Fransa'da 2. rehine eylemi | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Fransa'da 2. rehine eylemi

Verda

Gales
İhvan Üyesi
Katılım
9 Nis 2010
Mesajlar
10,917
Puanları
113
Fransa'nın başkenti Paris'in doğusunda Vincenne bölgesinde bir saldırgan, Musevilere ait bir markete silahlı baskın düzenledi. Yahudiler için "helal gıda" anlamına gelen koşer ürünlerin satıldığı bir marketten çatışma sesleri geldi. Saldırıda bir kişinin yaralandığı, 2 kişinin öldüğünü ve en az 5 kişinin rehin alındığı bildiriliyor. Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve olay yerine gidiyor.


BFM televizyon kanalı saldırganın mağaza içindeki beş kişiyi rehin aldığını bildirdi. BFM kanalı, baskın sırasında çıkan çatışmada en az bir kişinin yaralandığını 2 kişinin öldüğünü ve 5 kişininde rehin alındığını duyurdu. Bu kişinin dün sabah polis ekibine yönelik saldırıyı düzenleyen şahıs olduğu tahmin ediliyor. Bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve ambulans gönderildiği belirtildi.
Saldırganların kimliği belirlendi


İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, basına yaptığı açıklamada dün polise düzenlenen saldırıyı düzenleyen kişinin kimliği hakkında önemli bilgilere ulaşıldığını kaydetmişti.

BFM televizyon kanalı ise saldırganın kimliğinin tam olarak tespit edildiğini ve polisin düzenlediği operasyonla zanlının yakını olduğu tahmin edilen iki kişiyi gözaltına aldığını duyurmuştu.


Paris'in güneyinde yer alan Montrouge bölgesinin Malakoff semtinde meydana gelen saldırıda bir bayan polis memuru hayatını kaybetmiş bir başka polis memuru ise yaralanmıştı. Bugünki market saldırısını gerçekleştiren teröristlerin, dünki Montrouge'de kadın polisin öldürüldüğü saldırıyı yapan kişilerle aynı olduğu ifade edildi.
Sabah saatlerindeki saldırıyı gerçekleştiren ve üzerinde kurşun geçirmez yelek ile elinde bir tabanca ve otomatik silah olduğu belirtilen kişi daha sonra kayıplara karışmıştı. Bu arada France2 televizyon kanalı polis kaynaklarına dayandırarak verdiği haberde Charlie Hebdo dergisine yapılan ve 12 kişinin öldüğü saldırının failleri ile bu kişi arasında ilişkisi olduğunu bildirdi.

ABD ve AB ülkelerinden terörle mücadele zirvesi


Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, pazar günü, ABD ve AB ülkeleri ile terörle mücadele toplantısı gerçekleştirileceğini açıkladı. Öte yandan ABD Başkanı Barack Obama, Paris saldırganlarının yakalanarak arkasında yapının yok edilmesi çağrısında bulundu. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ise, "Fransız muhataplarımızla, teröre karşı mücadele işbirliğinin gerekliliğini konuştuk" dedi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Terörün her türlüsünü kınıyoruz. Suriye, Irak, Lübnan ya da Paris fark etmez" dedi.

Y.ş
 

Verda

Gales
İhvan Üyesi
Katılım
9 Nis 2010
Mesajlar
10,917
Puanları
113
Bülent Şahin Erdeğer..

Komplo Teorilerine oldum olası hep mesafeli durmuş biri olarak “Herşeyi komplo ile açıklama” söyleminin de aslında bazı komploları sıradanlaştırmak için ortaya konan bir sulandırma yöntemi olduğunu savunmuşumdur. Gerçekten ortada bir komplo varsa bile artık kimse onun bir komplo olduğuna inanmayacaktır çünkü siz olur olmaz herşeyi rasyonellikten uzaklaşarak komplo diyerek inandırıcılığınızı yitirmişsinizdir. Çok iyi bir psikolojik savaş tekniğidir bu…


Paris Saldırısından sonra bir çok yorum yapıldı. Öncelikle bu saldırının komplo olduğuna inansam da olayın arka planı anlamak açısından kısa bir google taraması yaptım. Malumunuz modern insanın hafızası zayıf. Bir hatırlayalım dedim neler olmuş son yıllarda?


