Fosforlu SECCADE

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
Londra`da yaşayan Soner Özenç, `Sajjadah 1426` adlı pusulalı bir seccade tasarladı. Seccade Mekke yönüne döndükçe fosfor desenleri parlaklaşıyor.

İngiltere`nin başkenti Londra`da yaşayan Türk tasarımcı Soner Özenç, kıbleyi gösteren ışıklı seccade tasarladı. Özenç`in `Sajjadah 1426` adını verdiği seccade, kullanıcıların deyimiyle tasarımı ve üzerinde bulunan aydınlatılmış desenlerle namaz deneyimini zenginleştirirken, kıbleyi bulma sorunu da ortadan kalkıyor.

Dijital pusulası var
Seccadenin ilgi çekici yanlarından biri, bu tür tasarımlarda nadir kullanılan fosfor baskı teknolojisi. Bu teknolojiyle geleneksel desenler yaratan Özenç, seccadenin içine dijital bir pusula entegre etmiş. Mekke yönüne döndükçe desenlerin aydınlığı artıyor.

Özenç, "Seccadenin üzerinde bulunan desenlerle eski gelenek ve ritüelleri örnek alarak camideki atmosferi oluşturmayı amaçlıyoruz" diyor. `Sajjadah 1426`nın ismindeki `1426` sayısı ise Hicri takvimde `2005` yılını temsil ediyor.

Üretimde
Londra`da serbest tasarımcılık yapan Özenç, halen Electro Luminescent Printing teknoloji uygulamaları üzerinde çalışıyor. `Sajjadah 1426` projesi, haziranda Londra Lethaby Gallery`de, geçen ay da Londra`daki ünlü tasarım fuarı Designersblock`ta sergilenmiş. Uzakdoğu ülkelerinden siparişler almaya başlayan Özenç, İngiltere`de üretim için de bir firmayla anlaşmış.

my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]

med-cezir

Profesör
ilginç bir buluş, yalnız namaz kılarken insanın gözünü alır o fosforlar yav:)

RaBiA

Asistan
çok orjinal yaa :) yakın zamanda buraya da gelir merak etmeyin :) artık kıble neresiydi diye dört dönmeyeceğiz :D

Mndrs78

Asistan
1 yil once bir fransiz kanalini izliyordum : Kim 1 milyar ister? gibi bir yar$ma vardi ...
Bir soru da $oyleydi:
Jordanie (turkce adini bilmiyorum, ama lubnan israile yakin bir ulke ve kucuk bir ulke) hangi aleti icat etmi$tir
a= kibleyi gosteren pusula. c=...........
b=otomatik seccade d=............
yani otomatik seccadeyi jordaniler çoktandir yapmi$lar

feyza:)

İstanbulî
Web sitesi
www.incebirdokunus.com
3 sene önce hacdan pusulalı bi seccade almıştık ortasında kojaman bi pusula var seccadedin ... :p

Jordanie (turkce adini bilmiyorum, ama lubnan israile yakin bir ulke ve kucuk bir ulke) hangi aleti icat etmi$tir

ortadoğu politikası gibi benimle alakası olmayan aldığım bi dersten hatırladığım kadarıyla ürdün olması lasım :O

Mndrs78

Asistan
galiba urdun ama elektrikli dedim oyle ortada pusulalii demedim yani (galiba) kendi kendine kibleyi buluyor . ama bilmem o da aolabilir

ebrar))

Paylaşımcı
ahh ah nerde o eski günler:D Zamane işte:D :O

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Fosforlu SECCADE (bunu yapan bir Türk)

Londra`da yaşayan Soner Özenç* `Sajjadah 1426` adlı pusulalı bir seccade tasarladı. Seccade Mekke yönüne döndükçe fosfor desenleri parlaklaşıyor.

İngiltere`nin başkenti Londra`da yaşayan Türk tasarımcı Soner Özenç* kıbleyi gösteren ışıklı seccade tasarladı. Özenç`in `Sajjadah 1426` adını verdiği seccade* kullanıcıların deyimiyle tasarımı ve üzerinde bulunan aydınlatılmış desenlerle namaz deneyimini zenginleştirirken* kıbleyi bulma sorunu da ortadan kalkıyor.

Dijital pusulası var
Seccadenin ilgi çekici yanlarından biri* bu tür tasarımlarda nadir kullanılan fosfor baskı teknolojisi. Bu teknolojiyle geleneksel desenler yaratan Özenç* seccadenin içine dijital bir pusula entegre etmiş. Mekke yönüne döndükçe desenlerin aydınlığı artıyor.

Özenç* "Seccadenin üzerinde bulunan desenlerle eski gelenek ve ritüelleri örnek alarak camideki atmosferi oluşturmayı amaçlıyoruz" diyor. `Sajjadah 1426`nın ismindeki `1426` sayısı ise Hicri takvimde `2005` yılını temsil ediyor.

Üretimde
Londra`da serbest tasarımcılık yapan Özenç* halen Electro Luminescent Printing teknoloji uygulamaları üzerinde çalışıyor. `Sajjadah 1426` projesi* haziranda Londra Lethaby Gallery`de* geçen ay da Londra`daki ünlü tasarım fuarı Designersblock`ta sergilenmiş. Uzakdoğu ülkelerinden siparişler almaya başlayan Özenç* İngiltere`de üretim için de bir firmayla anlaşmış.

load73848.jpg

load73853.jpg

load73864.jpg

nisax

Üye
çok güzel umarım kısa zamanda hayatımız yerini alır bu seccade..

nisax

Üye
çok güzel umarım kısa zamanda hayatımız yerini alır bu seccade..

Edibe Ziyâi

Agâh ol ey nefsim..
daha öncede görmüştüm.çok güzel ya ne maneviyatlı namaz kılınır burada ahh ahaa:)

caddycazz

Profesör
Wallah Türk zekası!!İstese dağı devirir..

Çok hoş bişi olmuş kutlarımm..:clap2: :clap2: :clap2: