Fransa'nın 11 Eylül'ü

Dua Nur

Kıdemli Üye

"Neden şimdi?" sorusunun cevabı olabilir.

Fransız Cumhurbaşkanı " HATA YAPTIK, Esed gitmeliydi " dedi. Türkiye tezini savundu ve bizimle birlikte teröre maruz kaldı. Demekki vaktini beklemiş siyonistler. Türkiye'de seçime yakın Ortadoğu ile ilgili bir karmaşa hep olmuştur.

Ahi Evran

Profesör
Ka'b bin Eşref'in yaptıklarını ve sonunu oku Ahi.

Hz.Muhammed (sav) bir devlet reisidir, bir devlettir, bir nizamdır...

Bu menfur eylemde Hz.Muhammed (sav) yoktur!

Rivayeti doğru kabul etsek dahi, O'nun (sav) gerekçeleri ile bugünkü eylemin gerekçeleri arasında İslam toplumu açısıdnan ciddi farklar vardır!...

Diğer bir husus, herkesin ifade ettiği gibi, bunu yapanların İslamla bir lakası yoktur, İslam adına da yapmamışlardır...

Ayrıca Ka'b'dan daha zararlı olan kimselerin öldürülmesini söylediği rivayetler de vardır ki, bunlardan bir kaçı Hz.Osman'ın (ra) akrabalarıdır ve daha sonra sahabenin başına, Osman'ın da başına bela olmuşlardır!...

levent48

Kıdemli Üye
Hiç farketmez...ister kendi derin devleti olsun isterse örgütlerin işi olsun...İslam coğrafyasına babalarının ahırı gibi dalan istediğini istediğine kırdıranlar sonunda bu tip eylemleri göze almalıdır...Keser döner sap döner...Beslediğin karga gün olur senin gözünü oyar...Almanya'ya ders olsun...

Mugalata

Kıdemli Üye
O tetiği çeken ellerinizi ayaklarınızı opeyim islamın şerefli evlatları. Allah ecrinizi artıtısın tüm ümmetin peygamberine yapılan bu saldırı karşılıksız kalmadı

ayette peygamber muminler için canlarındna ileridir der ne mutluki bunun bilincinde olan musluman kardeşlerimiz mevcut ümmetin izzetli evlatlarına selam olsun

bu eylemi batı'lı gizli istihbarat örgütlerinden biri yapmış olabilir ve sen onların ayaklarını öpüyor olabilirsin. tabii keyif senin.

sen istediğin yeri öp, ama böyle vahşice eylemleri açıkça övmek de suçtur ve forumlarda da yer verilmemesi gerekir. sen ışid'i de övüyordun.

şiddeti, vahşeti, suçu övemezsin. buna karşı forum yönetimini uyarmak gerekiyor.

bu konuyla ilgili diğer üyelerin yorumlarına katılıyorum. fransa tam da filistin'e olumlu yaklaştığı bir dönemde oldu bu olay. israil'in de payı olabilir, başka batı'lı güçlerin de. tabii el kaide vb dinci örgütlerin de.

kime hizmet ettiği ise aynıdır, değişmez: karanlık güçlere...

alı

Yeni
Bu işin zamanlaması ilginç...
Allah Resulü(saa) ne hakaret 11 eylül 2012 tarihli idi(11 eylül pagan dinlerinde kutsal bi gündür.11 eylül 2001 daha geriye gidersek 11 eylül 1990 11 eylül 1979 vs vs araştırılması gereken ve yapılan eylem ve açıklamaları bir ibadet edası ile yerine getirenleri iyi tanımak gerekiyor.)
Eğer intikam almak için yapılmış bir eylem ise geç kalınmıştır. bu intikam için yapılmış bi eylemden ziyade islamofobi oluştirmak için yapılmış ve müslüman toplumlara saldırmak için tezgahlanmış bi oyuna benziyor. Yani minareyi çalanlar kılıfı hazırlıyor...

elbiss

Ordinaryus
Öncelikle yaşanılan vahim saldırı olayından ötürü olaylara sebebiyet verenleri kınıyorum..Terörün hertürlüsünün kötü olduğunu söyleyerek yaşanılan üzücü olaydan ötürü yakınlarını yitiren ailelere sabırlar diliyorum..