-19 Mart. 2012 Fransa/Toulouse kentinde Yahudilere ait bir okulun önünde düzenlenen silahlı saldırıda 3'ü çocuk 4 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerden birinin de öğretmendi. Saldırganlar Cezayirli Araplar…


-24 Mayıs 2014 Belçika/Brüksel’de 4 kişinin hayatını kaybettiği Yahudi Müzesi saldırısı yöntem Kaleşnikof ile tarama.
Fr. Vatandaşı Cezayirli Mehdi Nemmouche- Suriye’ye gidip gelmiş. Fr.’da yakalanıyor.


-22 Eylül 2014 IŞİD sözcüsü Ebu Muhammed el-Adnani, örgüt üyelerini Fransa ve Amerika'ya karşı savaşmaya çağırdı. Adnani açıklamada, "Yapabileceğiniz en iyi şey, Fransız, Amerikan veya onların birliktelik yaptığı ülke vatandaşlarının katledilmesi." ifadelerini kullandı.


-25 Eylül 2014 Irak Başbakanı Haydar el Abadi, ülkesinin istihbarat servislerinin IŞİD'in ABD ve Paris'te metrolara saldırı düzenlemeyi planladığını ortaya çıkardıklarını duyurdu.


-5 Aralık 2014: Fransa’da Kasım 2014 içinde ve 1 Aralık’ta üç Yahudiye karşı gerçekleştirilen şiddet ve tecavüz eylemleri, ülkede anti-semitizmin geldiği noktayı da gösteriyor. Bu yıl içerisinde anti-semitist suçların geçen yıla oranla yüzde 91 oranında artmış olması ülkedeki Yahudi toplumunu tedirgin ederken, İSRAİL’E GÖÇ EDENLER ARASINDA İLK SIRAYI FRANSA YAHUDİLERİ ALIYOR.


Tabi bu arada hem Yahudilere hem de Müslümanlara yönelik Fransa’da düzenlenen sayısız Faşist eylemi de buratya ekliyoruz. Cami kundaklamalar, başörtülülere saldırılar, mezarlıkların tahribi vs.

İlginçtir ki Ulusal Cephe lideri Marine Le Pen Fransa’da yükselişte. Ve BBC-2 Kanalı bir belgesele imza atıyor. Belgesel Türkiye kamuoyunda şöyle haberleştirilmiş:

“BBC'de yayımlanan bir belgesel, Hollandalı ırkçı ve İslam düşmanı vekil ile radikal Yahudiler arasındaki çarpıcı bağları belgeledi” İlginçtir ki Neo-Nazi saldırıları arttıkça 2 sonuç çıkıyor:

Tabi bir de hatırlatalım İsrail’in açıkça Rusya’ya karşı Ukrayna’daki Nazileri desteklediğini…

1-İsrail’e Yahudi göçü artıyor.

2-İslam ötekileştirilerek Terör ile özdeleştiriliyor.

Bu 2 sonuç da örneğin Suriye’deki Cihad’ın tamamen gayrimeşrulaştırılmasına, Avrupa’daki Müslümanların özgürlük alanlarının daraltılmasına yol açıyor…


Şimdi daha ilginç bir bilgi daha: dergi katliamının şüphelisi Şerif Kouachi 2010'da Şerif'in adı bir kişiyi hapisten kaçırmayı planlayan grupla anılmıştı. Kaçırmak istedikleri Sumeyn Ait Ali Belkacem adlı mahkumun Cezayir İslami Ordusu (GIA) örgütünün üyesi olduğu öne sürülüyor. GIA’nın ne olduğunu merak eden Cezayir’deki katliamlşarından hatırlayabilir. Daha sonra GIA da Fransız derin devletiyle ilişkileri ortaya çıkmıştı.


Bakınız bunların hiçbiri Komplo teorisi değil. Yani bütün bunları İsrail yapmıştır filan demiyorum. Sadece sonuçlardan geriye doğruy gittiğimde bu tablonun bir hayli karanlık ve asla iyi niyetli olmadığını gö-rü-yor-um…


Saygılarımla...

https://www.facebook.com/bulent.sahin.erdgr/posts/826689960709854
 

Ahmet

Çöl Aslanı
İhvan Üyesi
Katılım
26 Ağu 2006
Mesajlar
2,764
Puanları
0
Yaş
36
3 Eylemci öldürülmüş. Marketteki rehinelerin en az 4'ü ölmüş.

HabertürkTv
 
Üst