklar olsun. Oysa menzil bildiğimiz kadarıyla vatanperver birleştirici hoşgörü iklimi olan bir yerdi. Demekki ya onlar değişti, yada önüne geleni dergaha alıyorlar.

cemaliii

Kıdemli Üye
Esadla türkiye barışması gerek diyorum acizane. Komsudaki yangının bitmesi için bu elzem.