3 İnsanın yaptığı bir olayın tam anlamıyla bir BÜTÜNE yüklenilmesinede karşıyım TEKİL ler çogulları yansıtmayacağı gibi tıpkı geçenlerde İSVEÇ teki cami olaylarında olanlarda İSVEÇ in güzel insanlarının tamamını yansıtmayacaktır...İSVEÇ güzel bir ülke ve insanlarıda güzel ve ÖYLE olmaya devam edecektir ...

Bu tarz olaylarda sabırlı sukunetli ve sakin olmak gerekiyor ve en önemlisi BÜTÜN ASLA suçlanmaması gerekiyor....

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

İnsanların inanç değerlerin korunması gerektiği unutulmaması gerektiği çok önemli EVRENSEL netlik ve değerlerde KUTSAL lara yönelik saldırı ve hakaretlerin Uluslararası Mahkemelerce görülmesi gerektiği kanısındayım yoksa genel manasıyla İNSAN ların Öfkelenmesini dindirebilmeniz çok zor olur..(ÖNERİM)

Özellikle Almanyada PEGİDo gibi bir kuruluş kurulmasına izin verilmemesi gerektiğine inanıyorum.. bu tarz oluşumlar insanların DİNİ İNANÇ VE ÖZGÜRLÜK lerine yönelik karşıt taraf oluşturur buda zamanla SAKİN HUZURLU bir ortamı KAOS ve ÖFKEYE çevirmeye neden olabilir...İNSANLIK dikkat etmeli...Yeniden DÜNYA SAVAŞI istemiyoruz...Uyuyan BAŞBAKANLAR istemiyoruz (hangi ülkenin olursa olsun)

ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL in bu tarz konulardaki düşüncelerinin ve tavırlarının ne olduğu sorulması gerekiyor (Bir nevi dini hoşgörü ve özgürlüklerin yaşanması anlamında samimiyet testi olabilir)...

özellikle DİNLER ARASI BARIŞ tan yana mı yoksa KARGAŞA VE ZULUM ortamı yeniden bir HİTLER mi getirmekte diye sormalısınız...

DÜNYA ÇOK ACILAR VE ZULÜMLER ÇEKTİ İKİNCİ HİTLER ZİHNİYETLERİNİ DÜNYADA İSTEMİYORUZ....DÜNYA YENİ ACILARI KALDIRAMAZ.

BU BÖYLE BİLİNE...

Böyle.

levent48

Kıdemli Üye
İslamofobi diye sonradan ortaya çıkmış birşey yok...yellensen madem ki müslümansın bomba attı diyecek kadar müslümandan nefret ediyorlar...Başlı başına PEGİDO gösterileri Batı'nın müslümanları "maymun" olarak gördüklerinin en güncel kanıtı...Hz. peygamberden bu yana zaten nefret ediyorlar...Sekiz haçlı seferine turistik gezi için çıkmadılar...

Afganistan'dan Mısır'a,Bosna'dan Çeçenistan'a kadar; güncel olarak Irak-Suriye'de çok müslüman'ın kanına Irzına girdiler...Kendileri doğrudan yapamadıklarını devşirmelerine yaptırdılar...Paris saldırısı Batı şehirlerini terör dalgasıyla vuracak bir fırtınanın öncü esintisidir...

Kendi kurdukları terör örgütleri eninde sonunda kontrollerinden çıkacaktı...her zaman böyle olmuştur...Şimdi Türkiye'nin "terör konusunda senin benim teröristim olmaz " derken ne anlatmak istediğini tecrübe ederek yaşıyorlar...

elbiss

Ordinaryus
Terör ün hiçbir zaman dostu yoktu menfati vardı menfaatte PARA dır parayı kim daha fazla verirse oraya gider bunları anlayamadılarsa boşyere BÜYÜK KOLTUKLARI meşgul ediyorlar demektir ben Böyle anlarım....

Anlatacaksınız sürekli söyleyeceksiniz Terörün dostu olmaz diyeceksiniz İnsanları birlikteliğie BARIŞA güzelliğe çagırmanız gerekir diyeceksiniz BAK senin ülkende BÖYLE örgüt kurulmuş ne diyorsunuz düşünceniz nedir diyeceksiniz belkide bu olayı PEGİDo yaptı Müslümanlara iftira atmak için kim GARANTİ verebilir olmaz abi bu tarz yönetim anlayışlarıyla DÜNYA yönetilmez yapamıyorsanız işğal etmeyin yapan gelsin....SÖZLERİM TÜM DÜNYA LİDERLERİNE....

BARIŞ BÖYLE TAHSİS EDİLMEZ BÖYLE KORUNMAZ YÜZ VERDİĞİNİZDE ASTARINI ALIRLAR....

Daha fazla söz söylemek istemiyorum kızmadım ama idarinizden hoşnut değilim mahsum insanlar daha ne kadar ölecek arkadaş yetmedi mi.....doymuyorsunuz para gözünüzü doyurmuyor...

Bana kızmak isterseniz kızın ama en azından samimi yazdım rol yapmadım..

Böyle.

Nml

Üye
Karikatüristlerine acımıyorum ateşi bol olsun. Tahkir eden bedel ödemeyi göze almış demektir.

zülcenaheyn

Asistan
Bir daha karikatür yapmadan önce iki kere düşünsünler..

Kendileri inandıkları Hz İsa ile sabah akşam dalga geçiyorlar, karikatürlerini, komedi filmlerini yapıyorlar.

Onlar alışmış buna da İslam aleminin bunu kaldıramayacağını hala anlayamıyorlar.

Peygamberimizle dalga geçen bu Marksist-Ateistlere, IŞİD'çiler kendi liderleri için öldürmüş olsa dahi ve bu hoş görülmese dahi hiçbir Müslümanın üzüleceğini sanmam.

elbiss

Ordinaryus
3 insanın yaptığı bir olayı BÜTÜNLE ilişkilendirmemek gerekiyor(özellikle İSLAMİYET ile)...Kimin yaptığı belli değilken finansmanı kimin veerdiği belli değilken...Pegido nun vb olayların üst üste gelmesi bence hiç tesadüf bir senaryo değil..

Kaldı ki Fransa uzun süredir saldırı olacağını biliyorken ve bu kadar derin koruma önlemleri almışken içerden vurulmuşta olabilir...Profesyonel bir bütünlük var ki bu bence AVRUPANIN 11 EYLÜL ü dür....

İSLAMİYET ile uzaktan yakından ilişkisi yoktur diye düşünüyorum

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Maşallah oturduğunuz yerde sevinçlisiniz, Vahhabi dedikleriniz orada burada canlarını açık açık vererek bedel ödeyecekler siz de burada sevinç naraları atacaksınız.

Maşallah ya ama en güzel yolda halan siz olacaksınız.

--)))

Allah cihad edin derken ne demek istiyor, bunun cevabı "öldürün" olmasın.

elbiss

Ordinaryus
ALLAH terörü lanetlemiştir...Sözü edilen Mizah dergisi olayı 2011 yılında olmuş ve özür ile büyük eleştiriler ile kapatıldı diye biliyorum...sonrasında oldu mu bilemem eğer olsaydı birşeyler zamanında olurdu....İSLAMİYET çirkin bir yafta suçlaması ile suçlanacak ise o zaman islamiyetin sevgi barış ve hoşgörü dini olduğunu anlatmalısın....

Böyle.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Müslüman birinin ya da (Müslüman bir topluluğun) kafirlerle cihad'ı ne zamandan beridir "terör" oluyor...

Hakperest

Kıdemli Üye
ülen batı ortadoğuya fırtına ektin
senden bir düzine gittiyse
ne olmuş yani
aslında bu iki cümlecik bile çok oldu

kilicarslan

Kıdemli Üye
zamanlama çok manidar..
Avrupada İslam karşıtlığı sokaklara kadar dökülmüştü. binlerce insan toplanıp yürüşler düzenlemişti daha geçtiğimiz hafta. Artık bu olayda tam bir doping etkisi yaratır, bu resmen ateşe benzin dökmek.

Hakperest

Kıdemli Üye
zamanlama çok manidar..
Avrupada İslam karşıtlığı sokaklara kadar dökülmüştü. binlerce insan toplanıp yürüşler düzenlemişti daha geçtiğimiz hafta. Artık bu olayda tam bir doping etkisi yaratır, bu resmen ateşe benzin dökmek.

batı zaten yabancı düşmanı ve ırkçıdırlar (kanımca ve çoğunluk esasında)
müslümanlara eziyete zaten başlamışlardı
geriye biber sosu eklemek kalmıştı
o da bir şekilde katıldı

ama bu onların vicdanlarını aklamayacaktır

abdullah birisi

Kıdemli Üye
yayınlanan karikatür, provoke amaçlı değilmiş, bu basknı yapan grupta, basın açıklaması yapıp, bizde provoke etmek için bu baskını yapmadık derse,....